מילה לגבי הפורום ובקשה למאמר אקדמי

tiny toon

New member
מילה לגבי הפורום ובקשה למאמר אקדמי

שלום לכולם, מה שלומכם?

תקשיבו, עברו שנים מאז כתבתי בפורום, שכחתי בכלל שיש לי סיסמא לתפוז.
הרבה השתנה אצלי מאז הפעם האחרונה שכתבתי כאן (וחלק לא. הסטטוס של "מחפש" נותר עדכני, רלוונטי ודביק כמסטיק לנעל). היום, למשל, הייתי בוחר בכינוי אחר.

אני כותב כאן עכשיו כדי לומר כמה מילות הערכה. בפעמים הראשונות שכתבתי כאן, חשבתי לתומי שזו פלטפורמה נוספת להיכרויות. אני טוב בהבעה בכתב יותר מאשר בהבעה בעל פה, וחשבתי - למה לא? השם של הפורום קצת בלבל אותי. כתבתי קצת על עצמי, מה אני מחפש וכד'.

טעות של טירונים.

בזמן שחלף, למדתי שהפורום הוא הרבה יותר מזה. הוא מאפשר במה פתוחה לדון בצורה אנונימית, ובסיכון רגשי נמוך על כל הדברים שמציקים לנו בעולם הזה של היכרויות.

כל מי שמבקר כאן פעיל ברשת בצורה פעילה או סבילה (אקטיבית או פסיבית נשמע יותר טוב?), כולנו חברים באותו אתר הכרויות (את יודעים לאיזה אתר אני מתכוון), וכולנו שוחים בביצת האפליקציות שלא מקדמות אותנו הרבה (ואולי כן. למה אני מלכלכך? פשוט לי זה לא מתאים). ואיכשהו, זה אחרת מאשר לדבר עם כל החברים שלך שנשואים מזמן, והילדים שלהם כבר בגן, ומה הבעיה שלך?

האפשרות לדון בכל השאלות, והדילמות, והמחשבות, והרצונות עם אנשים - קהילה, אם תרצו - שמתמודדים עם אותם סוגיות היא בעלת ערך רב. שלא הערכתי אותו מספיק.

ואחרי כל הברכות, שאחרי שנות הניסיון הרבות, המתסכלות והמאכזבות בעולם הזה, אני באמת מאמין בהם, מישהו יכול לשלוח לי מאמר שאני מחפש?

הוא יצא לאור בכתב העת של מכון סאלד, ואמורה להיות איליו גישה ממאגרי האוניברסיטאות.

קישור למאמר

זה יעזור לי מאוד.

קצת מזדהה וקצת לא

אז גמני הייתי בפורום לפני תקופה. בעיקר כצופה מהצד ושומעת דעות של אנשים שונים. כמו שציינת, אנשים שיותר נוח להם לא להחשף או שפחות..
עברו הרבה שנים מאז שפתחתי כאן את המשתמש בתפוז.. מאז שהייתי בחטיבת ביניים כך שזה באמת הרבה.. אבל לא בא לי באמת לשנות את השם.
בכל אופן, בקשר למערכת יחסים זוגית כן הייתי שמחה אם כן הייתם מביעים דעה על שאלה שעלתה לאחרונה בחיי בעקבות קשר שהסתיים. האם גברים מאויימים מנשים דומיננטיות?
אני לא מתכוונת למישהי שרודה כל היום בבן זוגה, יורדת לו לחיים עד רמת אילו נעליים לנעול. אני מתכוונת שאני בתור אישה עצמאית ופמניסטית, מסודרת כלכלית שחיה לבד כבר כמה שנים ויודעת להסתדר לבד ביום-יום מאיימת על גבר כשהיא לא בעמדת הנערה במצוקה כל היום.
אני ממש אשמח לשמוע דעה. זה הקצת לא, כי זה לא מאמר זו שאלה.

