חבל שלא

אחד הדברים המצחיקים

אהבתי את ההומור המשוחרר (עוד סיבה למה אני פמניסטית בכפיה)
בכל מקרה,
אתה מטפטף פה יאוש כבר שבועות, או שתעבור למין הפחות יפה
או שכמו כולם תגלה שאתה נהנה להרביץ לנשים ולקרוא לזה סקס
(זאת אומרת סטייה... אהא סליחה נטיה מינית).

לא צחוק , מכירה אחד שזה עבד לו וצוברים הרבה קרדיט לטובת הדעה הקדומה.

King Midas

New member
גברים ממאדים ונשים מנוגה

אם אכן כך הדבר, אז למה לא מפרידים הרמטית בין המינים ?
אפשר להשאיר מין אחד על כדוה"א ולהעביר מין אחר לירח, או פשוט לחלק ל-2 את כדוה"א ושעל חצי ממנו יחיו רק גברים ועל החצי השני רק נשים.

לא יודעת , ניסית פעם ללכת

לחוף רחצה בו מפרידים בין נשים לגברים?

זה נותן תובנות מעניינות.
חוץ מזה כמו שאמרתי אם אתה שואף להפרדה מלאה פשוט צור אותה בעולם הקטן שלך (ותשתדל לא להשריץ ילדים- עלולה לצאת לך ילדה)

אישית לא אכפת לי.
אגב אם אתה ממש רוצה לאמלל אותי , שים אותי בכדור תיאורטי כזה שכולו נשים
מתישהו אני אבדוק את ההנחה שחוסר כבידה שונה יכול להוביל לנפילות יותר הרמטיות עמוק עמוק לתוך האדמה (או להפך , לא בדיוק שיקללתי איך קופצים מנוגה אולי זה בכלל לחלל הריק. מה אני יודעת).

tzachy

New member
ממאדים ו-
מנוגה זה כבר מזמן פאסה

ממליץ לך לקרוא למשל את "ההבדל המהותי".
(בקיצור נמרץ, אין חלוקה חדה בין המינים (למעט עניין הרבייה). יש דווקא חפיפה מסויימת בתכונות מסויימות. אפשר לדבר על שוני סטטיסטי, קרי רוב הגברים הם כך וכך ורוב הנשים הן משהו מעט שונה (אבל יש מיעוט לא זניח (גברי/נשי) שלא מתאים לסטריאוטיפ המקובל וכו' וכו'... (עיין בספר הנ"ל להסבר ממצה)).

הא חמוד

בדיוק דנתי עם מישהו אם אתה אידיוט או לא , הוא טען שאתה כן ואני טענתי שאתה לא .

מסתבר שאתה לא (יעני כל הידע שאתה צובר חוץ מלפעמים מצטבר למסקנה יותר מתונה ונחמדת).

אני יודעת שזה ממש לא ברור , אבל נתתי לך מחמאה (וכן אשכרה דנתי בפוסט מתפוז, אבל ההוא כבר פתח בלוג אז תמיד אני יכולה להדרדר יותר למטה כמו שאמר מיודדי מחוק מרפי).

והדרך למטה כנראה (אם ולפני שתחליטו שאני טרול בגלל הפה שלי) הייתה רצופה בכוונות טובות. שתדעו באמת.

tzachy

New member
מממ... דנתם אם אני אידיוט או לא...

את יודעת, פעם התייחסתי לאימרה "הפוסל במומו פוסל" בתור סתם אימרה.
עם השנים וניסיון החיים, גיליתי כמה היא מחוברת למציאות.

הרבה פעמים, יותר משהביקורת מעידה על הנושא המבוקר, היא מעידה על המבקר/ת (ואידך זיל גמור...).

חוצמזה, יש לי מספיק ביטחון עצמי ביכולות ובאינטילגנציה שלי (כפי שהוכחתי בפועל במסגרות ובתחומים שונים), כך שאם משיהו/י שלא מכיר אותי, מחליט שאני X או Y, זה, לטוב או לרע, לא באמת מחובר למציאות ולעובדות.
גם אם תחליטי שאני גאון הדור, מבלי להכיר אותי (וכד') זה לא יהיה מבוסס וגם לא ממש מדד שאתייחס אליו ברצינות.

חוצמזה... יש כאלה שמהותם מנסה להיבנות מ"הנמכת" אחרים/ות, כי אין להם (כנראה) משהו מעצמם לתת, לחילופין פשוט קינאה.

נו, זה בדיוק מה שאני אמרתי לו

"
חוצמזה... יש כאלה שמהותם מנסה להיבנות מ"הנמכת" אחרים/ות, כי אין להם (כנראה) משהו מעצמם לתת, לחילופין פשוט קינאה."

