שמעו קטע מזוגיות

שמעו קטע מזוגיות

היא אומרת שאני לפעמים נוחר וזה מפריע לה לישון (אנחנו ישנים צמוד)
ואותי היא מעירה כל יום שעה לפני שאני אמור לקום (אני יודע אני יודע, אמור זה שם של דג ורומא בהפוך)
היא קמה לעבודה מוקדם ממני, ומכוונת שעון לשעה וחצי לפני הדד-ליין, כשבעצם החצי שעה הראשונה זה סתם צילצולים להציק לעצמך (ולי)

עכשיו לשנינו יש שינה קלה, אבל לא לשנינו יש התאוששות קלה (קרי להתעורר)
אני בנאדם שמקבל את החיים והמציאות קצת יותר בהכנעה, באהבה, אם התעררתי אז התעוררתי, מה לעשות, מה גם נתעצבן עכשיו ?!
נכעס על הבוקר (או לילה), אם ככה רצה ה-ה', אז ככה רצה ה-ה' !
מי אני ומה אני בכלל לחלוק ולהתלוננן, איפה יש בכלל תיבת תלונות ?
אבל היא... היא אלימה לעצמה ולסובבים אותה
קמה בבאסה ויסורים, כועסת, מתעצבנת, מעצבנת, ועוד מאחרת לעבודה, שזה 10 דקות הליכה, או אוטובוס 2 תחנות והיא שם
ואמרתי לה כבר 100 פעם "מאמי, אתה סתומה, אם לא היית סתומה המציאות לא היתה מתאכזרת אליך ככה בבוקר, בטח שלא היית מתאכזרת לעצמך, אבל זה בגלל שאת סתומה, רק תרימי תפקק ותראי איזו מציאות מעלפת תשפך לפנייך, בלי כעסים בבוקר, בלי עצבים, אין יותר "קשה לי" או "אני לא יכולה", את לא חייבת להשאר סתומה, יש דרכים תקינות יותר לחיות את המציאות"

בקיצור לא הצד היפה שלה

למזלי אני למדתי קצת איך להשתלט על עצמי, ולהכין את עצמי למצב של שינה להשקיט את המחשבות, ולמצב של התעוררות
להרגע,
אז היום יותר קל לי להרדים את עצמי, ויותר קל לי לחזור לישון אם התעוררתי , ויותר קל לי לקבל את המציאות האכזרית של לקום משינה

היום הצילצול של השעון התחיל לצלצל, והמשיך, עד שהתעוררתי, אז סימנתי לה שתכבה אותו והיא עונה לי בחוצפה "תפסיק, תכף"
, ואני יש לי עוד שעה וחצי לקום בכלל, וזה עוד הצילצולים של החצי שעה שהיא לא באמת קמה בה
אותי זה כמעט עיצבן, עד שאמרתי לעצמי אין בעיה, אני אשחק לה קטע כזה שהיא לא תדע מה קרה לה
חשבתי על כמה רעיונות
ראשון הוא האלים יותר (אני פשוט יודע להעריך מציאות חותכת) שזה אומר שכשהשעון הראשון שלה מצלצל (קרי 6 וחצי) שכשבכלל היא קמה בפועל ב7, אני פשוט אקרא בקולי קולות "מאמי קומי!!!, תתעוררי לעבודה!!!! שש וחצי !!!, ותוך כדי אנער אותה עם הידיים
שאני מאמין שאחרי פעמיים-שלוש כאלו כבר תיהיה לה יקיצה טיבעית רגע לפני שהשעון שלה מצלצל כדי שלא יעיר אותי

והרעיון שני הוא לקח קצת פחות אלים, אבל יותר מתמשך
שזה אומר לקבל על עצמי לקום כל בוקר לבית כנסת ב6 וחצי
שזה חצי שעה לפני שהיא באמת קמה, וגם לתת לשעון שלי לצלצל ולהטריף לה תמוח, ואז אני אענה לה "די מאמי, לא עכשיו"
למרות שמהחוצפנות שלה אני מוכן לקום גם ב6 רק בשביל ללמד אותה לקח

למזלה העצלנות שלי גוברת על הרצונות שלי בקטעים האלו
וגם אין לי לב למשוך לה את זה כל כך הרבה זמן, חרם, גם ככה היא מתעוררת לסיוט כל בוקר, ואניווי הילדים כבר ינסרו לה את המציאות הזו לאלפי חלקיקים בצורה אלימה פי 100 מכל מה שאני יכול לחשוב עליו (למרות שאני פתוח להצעות)

ולכן אני חושב שהבחירה האלימה יותר היא הבחירה הנכונה עבורה
פשוט מציאות חותכת זו מציאות שמקדמת אותך יותר מהר להבנת השיעור ולקיחת לקחים והסקת מסקנות

