האם לדעתכם יש ערים בארץ שיותר סביר למצוא שם זוגיות...

האם לדעתכם יש ערים בארץ שיותר סביר למצוא שם זוגיות...

או יותר סביר להגיע בהן לחתונה
או לחילופין האם יש ערים שפחות סביר להגיע בהן לזוגיות או חתונה
אם כן אז למה האחת עדיפה על האחרת. מה יש או אין בזו שיש בשניה
או שבכלל אין שום קשר למיקום הארצי

שבוע טוב לכל המאזינים

ערדושקה

New member
אני יכולה להעיד על עצמי....

שעצם זה שאני גרה בעיר דרומית קטנה מאוד מקשה עלי במציאת זוגיות....
&nbsp
מיילא אני בת 60 אבל בני בן 30 מאוד התקשה ואחד הסיבות שעבר למרכז מתוך תקווה
&nbsp
ליותר בילויים ומציאת בת זוג וכמובן עבודה..

דביאן

New member
ככל שהעיר יותר "מתקדמת" ככה פוחת הסיכוי

ככל שמתעסקים בפיתוח קריירה יש פחות זמן לדברים אחרים, ויותר גרוע מזה הדרישות עולות לשמיים. השפעה נוספת היא שבמקומות "מתקדמים" אנשים מוצאים לעצמם כל מיני אידאולוגיות משונות כגון טבעונות, צמחונות, דאגה מופרזת להולכים על ארבע, שמאל קיצוני, סטיות מיניות ועוד.

tzachy

New member
החוכמה היא באיזון

יש משהו במה שכתבת (אם כי אני לא בהכרח מסכים שלמשל טבעונות היא אידיאולוגיה משונה (ואני לא טבעוני/צמחוני), אלא השקפה ודרך חיים לגיטימית (ויש בה הגיון מסויים). ע"ע למשל פירמידת המזון של מאריכי החיים, תזונתם ברובה (אבל לא כולה!) צמחונית).

כתבתי לא מעט על נושאים כאלה אצלי בבלוג. למשל יצא לי להיתקל בדו"ח של הOECD, בו מצויין שלגבי נתוני 2008, ככל שהשכלת האישה גבוהה יותר, כך הסיכוי שמשפחתה תהא ללא ילדים, גדול יותר (מזכיר קצת את הפתיח של הסרט אידיוקרסי?).

מנגד, יש חברות שבהן ההשכלה הגבוהה היא לא ערך ויש שם ריבוי גבוה (נניח, יותר מ-4 ילדים למשפחה).
לפחות מנקודת השקפתי, לשני הקצוות הללו בעיות. חוסר ריבוי (והיעדר ערכי משפחה) הוא לא טוב כי הוא לא שורד לטווח הארוך (אין דור המשך (או שהוא הופך למיעוט)). ריבוי יתר (צריך כמדומני 2.1 ילדים למשפחה לשמור על הקיים) יוצר פיצוץ אוכלוסין שלא יטיב עם הדורות הבאים (העולם הוא סופי ולא בלתי מוגבל במשאביו).

גם השכלה חשובה, אבל היא לא ערך עליון, היא לא צריכה לבוא על חשבון ערכי משפחה, החוכמה היא כאמור למצוא את נקודת האיזון.

האמת? בקשה של הלחם

אתה צודק.

רציתי לשאול ובכל זאת האם זה יגרום לך לעבור דירה,
אבל אחרי שקראתי את התגובה של הדרומית ובנה-
מסתבר שזה יגרום.

tzachy

New member
אני פעם ניסיתי לבדוק את יחס המינים בערים שונות

יחס המינים = מספר הגברים ביחס לנשים.
לכאורה בערים(/אזורים) שיש יחס מינים קטן מ-1 (תלוי גם בקבוצת הגיל (יש את עניין הפיריון), בגיל 80 למשל יש הרבה יותר נשים מגברים) הסיכוי לגבר למצוא אישה, גדול יותר. בפועל, לפחות מניסיוני, זה מורכב יותר, כלומר נראה שיש פרמטרים אחרים שמשפיעים יותר.

אני נולדתי בת"א ולכן אני לצערי אני עדיין רווק
(יש לי תירוץ... כמובן שאפשר לטעון כנגד זה (ובצדק): "כשהרקדן לא יודע לרקוד, הוא אומר שהרצפה עקומה"..).
אבל עשיתי לא מעט מה שכיניתי "גיחות חיפוש" בערים שונות בארץ, מבאר-שבע בדרום, נהריה בצפון וירושלים במזרח (תעדתי חלק מזה בבלוג שלי (בישראבלוג) שקיים משנת 2007). לא התרשמתי שיש מקום אטרקטיבי (לפחות מבחינתי) באופן מובהק שנראה שיש -לי- בו סיכוי גדול יותר למצוא זוגיות, אבל מצד שני, אלו היו רק גיחות ולא ממש גרתי שם תקופה.

הזכיר לי קצת את הכתבה הזאת בווינט.

זיווג זה משמיים :)

העיר לא קובעת את הסבירות למציאת זוגיות, כתוב בתורה מ-ה' אישה לאיש :)
זה אך ורק בידיים של בורא עולם בלבד

למעלה