שאין בכלל יכולת בהקשר (ובטח באיך שהתנסחת) אפשרות להסיק שאתה אידיוט או בכלל.
אגב אני לגמרי מודעת לאירוניה במה שאני כותבת , מה לעשות.

אני ממש לא מניחה שאתה גאון הדור, אני מניחה משהו אבל הוא בדרך הרבה יותר אמורפי. אני פשוט לא מניחה לרוב (או הכי מניחה זה תלוי בפרספקטיבה שלך).

ואני לא צריכה לצאת וללמוד, אחת הטענות שלי היא דווקא שלהתיימר לפסול או להניח שהאחר גאון/אידיוט היא בדיוק הערווה של הדברים כמו שרשמת.

וכמו תמיד אני אומר על זה רק דבר אחד- זה שנראה לך שהגסות שלי היא ניסיון לעלבון היא בדיוק ההפך מזה.
מצטערת אם נתקלת בחומה בצורה של "נימוס רע".
לא במכוון.

tzachy

New member
דווקא לא טענתי שזה נימוס רע...

נהפוך הוא, חשפת פה מידע מעניין ומרתק מ"אחורי הקלעים",
ה"אין תוכו כברו", גם מרתק (אם כי עצוב, במובן מסויים).

הכל טוב

והדווקא לא

היה טענה שלו שבהדרש דעה מסוימת , אתה אידיוט גמור.
מסתבר שאתה לא אידיוט , אבל גם לא אמרתי גאון הדור.

לא אמרתי כלום בעצם , מלבד מה שרשמתי .
ביוש ,
התעייפתי מהשיח.

(לא אידיוט-חסר מאפיין שיפוטי בהכללה- אידיוט)
בתפיסה שלו זה נע בין שני אלה, בתפיסה שלי ממילא אתה חסר שיפוטיות מלכתחילה עד לשלב שאתה לא :) .

אבל כן, ערוות הדברים .

ביוווווש

ואגב

בתור בחורה שעדיף לא סגורה מה ההבדל בין אוף וויט לצבעוני,
וכזו שהמתנה הכי טובה שלה לבן הזוג שנמצא איתה מזה 4 וחצי שנים
נעה בין קערה מעוצבת למיני קוואדקופטר מעופף (וזה בניגוד לחמשת החושים שלו)
התשובה שהכי משכנעת אותי למה לא להוציא אותן מחוץ לחוק -
היא שאלת "איך טוב יותר לנסר כלבלב קטן לשניים במסור חשמלי או סכין"?
(ולפני שקופצים עלי - באמת שאלו את זה בתוכנית).

רסט מי קייס

King Midas

New member
צריך להוציא אתכן

מחוץ לחוק ( ואף מהעולם ) כי אתן שקרניות בלתי נלאות.
הכל מתחיל מזה שאתן שמות איפור ובושם לפני שאתן יוצאות מהבית.
לא יכולות להיות יפות בלי איפור ? לא יכולות להריח טוב בלי בושם ?
אז למה נולדתן בכלל ?

אני לא מתאפרת

(כי אני חושבת שאני נראית מצוין בלי למרוח על עצמי צבעים כמו ליצן)
ואני לא יכולה לשים בושם כי אני אלרגית לחומרי בישום (וזה רעיון רע לאזכר את זה כאן) ולא אני לא בוצ'ה. אלא אם בוצ'ה מסתכמת אצלך בהגדרה מטופשת של עקבים ופנים בשיער (ואז לך לחפש) .

ובהקשר. אחי אתה צריך טיפול כלשהו, ברצינות . זה מתחיל להראות כאילו יש לך מחויבות של ממש לשנאת או הדרת או הפרדת הנשים. סמוך עלי גם שבהתחשב במי שאני - ממש לא מפריע לי אם מתגוששת בך שינאה כזו. אני די שלווה עם רוב הדעות, רק ש...

זה מתחיל להשמע פתולוגי .
ואף פעם אל תדבר אלי כקהילה.
אני הכי רחוק מזה.

וקח בחשבון שלשחק בכלים האלה בחדווה - לדרוש ממישהו להשתייך לקבוצה בעל כורחו , דורש גם ממך לקבל את המימוש של דרישה ממך ומצידך להיות משוייך לעל-קבוצה מפגרת כלשהי.

אני אומנם אישה ואני אומנם לא חושבת שיש משהו מגוחך בכל הטענות לפרה-נשי קדום בי שמאפיין את מי שאני אבל אם תנסה לרדד אותי למהות נשית נחדרת וכפופה לאחר אבעט לך באתה יודע מה בדיוק בגלל המקום שמחייב אותי להעריך אותך כיותר מזה.