מה אתם אומרים, איך להתמודד עם הסיטואציה

Annabella1

New member
משעשע

שני דברים (ברצינות)
1. אם יהיו לך אי פעם ילדים, אתה תגלה שדפוסי התעוררות בבוקר זה משהו שילד נולד איתו וזה נשאר רוב החיים ככה. יש ילדים שקמים בסבבה, יש ילדים שקמים נרגנים, ויש כאלה שלוקח להם שעה לקום. אם יצאו לכם ילדים כמוה...אתה במיעוט.
2. אם אתה מקבל את המציאות בסבבה, למה לקבל את המציאות בסבבה לא כולל לקבל את זה שלוקח לה שעה להתעורר ואז היא עצבנית? גם זה חלק מהמציאות, ואין דרך לשנות את זה. לגבי הנחירות שלך, דווקא יש דרך לשנות את זה. (וזה יכול להיות מעצבן מאד לישון ליד מישהו שנוחר) מה גם שאתה צריך לבדוק שאין לך דום נשימה בשינה. דום נשימה בשינה + עצבים = התקף לב. עוד סיבה להיות רגוע.

אני לא רואה את זה ככה...

נכון שאנחנו גדלים עם טבע לדפוסים, אבל אנחנו בני אדם, אנחנו מעל הטבע
אנחנו יכולים למשול בו לרצונות שלנו
גם אני הייתי מתעורר בעצבים בעברי הרחוק, ובכלל לא מצליח להרדם,
עד שלמדתי להתבונן בתוך עצמי ולהקשיב למנגינה ואז לכוון לאן שצריך
כו להשקיט את המחשבות, לשחרר את הדאגות פשוט לצלול
או בבוקר לקום בלי לגרור את זה כאילו מת העולם, נכון שזה לא כיף ופאן, אבל החוסר ברירה לא מתיר מצב של ביקורת בכלל, זו המציאות ועם זה צריך להתמודד (אני אוהב אותה חותכת), אז מקבלים אותה בהכנעה, וקמים כאילו זה כלום, ומתקתקים עיניינים, עושים סדר נחמד לבוקר ומתכוננים לעוד יום חדש מלא באנרגיות
לא מתלוננים ולא נעלים, פשוט קמים , אחרי כמה פעמים זה כבר נהיה הרגל
ואז גם אפשר לגלות את הדברים היפים שבלקום בבוקר
&nbsp
ככה שבגרות פנימית מעלה את עצמינו מרמת הטבע שבנו
אנחנו בני אדם, יש לנו מוח

מכבסת מילים

ילדים גם נולדים עם חוסר יכולת לשלוט בדחפים ובוכים כשדברים לא מסתדרים כמו שהם רוצים ושאר ירקות. אז? זה אומר שהם צריכים להשאר כאלה? ברור שילדים שונים במזג שלהם, אבל אדם בוגר יודע להבחין בין טוב לרע ויכול לעבוד על עצמו.
אדם שנשאר עצבני ושונא את כל העולם בבוקר גם כשהוא מבוגר - הוא ילדותי. אדם שלא מסוגל לשלוט בדחפים שלו ונשאר מרוכז בעצמו - הוא ילדותי.
אני לא מצפה ממי שלא אוהב לקום בבוקר להתחיל לקום בשמחה ובגיל, אבל אני מצפה מאדם בוגר לקחת קצת דברים בפרופורציה. קצת להתחשב באנשים שסביבו. קצת פחות להיות מרוכז בעצמו. בקיצור - להתבגר.
את ממשיכה לכבס מילים עם זה שההתנהגות שלה זה חלק מהמציאות.
לא לזה הוא התכוון בלקחת את המציאות בסבבה. הוא התכוון בלקחת אילוצים בסבבה. דברים שאין שליטה עליהם. מה לעשות - רובנו חייבים לקום בבוקר לעבודה. זה אילוץ. תפרידי בין זה לבין התנהגות של אנשים שבטח ובטח ניתנת לשינוי. לא מהקצה לקצה אבל אפשר לנסות. להשתדל.
את שמה אילוצי חיים מול התנהגות דוחה של בן זוג ואומרת 'זה אותו דבר'.
זה ממש לא.

