שאלה לכל משתמשי/ות הפורום

dory141

New member
שאלה לכל משתמשי/ות הפורום

כשמישהי כותבת באתר/אפליקציה שהיא מחפשת מישהו "לא שיפוטי", מה אפשר להבין מזה? אגיד את את הפירוש שלי, אבל קודם אשמח לשמוע דעות לכאן ולכאן.

ה כ ל

New member
אולי יש בה הרבה דברים לא בסדר והיא לא רוצה לשמוע את האמת על

עצמה?
יכול להיות שהיא מאד שיפוטית בעצמה.

dory141

New member
אולי זה באמת הסיפור

אני לא מחפש לבקר אנשים יומם וליל. ועדיין, צריכה להיות לי האפשרות להעיר אם משהו ממש צורם ולא בסדר.

Annabella1

New member
סליחה

אבל מי אתה שתקבע מה בסדר ומה לא בסדר אצל אדם אחר, גם אם האדם הזה הוא חברה שלך?
מעבר לזה שלהעביר ביקורת על מישהו אחר לא עוזר, לא משפר ורק מדרדר יחסים.
לא שיפוטי= שלא חושב שה
זורחת לו מהתחת. .

dory141

New member
אם הביקורת נאמרת ברוח טובה ובהומור, כדי לעזור?

יש לי קרוב משפחה, שהביקורת שלו היא כמו של מבקר המדינה. אין לי כוונה להעתיק את המודל. הכוונה היא לא לשנות לה את תכונות האופי (את שלי אני מתקשה לשנות), אלא להגיד משהו כמו: במקום לפחד, תראי את זה כהזדמנות; צריך להחליט עד מחר, אחרת זה יהיה מאוחר מדי. האם את חושבת שצריך להגיד אמן על כל מה שבן או בת הזוג יעשו או יאמרו? ע"פ רוב, גם האנשים הפשרניים ביותר אומרים משהו.

Annabella1

New member
קצת צניעות לא הרגה אף אחד

אתה חושב שהדרך שלך היא הנכונה ובת הזוג שאין לך טועה?
אתה תשלם על זה מחיר.
אולי במקום לבקר אותה, תשב ותחשוב עם עצמך למה זה מפריע לך, אולי אתה זה שעטוה, אולי אתה יכול ללמוד משהו אחר ממנה? אולי יש סיבה טובה מאד שהיא עושה או אומרת אוחושבת את מה שהיא אומרת או עושה או חושבת, ואתה לא מודע לזה? אבל הגמלים לא רואים את הדבשת שלהם. אדם אף פעם לא ישב ויחפש איפה הוא טועה, רק איפה אחרים טועים וזה חבל מאד שאנשים לאמסוגלים לראות את עצמם.

dory141

New member
אני לומד מאנשים ומהכל רוב הזמן

את ממש לא מבינה אותי. אני מחפש להעיר רק כשממש חייבים. עם זאת, אני לא ממש מהטיפוסים הזורמים. בשום דבר. עם זאת, יש שיפור בהשוואה לפעם. וחוץ מזה, מי אמר שהדרך שלי היא נכונה תמיד? ברוב המקרים, אני ממש לא בטוח. האדם שאני שופט לחומרה הכי הרבה, זה את עצמי.

Annabella1

New member
עוד יותר גרוע

אם אתה מעיר מתוך חוסר הוודאות שלך.
מה זה ממש חייבים? כשאתה ממש חייב. ואתה לא חייב שום דבר.
אם אתה מוצא לנכון להעיר למישהי על משהו, כנראה שאתה מאמין שהדרך שלך נכונה והצד השני טועה, אחרת לא היית אמר שום דבר, בטח לא "כהערה".
מי שמך בקיצור

למעלה