Som30ne

New member
סביר להניח שזה תלוי בגבר הספציפי

אבל - נראה לי שגברים, מחפשים גם את החום והרוך.
למרות (ואולי בגלל) שהם (חלקם/רובם) מתחזקים חזות קרירה, קשוחה, שקולה, חזקה, בחיי היום-יום - בעבודה, ובאינטראקציות אחרות,
יש להם צורך, לפחות בין 4 הקירות שאמורים להיות בטוחים עבורם, באפשרות להסיר את המסיכות, לקבל יחס יותר תומך/רך.

אני לא מדבר כאן על התרפסות, או התחנחנות, או וויתורים, אלא יותר בכוון של טון וסגנון דיבור, שפת גוף, והבעות פנים.

(קצת קשה לי לתאר במילים למה אני מתכוון, מקווה שהובנתי)

נראה לי שכן

טון דיבור, שפת גוף ומה שציינת אלו הם דברים מאוד יחסיים.
לדוגמה- אני לא מאלו שיגידו כל היום מאמי, ואעשה פוצי מוצי.. אבל אני כן אהיה חמה ומלטפת.
יש כאלו שיפרשו את החוסר הזה כחוסר חמימות.

Som30ne

New member
בעיני

להגיד "מאמי" זה דיי דוחה.
ו -פוצי מוצי - אולי צריך מידי פעם, אבל בטח לא כל היום (זה כבר הופך למאוס ומעצבן).

כמו שאמרתי - העניין הוא לאפשר מקום שהוא (יחסית) בטוח, נינוח, מקבל, רך,
ולא קשה, דוקרני, שצריך בו את שריון היום-יום.

puma141

New member
"עצמאית ופמניסטית"? :)

זו ההגדרה שלך לעצמך? לא מתחברת בשום אופן לכזו הגדרה.....
שנית- אם את "פמניסטית", מאיפה את מביאה את המשפט
"מאיימת על גבר כשהיא לא בעמדת הנערה במצוקה כל היום."
זה משפט שובניסטי לגמרי! מי הבחורות ש בעמדה הזו בכלל....?
בחורות יכולות להיות במצוקה כלכלית, פחות או יותר מסודרות- ועדיין
הן לא ב"עמדת מצוקה" שמשחרת לגבר שיציל.
זה לא או זה או זה! ממש לא... המרחב עצום, והכל תלוי באישיות, בתפיסה...

כשאת עם מישהו ואת באה מאהבה- את פשוט...בתוך. הפנימיות שלך
מדבר, התחושות שלך מדברות פחות מהמח...
אז גם להגדרות של הבעות חיבה כאלה או אחרות, אני פחות מתחברת.

זה מה שאני כ"כ לא אוהבת ב"פמניסטיות". הן שבויות בתוך הגדרות לא רלוונטיות, ומפיצות את זה תוך כדי בעצם, פעולה הפוכה לחלוטין, מאשר "עזרה לנשים".

אולי אסביר את עצמי..

כן, אין שחור ולבן בחיים בכלל וגם פה. יש נשים שיגידו שאם אני נותנת לגבר לשלם עליי בדייט אני לא פמניסטית ויש שיגידו שאני כן כי אני באה לאסוף את הגבר לדייט.
בעודי אוספת אותו ומחנה אני לא יכולה לשמוע את האמרה- את מחנה ממש טוב יחסית לבחורה..!! זה משפט שמרתיח אותי כי אני מחנה את הרכב מעולה. נקודה. אני נהגת טובה וזהירה. נקודה. לא יחסית לבחורה.
יש פעמים שכן אשלם את החשבון ואני לא רואה את זה כדבר פמניסטי בכלל. פעולה זו יכולה לאיים על גבר שחש כאילו הגבריות שלו נפגעת.
&nbsp
אני גרה לבד כבר כמה שנים אז מגדירה את עצמי די עצמאית- מחזיקה שגרת בית יומיומית. נראה לי שאני די בסדר בקטע הזה ובקשר לפמניסטית- יכול להיות שיהיו דעות שחלוקות כפי שהצגתי קודם.
&nbsp
בקשר למשפט "מאיימת על גבר כשהיא לא בעמדת הנערה במצוקה כל היום" ברור שזה משפט שובניסטי לגמרי כי הוא מייצג את התפיסה השובניסטית. יש בחורות שאומרות אם אתה בנזוג שלי אז תדאג לי לכל צורכיי. אני לא צריכה שידאגו לי.
אני לא מדברת על עזרה ודאגה כלכלית. תודה לאל, יש לי שני הורים שאם אצטרך יעזרו לי ואחרי שהייתי מובטלת כחצי שנה הצלחתי להמשיך לגור בבית ולהתקיים בלי עזרתם או עזרת גבר (לא חלמתי בחיים לבקש מגבר שיוצאת איתו עזרה כלכלית).
&nbsp
דבר נוסף- אני לא הולכת עכל היום וצועקת שאני פמניסטית. מבינה שאני לא תמיד מסכימה עם הדעה הרווחת ולא שורפת חזיות אבל כמו שהצגתי קודם יש דברים שמקפיצם אותי- אוהבת כדורגל אז זה ממש נשמע לגברים מוזר, עושה מילואים בשטח עם גברים אז גם זה מוזר ויש עוד הרבה דוגמאות.
לא חייבות להסכים על הכל זה היופי בדיון וכתיבת דעות אבל אם אני לא נשמעת לך פמניסטית זה בסדר גמור גם ככה.

