מתחיל להתייאש אבל מקווה לעתיד טוב יותר

ice911

New member
מתחיל להתייאש אבל מקווה לעתיד טוב יותר

בנות יקרות אני כותב את זה רק בגלל שהתירוצים והשאלות נהיו כבר בלתי מובנים לי .....
אני בן 33 בחור נורמטיבי שמחפש קשר רציני , אני לומד לתואר ומחפש את האחת שתהיה שלי .
אבל די עם השאלות המוזרות מעצבנות והתירוצים המוזרים שלכן
יש כמובן דוגמאות לאחרונות : כמה אתה מרוויח ? האם יש לך בית שלך? איזה רכב יש לך? אתה מתכוון להתקדם בעבודה או להישאר תקוע בה? וזה רק חלק ממה ששאלו אותי בדייט ראשון.
או שדיברתי עם מישהי בהודעות אז הכל זרם אבל פתאום קיבלה סיבוב בגלל איפה שאני גר (שזה 15 דקות מאיפה שהבחורה גרה במושב) החליטה להפסיק ולא לדבר.
אני יודע ורוצה להאמין שלא כולכן כאלה.
יש לי שאלה אליכן האם זה נראה לכן הגיוני לשאול שאלות כאלה בדייט ראשון והאם אתן חושבות שזה ראוי לשאול בכלל שאלות
כאלו ?

Som30ne

New member
אם השאלות כולן הגיעו מאותה בחורה, בטווח של דקות בודדות

כנראה שמדובר במישהי שמה שמעניין אותה זה מישהו שיוכל "לשלם לה על שירותיה" (הבוטות כאן ידועה, והובאה בכוונה, למטרות הקצנה)

קבוצת השאלות היחידה שבעיני יכולה להיות לגיטימית ברמה מסויימת היא -
אם אתה מתכוון להתקדם בעבודה.
תשובה לשאלה הזו יכולה להראות על קיומו או אי קיומו של רצון להתפתחות,
על קיומה או אי קיומה אמביציה, או לחילופין על שקיטה על השמרים,
הישארות במקום המוכר (המוגן?) והידוע, ועוד תכונות אופי.

חשבת שאולי אתה הבעיה?

אולי מערך הסינון שלך מביא עליך את הבחורות החומריות האלה?
כאילו, זכותן להיות כאלה. אתה 'אשם' (במרכאות כי באמת לא מאשים אותך) בזה שאתה לא בודק מספיק טוב לפני עם מי יש לך עסק. ככה שאתה מביא על עצמך את זה. למה שלא תעשה איזה שיחת טלפון או שתיים כדי להבין מי הבחורה שלפניך? זה נראה כאילו אתה רק מחליף איתן שם גיל וחיה אהובה וזהו - נפגשים.
כי לא כל הבחורות כאלה. אבל אם תדבר איתן קצת לפני, תחסוך מעצמך את ההתחבטות האם השאלות האלה ראויות בדייט ראשון. וכן, גם לי שאלות כאלה עושות חררה, או יותר נכון 'אחורה פנה'. מי שמעניין אותה קודם 'מה אני' לפני 'מי אני' - אין לי ענין בה.
וכמו שציינתי, תזכור שזכותם של כולם לשאול מה שהם רוצים מתי שהם רוצים. זכותם של מי שבצד השני לא לאהוב את זה. זכותם של כולם לפסול על 15 דקות נסיעה או על השד יודע מה. ואגב, טוב שהצד הזה שבה יצא כל כך מוקדם. סתכל על זה חיובי - חסכת לך דייט מיותר.

