מרגיש נחות

idan idanidan

New member
מרגיש נחות

הכרתי בחורה חדשה, אחלה בחורה. היא יפה ומלומדת. יש לה תואר שני במשפטים והיא מנהלת בכירה בחברה בה היא עובדת. אני מכונאי רכב. עובד טוב עם הידים, חרוץ ומשקיע. עובד המון.

אותה בחורה טוענת שזה לא מפריע לה שאין לי תואר. לדבריה, העיקר שאני עושה משהו שאני טוב בו, שגורם לי לסיפוק, שיש לי תוכניות לעתיד וכו.
אני לא יכול להגיד שזהו חלום חיי אך אני בהחלט טוב במה שאני עושה. יש לי שאיפות להתקדם ולנהל מוסך משלי.

עם כמה שאותה בחורה מקבלת את מי שאני, קשה לי מאוד עם הפער הזה שקיים בנינו. אני מרגיש נחות ממנה. היא מלחיצה אותי עם המעמד והיוקרה שלה.
לא מזמן הייתה לה מסיבה בעבודה והיא בחרה ללכת בלעדי. אני חושש שזה בגלל שהיא התביישה להציג אותי בקרב הקולגות שלה.

אני בטוח ברצון שלה שניהיה ביחד אך אני מרגיש שפער שכזה עשוי לפגוע לנו בקשר בעתיד.

מה אתם הייתם עושים במקרה שלי?

דביאן

New member
אתה קורבן של השיטה

אין לך סיבה להיות נחות. לך יש מקצוע אמיתי ומיומנות ברורה. ומה יש לה? לא ברור. יש לה תואר שני במשפטים שכל אחד עם תואר ראשון (לא משנה באיזה תחום) יכול להוציא תוך שנה באוניברסיטת בר אילן. מה היא בעצם עושה? הרבה פעמים המנהלים הם חרטטנים עם פה גדול, מרפקים גדולים ולשון ארוכה, שבעיקר נותנים הוראות לאחרים.
&nbsp
אם יפטרו אותה, וזה רק עניין של זמן כי אף אחד לא ישאר באותו מקום עד גיל 70, יהיה לה קשה להתקבל לעבודה אחרת כי אין לה באמת מקצוע. ועם כל התארים כשהרכב שלה יתקלקל היא תהיה חייבת להגיע אליך.
בהנחה שבאמת שאלת שאלה (ולא שתפוז פיברקו כאן הודעה).

idan idanidan

New member
אני מבין את מה שאתה אומר

אבל עדיין לא יודע איך לשנות אצלי את התפיסה. אני מרגיש נחות וזו בעיה. אני צריך הרבה כוחות לעבוד על עצמי....
אני שלם עם המקצוע שלי...אבל אתה יודע איך זה בחברה של היום

cosmo15

New member
דב' זה לא עובד ככה לא לא לא

אתן לך את זה ממקום היררכי וברור
כשרופא בא לאבחן בעיה בדרך כלל מי שעושה את העבודה השחורה הן האחיות ובדרך כלל הפרמדיקים באמבולנס. אתה בטח יכול לומר לפי אותו היגיון שאוקי- בעצם רופא זה לא מקצוע אמיתי, אבל לא-
יש אנשים שמשלמים להם לחשוב ולזכור כמות ידע גדולה בדיוק כמו במשפטים
ולכן מי שמתייק את הניירות זה פחות הם, ויותר המזכירות.

ויש גם הבדל בכישורים של אנשים , אני למשל נתקעתי בתפקידים בהם הייתי אמורה להיות סוג של מפקדת על קבוצת חיילים וכל כך לא אהבתי והתחברתי לזה, אבל אנשים שזה באמת בדם שלהם או לפחות יש להם תשוקה ללמוד אתה תוכל לראות שהם יודעים להנהיג ולדרבן אחרים למקומות שהם לא חולמים עליהם. זה בצבא

ובעסק בוודאי שיש לזה ערך.