puma141

New member
את פמיניסטית :)

מקווה שזה מחמיא לך..אם את כזו בהגדרה.

נשים חונות- גרוע מגברים. נקודה.
נשים נוסעות בכביש, כאילו נולדו עם פגם גנטי בנהיגה-נקודה.
נהיגה טובה היא לאו דווקא לא זהירה, ממש לא!.
יקירתי.....ברגע שאת "רותחת" בגלל אמירה כזו או אחרת על נשים- את בעמדת חולשה.....בעיני. :)
זה אומר שאת לא סומכת על עצמך- כאדם! עזבי אשה. אדם.אם את מתעסקת באמירות שוליות, שלמעשה מראות על האדם האומר אותן.
בעיני זה בדיוק אותו צד של המטבע השובניסטי, ש"רותח" בגלל הצד הפמיניסטי חחח. *בלי הכללות*.
אלו שני צדדים-של אותו מטבע בדיוק!
יש צד שלישי- שנקרא "אדם". זה הצד שחושב לא בצורה של אנטי באופן כללי.
אנטי= כמו שאת חושבת כשאת "רותחת" אם דבר מעיר לך משהו על חניה....
זה לחשוב מהצדדים האלה בלבד, גם פמיניסטיות וגם שובנסטים.
זה לנסות לשאוב את ה"כח" העצמי, משטויות מדברים שאין בהם הוכחה לכלום ושום דבר-בעיני.

לגבי המשפט המדובר- זה בדיוק מה שכתבתי עד עכשיו..:)
את נוטה לחשוב על הדברים שאת חווה, אם הם צד שובניסטי או פמינסי!
בחייאת ראבק- זה צד חלש *מאוד* ומחליש מאוד, נשים שלא מחוברות לעצמן. כמו שכתבתי-עושה פעולה הפוכה-לחלוטין, מפמניזם!
הפמניזם לא מה שהיה פעם, כשבאמת נשים היו בעמדת כלום. עצם העובדה שיש נשים שעושות למען עצמן כ א ד ם, מצליחות ומגיעות למה שהן רצו- כ א ד ם-
זה אומר שכולן יכולות, שזו שאלה של אדם-כאדם.
כנ"ל לגבי שובניסטים. אני חושבת שהרבה מאוד גברים ממש לא שובניסטים,
כמו שהרבה נשים הן לא פמניסטיות- במובנים הבטלים והתרוציים של המילים האלה, שבעיני מכסות על מצבים אישיים שאין להם פסיק קשר לפמניזם/שובינזם.

