שאלה לדיון

tal902

New member
שאלה לדיון

קבלו סיטואציה. קבעת עם הבחורה דייט ראשון.

הקדמה: אתה עובד רחוק מההבית. כל יום בדרכים שעתיים וחצי, שעתיים 40. הבחורה גרה מרחק 40 דקות. (עובדת יחסית קרוב לבית שלה).

אתה עייף אבל רוצה להיפגש. אבל אין לך כוח לנסוע עד אליה. גם לא חצי מהדרך. אתה אומר לה: תבואי לאיזור שלי כי אני קצת עייף לנהוג או אין לי כח לנהוג. אני גם אשלם לך את הדלק וגם את הדייט (דייט ראשון כמובן). האם זה תכעסו/תתבאסו, לגיטימי, טרן אוף, או סבבה לגמרי.

או שהגבר ייפסל כנראה אפילו בתת מודע וזה לא יילך כי כביכול הגבר לא "התאמץ" ובא.

בנות יאללה תגיבו. וגם בנים מהכיוון שלכם.

הבהרה
כותב שורות אלו לא עשה כך רק יצא כבר שביטל דייט או שניים כי היה הרוג ולא היה לו כח לנהוג עוד פעם מעל שעה בכבישים (ולא להגיע לבית החולים הקרוב בטעות בגלל תאונה). ואגב, גם אז הבחורה התבאסה וכעסה שדחיתי

עושה רושם שאתה מדייטט באמצע שבוע

אז דבר ראשון - אם אתה מודע לפוטנציאל הגבוה של העייפות שלך - למה לא לקבוע בסופ"ש?
דבר שני - למה לא לתאם ציפיות ולהכין אותה מראש לאפשרות הזאת שתהיה שחוט מעייפות. קח בחשבון שאם אתה כזה עייף יש מצב שגם הבחורה תראה אותך שפוך וזה לא הכי נעים לצד השני. ובנוסף, היא תהיה מוכנה לאפשרות של ביטול וזה לא 'יפול' עליה.
מעבר לזה, שוב, אם אתה מודע לפונטציאל העייפות הנפיץ, למה לא להכיר בחורות מהאיזור שלך מלכתחילה וכך תמנע מהדילמה הזאת.

לעצם השאלה לגבי הפתרון שלך. בתהליך אבולוציוני ממושך לא מעט בנות נעשו פאסיביות. אותן בנות לא יעשו את הצעד הראשון, לא ירצו להתאמץ, לנסוע, לשלם. או בקיצור - לא מתאים להן לנקוף אצבע. וזה לגיטימי. זכותן. אתה צריך להחליט אם בא לך על זה או לא ואם זה מתאים לך - לקחת את זה בחשבון שגם כשאתה בא עם הצעות כאלה שאתה מוכן לשלם מראש על הכל - הן לא יאהבו את זה כי 'הגבר צריך לבוא'. יחד עם זאת, אפשר להבין את הגישה הזאת כי הן רוצות להרגיש בטוחות בסביבה הקרובה שלהן ולא לנסוע לגבר מרוחק. ככה שזה לא רק ה'פינוק' כביכול אלא גם ענין מאוד מובן בעיני של תחושת בטחון שלהן.
מה שכן, אם זה נמשך ככה גם אחרי שיצאתם כמה וכמה פעמים - שם צריכה להדלק נורה אדומה.

tal902

New member
בגדול אתה צודק

באמת התכוונתי יותר לעניין: האם התבניות הכה "מוחלטות" ומוטמעות של 'הגבר צריך לבוא' כל כך מושרשות שכבר ברמת התת מודע זה פוסל אותך אצלן מבלי שהן יבינו אפילו שזה פוסל.
&nbsp
ואגב, אני בד"כ אומר שלרוב אני מותש באמצע שבוע מה שלא מונע מהן להתבאס אם ביטלתי (אבל מייד הצעתי מועד אחר).
&nbsp
ואגב, שלא תחשוב שלי לא פעם ביטלו כי היו עייפות או כל סיבה אחרת. וזה לגיטימי. ואני מבין.
&nbsp
&nbsp

תקף לשני המינים.

דביאן

New member
יש "חוק" שאתה תגיע אליה בפגישה הראשונה

ולא מעניין אותה איפה אתה גר ומה המרחק, ואם אתה עייף. ולא מעניין אותה שהיא עובדת מ-9:00 עד 15:00 בעבודה קלילה ליד הבית.
אני פעם הייתי נוסע באוטובוסים לפגישות ברחבי הארץ, למקומות שלא חשבתי שאגיע אליהם אי פעם. לא עוד. רוצה להיפגש? שזה יהיה באמצע במקום שנוח לשני הצדדים. לא רוצה? חפשי פוקימונים בים של עזה!

עייף גמור?

אינך שווה התייחסות.
זה טרן אוף, משום שלא התכוננת.
לצד השני זה מראה לדעתי על חוסר רצינות...