לבטל את הערך של דברים מעין אלה בהינף יד , לדעתי זה לא מן התבונה.
השנים שהיא השקיעה ולמדה הייתה להם סיבה, נכון זו לא עבודת ידיים אבל יש גם סוגיות שלא מצריכות עבודת ידים.

NSW2

New member
תפיסת ערך

הבעיה שלך היא שאתה מודד את הערך שלך כאדם במושגים חברתיים וותוויות של אגו.
אפילו קשה לך להאמין שהבחורה שלך מסתכלת מעבר לזה, כנראה מרוב שאתה לא מספיק מקבל את עצמך.
יש לך 2 אופציות לבחור ביניהן.
הראשונה והלא מומלצת. להתחיל במרוץ העכברים החברתי הבלתי נגמר של לעשות כל מיני דברים, רק בתקווה שתוכל להדביק על עצמך עוד תוויות שאולי יגרמו לך להרגיש יותר טוב עם עצמך.
רמז: זה לא באמת עובד.
האופציה השנייה זה לעבוד על היכולת שלך לקבל את עצמך בזמן הווה, ואת כל הדברים שיש בך.
הדברים שמעבר לתוויות והעולם החומרי.
נולדנו בלי כל הדברים האלה, זה משהו שהכניסו לנו למוח וגרמו לנו לחשוב שאסור לנו לאהוב את עצמנו אם לא נעשה א,ב,ג ונהיה א,ב,ג.

tzachy

New member
אני יכול לקשר הודעה שכתבת כאן לפני חודש+

בה היה קישור לכתבה שמציינת מחקר לפיו בין היתר אם השכלת האישה גבוהה מזו של הבעל, אז הסיכוי להתגרש קטן !
בזמנו קראתי איזה ספר בנושא זוגיות (שנכתב ע"י אישה משכילה), בו צויין שאישה מתסכלת על גבר "מלמטה" וגבר מסתכל על אישה "מלמעלה".
זה נכון כנראה סטטיסטית ולגבי כל מיני תחומים, למשל הפיזי (גובה), הממוני (הכנסה) וגם השכלתי, אבל ברור שזה לא "כלל ברזל".
יש לי חבר שהוא לא אקדמאי (ללא קשר הוא בחור חכם מאוד) ואישתו לעומתו היא בעלת תואר שני. הזוגיות שלהם מאוד טובה ועמדה במבחן השנים.
אני לא באמת יכול לתת עיצה. רק אתה צריך להחליט אם זה מתאים לך ואיך אתה מרגיש עם זה.
יש כאלה שמציעים את התרגיל הבא לגבי בדיקת התאמה של בן/ת-זוג:
לדמיין איך בת-הזוג הפוטנציאלית תתפקד כאמא (או אבא, במקרה של בחורה).

מילי1991

New member
אני בטוחה

ש...בהרבה תחומים יש לך הרבה יותר ידע משלה
ושהיא באמת מטורפת עליך..
אחרת היא לא היתה איתך :)

ערדושקה

New member
למרות שלא צריך לחוש בפער תאורטית..

בתכלס כשעוברים לחיי זוגיות הפער כן מורגש....
&nbsp
בדברים ששיתפתה כבר רואים שהיא מעדיפה לבוא בלעדיך למסיות שבהם יש גם קולגות, היא כל הזמן כפי שאתה אומר מלחיצה אותך עם המעמד שלה והיוקרה שלה...
מה יש לך לעשות עם בחורה כזאת?
חבל על הזמן, אם אתה מתכנן זוגיות ונישואים פשוט חבל על הזמן...לחתוך עם כל הכאב

גברת ע

New member
לגבי המסיבה של העבודה אני לא חושבת

שאתה צריך להתרגש מזה.
אני לא יודעת כמה זמן אתם ביחד, אבל לפעמים זה לא מתאים להביא בנזג, במיוחד אם הוא חדש, למשהו של העבודה, לפעמים זה לא נעים ולא קשור לכסף או תפקיד וכו

למעלה