פגשתי את האחת אבל חושב על הסכם ממון

פגשתי את האחת אבל חושב על הסכם ממון

אהבה. תשוקה.התאמה. חיבור. בשלות. רצון.. הכל נמצא שם
מעולם לא הרגשתי ככה ולא חשבתי בכלל שחיבור כזה אמצא בגילגול הכאוטי הזה
והכל מצביע על כך שזה הולך להגיע הכי רחוק שאפשר
אז במסע המחשבות על העתיד עלה לו נושא מעט בעייתי...
הסכם ממון!

ומה גרם לי להרהר בנושא...
אין לי כרגע רכוש או הון גדול במיוחד שאני חושש לגביו
אבל יש שני נושאים עיקריים שמטרידים את מנוחתי
האחד הוא שבעתיד אני ארש בית (בימיינו אי אפשר לדעת מה צופן העתיד)
והשני הוא שלא הייתי רוצה שיהיה לה כוח או גב או קלף לא להשקיע בנשואים שלנו ( בזמן הירידות שבמסע החיים) מאחר ולי יהיה מה להפסיד. כך שלא יהיה שם מקום לקלות ראש מצידה לא להתאמץ ולא להשקיעה בנשואים שלנו ("זו אני וזה מה יש") ובכך לנצח בבברוטליות ובקלות את מערך הכוחות ומבלי השקעה והתאמצות אמיתית שגורמת לאדם לחשוב פעמיים לפני שהוא יוצא לקרב
ובחיים הכל יכול לקרות וראיתי ושמעתי על אהבות גדולות משלי נגמרות בשפיכות דמים אכזרית. אז לא הייתי רוצה למצוא את עצמי לא מוכן. בטח לא למשהו שיכול להמנע בקלות ומחשבה

ועכשיו הסיפור הוא לא אם אני צודק או רלוונטי
השאלה היא איך עכשיו בשיא האהבה וההרגשה שאנחנו לנצח. אני אעלה נושא שכזה ואבקש חוזה שכזה מבלי לפגוע במרקם הרגיש של מערכת היחסים שלנו וכלל ובבת זוגתי בפרט
ואיך בכלל אני מסביר לה את מחשבותי והירהורי ורצוני

מה אתם חושבים?
איך לדעתכם עלי לנהוג?

דעתי...

אני כן אתייחס להסכם ממון, למרות שאמרת שזה לא הנושא.
&nbsp
אני לא מבינה למה אתה צריך הסכם ממון, לפי מה שאני מבינה - אין לך ממון. איך אתה יודע מה יהיה בעתיד? אולי תרכשו בית ביחד (ואם היא השקיעה כסף וזה על השם שלה ההסכם שלך לא יהיה רלוונטי). אפילו אם תרכוש בית אחרי שאתם נשואים הסכם ממון לא יכסה
אותך כי היא תשקיע בבית הזה וכן תקבל משהו.
&nbsp
(אם אתה חושב שתרש בית בעתיד, שווה לך לפני שתדבר איתה על הסכם ממון לדבר עם עורך דין ולראות מה האופציות שלך, מה החוק אם אתה מקבל בית דרך הצוואה וזה רק על השם שלך וכו׳ וכו׳ יתכן ויש דרכים יותר טובות לשמור על הנכס במידה ויהיו גירושים ללא הסכם ממון)
&nbsp
אז קודם כל לחתום על הסכם ממון עכשיו נראה לי לא רלוונטי בכלל.
&nbsp
מה שכן, אפשר להגיד לה שחשבת על זה וראית גירושים לא נעימים והחלטת מזמן (ז״א לא החלטת עכשיו כי אתה יוצא איתה) שתרצה לחתום על הסכם ממון עם אישתך שהרכוש שלכם יישאר שלכם במידה ויהיו גירושים.
&nbsp
דווקא לדבר על זה עכשיו זה אחלה, אתם בשיא של אהבה ולא חושבים על כסף וגירושים ופרידות... אפשר לדבר על זה ברוגע ולהגיד מה שאתה מרגיש...
&nbsp
אבל בהחלט תתייעץ עם עורך דין לפני השיחה איתה להבין מה האופציות שלך.

רעיון טוב להתיעץ עם עו"ד

פשוט עד כמה שידוע לי אם יורשים בית אחרי הנשואים אז הוא גם בעיסקה
( אני לא עו")
שווה בירור

גברת ע

New member
בתור אחת שהתעסקה הרבה עם נדל"ן ורישומים

זה ממש לא מחייב מה שאתה אומר.

בהחלט להתייעץ עם עו״ד

זה הנכס שלך (או יהיה שלך) ואתה צריך לדעת מה אתה יכול לעשות כידי להגן עליו ולהחליט עם המידע שיתנו לך מה יעבוד הכי טוב לסיטואציה שלך (ורק אז תחשוב על שיחה איתה).

