מה החולשות של הנשים? :)

tzachy

New member
יש טענה כזאת

ראה למשל כאן, אבל ממה שאני זוכר משווים את גודל המוח לגודל הגוף ובשקלול כזה ההבדל קטן.
לפי המאמר הנ"ל יש לנשים אזורים 'חזקים' (=גדולים/עבים?) יותר ומנגד לגברים 'חזקים' אחרים.
אני לא בטוח שצריך (למרות שאפשר, גם אני עושה זאת לפעמים) רק לשאול "מי יותר X?". השילוב בין גברים לנשים הוא החשוב לדעתי והוא שיוצר משהו גדול יותר ממה שכל אחד/ת מביא איתו/ה (ע"ע התמחות).
יחד עם זאת, הנטייה בימינו ליצור שיווין "בכוח", עולם שבו מנסים לטשטש ולעוות כמעט את כל ההבדלים וליצור מעין "יוניסקס" הוא בעייתי ולא נכון לדעתי, לפחות לא ברמה החברתית הכוללת (זה אולי טוב למיעוט מסויים).

RaikaRakka

New member
ידעתי שיש טענה כזאת

שבשימוש באופן גזעני מיזוגני.
אבל אם זה נכון, האם זה לא אומר שבאופן מוחלט לנשים יש פוטנציאל אינטיליגנציה נמוך מלגברים?
בהשוואה יחסית של התחומים העבים, נניח.
אני לא מבין בזה ואפילו לא ידעתי שזה נכון.
זה שלסנאי יש מוח גדול ב20% יחסית אלינו בהשוואת הגודל(שקר מוחלט לצורך הטיעון) לא אומר שהוא במצב דומה, זה הגודל המוחלט שקובע. כלומר ההבדל המוחלט בגודל/משקל המוח.

tzachy

New member
לאו דווקא חולשות, הבדלים

זהירות התפלספות לפניך

כשדנים בהכללות, נשים קצת שונות מגברים (תגלית המאה...
אלא אם כן מאמינים בגישות כמו "הלוח החלק" (כלומר שאנחנו מעוצבים בלעדית ע"י הסביבה (לא מה שהספר הנ"ל טוען, להיפך הוא יוצא כנגד הגישה הזאת)) שמנותקות, לפחות לעניות דעתי, מהמציאות המורכבת, שבה גנטיקה וסביבה פועלים במשותף (לטעמי והבנתי בלא מעט מקרים הגנטיקה משפיעה יותר, ראה למשל התורשתיות של IQ. ראה גם הערך behavioural genetics)).
הוזכר כאן בתגובה אחרת עניין המוח, אז אכן, לפחות לפי זה למשל, יש הבדלים, אבל הם לא מאוד גדולים והם סטטיסטיים, כלומר אין זה נכון לגזור מסקנות לגבי מקרה של אדם אחד ("אם רוב הגברים/נשים הם/ן כך וכך, נובע מזה שגבר/אישה פלוני/ת הוא/היא גם כזה/ו". ראה גם "ההבדל המהותי" לאיפיון השונות באופן מתמטי (לגבי מאפיינים מסויימים זה כמו 2 עקומות דומות של התפלגות נורמלית כ"א שמרכזן שונה מעט, מכאן נמצא מיעוט של גברים/נשים בקצוות ההתפלגויות שלא מתאימים לסטריאוטיפ הגברי/נשי וההבדלים באזור הממוצע(!) הם לא גדולים, כמו כן אצל גברים יש שונות גדולה יותר (למשל ייצוג יתר בIQ נמוך ומנגד IQ גבוה, מה שמסביר מדוע רוב (=לא כל) פורצי הדרך במדע (ובעוד תחומים) למשל הם גברים)).

