תגידו מה יש לכן עם התכתבויות ??

• פותח הנושא NSW2
  • פורסם בתאריך

cosmo15

New member
התכוונתי למכניזם

בהקשר לדוגמא שנתתי,
יש כאלה שיבדקו כמה שיותר דגני בוקר ויטעמו אחד אחד עד שימצאו אחד לטעמם וזה יהיה כמותי וקר למדי.

יש כאלה שכבר ילכו על הנוסחה הידועה של קורנפלקס לאלופים שהביאו מהבית , כי הם לא בנויים ולא רוצים ואין להם כוח לשמוע על משהו חדש.

יש כאלה שידבקו בצימצום בלתי אפשרי לסיבים מלאים , כמה שיותר מרכיבים איכותים, כמה שפחות אחוזי שומן וכמה שיותר "טעם" (אלה שמחפשים משהו מושלם ותמיד איכשהו הן עדין מבררות למה הו למה הן עדין לא מצאו את האחד, אף אחד לא בדיוק שם) .

יש כאלה שפשוט ינסו כמה פעמים וישמחו לקרוא קצת מעבר- ינסו יאהבו וימשיכו הלאה (אבל זה נדיר- לרוב פרי תולדות המקרה).

יש כאלה שלא יוכלו להחליט בכלל ויתבלבלו מכל העניין ותראה אותם מדלגים מאחד לשני או נמנעים כליל מעודף היצע דמיוני.

יש כאלה שיעברו צד ובמקום קורנפלקס יאכלו בננה בבוקר (או בהקשר - כנראה קלמנטינה).

ויש כאלה (ולדעתי זה שטחי) שהולכות אחרי הסקרנות שלהן וחייבות שמשהו יקפוץ וימשוך אותן לשם ובהקשר כזה אם האריזה מספיק נוצצת , כנראה הקורנפלקס מוצלח.

בכל מקרה, אחרי החירטוט - אתה יכול להבין את ראשו של רווי הבחירה,
יש כל כך הרבה אפשרויות שקשה מאוד להחליט איזו גישה לאמץ ומה לעשות.
והמעטות שכן- כנראה לא נפלת עליהן עדין ובהתחשב במצב , הסטטיסטיקה לרעתך.

זה הכל.

ואני איתך.

בהצלחה!

NSW2

New member
חח אפילו בשבילי

זה אנליטי מדי.
נראה לי שזה פשוט התאמה בסוג המכאניזמים.

cosmo15

New member
חח כן טוב,

אני לפעמים שוכחת שאני קצתוש לפני הספקטרום כשזה קשור לניסיון להסביר לאדם אחר מה אני חושבת .

תבלה, בהצלחה ומקווה שיסתדר לך שמה!

NSW2

New member
אני חושב שגרמת לי להבין

איך אנשים הרגישו בעבר כשאמרו לי שאני מנתח דברים יותר מדי

לשאול את השאלה הזו בגיל 35 . . . .

הייתי בטוחה שאני כבר יודעת מה לענות לך, כי תיארתי לעצמי שאתה בתחילת שנות העשרים. אבל אחרי שהצצתי בכרטיס (מודה באשמה), התגובה שלי לפוסט שלך תהיה שונה, ברשותך.

תן לי להסביר לך רגע משהו, נשים וגברים מסתכלים על עולם ההכרויות והאינטימיות בצורה שונה מאוד. לא פלא אם כן שהרבה מאוד מהזוגות הם בעלי רקע משותף שקדם להיכרות הרומנטית. כמו למשל אנשים ששירתו יחד בצבא, למדו יחד, הכירו במקום העבודה או דרך חברים משותפים.

קח בחשבון שאני מדברת כרגע בהכללות, אבל זה מתבקש על מנת להבהיר את הנקודה שלי: נשים שרוצות להכיר גבר לקשר רציני ואמיתי, לא מעוניינות לדבר איתו פעם אחת בהודעות, פעם אחת בטלפון ויאללה לדייט. בראש ובראשונה רובנו נרצה להבין מי האדם שעומד מולנו וכאן נכנסת תמונת הפרופיל, ההתכתבויות ולבסוף שיחות הטלפון.

כבר משיחת הטלפון הראשונה שני הצדדים מקבלים את הרושם הראשוני מהאדם השני, ומשם הדרך מתפצלת לשניים: או שהוא לא מתאים בכלל, ובמקרה הזה כמובן שאין סיבה להמשיך לדבר. או לחילופין - אם נשמע שיש פוטנציאל אז לרוב כן נרצה להמשיך ולקשקש בטלפון לפחות במשך מס' ימים כדי לקבל תמונת מצב טובה יותר לגבי האדם. לבסוף, אם אכן כל השיחות זרמו בצורה טובה, זה מה שאמור לעורר את החשק והרצון האמיתי לפגוש (או במקרים מסוימים גם לא לפגוש בכלל) את האדם שמעבר לקו. בשורה התחתונה - תהיה סבלני לפחות במשך מס' ימים, ורק אז תציע לצאת לדייט. אל תלחץ עליה.

