אפקט הפחד

dory38

New member
אפקט הפחד

הכוונה היא לא לתכנית הריאליטי, אלא לחיים עצמם. עד כמה הרצון שלכם ושלכם להיות בזוגיות או קשר אחר שהוא, להתחתן ולהוליד ילדים (או שלא, עבור חלק מהמקרים או כולם) הוא נטו שלכם? עד כמה אתם עושים או לא עושים את הנ"ל (או בכלל דברים אחרים, שלא קשורים לנושא הפורום) מרצון או מפחד "מה יגידו" חברים, משפחה ובכלל כלל הגזע האנושי שאתם באים איתו במגע? האם המניע הוא רצון שלכם להיות חלק מהסיפור, או רצון לסתום לאחרים את הפה ושיניחו לכם?

Ellis Murphy

Well-known member
קשר לאורך זמן רב מאוד

אני חושב שהוא חיוני כמעט לכל אחד כעוגן בחיים, לא להיות לבד אלא להקיף את עצמך באנשים הכי קרובים אליך או כאלה שהופכים להכי קרובים אליך עם הזמן...

הבעיה שיש אנשים שמעמיסים על זה הכול, גם את התשוקות והפורקן לליבידו וזאת טעות גדולה...

dory38

New member
אצלי זה בא והולך

יש תקופות שממש בא לי, ויש תקופות שממש לא. בכל מקרה, האם שאלת את עצמך אם אתה משרת אינטרסים של עצמך כשאתה שם (כי אתה רוצה) או שאתה פשוט רוצה שיסמנו עליך V כנורמלי ולכן מחפש? ללכת בתלם הכי קל, אין התלבטויות. הקשה זה לעשות את מה שמתאים לך, למרות שהחברה קבעה שזה מוזר או אסור. למשל, מירב מיכאלי וליאור שליין גרים באותו בניין ובדירות נפרדות; מירב בן ארי (חברת כנסת ממפלגת כולנו) חולקת הורות משותפת עם אדם שזהותו לא ידועה. האם זה פסול, מתוקף היותו שונה? אני לא ממליץ לכולם לעשות כך או משהו, אני רק אומר שאנשים צריכים לשאול את עצמם אם זה מה שהם רוצים באמת, בסינון הלחץ החברתי? אם כן, שיילכו על זה ואם לא, גם בסדר.

Ellis Murphy

Well-known member
לדעתי זה לא פסול, זה סתם הזוי

לכל אחת מהמירביות למיניהן שהזכרת יש סריטה למוח. לא שזה אסור, זה סתם מוזר...
כשאני בחרתי להתחתן לא באמת נכנסתי לדקויות השיקולים אלא פשוט "זרמתי".
התובנות הגיעו עם הזמן, במיוחד אחרי שראיתי את בני גילי שלא מצאו בנות זוג ולא "התמסדו"...

בכל דבר יש חסרונות, גם בנישואים. אבל בכללי אני חושב שהרווחתי מכל הסיפור...

dory38

New member
זאת הבעיה, אנשים לא חושבים לפני שהם עושים או אומרים

אני לא אומר שצריך כל צעד לחשוב, אבל בטח ובטח לפני החלטה הרת גורל. להתחתן זה לא להחליט אם להזמין סרט א' או ב', או על סוג הארטיק. זה משהו יותר מהותי. מתוך הנחה שהנישואין גוררים הקמת משפחה (למרות שיש גם מקרים שלא, הרבה פעמים בהסכמה הדדית). אגב, אין לאושר נוסחה מתימטית. אני מניח שלפעמים אתה אומר לעצמך שהלוואי שלא היית נשוי,במיוחד בתקופות לא טובות. זה שקול לרווק שאומר לפעמים, כשפחות טוב לו, שהלוואי והיה נשוי.

Ellis Murphy

Well-known member
להתחתן צריך עם מי שמסתדרים

ולא ו דווקא עם "אהבה" או "סקס מטורף".
אצלי למשל, כל מי שהטריפה אותי מינית - לא הייתי שורד איתה יותר משבוע בקשר צפוף...

