ג'נטלמניות במהלך קשר זוגי - מה דעתכם?

shai8071

New member
ג'נטלמניות במהלך קשר זוגי - מה דעתכם?

היי לכולם
מעניין אותי לשמוע את דעת האנשים על עניין מסויים.
לפני חודשיים התחלתי לצאת עם בחורה למטרת קשר רציני.
לאחרונה עולה בויכוחים בינינו עניין הנסיעות אחד לשניה, ועניינים נוספים הקשורים ל"ג'נטלמניות" Vss "שוויון בנטל" ועל כן אתאר את הנסיבות.

רקע כללי:
הבחורה גרה במושב בדרום הארץ, במרחק של כחצי שעה נסיעה ממני.
עד כה יצאנו כ17-200 פעמים, שבכולם (מלבד מקרים יוצאי דופן) אני תמיד הגעתי אליה, לקחתי והחזרתי אותה לאן שיצאנו, שילמתי עליה (מלבד טיפ שהיא בד"כ שמה ) וכיו"ב
אוסיף ואומר שלרוב לא מדובר על דייטים של כוס קפה, ולא אחת מדובר על מסעדות יוקרה בעלות של כמה מאות שקלים לדייט.
לצורך ההגינות אציין שאני זה שלרוב יזמתי את ההליכה למסעדות יוקרה ואני מציין עובדה זאת רק לצורך בהירות של כל התמונה והרקע ולא כתלונה.

לא אחת, כשנהגתי בדייטים הראשונים לאשקלון ששם הבחורה למדה, היא טענה שאני נוהג בחושך לאט מדיי, וביקשה ממני כמה וכמה פעמים לנהוג במקומי, בטענה שהיא מכירה כבר את כל הדרכים בע"פ,
וגם על מנת לחסוך ממני "שיעור נהיגה" בו היא צריכה כל שניה להדריך אותי לאיזה סימטה לפנות, ובלי קשר לכך שהיא גם גאה בהיותה נהגת מצויינת ובעלת בטחון רב על הכביש.
הסברתי לה שאין לי ביטוח לרכב שמכסה אותה, והמשכתי לנהוג.
כשקניתי רכב חדש היא התעקשה לדעת האם עשיתי ביטוח שיכלול גם אותה (לא עשיתי).
לבחורה יש רכב פרטי משלה והיא עובדת. וכן גרה אצל ההורים.

תיאור המקרה:
באחד הדייטים סוכם שנסע לתל אביב.
לצורך כך, והיות והיא גרה בדרום, סוכם שהיא תבוא אלי ונסע ביחד.
מבחינתי היה ברור שממשיכים לנסוע ברכב שלה, התלבשתי וחיכיתי לה בחוץ, וכשבאתי לקבל פניה ברכב שלה היא אמרה: "היי מה אתה מתיישב - בוא נוסעים באוטו שלך"
כששאלתי למה היא ציינה שהיא "לא נוהגת למרכז"
לאחר מכן, באחד הימים כשבאתי אליה, הוחלט במקום שנסע לאשקלון בה היא למדה ומכירה היטב.
אמרתי לה שאני עייף אחרי יום עבודה מאד ארוך, ואינני מכיר את הדרכים כמוה, ושתנהג היא.
היא הבינה תחילה שאני מציע לנהוג ברכב שלי - ואילו כשאמרתי לה שנעבור לרכב שלה - היא סירבה!

לאחר מכן קבענו שוב דייט בעיר אשקלון, והפעם עמדתי על כך מראש שאני מגיע דרך מכובדת עד אליה , משלם בדייט אפילו על חברה שלה שהצטרפה אלינו, אבל - את המקטע של הבית שלה עד לאשקלון שתנהג היא, כמו שהיא רצתה והתחננה תמיד! אבל באוטו שלה.
באוטו שלי גם אין בכלל ביטוח עליה כנהגת.
היא סירבה בכל תוקף, ושאלה שוב ושוב "מה, מעכשיו זה יהיה ככה תמיד??!" "לאן נעלמה הג'נטלמניות?".
לאחר ריב ממושך היא הועילה בטובה להסכים.