בכל זאת לא אתחמק מעניין "החולשה" (לכאורה, זו לא באמת חולשה אלא ציון מצב). שוב בהכללה... גבר יכול להתייבש קשות (עד כדי אישפוז עם אינפוזיה
) אם הוא מצפה שאישה תיזום איתו קשר, למשל במדיה כזאת...(או בכלל) למרות שזה יכול להועיל לאישה לפעמים ליזום, רוב הנשים כאמור לא תיזומנה - ככה זה... ביולוגיה (דרייב? התנייה חברתית? (פחות נראה לי)) וכו'... למרות ששוב, יש מיעוט שכן יזום, אבל וכו' וכו'...

ה כ ל

New member
תודה על האזהרה ועל התגובה המושקעת

מבטיח שאשתדל לקרוא את ההפניות בהמשך :)

קלייטון.ש

Well-known member
כל חולשה שנדמה לך שיש לאשה היא למעשה חוזקה

ואשה שנראית לך חלשה יכולה בהחלט להעמיד פנים ככזו כדי להשיג משהו.
ובדרך כלל גם מצליח לה.

puma141

New member
כל חולשה- היא חוזקה?

א. זו הכללה שעל פניו נראית תמוהה.:)
ב. יש לך דוגמה לחולשה שהיא חוזקה?

ה כ ל

New member
נו פומה, גלי לנו את החולשות שלכן...:)

"אילו הגברים היו יודעים את חולשותינו הם היו תמיד משיגים אותנו." ~ נינון דה לנקלו

puma141

New member
אני לא חושבת

שהמשפט שהבאת נכון...:)
אולי בחלק מהדברים, ואלי זה תלוי רק אם לגבר יש את מה שצריך, בבסיס.

לדעתי בגדול יש דבר אחד הכי חשוב.
כריזמה חכמה!
אלו שתי מילים, שהן עולם ו מלואו חחח זה לא כזה פשוט.

מעבר לזה?
כתפיים
שיניים
סאונד :)
גובה

אבל אצל כל אחת זה שונה, ובסופו של דבר הכל מתנקז לשתי המילים האלה, חחח לא מגלה לך הכל.

מה מחליש אותך בקטע הזה?

קלייטון.ש

Well-known member
קחי לדוגמה את החולשה הכי ידועה - חולשה גופנית יחסית

נשים חלשות גופנית מגברים בדרך כלל.
אבל בגלל שהן חלשות גופנית בדרך כלל גברים שמחים להגן עליהן ולעזור להן.
כלומר גברים שמחים (ואפילו מעדיפים) לעשות את העבודה שמצריכה כוח פיזי במקום נשים, והנשים מרוויחות. בזכות חולשתן הגופנית הן משיגות הגנה ועבודה מגברים.

puma141

New member
דוגמה גרועה.

כי כתבת שאיפה 'הן חלשות, הן חזקות.
נשים ב א מ ת חלשות פיזית מגברים.
אז עדיין לא הבנתי מה הקטע...

קלייטון.ש

Well-known member
החולשה הגופנית היא למעשה כוח לשלוט בגברים ובכוחם

אשה אחת יכולה להניע לפעולה אלפי גברים
בטח שמעת על הפנים שהשיטו אלף ספינות

puma141

New member
חחחח מאוד

מוזרה נקודת המבט שלך....
בעיקר במילה "שליטה".
אבל אוקיי, עוד נקודת מבט...

קלייטון.ש

Well-known member
למה המילה שליטה מוזרה?

הרי כוח גופני קודם כל מאפשר שליטה. לפחות לכאורה, מי שיותר חזק יכול לכפות את רצונו על הזולת. לא ככה? אבל עובדה שנשים הן ששולטות דווקא בגלל שהן חלשות גופנית (לא רק מסיבה זו, יש עוד סיבות, אבל גם זו)

puma141

New member
עובדה

שנשים שולטות?
אז זהו......זו הבעיתיות במושג שליטה.
למה היחסים צריכים להיות של שולט נשלט בכלל??

ואיך אשה משתמשת בחולשה שלה, כדי דווקא ל ש ל ו ט בגבר?
יכולתי למצוא משהו אצל נשים, שהיה מהווה אותה משוואה בעצם...

בקיצור המושג שליטה לא מתחבר לי לכלום, בטח שלא באיזו משמעות גדולה...:)

למעלה