dory38

New member
תגדיר מסתדרים

רק לפני שבוע, יצרה איתי קשר במייל בחורה שצעירה ממני ב-7 שנים. יש בינינו היכרות משנת 2013, בה למדנו ביחד קורס שידור ועריכת רדיו. היא במקור מהקריות וכיום גרה בחיפה. לאחר 4 שנים שכמעט ולא היינו בקשר, היא כאמור יזמה את הפנייה. לדבריה, עברו עליה כל האסונות האפשריים: ההורים ניצלו ממוות בתאונה; היא החליפה 3 עבודות, נפרדה מהחבר, התאהבה באחר ונכנסה להיריון לא מתוכנן ממנו (היא גם הפילה), רוב החברים והחברות הפנו לה עורף וכיום אין לה חיי חברה. מהיכרות עם אותה בחורה, לא אגיד שאין לה תכונות טובות של שאפתנות ומקוריות. לצד זאת, היא מאוד בעייתית: אימפולסיבית, חמת מזג, שתלטנית (היא ביקשה ממני פעם לאתר ספר שמסביר איך לשלוט בגברים), רוצה סיפוקים מיידיים, ובנוסף מרבה לעשן ולשתות. לפי התיאוריה שלך, היית מציע לי לרוץ ולהציע לה נישואים?

Ellis Murphy

Well-known member
מסתדרים זה עם מי שאפשר לחיות שנים בזוגיות בלי לריב ולהשתגע

בזוגיות כזאת קודם כל ולפני הכול אכפתיות וחברות ורק אחרי זה כל השאר.

הגיברת שהזכרת היא יותר גרועה מפרשי אפוקליפסה... לא הייתי נכנס איתה לסטוץ קוויקי של שעה אפילו כי יראה בעליל שאפילו את הביציות שלה היא לא מסוגלת לנהל ועל התקן היא לא שמעה...
וחוץ מהתאונה של הוריה (שאולי בכלל המציאה) כל הצרות שפקדו אותה זה לא במקרה ולא מזל חרא אלא היא הרוויחה ביושר...
ובקיצור - ברח מהר, תרוץ ואל תעצור...

dory38

New member
מהמעט שאני מכיר, אי אפשר לא לריב או לפחות לא להסכים

הרבה זוגות נפרדים או מתגרשים, כי הם לא רבים. אין לי מושג לגביה, האם היא המציאה או שלא את הדברים שהיא דיברה עליהם. כל מה שאמרתי לה, שתעשה הכל כדי להמציא את עצמה מחדש. בלי קשר, גם אם אהיה נואש היא לא ברשימה שלי.

Ellis Murphy

Well-known member
לא צריך שלמות

אבל כל הזמן לריב, יום יום, שבוע אחרי שבוע, חודש בחודשו שנה ארי שנה זה מתיש ומפרק את הנשמה.

ושוב, אם אכן מה שרשמת על הבחורה ההיא נכון.... נראה שרוב הברגים אצלה בראש לא רק לא סגורים עד הסוף אלא מזמן נפלו לה...

dory38

New member
כתבתי במפורש, היא לא ברשימה שלי

שבעתי ממשוגעות.

Annabella1

New member
לא קשור לאחרים בכלל

יש מעט אנשים שרואים את מה שאני רואה כל יום, שזה אנשים זקנים, חולים, גוסיים, מתים.
עדיין לא נמצא פתרון לזה- כולנו נזדקן וכולנו נמות בסוף, ואגב, סתם לידע כללי, בסיכוי גבוה שזה יהיה תהליך ממושך ודי מכוער. מי שחולם למות בשנתו, כדאי שלא יבנה על זה. והיות וזה מה שאני רואה יום יום שעה שעה, אני מבינה כמה הדבר היחיד שבאמת חשוב זו משפחה. כל השאר זה שטויות במיץ זונדה. מי אמר זונדה ולא קיבל?

ה כ ל

New member
מהי משפחה?

״משפחה היא מוסד חברתי המאגד יחידים לקבוצה שיתופית הדוקה.״
&nbsp
אף אחד לא באמת יודע מה יקרה/יהיה ברגע הבא, השאלה היא האם אנחנו חיים עם דגש על הפחד או האהבה..
אני מאמין שהנטיה צריכה להיות לכיוון האהבה עם פחד הכרחי, שלא נמות סתם.. (;

Ellis Murphy

Well-known member
מה זאת אומרת "שלא נמות סתם"?

כאילו למשהו ביקום משנה מה חושב איזה מאקרוב במערכת השמש בקצה שביל החלב חשב ועשה?

Ellis Murphy

Well-known member
מאקרוב עם תודעה עצמית?

חוצפה
וכל הבלאגן הזה כדי שתוך כמה עשרות שנים נהפוך לדשן?

ה כ ל

New member
וואלה.. לא מכיר את כולם.. את כן? :)

״ההכרח מאלץ את הפחדנים להפוך לאמיצים.״

למעלה