שלום לכולם

פשוש3

New member
שלום לכולם

שאלה לגברים שנמצאים כאן,
האם עלתה בכם המחשבה להכיר מישהי מחו"ל, האם מישהו ניסה קשר רציני כזה? האם הבדלי התרבויות הן פערים שניתן לגשר עליהם?
ואם בעבר היה חשוב לי שבת הזוג תהיה יהודיה על מנת שהילדים יוכרו כיהודים ללא צורך בגיור ולהקים בית יהודי בישראל, האם כבר מאסתי בישראליות.
ושלא תבינו אותי לא נכון, יש לי מלא ידידות והבחורות הישראליות הן אחלה - אבל אך רק כידידות, ברגע שרוצים קשר אמיתי - עורן מתהפך והן נהיות בלתי נסבלות, דרישות מוגזמות, כל הזמן רק מתלוננות ובקיצר חור בראש
, לא פלא שיש מלא משפחות חד הוריות בארץ.

אשמח לדעתכם,
שבוע טוב

דביאן

New member
אל תחשוב על זה אפילו

נכון, הרבה יותר קשה עם הישראליות. כל אחת נהייתה פרינססה. ההתנשאות, הדרישות המוגזמות בלי קשר לנתונים הבינוניים שלהן, הגישה של "מי ידמה לי ומי ישווה לי" ועוד. ביב השופכין שנקרא "החברה הישראלית" מקלקל את כל אחד שבא לפה.
אבל אם בעבר היה חשוב לך לקחת יהודיה, למה לחפש גויה? בחו"ל יש יותר יהודים מאשר במדינת ישראל, רק בלי המנטליות הישראלית.
גויה ש"מתגיירת" רק כדי לקבל תעודה היא ממשיכה להיות גויה לפי ההלכה, והילדים הם גוים. גם אם תקבל אישורים שהיא יהודיה, היא לא באמת יהודיה. ולא רק שהילדים הם גוים, הם לא נחשבים לילדים שלך לפי ההלכה. ואם תרצה יום אחד לחזור ליהדות, את הילדים הגוים לא תוכל להעלים.

cosmo15

New member
אני שונאת את המנטליות הזו משני הצדדים

"גויות" הן בני אדם , לא פחות ולא יותר בדיוק כמו יהודיות.

אם אתה רוצה לצאת או להתחתן עם אדם זה צריך להיות כי הוא אדם, מה מסובך?
בגלל המנטליות המזדיינת הזו לא הסכימו לקבור את אמא של האקס שלי והוא לא יכל לקרוא עליה קדיש.

הלוואי שהגישה המפגרת הזו תכחד.

דביאן

New member
מצד הגוף גויים הם אותו הדבר כמו יהודים

אבל ליהודים יש נשמה, לגויים אין נשמה. ההבדל בין יהודי לגוי הרבה יותר גדול מההבדל בין בהמה לאדם, כי מה שעושה את ההבדל הענק זאת הנשמה.

cosmo15

New member
סורי כמות הבהמות שאני סופרת

כל יום (אם לא לכלול אותי) , גבוה ממניין הנשמות.
אני לא מאמינה בזה אם ובכלל אני יותר קרובה לתפיסה של חב"ד לגבי גיור.

ואני אבקש ממך לא לקרוא לאקס שלי בהמה הוא אחד האנשים היותר נקיים ויפים שיצא לי להכיר.
שום משחק, שום רלטיביזציה- פשוט אין שקרים , יש הכרה ברגשות ועם כל החיצוניות גבר.

אני מצטערת שדעות נפסדות כאלה משתכנות, להפך אם אתה מחשיב את עצמך יהודי אתה צריך לחרוק שיניים כשמישהו מנסה להשליך עליך. התפקיד שלך הוא חשד ואישוש תמידי שהחלק הבהמי שלך נוצח.
אף פעם אל תשב על זרי הדפנה...

זה אקבל.

בכל מקרה, זו דעתי וכאמור אין שום בעיה בשתי דעות נבדלות.