קרה מקרה ושוב הוחלט לנסוע למקום בקרבת אשקלון.
הפעם היא עוררה ראשונה מראש את שאלת הנהג, ושוב התעורר ויכוח. אמרתי לה שאני לא מבין מה השאלה בכלל, ושהיא לפחות 5-10 פעמים התחננה בפניי לנהוג לאשקלון, אז שתנהג, אבל ברכב שלה! סה"כ מקיים את משאלת ליבה.
והרי לו היה לי ביטוח והייתי מציע לה לנהוג אצלי היא היתה צוהלת משמחה - אז מה השוני כשמדובר על הרכב שלה?
היא טענה שכבר התרגלה לנהיגה שלי והוסיפה ואמרה שהיא ביקשה לנהוג בדייטים ראשונים כדי לבחון אם אני סומך עליה (למרות שביקשה את זה מספר פעמים בטון רציני).
כשבאתי אליה היא לא הסכימה בשום אופן שנכנס לאוטו שלה ומבחינתה זה תנאי לדייט. לאחר ויכוח של כמה דקות בסוף וויתרתי לאותה פעם.

נוסף על כך, לא אחת היא מתחה עלי ביקורת ואכזבה על כך שהיות ואני עובד הרבה שעות ביום, אז נפגשים מאוחר, או שלעיתים אני מבטל מפגשים איתה כי אני עייף אחרי 10 שעות עבודה ואין לי כח לנסוע כזה מרחק וכו' ואני לא מספיק משקיע ואוהב וכו'.
אלא שכל הביקורות נאמרות בשכבה בביתה מתחת לפוך.
בפעם אחת כשהייתי באימון ולחוץ בזמן להגיע אליה, הצעתי שאולי סוף סוף תגיע גם היא אלי?! היא עשתה הרבה פרצופים ואמרה שהיא לא אוהבת את זה בכלל! והזכירה שוב את זה שביקשתי ממנה לנהוג לאשקלון. בסוף הסכימה לבוא ולא בלב שלם.
לפני מספר ימים הצעתי שוב שתגיע אלי, ואמרתי שאני מצפה לפחות לפעם בשבוע שתגיע גם היא אלי.
אתמול ספיציפית היא הסכימה בחצי רצון להגיע, והתנתה את זה שמהבית שלי והלאה נוסעים באוטו שלי ואני הנהג! היא תירצה את זה בכך שהיא מאד עייפה ולא מכירה את הדרכים למרכז בכלל, ושמספיק דרשתי ממנה שתבוא אלי והיא התקפלה, ו"יש גבול".
הסברתי לה שהמקום בו חשבתי שניפגש נמצא במרחק של 10-200 ק"מ ממני והדרך פשוטה מאד - ישר כל הזמן! - קטן עליה כבחורה שמתגאה בבטחון שלה על הכביש. היא סירבה בכל תוקף.

עד כאן תיאור הנסיבות.
בקיצור - לאחר מכן הנושא עלה בינינו בשיחה רצינית - וכשביקשתי הסבר על כל האמור לעיל היא הסבירה שלהשקפת עולמה הגבר צריך להיות "ג'נטלמן"
זה התפקיד של הגבר וככה היא מצפה וזהו.
עקרונית היא לא מעוניינת בכלל לדון בנושא אבל הגענו לאיזה הסכמה חלקית.

השאלה שלי היא מה אתם אומרים על העניין?
האם יש צדק כלשהו בדבריה שאולי פספסתי?
אמנם אני מכיר את "גישת הג'נטלמן" המסורתית שלפיה הגבר צריך לחזר ובלה בלה בלה..(בניגוד להגיון ושוויון יבש)....אבל גם אם נלך לפי גישה שובינינסטית זאת
אז לדעתי מדובר לכל היותר על דייטים ראשונים ולא לתמיד?!
וכי אם זוג מתמיד בקשר אז נגיד שהגבר לנצח תמיד צריך להסיע/לשלם ולשאת בכל נטל שמסביב??
איך זה אצלכם ומה אתם חושבים על הנושא?

לIקי

New member
אין צדק ואין חוקים בדברים האלה, זה עניין של הרגשה

לי הויכוחים שלכם נשמעים קטנוניים ומעייפים

ואני אישית לא אוהב בחורה שמשתלטת על ההגה ומתלהבת מהבטחון שלה על הכביש, זה גברי ודוחה אצל אישה
טוב שהיא לא מתלהבת שהיא יכולה להשתין בעמידה

נשמע כאילו אתם מנהלים עסק ולא זוגיות

מילה אחת על רגש לא ראיתי פה. רק הנהלת חשבונות.
אתה מרגיש שאתה אוהב אותה? שזאת הבחורה שאתה רוצה?
אם אתה באמת בן 37, אני לא מבין בכלל למה אתה שואל אם זה נורמלי. על פניו היא נראית בחורה די מפונקת ונשמע שלא הכי מתאים לך. אז מה אתה שואל אותנו בכלל? ואם רוב האנשים יגידו לך פה שזה הגיוני ומה אתה מתבכיין - אז אתה תשאר איתה רק כי אנשים אמרו לך שזה נורמלי?
השאלה היא האם לך זה נראה מוגזם והאם לך זה מתאים.

shai8071

New member
בן 30

הגיל באתר מפוברק
לי זה נראה מאד לא סביר אבל רציתי לקבל דעות נוספות

לIקי

New member
זה לא שאתה הולך להתחתן בסוף עם 200 נשים

אתה צריך אחת בסך הכל
אז למה לסבול?