אי אפשר להגיד שזה להיט

אבל מצד שני אני חושב שדווקא כשיוצאים להרבה דייטים ראשונים
עדיף לגרום לבחורה לעשות מאמץ ולהוזיז את עצמה
וזה מהסיבה שהן פוסלות הרבה יותר מהר ובקלות (ואפילו מראש כבר לפעמים)
כך שבשביל שאתה תראה שהיא מתכוונת לפגוש אותך במטרה להכרות אמיתית, ולא לעוד פגישות סתמיות אם גברים שרק מוצאים אותה לצאת (פאפטס/בובות)
&nbsp
כי גם אם היא תשקיע בפגישה, אז היא פחות תמהר לפסול על כל שטות
&nbsp
&nbsp

turangaleela1

New member
סביר להניח שלא הייתי מסכימה לזה. אבל מסיבות אחרות ממה שכתבת

גם יצא לי כן להגיע לאזור של הגבר להפגש והכל תלוי ברמת הנוחות שלי, בבטחון שלי בו וכו
לא קשור לכל מני חוקים על דייטים אלא לנסיון שלי לשמור על עצמי

Som30ne

New member
המממ . . .

יש כל מיני הנחות, מוסכמות, הבנות, שבדרך כלל הגבר צריך לעשות את האקסרטא מייל, (בין יתר הדברים הנוספים) כדי להוכיח את "רצינותו".

אבל - סביר להניח שאם וכאשר בצד השני יש מישהי עם קצת היגיון והבנה, אפשר יהיה למצוא מקום וזמן שיתאימו לשניכם.
אם בצד השני אין מישהי עם הגיון והבנה - ההיגיון אומר שאתה צריך להבין שלא כדאי להתחיל "לעשות שמיניות באוויר" בשביל להתחיל מערכת יחסים איתה.

gal-or

New member
תלוי. אני לא נוהגת ואין לי רישיון.

אז ככה: אם אתה נוהג, אז תבוא לקחת אותי מהבית! אם אתה לא נוהג, אז אפשר לקבוע במקום כלשהו באמצע הדרך. אני מעדיפה דייטים בסופש בגלל שביום שישי אני לא עובדת ואין את הבעיה של לקום בבוקר מוקדם למחרת.

לי קרה פעם שבחור הבריז על הפעם הראשונה וזה גרם לי לפסול אותו.

יכול להיות שהייתי מתבאסת מזה הבחור מודיע ברגע האחרון על ביטול, אבל מה לעשות, בייחוד אם הצד השני נוהג, החיים שווים הכול.

gal-or

New member
אני בגלל מחלה לא יכולה ללמוד נהיגה

ולא..... זה לא מחלת נפש

למה הדגשת "מחלת נפש" ?

זה לא ענייני- מספיק שתרשמי שמסיבות אישיות או "מחלה" בלבד את לא יכולה ללמוד. לא ניסיתי לדחוף את האף-

אמרתי שכרעיון זה משפר מאוד את הניידות , העצמאות ובסופו של דבר כתוצאה מכך את יכולת התימרון והבחירה במרחב- מול גברים , בעבודה ובכלל. הצעתי כרעיון.

כן

זה תלוי באדם-
אבל בגדול השאלה היא - האם היא מוכנה להתגמש למציאות שלך ורוצה אותך רענן במפגש (להכיר אותך) או שאחרי שהסברת את כל זה רק טובתה עומדת בעיניה?

אם התשובה היא 2 לא בטוח שזה משהו שאתה מחפש.

puma141

New member
תכלס?

היא לא שווה שתסע אליה- אם היא כועסת כשאתה עייף.....:)
א. היא מסכנת אותך בכביש.
ב.מה בוער לא הבנתי...
ג. מה קשור מה היא אומרת? אתה אומר לה שאתה עייף ולא מסוגל לנהוג,
ותפגשו מחר או...משהו כזה.
רק שכשאתה קובע איתה, תשתדל שזה יהיה אחרי יום קצר על הכביש, או בעבודה......

בעיני היא ממש סתומה שהיא כועסת. למרות שלא הייתי בסיטואציה, בהנחה- זה מה שאני חושבת.....

ANZ1

New member
חוקים נועדו שיפרו אותם

תלוי מתי, מה ואיך אתה מרגיש באותו הרגע,
אסור לתת תשובה אוטומטית לשום דבר
אחרת תמשיך להגיע לאותם מקומות שהיית בהם בעבר
את זה אמר אלברט איינשטין
מה שצריך לקרות יקרה ומה שלא - לא, אבל צריך תמיד להסתכל על המצב כרגע ולא על תשובה שהייתה נכונה אתמול

נהורית1

New member
הי טל

שאלה.
אם אתה עייף לנסוע לדייט? איך אתה מתכוון לקיים את הדייט?
הרי אתה צריך להיות רענן, חייכן, סימפטי וכו'. יש לך כח לזה?
אשה שמעריכה את עצמה, מצפה שבדייט הראשון יבואו לקראתה.
זה לא מכבודה שהיא תרוץ לדייט. בפגישות הבאות, אפשר להתפשר,
להסביר, אבל לא בדייט הראשון. לפי דעתי כדאי באמת לקבוע את
הפגישה בסוף שבוע, כפי שהציע כאן מישהו, ככה תוכל לנוח ולהיות
רענן סימפטי חייכני וכו'.

בהצלחה.

STELLA8

New member
לדייט ראשון-קצת בעייתי

בכל דייט אחר הייתי אומרת שזה בסדר אך לדייט ראשון קיימת צפיה שהבחור יתאמץ בדייט שני לא רואה בעיה להיפגש באמצע הדרך, אך לדייט ראשון תעשה מאמץ ותיסע למקום שקרוב אליה
כשאתה אומר לבחורה שאתה עייף מהנסיעות, זה לא באמת מעניין אותה, תעשה מאמץ ותיפגשו בשעה שאין פקקים.

למעלה