אגב גם את הניגונים של תהילים (עשרה מינים?) לקחנו מהגויים.

דביאן

New member
למי שלא מאמין בזה אין הבדל

מי שמאמין רק בחומר כמובן שאין מבחינתו שום הבדל בין יהודי ללא יהודי. גוי יכול להיות חכם, מוכשר, בעל מידות טובות, יכול להיות איש מקסים. יש לו אפילו עולם הבא אם הוא קיים 7 מצוות בני נח. רק ברוחניות יש הבדל ענק בין יהודי לגוי. בגשמיות אין שום הבדל.

cosmo15

New member
תראה

אומר רק דבר אחד ,
אתה יכול לכתוב את זה אם יש לך הגדרות מאוד ברורות למה זה רוחני וחומרי מנקודת המבט שלך.

כמובן שלאחרים יהיו הגדרות שונות, אבל זה לא מה שמעניין אותנו.
אני לא מאמינה בחומר , אני כופרת דרכו.

אני לא רואה את זה כמוך לגבי "הבהמה" וגם לא כל אורי ותומי היהדות.
ואני מאמינה באמונה שלך, היא יפה בעיני.
אז לא אכנס לויכוח...

דביאן

New member
אוקיי

רק להדגיש את מה שכבר הבנת, לצורך מי שקורא את ההודעות -בהודעה שכתבתי "מצד הגוף...." התכוונתי שרק מבחינה רוחנית ההבדל בין יהודי לגוי יותר גדול מההבדל בין בהמה לאדם.
וגוי יכול להתגייר ולקבל נשמה של יהודי.

פשוש3

New member
חשבתי על זה לא מעט

אני בחיים לא חשבתי שאני אחשוב על זה, תמיד היה לי החלום להקים משפחה כאן בישראל ולא יהיה מאושר ממני אם הייתי מצליח אבל גם ככה המצב בארץ לא פשוט (כלכלית בעיקר) אז עוד להקשות על כך?!
והמחשבה שלי היא להכיר יהודיה בחו"ל ולהגר לשם או לשוב לארץ, אני לא אדם דתי אבל אפילו הרמב"ם וחז"ל התירו לצאת לחו"ל למטרת נישואין כך שאפילו מדובר על מצווה

NSW2

New member
המחשבה עלתה בראשי

במיוחד לפני חודשיים כשהייתי באוקראינה והבנתי למה אנשים הולכים לחפש שם אישה.
יש שם יותר נשים מגברים ורואים את זה ברחובות, וכולן יפות שזה מטורף.
מצד שני גם לא חסר גולדיגריות זה כבר הפך לתעשייה שם.
אני גם לא ממליץ על הגישה של "לייבא" מישהי כאילו זה חפץ.
ובשביל פשוט להכיר באופן טבעי כדאי לדעת אוקראינית או רוסית כי לא כולם יודעים אנגלית.
אני מכיר מישהו שהכיר ככה באחת החופשות והם בדיוק התחתנו.
בכל מקרה אני לא הייתי ממהר לקפוץ על זה ככה סתם משהו שעלה לי בראש.
חוץ מזה יש לי חברים שנסעו גם למקומות כמו פראג לכל ארועים שלא קשורים להיכרויות והכירו "על הדרך".
יש כאלה ששומרים על קשר ומדברים על להיפגש שוב. שם יותר יודעים אנגלית.
אבל זה קשר מאוד קשה עם המרחק ואחרי זה להגיע למדינה שלה או שהבחורה תגיע לכאן.
בקיצור לדעתי רק אם ממש ממש התייאשת מהישראליות או שאתה מתכוון לעבור לחו"ל.

פשוש3

New member
אני לא רוצה לייבא מישהי, ממש לא..