אם אתה זוכר אמרתי לך שאל תתן לבולבול שלך להגביל את מי שאתה, אני עדין חושבת ככה.

ואגב- דווקא בגלל שהבאת את התוכנית הזו ודווקא בגלל שזה נוקב בך , יש סיכוי שתצא מזה למקום טוב. רוב האנשים לא מעיזים לדרוש בעצמם באמת את המקום של מה זה אומר לחשוב מחוץ לנורמה , אפילו את הטאבו והבזוי כמו למשל "כל הנשים הם חור" . הם מסוגלים לומר את זה רק מהשפה לחוץ , או להניח איזו השתייכות קבוצתית מטומטמת ושטחית בלי להדרש לכלל המשמעויות שמאחורי זה.

תתאושש ותפסיק להתבכיין גבר. יש לך סיכוי להיות מאושר וכן הלאה,
הפרדה- כבר אמרתי לך או שתייצר אותה בעולם הקטן שמקיף אותך בדרך כזו או אחרת או שתהיה חייב להתפס כפתאטי שמפרסם הודעות בגנות נשים ואובססיבי לזה לשארית ימי בחרותך בחפוז (תפוז) כאן ובכלל.

tzachy

New member
נזכרתי במושגים: מיזוגיניה ומיזאנדריה

שנאת נשים וגברים בהתאמה (ע"ע מיזוג, מיזאנ ...).
למרות היותן לכאורה תופעות הפוכות, אני מוצא בהן איזה דימיון, כמו ששמאל קיצוני וימין קיצוני הם אמנם הפכים אבל המשותף להם הוא שהם בדעת מיעוט, כלומר תמונות ראי של דעת מיעוט (שלעיתים מנסים ליצור הרושם שהם מייצגים יותר מכפי שהם בפועל).

גברים ונשים הם כמו יאן ויינג, שני חלקים של שלם. אבולוציה של מיליוני שנים יצרה בנו איזונים והשלמות.

באופן פרקטי - חשוב שבחברה יהיה איזה סדר. גם בין גברים לנשים (ובכלל בין בני אדם). כשאין סדר, זה קצת כמו מערכת כבישים בלי רמזורים... אולי לבודדים/ות זה יהיה יותר נוח (כל דאלים וכד'), אבל לרוב האנשים לא.
"סדר" כזה יכול להתרחש ספונטנית, בדרך אבולוציונית (נקודות שווי משקל. שמת לב למשל שנולדים בערך אותה כמות של גברים ונשים? (זה לא מיקרי)),
או שנקבע ע"י בני-אדם.
"סדר נכון" (אם יש דבר כזה. השאלה מהו "נכון"? כלומר מה יעדי הסדר?) הוא לא קיצוני מידי, לא מתירני מידי ובעל יכולת אדפטיבית לשינויי הזמן וכו'.

בקשר למשפט האחרון שלך

אני מסכימה , אם כי נוטה להניח שלהשתחרר מנכון ולא נכון - זה הכי נכון. ככה גם אפשר לשאול באמת מהו סדר נכון? בלי פרצוף אדום ועם נשימה עמוקה ויכולת לצלול לתוך הדעה של אחר.

ואיפה ראית שימין קיצוני זה סוג של מיעוט? (אם אספור על אצבע כמה פעמים דיברו איתי שנכון להגלות ערבים או שערבי טוב זה ע"מ (מת) אהיה מליונרית.)

תודה לאל שהתקשורת סמולנית , לפחות זה (הפוך על הפוך).

וזה לא כל דאלים גבר, זה כל בהמות גבר .

אגב , למען הסר ספק

אני חושבת שהתפיסה האידאלית היא קומניזם-
אבל בגלל שאין לי רצון לרצוח מליונים בעבורה,
או לשכתב מסמכים שמסרבים להכיר באמת המרה
שפועלי כל העולם הז*** (קצת בדומה ל-CIA, אגב דמוקרטיה)
וככזו שגדלה בדוקטרינה של שטיפת מוח
אני לא מוצאת את זה מלבב (אבל הי, מה אתה יודע- זה עבד)

אני נמנעת באופן פורמלי מלהצביע.

tzachy

New member
דעות קיצניות זו הגדרה כמותית - ע"ע התפלגות נורמלית

כמו IQ שמתפלג נורמלית ("עקומת הפעמון") כך, אני לפחות, מגדיר דעות קיצוניות, כלומר מה שנמצא בקצוות.
יש כמובן גם נקודת מבט סובייקטיבית להגדרה מהי "קיצוניות" שנגזרת מהמקום של פלוני/ת.