תן לה איתותים שהיא עולה לך על העצבים
אם היא לא מבינה אותם - שחרר אותה

תהיה גבר ותבין שהזרע שלך לא מזדקן, אתה יכול להביא ילדים גם בגיל 100
זה היא שיש לה תוית של "פג תוקף" עם תאריך על השחלות
לתפוס תחת זה לא בדיוק משהו שהיא יכולה להרשות לעצמה

shai8071

New member
זאת לא הנקודה

יש בינינו מחלוקת עקרונית, ולמרות שיש לי דעה משלי עניין אותי לקבל דעה אובייקטיבית משאר האנשים על הנקודות שהעלתי.
נמצאים בקשר רציני, לבחורה יש רכב משלה, האם יש הגיון שלתמיד אני אנהג לכל מקום ואסיע אותה וכו' וכו'

אני אשאל שוב

חוץ מלהתווכח על מי נוהג לאיפה ואיך, יש ביניכם גם רגשות חיוביים?
אתה אומר שיצאתם כבר קרוב ל20 פעם. התנשקתם? הזדיינתם? נשארתם לישון אחד אצל השני? אתם מפגינים חיבה אחד כלפי השני או רק עסוקים בעניינים טכניים ולוגיסטיים?
כאילו, בוא נגיד היפותטית שהבעיות האלה שאתה מתאר לא היו - מה משאיר אותך בכלל בקשר איתה? מה גורם לך לרצות לראות אותה?
וסתם הערה בצד (למרות שנראה לי שרק אליה תתייחס) - מה כל הקשקוש הזה עם 'היא מכירה את הדרכים', 'אני לא מכיר את הדרכים'. על waze שמעתם?

shai8071

New member
תגובה

יש רגשות חיוביים.
התמקדתי בתיאור נקודתי של בעיה מסויימת ולא של כל מה שקורה בינינו.
לא אפרט כל מה שקורה בינינו בתחום המיני, אבל מתנשקים, יוצאים לצימרים וכאלה

מסכים איתך שהבקיאות בדרך היא לפעמים קשקוש, וזאת אחת הטענות שלי אליה...שיש לה בטחון רב על הכביש אבל כשהיא צריכה להתניע את הרכב אז היא טוענת שלא נוהגת בכלל לגוש דן ולא מכירה בכלל ולא נהגה אף פעם
היא תגיד שגם אני טוען את זה לגבי אשקלון, אבל שם הטענה שלה היתה שאני נוהג לאט בגלל שהדרך מעוקמת וחשוכה והיא שותה את הדרך הזאת בע"פ כי היא למדה שם כמה שנים ונסעה כל יום, וגם היא מכירה בע"פ את הדרך למקום שאנחנו יוצאים וזה חוסך ממני ים הוראות פנה ימינה פנה שמאלה

אבל זאת הבעיה

אפילו בתשובה שלך לא הבעת קמצוץ של רגש. רק עניינים טכניים.
שאלתי אותך במפורש מה משאיר אותך איתה וכלום. לא ציינת שום נקודת חיבור ביניכם. שום דבר בה שמדליק אותך. שמסקרן אותך. שעושה לך את זה.
גם אלה שמתלוננים על בעיות בזוגיות הרבה פעמים מציינים רגשות.
אתה ממשיך להתעסק בכל הפרטים הטכניים כאילו זה בית משפט.
שאלתי אותך בעיקר על רגשות ומה מחבר ביניכם, ורוב התגובה שלך (כמו שחשבתי) בחרת שוב לפרט עד זרא את כל הויכוחים הילדותיים שלכם. כאילו לא חפרת על זה מספיק.