אני לגמרי מסכים איתך

זו התנהגות ילדותית
בנאדם בוגר יודע (או לכל הפחות מנסה) לקחת אחריות על עצמו ועל החיים שלו
נכון שזה לא הכי כיף לקום בבוקר (ובכלל משינה) , אבל להתנהג ולהרגיש כאילו חרב עולמך...?
מבחינתי אנשים כאלו זה אנשים שלא מחוברים לעצמם, כאלו שמסרבים לקחת אחריות ושליטה על החיים שלהם ועל האירועים שבחייהם
ככה מתנהגים ילדים, לא בני אדם בוגרים
ילדים לא מצליחים להשתלט על עצמם ומתנערים מאחריות, וכועסים ומתעצבנים מדברים כאלו
לא בני אדם בוגרים
&nbsp

Annabella1

New member
בני אדם בוגרים

יודעים שהאדם היחיד שהם יכולים לשנות אותו הוא את עצמם ולא מישהו אחר.

לIקי

New member
דוגמה יפה למשפט מטופש שמנסה להתחפש לאמרת כנף

אפשר ועוד איך לשנות אחרים
וגם צריך לעשות את זה

הבעיה שרוב האנשים רוב הזמן לא ראויים לעשות את זה ולא יודעים לעשות את זה בצורה נכונה

המשפט הטפשי שלך אומר למעשה שכולם צריכים להישאר כמו שהם ושכל אחד רק יתעסק בעצמו בלבד
זה מתכון מדויק לעולם שאין לו תקנה ושאין לו טעם להתקיים
וזה בדיוק העולם שלקראתו אנו צועדים בצעדי ענק כי מה שעצוב הוא שהרבה מאוד יסכימו איתך

נכון, אי אפשר לשנות את אפחד מלבד עצמינו

אבל אפשר להאיץ תהליכים אצל אחרים, לדחוף אותם קדימה וכו'
בסופו של יום הכל תלוי בו ולא בנו

Annabella1

New member
היתה לי ציפור במרפסת

שבנתה קן ובהילה ביצים ומהביצים בקעו גוזלים. עקבתי אחריה וראיתי איך היא לימדה את הגוזלים שלה לעוף. מנפנפים חזק עם הכנפיים. אני חושבת שאת הפרנציפ הבנתי. זה אומר שאני יכולה לעוף? יש דברים שניתנים לשינוי ואחרים שאין לנו את הכלים לבצע בהם שינוי. מי זה מי? לא תמיד אפשר לדעת אם זה ניתן לוויסות או שינו או לא, כשזה נוגע למשהו פנימי. ואכן, בתי הכלא מלאים באנשים שיש להם בעיה לווסת את הדחפים שלהם. השאלה בסופו של דבר האם זה שווה את האנרגיה.הבנתי למה הוא התכוון. ההתנהגות של בת זסוג שלך היא גם סוג של אילוץ. בוא נגיד שהיכולת שלך לכפות על בן אדם בוגר אחר (גם אם הוא ממין נקבה וגם אם הוא גר איתך באותו הבית וגם אם הוא ישן איתך באותה מיטה) את ההתנהגות שנראית לך כנכונה, היא לא מאד גדולה. אבל אתה מוזמן לנסות. יש לי יופי של המלצות לעורכי דין לגירושים. ונעזוב בצד את השאלה הניצחית למה דווקא מה שנראה לך כנכון הוא באמת נכון. זה גדול עליי לעכשיו עוד לא התעוררתי לגמרי.

את הבנת שאת יכולה לעוף

אני הבנתי שאפשר ללמד לעוף
ואפילו גוזל
אז על אחת כמה וכמה בנאדם
&nbsp
ואין דבר כזה נכון או לא נכון
יש רק תקין או לא תקין

למרות שזאת דמגוגיה בגרוש (כי את משווה מין שאינו במינו)

עדיין האדם כן למד לעוף בדרך כלשהי מצפיה בציפורים. מטוסים.
בדיוק כמו שכתבת, לנו בתור בני אדם אין את הכלים היכולת והפיזיולוגיה להתעופף כמו ציפור בלי עזרים טכניים.
אבל לעשות חשבון נפש עם עצמנו על סמך ביקורת מאנשים אחרים? מה הבעיה בדיוק? מה הבעיה כמו שכתבתי לפחות לנסות להתמודד עם האינסטינקטים שלנו? מה הבעיה באמת לנסות להכניס תהליך חשיבה לפני פעולה אוטומטית שיכולה לפגוע או להפריע לאחרים?
בואי ניקח דוגמה קלאסית. מושב האסלה. אם את חיה עם גבר שבאופן קבוע משתין על האסלה ולא מוכן לעשות את המאמץ הקטן לחשוב עלייך שניה לפני שהוא משתין (ולא במובן הרע...) שלא לדבר על לפחות לנקות אחריו - למה לך לחיות עם בנאדם כזה? אז תגידי לי שאני מגזים - שעל דבר כזה לא מפרקים זוגיות. אז א. זאת רק דוגמא, וב. מבטיח לך שמאדם כזה אין לך מה לצפות להתחשבות באספקטים אחרים.
מה שכן, אני נגד לכפות על אחרים. אצלי, אני מעיר פעם פעמיים אם משהו מציק או מפריע לי. אם אני רואה ששמים עלי זין ולא מנסים בכלל ורק מזיינים לי בשכל עם תירוצים של 'אני רק בנאדם' ו'ככה אני' ושלל תירוצים שבעצם אומרים 'עזוב אותי באמאשך, לא בזין לי להשתנות' אז אני אומר 'אם ככה את\ה, אז גם ככה אני' והולך. מי שלא אכפת לו ממני, למה שיהיה אכפת לי ממנו?
לגבי השאלה שאין לך כוח אליה, אז אם נשים בצד את הדיון הפילוסופי אם יש אמת אוניברסלית או לא, בואי נגיד שיש דברים שאת יכולה לדעת אם הם 'נכונים' או לא, או יותר נכון אם מדובר בהתנהגות נעימה לאחרים או לא.

