אתם יודעים שיש היום הדרכה חינמית ונגישה ל...

puma141

New member
חחחחחחח מה

נעלבת? זו דעתי. אתה לומד שונה ממני, עד כמה שהספקתי להבין לפחות.
לא נכון?

סבבה, אז נקרא לזה התקדמות

ההתקדמות הכי גדולה נוצרת מטעויות
מהן אתה לומד הכי הרבה על מה לעשות, מה עשית מהלא עשית ובכלל מה אתה מתעסק איתו
&nbsp
להבדיל
ההתקדמות הכי גדולה של האדם היא מחוץ למקום הנוח לו
המקום הנוח לא מפתח אותו באותה תאוצה של מחוצה לו
&nbsp
מי שטוב לו, לא זז מהמקום, מי שרע לו, זז
&nbsp
&nbsp

puma141

New member
משחקי מילים סוק?:)

שוב אני פחות מסכימה איתך-
מי שטוב לו סימן שהגיע לאנשהו עם עצמו, והוא בהחלט יכול להתקדם.
ויש כאלו שרע להם אבל הם לא יודעים או רוצים או יש להם כלים להתמודד.
לפעמים יש קשר בין רע להתקדמות לפעמים לא.
זה מורכב........אבל ברור שהליך החשיבה שלך ושלי שונה. :)
ואין צורך לכעוס על זה כפרה.

dory141

New member
ידוע ועם הזאת החוכמה האמיתית היא בעיני

להגיע כבר לאדם הנכון שידריך או תדריך אותי. כמו שמן הסתם, אם חלילה יש לך בעיית בריאות חמורה (כאבי גב, נגיד), תחפש את המומחה הטוב ביותר, או לפחות לא את מי שהכי זמין לך. גם אסור לשכוח, שמה שייקבע בסופו של דבר את השיפור הוא התפקוד בשטח.

השטח זה המעשה

אבל סוף מעשה....?
&nbsp
נכון שצריך להוציא דברים מהכוח אל הפועל
אבל קודם צריך לכוון נכון את הכוח, כדי שנדע איזה מעשה יממש את הכוח הרצוי

puma141

New member
"פתחו יוטיוב ותדוגו את מה שאתם רוצים"?

בחייאת סוק? חחח
אין! קיצורי דרך לחכמה אמיתית מותק!
אתה יכול להקשיב ולקחת חלק אם אתה רוצה, אבל חכמה זה סוג של צמיחה שזה אומר שיש לו התחלה שהיא נקודת מבט, והמשכיות......
לא מלמדים את זה בשומקום. החיים מלמדים וגם זה תלוי בנקודת מבט האישית של כל אחד.....

puma141

New member
למה?

אתה מחפש התאמה ביננו?

אני לגמרי חושב שאנחנו מתאימים

אם היינו זוג תוך שנה של מכות רצח הייתי עושה אותך בדיוק האישה שאני צריך
ועוד אם אני אצליך למזג את הלהט הפנימי שלך למיניות.... בכלל אנחנו נמצא מלא מכנה משותף

shayCn

New member
מה זה שונה

מדודא לשיחת הטלפון הקבועה, מהחשק קבוע למפגש עם החבר'ה או עם הידידה לשיחת נפש?
יותר מזה. מה זה שונה מרצון וחשק לא ברור לפעול בדרך שכבר טעינו ונכוונו מתוך אמונה שהפעם זה יהיה שונה ואחרת?
אז זה לא חייב להיות וירטואלי שחשוד בזיוף האמת, אבל עדיין צורך לא מובן, עדיין לחיצת כפתור במוח להגיע למשהו, לרצות להחכים, להגיע לתובנות, לשווע לפתיחת דלת, לגלות את הנסתר.
פייסבוק הוא כלי. כלי עם פוטנציאל לידע דרך אנשים (אם משתמשים בו נכון, לא כזונת-לייקים בדרך מזורזת לריקבון).
יש הבדל גדול בין פייסבוק לויקיפדיה למשל, מבחינת החוכמה ועדיין..
אין להשוות לחוכמה דרך העצמי(או עצמך), לחוות, להפגע,להתחשל ולהחכים בדרך שהלכתי,שהולך ושאלך שאחרים לא יוכלו להבין לעולם.

