מה זאת הקומבינה הזאת שאנשים משחקים אותה קשים להשגה?

ה כ ל

New member
מה זאת הקומבינה הזאת שאנשים משחקים אותה קשים להשגה?

לדעתי זה גועל נפש :)

puma141

New member

אני גם רואה במענה שענית שם, תשובה גברית מאוד. :)

CharmingGuy

New member
מזתומרת

משחקים אותה?
יש אנשים שבאמת קשה להשיג אותם. ולדעתי בצדק.
יש המון אנשים לא מענינים שלא שווה לבזבז עליהם את הזמן.

tzachy

New member
עניין אבולוציוני (ודי הגיוני, כשזה מתאים ולא מופרז)

הנה סירטון שמסביר מדוע לנשים יש אינטרס/צורך (אינסטינקט שהתפתח, בדרך הקשה, במשך הרבה דורות) לעיתים לשחק "קשה להשגה" (להלן ק"ל... שזה ההיפך מ-קל
),

הנה מאמר מקיף שמישהי כתבה שסוקר מחקרים בנושא, גם ק"ל שגברים עושים והיתרונות לכאורה של זה.

קראתי פעם מישהו שטען טענה מכיוון אחר: כלומר שזה מדד, לכאורה, גם למידת ההתאמה הנחזת, כלומר לטענתו ככל שהגבר נתפס אצל האישה (אולי גם בכיוון ההפוך, מצד הגבר) כמתאים יותר, כך יהיה לה פחות עניין לשחק ק"ל.

tzachy

New member
נזכרתי בעוד משהו...: הקשר בין מתירנות/שמרנות ל"קשה להשגה"

כמו שכתבתי בתגובה אחרת כאן אני (וכמובן מבינים בעניין הרבה יותר ממני ההדיוט בנושא, לכאורה טוענים) להרבה מאפיינים אישיותים יש השפעה גנטית משמעותית.

למרות זאת, ברור שיש גם, בלא מעט מקרים, השפעה סביבתית כלשהי.

נניח שיש שתי חברות היפותטיות (למרות שיש קרובות במידת מה לזה במציאות), אחת שמרנית, בה מין מתקיים אך ורק במסגרת נישואין ונניח שאין בה גירושין (או לפחות אחוז הגירושין מאוד קטן).
מולה חברה מתירנית שמין מתקיים לא בהכרח עם קשר הדוק לנישואין (כולל דברים כמו "סטוצים") ויש הרבה גירושין (נתעלם לרגע מעניין אמצעי מניעה).

מנקודת מבט של בחורה/אישה, בחברה שמרנית, יש לה פחות סיבות לדאוג שגבר יעזוב אותה לאחר הריון וישאיר אותה לבדה להתמודד עם גידול הצאצא/ית/ים/יות, מאשר יש לבחורה בחברה המתירנית ולכן אולי פחות סיבות לשחק "קשה להשגה".

הנה עוד סיבה למה שמרנות היא לא בהכרח ותמיד מילה גסה.
אבל גם כאן... סביר להניח שלנטיה לשמרנות או מתירנות יש רקע גנטי, כמו אגב לנאמנות לבת-זוג (קרי מונוגמיות. ראה את זה למשל)

כנראה בחורה לא תתמסר ללא תנאים לאף אחד.

אם היא לא תשחק אותה קשה להשגה הגבר יחשוב שהיא זולה ולא ימשיך איתה לאורך זמן. וגם הסביבה החברתית לא מקבלת בחורות זולות וילעגו לה וירכלו עליה מפה ועד קמצ'טקה התחתית.

ה כ ל

New member
"קָרָה לִי עִם אַַחַת מִבְּנוֹת הַנְּדִיבִים

אֲשֶׁר הָיוּ דַדֶּיהָ בְּעֵינַי עֲרֵבִים, וְכַאֲשֶׁר חָשַבְתִּי לְהִתְעַנֵּג בְּדֹדֶיהָ וְלֶאֱכֹל פְּרִי מְגָדֶיהָ... כֹּה אָמְרָה פְלוֹנִית דּוֹם."

big ass blue

New member
לא תמיד זה הקשים להשגה.

לפעמים סה פשוט חוסר התאמה, או רושם ראשוני שגוי.

La Milagrosa

New member
את מסתובבת עם האנשים הלא נכונים. לא כולם כאלה.

מניסיון. מי שהוא אדם ישר ואמיתי, ובאמת לא מעוניין במשחקים, צריך לחפש חברת אנשים שהם כאלו בעצמם.
הבעיה של הרבה נשים צעירות זה שהן משום מה נמשכות לגברים שחצנים, שמתייחסים אליהן חרא ועושים הרבה אבו עלי. כנראה שהשחצנות שלהם נראית להן כמו בטחון עצמי או משהו...
בחור טוב ושקט לא טוב בשבילן. בגלל זה הן תמיד אוכלות חרא, בזמן שבנות שאוהבות בחורים ביישנים וצנועים זוכות בכל הקופה.

puma141

New member
ואגב- זו לא קומבינה בכלל! זה גם לא

קשות להשגה....
זה משהו אחר. לפעמים מובנה, לפעמים מוביל למקום הכי נכון/אמיתי בעולם!

puma141

New member
אין לזה גרם קשר לתמימות או לא, לפחות

למה שאני מתכוונת......
יתכן שאתה מדבר על סוג של משחק, מעצבן, או לבוא עם ה"קשה להשגה" מראש בחשיבה.
לא לזה אני מתכוונת, אבל לא בא לי להסביר.....זה שלי! :)

למעלה