אתה מוכן להסביר לי מה אתה עושה איתה בכלל?

ככה נראית בעיניך זוגיות תקינה? עזוב תקינה. זאת הזוגיות שאתה רוצה? לשחק בקקה, לעשות דווקא ולחפש נקמות קטנות במשחקי כוח מפגרים?
והיא בנאדם שאתה אוהב? איך אתה יכול לאהוב מישהי כזאת ילדותית ומפונקת ששמה עליך זין? למרות שתכלס גם מצידך, אם באמת היה אכפת לך ממנה - היית הולך לטפל בנחירות.
אז תכלס, יש מצב שבאמת מגיע לכם אחד את השניה

אני מבין מה אתה אומר

אני גם לא אוהב את חוסר בגרות הזו, ויש לנו הרבה חיכוכים בעיניין
וחשבתי לברוח מזה, אבל מצד שני יש לבחורה המון פיצ'רים מאוד חשובים ונדירים בימיינו
&nbsp
היא לא העלתה את זה שזה מפריע לה (הנחירות) עד אתמול
ואני אבדוק את העיניין
אותי מה שמעצבן זה שבגלל שהיא סתומה, אז זה לאו דווקא הנחירות, פשוט ילד קטן מתעצבן מכל דבר, ועושה לעצמו הרבה רעשים בראש, ובגלל שהמוח שלה מבולגן אז קשה לה להסתגל לדברים , לכן זה מעצבן אותה וזה קשה לה, היא פשוט לא מצליחה לכבות את הרעשים והאוטומטיות שלה
&nbsp
ושלא תבין, גם אני הייתי כזה פעם, מתעורר מכל דבר ומתקשה להרדם
אבל ברוך השם התבגרתי , ולמדתי להרדים את עצמי, ולא להתעצבן או לכעוס,
לקבל את המציאות כמו שהיא, ולא להתבכיין על האחריות שיש לי
&nbsp
אבל אל דאגה, היא מקבלת ממני את מקל החינוך
חמור מבין רק ככה
&nbsp
אגב
אני אוהב אותה והכל ויש לנו זוגיות יפה וחיה
רק שמה לעשות, הן סתומות, אם נדלג על כל בחורה סתומה בגלל שהיא סתומה, אז אנחנו נשאר רווקים לנצח

*גרעפס*

אהא שכחתי, יש פה ילדים מחונכים וטובים ירושלים .

אז אתה לא אבא של הכוסשלהאמאשלה

ואין לי ממש מה להוסיף - מנסיון העבר הטעם בשיחה הוא דל
ומי שמאושר בעולמו בלי ידיעת הקריסות שבדרך
אני בעד

אז למה היא קוראת לי דאדי ?

ברור שאני לא האבא הביולוגי שלה
אבל חוץ מזה מה ההבדל ביני לבינו ?

הוא מכבדה כגופו, אתה לא.

אולי משאלת מוות. לא נוהגת בנימוס מזויף בזיוף מנומס -
זה וזה שקר.

אבל אחדל מהכתיבה , שכן אולי יש בזה שמץ של הלבנת האדם בפניו...
אבל בכנות אחרי בדיחות הדעת בה אתה קורא לאדם איבר מין ,
שזה לא טוב מללכת לזונה (במובן העמוק- גם זכר כזונה הוא - כמו רוב בני האדם-
אפילו אני). לא ממשיכה בנחישות ברזל להמשיך ברפש הזה

puma141

New member
אז יאללה....סתמי וזהו.

כמה שטויות, כמה מרירות........
לכי עשי טיול, טוב? תנשמי אוויר- לא שיעזור לך.....

למעלה