אני לא בקטע של להכיר מישהי ולעשות "ייבוא" , אחרי הכל הן נשים, בני אדם, לא סחורה, רק המחשבה מעוררת בי סלידה מכך.
אני מאמין שקשר אמיתי צריך לבוא דרך הכרות לאורך זמן וששני הצדדים מעוניינים בזה ולא מתוך אינטרס כלכלי נטו.
אין לי בעיה במצבי כיום להכיר נשים בחו"ל, ואם הן יהודיות אדרבא עוד יותר טוב.
אני חושב שזה בא יותר מתוך אכזבה מהמצב בארץ, כלומר להשקיע כל כך הרבה (והשקעתי המון) - זמן, רגש, כסף.. שאני כבר אומר לעצמי "דיי, כמה עוד אפשר"
אבל טוב לראות שאני לא חריג ולא רק אני מרגיש כך, ואם יש מקומות שאתם חושבים ששם כדי להתמקד אז אשמח לדעת

NSW2

New member
אני חושב שהבעיה

הכי גדולה בארץ שיש המון אגו ואת תרבות ה"לא רוצה לצאת פראייר/ית" בכל הקטע הזה היכרויות.
ולא חסר פסיכים גם מהצד הגברי וגם מהנשי.
ככה אנשים גם מפתחים מלא הגנות ואחרי זה קשה לפתוח את הלב וליצור קשר אמיתי.
בגדול אני חושב שיש מקומות מסויימים באירופה, המזרח, אולי גם ארה"ב שההבדל התרבותי שם מאפשר קצת יותר פתיחות בכל הקטע הזה של ההיכרות.
אם יש לך את האפשרות של להכיר בחו"ל אולי פשוט קח לך כמה חופשות במקומות שונים ותנסה להכיר באופן טבעי.
כמו שאמרתי כבר יצא לי לשמוע על אנשים שהכירו ככה.

פשוש3

New member
תודה

האמת מתאים לי קצת חופש בחו"ל אולי על הדרך ננצל את זה

tzachy

New member
אני קורא לזה עיקרון ה"פי 1000"...

האוכלוסיה בישראל היא נניח 7 מיליון (למעשה 8.4 נכון ל2016, אבל לא משנה),
אוכלוסית העולם היא נניח 7 מיליארד (למעשה 7.4 נכון ל2016, -כנ"ל-),

אם נתעלם מהשונת האנושית, הגבולות, הזמינות וכו' וכו',
על כל אישה אחת בארץ יש בערך אלף נשים בחו"ל.
איפה אם כך הסיכוי שתמצא (כאמור תחת ההנחות הנ"ל) בת-זוג גדול יותר?... "פי 1000" סיכויים בחו"ל...

מעשית כמובן, יש הבדלי תרבות, שפה, אזרחות, דת ועל אותן נשים, יש גם הרבה גברים שיש להם את יתרון המקומיות (לפעמים זה יתרון, לפעמים לא) בהשוואה לגבר זר.

כמובן שעדיף למצוא מישהי יהודיה וישראלית וזה גם מה שאני שואף (ומנסה כבר יותר משנות דור!), אבל אני משאיר לי כ"תוכנית מגירה" (שעם הזמן הולכת ומתקרבת), אם לא אצליח כאן, לפתוח את חו"ל כאופציה מעשית, גם לבחורה יהודיה (בעדיפות ראשונה) אבל לא רק (כאמור אם אתייאש, עדיין לא התאיישתי...).
אני מציץ באוקיי-קופיד ורואה למשל כמה הפליפיניות (ולא רק הן) הצעירות (20-30) פתוחות להכרות עם גברים מבוגרים מהן מחו"ל (כמובן שחלקן מחפשות רק כסף/אזרחות אבל בטוח שלא כולן "גרידיות"). זה לא רק באתר. אני מכיר גם פיליפניות שעובדות כאן כמטפלןת וקיבלתי מהן הרבה רמזים.

הבחורות כאן צריכות להבין שאם הן לא תתנה צ'אנס הוגן לרווקים ישראלים, יש לנו אופציות בחו"ל וההפסד, לפחות בחלק מהמקרים, יהיה גם שלהן...

למעלה