אז כן זה נשמע אולי חופר לדבר עם מישהי במשך מס' ימים בטלפון, וזה עוד לפני שבכלל פוגשים אותה, אבל לדעתי אם אתה באמת מחפש מישהי כדי להזדקן איתה, אז מס' ימים לא יהרגו אותך ;)

NSW2

New member
לא ברור לי איך הסקת

שזה הודעה אחת, שיחה אחת וכד ??
מודע לכל מה שכתבת לא כזאת בעיה בשבילי כמישהו שמרגיש אנרגיות של אנשים.
מבחינתי אין בעיה עם כמה הודעות שיחת טלפון וכד. שיהיה איזשהו תיאום בקצב.
כן אני גם מודע שיש לפעמים הבדל בקצב של הבחורה קולט את זה טוב מאוד.
הבעיה שלי שאחרי התכתבויות באתר מסויים, רוצים לעבור לעוד התכתבויות לא מוגבלות באפליקציה אחרת(לפעמים זה עוד איזה אפליקציות לא ידועות כי הן גם מפחדות שיש את המספר בווטסאפ), עוד "ריגולים" בפייסבוק ועוד שלל המצאות וירטואליות.
מבחינתי מסמן את הבחורה כמישהי שלא משדרת על אותו הגל וזה הגבול.
לעומת זאת כבר קרה לי שמישהי אחרי כמה הודעות אמרה לי שגם היא מעדיפה לדבר בטלפון כי זה יותר אישי.
גם היו לי מקרים של שיחה בטלפון של חצי שעה ושעה כי זה פשוט זרם.
וזה חסך את כל החפירות המיותרות בהודעות שגם לא היו מתקרבות לזה.

דביאן

New member
התכתבויות ו"קשקושים" בטלפון לא מועילים להכרות

כל צד מתחיל לדמיין את הצד השני, ותמיד הדמיונות אופטימיים כי אנחנו אוהבים להאמין שיקרו לנו דברים טובים. ובסוף כשקובעים פגישה מבינים שהדמות שציירנו בראש שונה מהמציאות.

NSW2

New member
נכון עוד סיבה לשאוף לתקשורת כמה שיותר קרובה

דביאן

New member
הסיבה האמיתית שהן רוצות להתכתב ו"לקשקש"

זה כי היא רוצה שתתאמץ בשבילה. בשלב הראשוני היא רוצה שתתאמץ לעניין אותה בהתכתבויות, אחר כך היא רוצה שתצחיק אותה בטלפון, ובסוף היא רוצה שתרשים אותה בפגישות. כל הרעיון הוא שתתאמץ כדי לנפח לה את האגו.
אחר כך היא תרצה שתקשיב לה, שתמיד תבין אותה, ותחשוב עליה כל הזמן ועוד ועוד. אני מקווה שהבנת לאן זה הולך.

Dorianne13

New member
זה כל-כך נכון... גם אני לא מצליחה להבין את התופעה הזו.

לא ידעתי שהתופעה קיימת גם בקרב נשים, אני נתקלתי בגברים שמעדיפים התכתבויות על-פני שיחה קולית בטלפון.

לדעתי, הודעות נועדו למסירת מידע, לא לניהול שיחה -- ואם מישהו מעדיף לשוחח בהתכתבות במקום בקול (ואם לא מדובר בכבד-שמיעה), זה פשוט דפוק. מדובר כנראה בפחד מאינטימיות, פחד מאינטראקציה בינאישית בכלל או פחד אחר.

הגישה שלי במקרים כאלה היא, שאני לא מוצאת טעם בקשר עם מישהו שפוחד לדבר איתי בטלפון. אם אחרי שאמרתי פעם או פעמיים ממשיכות ההתכתבויות, אני פשוט מפסיקה לענות.

NSW2

New member
ועוד איך קיים בקרב נשים

האמת שלי היה קשה להאמין שזה קיים בקרב גברים.
כי בכל זאת רוב הזמן נשים יותר פאסיביות בתחילת היכרות.
ולגמרי מתחבר לכל מילה שכתבת במיוחד זה :
"הגישה שלי במקרים כאלה היא, שאני לא מוצאת טעם בקשר עם מישהו שפוחד לדבר איתי בטלפון"

בכלל אני בנאדם של מילים. מדבר הרבה ועל דברים עמוקים, מקשיב הרבה, מרגיש אנשים, זה חובה אצלי. מי שלא משדרת באותו הגל זה מראש לא מתאים.

45Light

New member
לא מבינה את ההתלהמות כאן לגבי נשים שמעדיפות להתכתב ,

אסביר את הרעיון מאחורי זה ,אין כל קשר לאגו וניפוחו ממש לא !!!
כוון שיש ריבוי פניות קל יותר לסנן בהתכתבות כי יש עצלנים שלא בא להם להתכתב אז שיעופו עם הרוח,ויש כאלה שלא למדו תחביר ולא יודעים להתכתב וזו בעייתם באמת ויש את המטרידים שאת זה מגלים בהתכתבות כל אלה מסוננים כבר מהתחלה ולכן חשובה בעיניי ההתכתבות ולא ישר פון .
כמובן שחשוב לדבר בפון לפני הדייט .

למעלה