שאלה לגבי סיבה ותוצאה

dory141

New member
שאלה לגבי סיבה ותוצאה

אתמול התפוצצה בדירה שלי מנורה; היום הדלת של המדיח נסדקה שוב, המקרר חזר לנזול אחרי 3 ימים של הפסקה ובגלל זה כמעט ונפלתי במעבר בין המטבח לשירותים; ונשבר אטב לסגירת שקית פריכיות אורז. לאור העובדה שלכלכתי באופן כללי על האקסיות שלי (וספציפית, על אחת מסוימת שאני כותב עליה סיפור מתח, חלק מכם יודעים פרטים ומי שלא, אשמח לחלוק ידע בנושא), האם יש פה עניין של קארמה? אני בדר"כ אדם רציונלי ולא מאמין בדברים כאלה, אבל אני מתחיל לחשוב שהוציאו עליי קללה או משהו. מה כדאי לעשות במצבים שכאלה?

ה כ ל

New member
זה לא קשור

מה שאתה מתאר נקרא בפסיכולוגיה מחשבות מאגיות. זה שם של מנגנון הגנה פסיכולוגי.

"החיים הם כמו מראה: אם אתה מזעיף אליהם פנים, הם יזעפו בחזרה; אם אתה מאיר אליהם פנים הם ישיבו לך ברכה."

dory141

New member
כן ולא

נכון, צריך שהגישה תהיה חיובית ולנסות לתקן דברים. אבל, מנגד, האם אני גרמתי לדברים האלה לקרות? יכול להיות שלדלת המדיח הייתי צריך להתייחס "יותר ברגש", אולי לשנות משהו בטמפרטורה של המקרר ולהדליק פחות את המנורה. ועדיין, קצת חשוד העניין. קבל לינק לפרק של החברים של נאור מהעונה שעברה, שמאשש את חששותי:
http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1245694 

ה כ ל

New member
תשובות

1. אולי הגיע הזמן להחליף מדיח.. :)
2. מתחת למקררים יש מגש קטן שאוגר את המים ומנדף אותם. יכול להיות שהמגש סדוק או שיש שם סתימה. שווה להזמין טכנאי...
מעבר לכך, אתה יכול לקנות מד טמפרטורה קטן ולכוון את המקרר בדיוק לטמפרטורה הרצויה.
3. קנה נורות לד. הן מאד חסכוניות ומחזיקות מעמד המון! זמן, ויש אותן במגוון צבעי אור.
אני קניתי נורות לד עם טמפרטורת צבע של 3500k בערך, שזה אור חם בדיוק כמו נורות הליבון הישנות, הבזבזניות והטובות. :) שווה לעשות מחקר קטן בעניין כדי להבין איזו נורה הכי משתלמת מבחינת האיכות, עוצמת האור וכו׳..

dory141

New member
טיפים טובים

הסיפור של הקארמה היה בדיחה. אני אדם מעשי ואמצא, יש להניח, פתרונות מעשיים.

למעלה