NSW2

New member
אין לי מושג

איפה אתה מוצא כאלה באמת.
מי שואלת שאלות כאלה ברעיון עבודה(סליחה דייט :))
אבל גם ברעיון עובדה לא שואלים דברים כאלה.
בד"כ העולם החיצוני הוא שיקוף של עצמנו.
אתה כנראה מושך בדרך כלשהי נשים מוזרות כאלה.
חוץ מזה זה יכול לקרות כשאתה מראש מכוון לשם את השיחות איכשהו,
או שאתה לוגי מדי ולא מצליח לדבר עם נושאים יותר מעניינים רגשיים וכד.
בחורה שנהנת רגשית ויש לה קצת שכל לא תשאל דברים כאלה לא בדייט ראשון ולא בדייט שני..
פעם הבאה פשוט תגיד "תקשיבי זה משעמם אותי בואי נדבר על משהו מעניין".

avico2591

New member
גם לי בחורה אחרונה שיצאתי איתה 4 פעמים,

למה אתה עובד בשכר מינימום, למה אתה ככה,
למה אתה לא עובד במקצוע עם הכנסה גבוהה?
איך נסתדר ככה.
מה אגיד לך יש נשים שזה מכה. אם תגיד שאתה לא גר בשכירות בגילך, [אני בן 26] יהיה לה מה להגיד ולהרים את הגבה.
היום מצד שני בעידן החומרני של היום הכל הגיוני לי אין רכב מרצון אישי שלי יש כאלה לא מתאים להן אז להתראות.

Valkyrie1

New member
בחיים לא שאלתי כמה בנאדם מרוויח או איזה רכב יש לו

במקסימום שאלתי במה הוא עוסק.

תרשה לי לתקן אותך, בחור

כולן כאלה. אל תשלה את עצמך. השאלות שציינת תכליתיות ונועדו לבדוק אם יש בכלל טעם לבזבז זמן על פגישה שניה אתך. אם אין לך דירה, למשל, ומשכורתך לא משהו מבחינתה חבל על כל דקה שהיא נמצאת אתך. אתה סחורה בשוק הבשר, בחור. זה שאתה נחמד הגון וישר .... פשוט לא לענין. מהצד השני, אנו הגברים איננו זקוקים לחקירות שב"כ. די לנו במבט של שבריר שניה כדי לפסול אישה בגלל המראה שלה. רדידות היא שם המשחק. בשני הכוונים. תנמיך צפיות לגובה דשא.
צכוב אמר שאין בדידות גדולה יותר מחברה של אישה (הכוונה לבת זוג, לא לאחות, אמא, ידידה...). טעמת על קצה המזלג את טעמה המר של הבדידות הנוראה מכולן כבר בפגישה הראשונה.
כל טוב, בחור והשמר לנפשך!

קראתי כמה תגובות....

ונוכחתי שרוב המגיבים מטיחים את האשמה בך. ובכן, בחור, אתה לא אשם. וגם הבחורה לא אשמה. שניכם יכולים להיות נחמדים. פשוט זה שם המשחק, אלה החוקים וזו דרכו של עולם. המראה שלה והסטטוס שלך.
רדידות. וזו אחת הסיבות המרכזיות לגרושים הרבים.

shay4442

New member
אני גבר ועדיין שואל שאלות דומות בדייט ראשון

-אני כבר עברתי את גיל ה 30 לא מחפש משחקים מחפש להקים משפחה ולכן צריך בת זוג אחראית,יציבה,
-אני כן מעוניין באישה שאפתנית עם אמביציות לקריירה
-תחומי העניין שלי הם נרחבים וכן רצוי שתהיה אשת שיחה על מנת שלא אשעמם אותה והיא אותי.

גברת ע

New member
מה ההגדרות שלך לאחראית/יציבה וכן הלאה?

* משכורת של 5 ספרות?
* בית משלה?
* מדענית אטום?
&nbsp
יש לי חברה בת 32, בחורה טובה חכמה עם מגוון תחומי עיניין, כל הזמן עושה ופועלת, אבל יש לה כמה 'חסרונות': העבודה שלה כביכול לא הכי מזהירה בעולם, היא מרוויחה בסדר בסהכ מרוצה בעבודה שלה ונמצאת שם כמה שנים וזה מה שמתאים לה ומשאיר לה את הזמן להתעסק במה שמעניין אותה באמת ו'חסרון' נוסף שהיא עדין גרה בבית הוריה, החליטה שמכיוון שהיא לא נמצאת הרבה בבית חבל לה לבזבז כסף על שכירות יקרה ולכן היא חוסכת כדי לקנות דירה או לשכור עם בנזוג , היא עוזרת בחשבונות בבית, עושה קניות.
האם על פי אמות המידה שלך מדובר בבחורה לא רצינית, לא אחראית ולא יציבה או לא שאפתנית?
(רק להבהרה, אני לא שופטת, לא כועסת ולא שום דבר שלילי סתם שואלת/מנהלת דיון)

shay4442

New member
רצינית ואחראית?