puma141

New member
לגבי החכמה

דרך העצמי- הכל אתה לומד או מחכים בעצם דרך העצמי שלך...
גם אם אתה מקשיב או קורא משהו, הפרשנות שלך המסקנות והחכמה *היחסית* היא דרך העצמי! זה לא שלא לומדים מדברים כמו מה שהביא סוק, כן לומדים. השאלה היא כמה ומה מזה אתה לוקח, ואיך זה מסתדר עם תפיסת העולם שלך, וכמה אתה מאמין או לא במדע זה או אחר......זה קשור להרבה דברים מורכבים.

shayCn

New member
מכל מלמדי השכלתי

אפשר ללמוד ולהחכים מכל מאגר ידע, זה ברור, אבל כמה מכל הידע שמתרוצץ לנו ברשת המוח יקלוט? ולכמה זמן זה ישאר בזיכרון?
מניסיון מעשי לא רק נקלוט. יש לנו גם היכולות והאינטרס לנתח ולהעשיר כיוון שחווינו על בשרנו. זה זיכרון מהחיים שעברנו. ואולי זה רק אני. לא יודע.
&nbsp
מצטער על החפירה, אבל סוק העלה נושא מרתק שכייף להתפלסף בו.

אולי ההימור ב"סלאט-מאשין" הוא...

על האושר שלנו
אולי עכשיו זה יגיע?!
אולי ככה זה יגיע?!
&nbsp
כולם רוצים להיות מאושרים
אושר מלשון אישור, כולם מחפשים שיאשרו אותם, כדי שהם יהיו מאושרים
אבל האישור האמיתי לא צריך להגיע מהדמויות במראה (מציאות, האחרים)
האישור צריך להיות שלך לעצמך
ואז אתה מאושר
&nbsp
בגלל זה כמו שאמרת, הסלאט-מאשין זה לאו דווקא וירטואלי

shayCn

New member
האם זה באמת אושר?

האם העובדה שיאשרו אותי, תתן לי סיפוק ושייכות?
האם זו באמת שייכות אמיתית? ואולי זה רק חומר כימי שמופרש במוח ויוצר לי הזיה של שייכות?
ולאיפה לעזאזל צריך להשתייך? לכל קבוצה שהיא או לאחת מסויימת ספציפית? איפה הקבוצת VIP הזאת שצריך להשתחל אליה ושכולם שם יחייכו אליך לעד ויתנו לך הרגשה חמימה וביתית לתמיד?
אני חושב שהדבר הבסיסי והראשוני אצל כל אחד זה לקבל קודם את עצמו בעיני עצמו גם אם הוא לא מודע לכך. להשלים במידה מסוימת עם העצמי. כמובן שלסביבה החיצונית יש השפעה שלילית או חיובית או אפילו גם וגם. תלוי. עד כדי כך זה מורכב.
&nbsp
הידית בסלאט מאשין(מטאפורית) מופעלת ע"י רגש כלכך מורכב ועם זאת מקובע, שספק אם אפשר להבין אותו עד הסוף. מבחינת הפעולה, זה מקובע לגמרי ואפילו טכני. הרצון למשוך שוב ושוב בידית ולחזור על הדרך המוכרת לשיחזור מנגנון האושר כל פעם מחדש.
ומה שנראה בעיני אחד כאושר עם ציפייה לחזור ולמשוך שוב בידית, יכול להיראות בעיני אחר כסיוט עלי אדמות ורצון להיגמל מהמשיכה בידית. הגבול בינהם יכול להיות תהומי או שיכול להיות דק כחוט הסערה. תלוי בתפיסה.
&nbsp
&nbsp

puma141

New member
יכול להיות

ש"אושר" זה מלשון "אישור". לא יודעת עד כמה זה שייך..
אני בעיקרון חושבת ש"אושר" זו מילה מאוד גדולה ובלתי ניתנת להפשטה.
אבל אולי האישור המדובר מלשון אושר, הוא האושר שמגיע אחרי שהאדם מאשר את עצמו בפני עצמו, בצורה אובייקטיבית ויחסית אליו? כלומר נעשה כמה שיותר קרוב לשלם מול עצמו?
כי אני כ"כ לא מקבלת את התזה של אושר שתלוי באישור של אנשים מסויימים, אנשים מסויימים אחרים!
הכי לא.
זה אומר שתלוי איך אתה מפרש את אושר=לשון אישור.

למעלה