אם אנסה להגדיר, על דרך השלילה מהו "נכון": אז לא "נכון" הוא שהכללים בחברה יקבעו ע"י מיעוט קיצוני (מימין/משמאל, מקדימה/אחורה, למטה/למעלה וממימד הזמן...), כי כנראה, בהינתן מספיק זמן, זה לא יחזיק מעמד (הרוב לא יקבל את זה).

אני לא סומכת על מחקרים מהסוג הזה

בהתחשב בנטיה של אנשים לשדר מה שמוציא אותם טוב ולאו דווקא מה שמוציא אותם לקלפי (זה ערך - אנא אמור את דעתך על ערבים)

אגב, אם כבר מחקרים בדרך כלל יש קשר בין דעות לא פונקציונליות- זאת אומרת ליברליות יותר למנת משכל.

וכן זה אומר בהכללה ממש גסה שרוב הימנים הם טיפשים יותר.
(וכן גם אני זוכרת את ההוא פרופסור לכלכלה שאומר שיש אלוהים)
אבל כהכללה גסה זה נכון.

מה אתה מפיק מזה?

tzachy

New member
להבנתי לא הזכרתי בתגובתי כאן מחקרים...

אם לדעתך כן, אז תקני אותי וצייני היכן.
גם לא כל-כך ברור לי מה הקשר בין מה שכתבתי (דעת מיעוט/רוב) לבין מה שכתבת.

ובכל זאת: עם קשר כלשהו למה שכתבת (ימין מול שמאל): בפועל צריך להבדיל בין פוליטיקה לבין אידאולוגיה.
יש בפוליטיקה מי שמשתמשים ב"אידיאלוגיה" בעיקר כדי להיבחר (ראי למשל איך נטשו אנשי ציבור מימין ומשמאל ועברו למרכז או לצד הנגדי, בלי שזה יזקף אח"כ לחובתם/ן). גם מנהיג ימני יעשה שלום, אם יחשוב שזה חשוב (ע"ע בגין ומצרים) וגם מנהיג מהמרכז (אני לא חושב שבן-גוריון היה בהכרח שמאלני במובן של היום. הוא בוודאי לא היה ימני במובן של היום) יצא למלחמה כשצריך (הכרזת המדינה, כנגד כל הסיכויים/איומים ואח"כ מלחמת העצמאות. כך גם אשכול בששת הימים וכד'). מי שעומד בראש המדינה צריך להיוות אדם חכם ופרקטי, לא דוגמטי.
כאמור הרבה פעמים, לצערנו, ה"אידאולוגיה" היא רק בגדר אמצעי שכנוע להיבחר ולהגיע לשלטון.

בן גוריון היה יותר ימני מהימנים

הוא במקרה תחום עניין שלי ,
הוא דווקא בא מאג'דה שקצת מזכירה שמאלנים היום בהתחלה ונואש מזה.
אחר כך עודד כמה שניתן במסגרת "החוק היבש" והנראות (עד שמאס באו"ם)
גירוש ערבים מביתם.

בהקשר כאשר דרשו שמושב היהודים יהיה בתל אביב קבע כמו להכעיס ובראיה לעתיד את מושב הכנסת בירושלים.

השמאלניות שלו הייתה יותר במהותי של סוציאליזם שהיה מחייב, לכן גם הצטרף לשדה בוקר בגיל שישים (לא שרצו לקבלו אבל ניחא ראש ממשלה).

כולם משתמשים כמעט היום באידאולוגיה, משחק מגעיל במיוחד. ראי של שקר.

הרוב בהמות מטומטמות שהולכות אחרי המצוי ואי לכך אין ממש פתח לשינוי , אבל אני אופטימית. מספיק לי הניסיון שלך לרדיפת מידע ולתוצאות משלך והשאיפה למרכוז של דברים שיש סיכוי גם אם לא בהכרח דעתי לחשיבה .

לא משנה לי הדעה.
לא מתיימרת להיות חושבת או בונה אבל מבחינה בתהליכים .
ובהקשר אני שמחה מאוד שיש מי שאם יחשוב שזה פרקטי לשרוד ישתמש
בדיוק בציבור המטומטם לצורך השרידה כמו בן גוריון שאגב האמין באמת ובתמים בציבור בניגוד להיום .

לשרוד מעל הכל (איפה ההימנון של גרמניה איפה).

וכן, חכם ופרקטי. אבל למי הוא פרקטי היום אם לא לממון ולשדולה שלהם? (אהא סליחה הוא).

בעיה.

כן כן , אני יודעת שהדיבור שלי מלא פאתוס - סנן לך מה שרלבנטי.

למעלה