דבר אחרון- יש הבדל בין נשים לגברים-שאני מקבלת, אוהבת, ושמחה עליו.
נ ק ו ד ה. :)

עם כמה שאת צודקת בחלק מהדברים את גם טועה וטומנת את הראש בחול

את לא מבינה למה לגברים נשמע מוזר שאת אוהבת כדורגל או עושה מילואים בשטח? כאילו מה, כמה עוד נשים מסביבך יש בסיטואציה הזאת? כמה נשים יחסית לגברים יש במגרשי כדורגל? או כאלה שצופות בכדורגל? כמה חברות שלך את יכולה להזמין לראות כדורגל?
ובכלל, רק לגברים זה נשמע או נראה מוזר? לנשים לא? זה שונה, אין מה לעשות. אז זה מעורר תשומת לב.
עזבי תפיסות שובניסטיות או פמניסטיות. אני מדבר על תכלס נתונים בשטח. זה כמו גבר שיגיד לך שהוא רקדן בלט, או גנן (בגן ילדים. לא בגינה). לא יישמע מוזר ושונה?
לגבי ענין הנהיגה, יש פה שני דברים. א' יכול להיות שבאמת הגבר הזה רוצה לשמר את עליונותו הגברית אז הוא מקטין אותך ברגע שהוא מחמיא לך על החניה, כי מי יצפה מאישה לחנות כמו שצריך. ומצד שני יכול להיות שזה על רקע בנות אחרות שהוא נתקל בהן.
בכל מקרה, להעלב מהדברים האלה ולקחת אותם כל כך קשה ('מרתיח אותי', 'דברים שמקפיצים אותי') נראה לי קצת ילדותי. אז את לא קופצת מיוזמתך לצעוק שאת פמניסטית, אבל כמעט על כל פיפס את תהיי חייבת להוכיח שאת כזאת.

דביאן

New member
השאלה היא מה זה פמיניסטית

יש כאלה שמתוך אהדה לרעיונות ליברליים טוענות שהן פמיניסטיות, אבל הן לא באמת מהוות סכנה לעולם אלא רק תומכות בצורה פסיבית.
ויש חולות נפש משופמות המדמיינות שהעולם נשלט על ידי פטריארכיה מחפיצה, מגדלות שיער במקומות הלא נכונים, מצויות במירמור תמידי ועוסקות בבכיינות ובהשמצה. אפשר להבין למה אף אחד נורמלי לא מתקרב אליהן.

לא ממהרת להגדיר

ולא מתיימרת להגדיר אבל לפי מה שכתבת לאישה אסור לא להיות חלקה במקומות המקובלים.. או שהבנתי לא נכון

puma141

New member
כן! מקובל עלייך

אשה עם שפם?
זה-דוחה!
לא בגלל ה"מקומות המקובלים" אלא אשה לא נולדה *לפחות רוב הנשים* עם שפם..:)
למה שתגדל כזה, בשם מה- בשם "שוויון זכויות וחופש האישה"?

Som30ne

New member
גם גברים לא נולדו עם שפם

או שיער בכל מיני מקומות אחרים (בגב, באזניים, באף, וכדומה).
ובכלזאת - היחס כלפיהם הוא שונה (ו-את מוזמנת לקרוא את התגובה שאכתוב עוד רגע לכותבת הפוסט שעליו הגבת)

puma141

New member
חה! מזל שאתה אומר לי.....:)

הנחתי שתבין כשכתבתי "לא נולדו עם שפם"= כנשים.
פשוט קיצרתי את מה שכתבת למטה לגבי הטוסטסטורון וכו'.

puma141

New member
וגם מ...

שוביניסטים. אל תשכח את זה....:)
הכל במידה., בתוך ההבדל בין גברים ונשים.

Som30ne

New member
זה עניין של תפיסה חברתית

אבל - בעיקר קשור למה שאמרתי קודם -
שיער מראה על סוג של חספוס וגסות.
(כן, זה בדיוק זה - שיער, שאינו שיער הראש, גדל בעיקר בהשפעת טסטוסטרון -
שהוא הורמון שחלק מההשפעה שלו היא על תכונות זכריות - אלימות, כח, יצר מיני וכדומה)

נשים שמדגישות את שיער הגוף, והוא חלק מהווייתן המוצהרת, הן בהכרח פחות רכות, יותר קשוחות, יותר אגרסיביות - ו . . . .
זה לא ממש מה שזכרים רותים לפגוש כשהם מגיעים לחלקת האלוהים הקטנה שלהם.

למעלה