מצאתי אהבה!!!

cosmo15

New member
תגיד

כי אתה בין היחידים שאשכרה יצא לי לקרוא ,
בכל הקטע הרעיוני הזה של חיבת ציון פה
וערכי משפחה ישנים , הם באמת יודעים על מה הם מדברים
או שהם שואבים איזה רעיון שיטחי כזה לרעיה במטבח
חוט השני סמל פריון קבלי
ומניין בחגים?

יעני , אתה היחיד עד היום שרשם משהו לכיוון
ולא ברור לי איך בתור אדם שפוי בנפשו שברח
מתריג הם רוצים לקיים מצוות שלא לשמה
בכל הדינים האלה.

או בקצרה, מה נסגר ?
(או שתגיד לי שהם באמת רוצים לקיים מצוות נידה
ותפילת שחרית ככתוב במסכת בבא מציצע פרק ז')
מי בראש שפוי רוצה להכנס לזה

דביאן

New member
אני אומר דבר פשוט

את התורה צריך לקיים רק אם זה אמת, ולא כי זה מוצא חן בעיננו.

ציטוט מההקדמה בספר "אורחות צדיקים"
"תדע ותבין, מי שטבעו נוטה למידה רעה או שהורגל במידה רעה, ולא יתן אל לבו לשוב ממנה, אך תמיד מתגבר בה - זה מביא אותו שימאס ויגעל במידות טובות. וכמו שרוב הכאב והצער והיסורין הוא חולי הגוף, כך רוב מידות רעות הם חולי הנפש. וכמו שבחולי הגוף טועמים המר מתוק והמתוק מר, ויש מן החולים שמתאוה למאכל שאינו טוב לו ושונא מאכל הטוב, הכל לפי רוב החולי, כך יש בני אדם שנפשותיהם חולות, ואוהבים הרעות, ושונאים דרך הטובה ומתעצלים ללכת בה, והיא כבדה עליהן מאוד לפי חולים.
וכן ישעיהו אומר באנשים הללו: "הוי האומרים לרע טוב ולטוב רע, שמים חושך לאור ואור לחושך, שמים מר למתוק ומתוק למר" (ישעיה ה, כ). ועליהם נאמר: "העוזבים אורחות יושר ללכת בדרכי חושך" (משלי ב, יג)."

cosmo15

New member

אבל הם לא חיים אותה ממש,
הם מדברים מסביב על כמה טוב ויפה

זו לא אמת , זה נוח להם.

cosmo15

New member
הנה מצאתי תשובה יותר :

אם אינו מסתכל בו כראוי, אפשר שיתערב בכספו סיגים.

אם אינו מכיר באמיתת המשקל וצדק המאזנים, או מכיר הכל אך שאינו בקי בבחינת הכסף - זה האיש קרוב להיות נזק בעניין המשקל והכסף, כי לפעמים ימאן בכסף ויקח הסיגים. גם ייקח פחות ממשקל הראוי לו, כי שמא ייקח משקל הקל או ישים הכסף בכף הכבד שבמאזנים, מכל אלו יבוא לידי טעות. או אפילו אם הוא בקי בכסף ובמשקל, אם אינו מסתכל בו כראוי, אפשר שיתערב בכספו סיגים. אבל אם הוא בקי בכל - במשקל ובכסף, ומסתכל בו כראוי - אז הוא משתלם כראוי כסף נקי ושלם במשקל

תודה

למעלה