הדוגמאות שהצגתי הם לא חוקים מברזל ניתן להתגמש בהכל.

גברת ע

New member
לא אמרתי שהם כאלו

רק שאלתי ונתתי דוגמאות

shay4442

New member
אוקי רצינית ואחראית

- זה מישהי שעובדת בעבודה ושוכרת דירה, או שעובדת ובנתיים חוסכת למטרה מסוימת.
- אולי יותר עצמאית התכוונתי

מה שמעניין אצל חברה שלך

זה האם היא מוכנה לקבל גבר שנמצא באותו מקום כמוה?
שלא לדבר על מישהו עם 'חסרונות' גדולים משלה.
אגב, ממה שכתבת ברור שהיא לא שאפתנית. לפחות לא בתחום הקריירה.

גברת ע

New member
אבל שאפתנות זה משהו שהוא סוביקטי לא?

לא מעניין אותה קריירה אבל דברים אחרים כן מעניינים אותה ובהם היא משקיעה ומתפתחת, אז בגלל שהיא לא שואפת להיות מנכלית של יאהו או דמות חשובה אחרת בתחום הקריירה והעבודה זה אומר שהיא לא שאפתנית?
&nbsp
לשאלתך , יצא לנו לדבר על הקטע של לגור בבית ואיך הצד השני רואה את זה ומה היא הייתה עושה אם מישהו מתחיל איתה או מישהו שהיא מעוניינת בו גר בבית, אז אין לה בעיה לצאת ולשקול קשר רציני עם מישהו שגר בבית עדין, אבל אם זה מישהו שגר בבית מכיוון שהוא עצלן ונעים לו שמנקים לו, מכבסים לו, עושים לו, זה פחות התקבל.
&nbsp
לגבי חסרונות, לכולנו יש חסרונות והרבה מהם השאלה איפה אתה מוכן לקבל ולא לשפוט את הצד השני ומה הם הדברים שקריטיים עבורך

אפשר ככה לגלגל עיניים על כל דבר

גם 'שמנה' זה משהו סובייקטיבי נכון?
ברוב המכריע של המקרים כשמדברים על שאפתנות (בטח ובטח בעולם ההכרויות) מתייחסים להיבטים של קריירה ולא 'התפתחות אישית'.
הרי היא יכולה לשאוף לרדת במשקל או לטוס לחו"ל כל חצי שנה.
אם היא תספר על השאיפות האלה - תאמיני לי שאף אחד לא יחשוב שהיא שאפתנית.

shay4442

New member
זה תלוי במכלול

אם היא קרייריסטית ועצמאית וגם יש לה שאיפות לראות עולם או לרדת במשקל אז אכן זה שאיפות ברמה של שיפור העצמי.
אם היא מובטלת או עובדת בעבודה שמשלמת פחות מהשכר החיצוני במשק 6,700 ש"ח ברוטו ולא רואה את זה כעבודה זמנית והשאיפות שלה זה לראות עולם או לרזות אז כן היא לא שאפתנית במיוחד.

לא מכלול ולא נעליים

עובדה שלפי הדוגמא שלך השאפתנות נקבעת לפי השאיפות התעסוקתיות.
מתאר לעצמי שאם למשל היא קרייריסטית עם שאיפות להתקדם בסולם התעסוקתי אבל בלי שאיפות אחרות (לטייל, להתפתח בתור בנאדם, להשתפר בתחביב מסוים וכו) - היא עדיין תצטייר בעיניך כשאפתנית.

shay4442

New member
ברור במיוחד אם היא מגדירה עצמה שאפתנית

אני מאמין לתת לאנשים להגדיר את עצמם, אם אדם מגדיר את עצמו שאפתן כמו שכתבת ("עם שאיפות להתקדם") אני נותן לו להנות מהספק.

למעלה