פעם אחרונה שאני שואל. מה אתה אוהב בה? מה משאיר אותך איתה? מה מחבר ביניכם?

shai8071

New member
תגובה

יש הרבה דברים שאני אוהב בה והיא אוהבת בי.
לא כ"כ רוצה להכנס כאן לכל פרטי הקשר, רגשות או מין.
גם ככה ניסיתי לקצר ויצא לי ארוך.
הנושא הוא ויכוח עקרוני שעלה בינינו - האם אכן זה תפקידו של הגבר לבוא תמיד לבחורה, לשאת תמיד בכל נסיעה ובכל נטל וכו'...ואפילו אם תגיד שכן אז האם זה רק בדייטים ראשונים או לתמיד. זאת שאלה עקרונית שנכונה לכל זוג ולא קשורה לרגש או לסקס.
לכן ניסחתי את השאלה תוך התמקדות בעובדות בלבד ובפרטים טכניים ולא הוספתי עוד חיבור 2 דפים על כל מה שקורה או לא קורה בינינו ואיכות הרגשות

לIקי

New member
אין פה עקרון, זה עניין של משחקי כוחות

אם אתה משלם עליה הכל - אז אתה יכול לדרוש ממנה יותר

אם אתם מתחלקים חצי חצי - אז אין לך שום זכות לדרוש כלום

puma141

New member
למה זו הבעיה או מה הקשר?

תכלס למדתי גם מכאן, שיש הרבה סוגים של זוגיות. הוא יכול לאהוב בה הכל ולאהוב אותה על פי איך שהוא רואה אהבה, ועדיין להסתכל על הדברים כפי שהוא מסתכל עם הבעיות שהוא העלה. בכל זוגיות יש את האופי של השניים שבתוך זה, אין קשר למה הוא אוהב בה או לא :)

shai8071

New member
צודקת

יצא לי ארוך, כי לדעתי היה חשוב להבהיר את כל התמונה.
אבל במחשבה שניה את צודקת וחשבתי מקודם גם לפרסם גירסה מקוצרת.
בתמצית שבתמצית - גבר ובחורה יוצאים במסגרת קשר רציני כבר חודשיים, גרים במרחק חצי שעה אחד מהשניה, הגבר משלם הכל (והרבה!) בא לבחורה רוב הזמן.

האם לאחר חודשיים עדיין הגבר בנוסף לתשלום צריך תמיד לבוא לבחורה, להסיע אותה לכל מקום וכיו"ב או שמן הצדק שיהיה שוויון וגם הבחורה תבוא לגבר פעם-פעמיים בשבוע. תנהג לחלק מהמקומות וכו'

puma141

New member
טוב אז...

קודם כל זו בעיה קטנה :)
אם זה מאוד מפריע לך דבר איתה על להגיע בעצמה לפעמים.
לגבי הושלם? אם זה ככה למה לא עשית את זה מהתחלה? אני חושבת שעדיין לא מאוחר לדבר גם על זה, אבל לא בקטע של שיוויון או לא שוויון. בעיני דיבורים כאלה פשוט סלח לי- מפגרים תרתי משמע גם בהתפתחות האישית. אם זה מפריע לך דבר על זה בפתיחות בלי קשר לכלום.
אם לומר את האמת אין לי נסיון בשני המצבים האלה, זה רק מה שאומר לי ההגיון.

אפשר להיות כנה?

מה זה התעייפתי מכל האפיזודות האלו. ובדרכ אני אוהבת לקרוא פרטים.
תראה, נושא הג'נטלמניות לא נמדד לפי איזה רכב נוסע בכביש. הוא נמדד בהערכה, העצמה, נימוסים, ומקסימום פתיחת הדלת.
אתה משלם עליה (ועל חברה שלה!) וזה כבר אפילו יותר מבסדר.
אז כרגע יש לך בחורה שלא מוכנה להוציא שקל (מלבד טיפ) על דלק או על בילויים, לא מוכנה לעשות קילומטרים ברכב שלה - בשבלך זה בסדר. לא מוכנה לבוא אליך. לא מוכנה להיות במקום שרחוק ממנה...

18 דייטים, 20 דייטים, בוא ננסה לנחש את זה בזמנים, אני מניחה שלפחות 3 חודשים? אם זה המצב אתה צריך להגיד שלום ולהמשיך הלאה. בזבזת כל כך הרבה כסף וזמן על הבחורה הזו ולא ברור לי למה למען השם?

לIקי

New member
אם את דורשת מהגבר שלך להיות ג'נטלמן

את צריכה להיות ליידי

אי אפשר לדרוש ממנו להיות ג'נטלמן ולהישאר פרחה מסריחה
פרחה מסריחה זה הנקבה של עארס מסריח
גם בטבע סוס אצילי מזדווג רק עם סוסה אצילה, לא עם חולדה מהביוב

אבל בישראל נוצר מצב משונה, שבו חולדות-ביוב חושבות שמגיע להן ג'נטלמן
ואז נוצר מצב אפילו עוד יותר משונה, שה"גברים" הישראלים מסכימים עם זה

NEO83

New member
נראה שיצאתם לא מעט פעמים

ואתם כבר בשלב זוגיות ולא דייטים, אבל נראה שהכרת פרינססה... והיא רוצה שיפנקו אותה בלי סוף...

למעלה