נכון שזה לא הכי רומנטי אבל בסופו של היום אחוז הגירושים הוא די גבוה ואחרי שמתגרשים אין הרבה אהבה ורצון להיות הוגן כמה שאפשר, כל אחד דואג לאינטרסים שלו/ה.

יש לי חברה שבעלה ביקש שתחתום על הסכם ממון - והיא הסכימה (אני אמרתי לה שהיא תיקח עו״ד לפני שהיא חותמת).
יש לי חברה שאמרה לחבר שלה שהם הולכים לחתום על הסכם ממון
יש לי חברה שיש לה נכס, לבעלה יש נכס - הם התחתנו והחליטו לא לחתום
כל אחד ומה שעובד בשבילו...

על האהובה, על תכונותיה הנהדרות, המעוררות אהבה.

על רצונך (?) לתת לה כל מה שאפשר. ולעשותה מאושרת.

אני משערת שאין מצב, מבחינתך.

ברור שכן...

חיכיתי לה 33 שנה
יש לי תוכניות וכלים לעשותה האישה הכי שמח ומאושרת בעולם
&nbsp
זה לא אומר שאני אפסיק להפעיל תמוח שלי לפתע
עדין יש לי שכל, ואני אדם חושב וראלי שמבין מעשים והשלכות, ומשתדל להיות אוביקטיבי ואמיתי עם עצמי ועם אחרים
&nbsp
אני לא חושב שעלו במוחי מחשבות חסרות היגיון וביסוס ראלי

גברת ע

New member
כמה דברים

מלבד הבית שאתה אמור בעתיד לרשת, מה עוד יש לך שעליו צריך לעשות הסכם ממון? לפי מה שאתה מתאר אין לך יותר מידי או משהו יוצא מגדר הרגיל?
איפה בעצם היא תבוא ותזלזל לטענתך בקשר?
לדעתי הסכם ממון במצב הזה מיותר, אלא אם אחד ממכם מאוד עשיר או יש לו ממון רב ונכסים, לגבי הבית, א- אם בצוואה כתוב רק את שמך אין בעיה ב-אפשר לחתום על הסכם פשוט שאומר שהבית במידה ותרש אותו יהיה בבעלותך ועל שמך בלבד ולא תהיה לה כל טענה בעיינין.

בלי קשר לזה אני חושבת שעכשיו זה לא הזמן לדבר/לבקש/לחתום על הסכם ממון.
אתם כבר מתחתנים? הצעת לה כבר נישואים? דיברתם על זה בכלל (מעבר למה שאתה מרגיש)?
בשלב שבו אתם מדברים על חתונה וזה משהו שהוא קונקרטי, אז אפשר לדבר על הסכם ממון, אבל שוב מה תכתוב בו (מלבד הקטע של הבית שאתה יורש)?

אישית הייתי אולי נעלבת מכמה סיבות א- המחשבות/הרהורים שלך לא ברורים
ב-זה מעליב באיזשהו מקום שאתה מראש מחליט שאני לא משקיעה ולא אתן ולא אעשה.

ליחשושים על חתונה עולים לאויר

וזה באמת נראה שזה הולך לשם במוקדם או במאוחר
לי כרגע יש עסק ובעתיד גם בית
&nbsp
ועם כל האהבה שבעולם המציאות של ימיינו חסרת רחמים גם כלפי הטובים מכולם
&nbsp
שנית אני לא חושב שהיא לא משקיעה או לא מתאמצת
אבל זה הוא טבע האדם.. ביחוד הכועס
והיום הכל ורדים ושושנים.. אבל מה מחר?
מה בעוד 10 שנים?
זה לא שדברים כאלו לא קורים
בימיינו כמעט ושום סיכוי הוא לא לטובת חיי הנשואים
&nbsp

גברת ע

New member
אבל אותו דבר להפך

אתה תכעס ותעשה לה דווקא, כמו שאתה אומר אף אחד לא מושלם.
ואגב אם מישהו מזלזל כי בדיוק נמצאים בתקופה של כעס זה לא אומר שזה פוראבר ככה, זאת תקופה וזה עובר, לא שוברים כלים על כל דבר.
&nbsp
&nbsp

כן, אבל אם יגיע לה 4וחצי אלף שקל מזונות

וחצי מהעסקים והרכוש שלי
אז התמריץ של להתאמץ לשפר מתערבב עם שיכרון הכוח,הכעס והגאווה
וכל אלו לא יעמדו לזכותי במשחק הכוחות הפייר שאמור להתקיים
&nbsp
קשה לי להסכים שיהיה למישהו כל כך הרבה כוח עלי
כוח שיכול להוביל אותי לקריסה ושיעבוד ואיבוד הדעת
&nbsp
וראיתי גברים שפירקו אותם לחתיכות, זה לא מחזה יפה בכלל
&nbsp

גברת ע

New member
קצת עצוב לי לקרוא מה שאתה כותב

וזה כנראה מדברים שראית או חוית בעבר אז אתה מכיל על הכל, תכלס אני גם יודעת שלא משנה מה אני אגיד זה לא ישנה את איך שאתה מבין ורואה דברים.
&nbsp

ראיתי ושמעתי דברים עצובים הרבה יותר

ברגעים אלו יש לי חבר שאישתו זה אחד האנשים הרעים על הפלנטה, והוא מפחד להתגרש כי יש לו 2 ילדים (שזה בסביבות 4 אלף מזונות) ובית שהוא ירש מאביו, שגם זה ילך כפוט
והוא ישאר דביל וחסר כל
&nbsp
פגשתי אנשים שהשקיעו את חייהם בעסק, ונלקח להם חציו עם ביתו ועל כל זה הם גם משלמים מזונות, וחפשים איפה לגור
&nbsp
ראיתי גברים שאת רואה בעיניים שלהם שרוח החיים נלקחה מהם בעקבות הגרושים
את רואה בנאדם מת מנסה לקיים תגופה שלו
&nbsp
גם הם חשבו שלא צריך יותר מאהבה, וזה מקסים ורומנטי לאללה
אבל איך אהמר את חיי על השקעה שלפי המציאות נראת כושלת עד בלתי אפשרית (נשואים)?
&nbsp
ולא שאני לא מאמין במושד הנשואים, אני אכן מאמין וגם מאמין באהבה וחיבור ואף מאמין שיש לי את הכלים לבנות זוגיות אין סופית
אבל מי אני בכלל, גדולים ממני פגשו את העפר
טיפשי מצידי לא לחשוב על לבטח את העתיד שלי, את לא חושבת ?

גברת ע

New member
העולם שלנו הוא עולם אכזר ברור שיש דברים עצובים יותר

אני גם מכירה בנות שהבעל שלהם בגד בהן עם חברה שלהן ואז נטש אותה ואת הילד וכדי לקבל גט ולהיות חופשיה ויתרה על מזונות וצריכה לממן את הילד המשותף שלהם לבד, היא עושה את זה באהבה כי היא אוהבת את הילד ולא רצתה יותר להשאר כבולה לבעל שבכח החזיק אותה עד שהסכימה לוותר.
עם זאת זה לא ימנע ממני בבוא היום להתחתן ולהביא ילדים.
ולזה התכוונתי שעצוב לי. עצוב לי שהתפיסה הראשונית שלך היא קודם 'איך היא תדפוק אותי ותעשה לי רע'...
גם גברים עם עסק ובית ולא יודעת מה עשו קטעים מסריחים לנשים שלהם, אז אי אפשר לדעת אם הדם לא יעלה לך לראש וההצלחה שלך ותרגיש נעלה יותר ממנה ואז תעשה לה דווקא.
גם השקעה זה משהו סובייקטיבי, ורמת השקעה יכולה להתבטא בכל מיני דברים ולא רק כספי או חומרי, אז אולי תחליט שההשקעה שלה לטעמך לא מספקת אז יאללה שלום?
(אני לא אומרת שתעשה את זה רק אומרת שגם לכיוון ההפוך זה יכול לקרות)
&nbsp
אני לא אומרת להיות תמימים ולעצום עיניים אבל גם לא להיות קיצוניים.
ולגבי ה'לחבר שלי קרה ככה וככה כי אישתו ככה וככה' אפשר להכיל על כל דבר ואז בעצם להפסיק לחיות כי צריך להזהר ולהתגונן מהכל.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

גם ממני זה לא מונע להתחתן ולהביא ילדים

אבל זה גם לא מונע ממני לחשוב בהיגיון ובצורה ראלית

גברת ע

New member
להרגשתי אתה חושב בצורה

פסימית יותר מאשר ראלית או הגיונית.
אבל שוב ככה אתה מרגיש תעשה מה שטוב חלך, אם השינוי או הרצון לא יבוא ממך לא משנה מה כל אחד מאיתנו יגיד או יחשוב,

שינוי או רצון למה אמור להשתנות

שינוי ללהשאר חשוף ופגיע?
רצון למצוא את עצמי מתחרט על כך שלא חשבתי בזמן?
בינתיים כולם הסכמו פה פה אחד שבגרושין אין הרבה הגינות או רחמים
אז מה כל כך פסימי ברעיון של לא למצוא את עצמך משופד
מה פה לא ראלי
&nbsp

רק משהו קטן

אם לחבר שלך יש ילדים אז הסיבה שהוא ישלם יותר מזונות זה בשביל הילדים - לא בשביל אשתו.
&nbsp
אין מה לעשות כאשר מתגרשים ויש ילדים צריך עדיין לטפל בילדים שלך... נכון *באסה אבל הילדים עדיין צריכים לאכול, ציוד לביה״ס, בגדים, תחביבים (ו4 אלף שקל לשני ילדים בחודש זה לא סכום כזה גדול).
&nbsp
*לפני שיתקפו אותי הבאסה זה כמובן בציניות

למעלה