תגידו מה יש לכן עם התכתבויות ??

• פותח הנושא NSW2
  • פורסם בתאריך

NSW2

New member
תגידו מה יש לכן עם התכתבויות ??

יוצא שיש כאלה שאומרות שהן מעדיפות להתכתב בהודעות, ווטסאפ וכד ולקבוע ככה.
אתמול למשל אחרי "שיחה" אונליין והצעה שלי שנעבור לטלפון קיבלתי את התשובה "אני לא אוהבת לדבר בטלפון מעדיפה לדבר בווטסאפ ולקבוע עם מתאים"
זה ממש מוריד לי הדברים האלה.
מצד אחד אפשר להבין שזה אולי קצת מביך לדבר בטלפון.
אבל כל הקטע של לקבוע בהודעות תמיד מרגיש לי חסר פן אישי.
שלא לדבר על זה שמרגיש לי מוזר לקבוע עם מישהי לפני ששמעתי אותה.
ובכלל ירד לי החשק להמשיך לדבר איתה כי אין לי סבלנות לכל ההתכתבויות האלה במקום פשוט לדבר.
כבר הרבה יותר קל פשוט להכיר במציאות פנים מול פנים וזהו.

תתקשר אליה דרך הוצפ, או שתגיע לפגישה ככה שיהיה לה יותר קל:

NSW2

New member
חח גדול

ככה אני מרגיש עם כל המסכים האלה.
לא יודע איך אפשר להרגיש ככה חיבור כלשהו לפני שנפגשים.

tzachy

New member
בעיקרון צודק, עדיף פנים-אל-פנים, אבל לעיתים

זה שלב שבחורה מנסה להבין מי מולה. ליצור אצלה ביטחון לגביך(?)
לא חסרים פסיכופטים (גם פסיכופטיות), אבל סתם גם לנסות להכיר (ולו קצת) אישיותית.

בכל מקרה, אני בדעה ברורה שאין להאריך בשלב הזה. רצוי אפילו להסכים מראש, גם אם זה פחות רומנטי, שמתכתבים נניח X זמן ואז נפגשים. ברור שאין כמו לראות (ואפילו להריח) אדם בFull-HD (או רצוי 4K)...
שם גם קל הרבה יותר לפסול...

NSW2

New member
כן ברור

שזה עניין של ליצור נוחות.
וזה בדיוק הקטע, שבשיחת טלפון אחת אפשר ליצור יותר נוחות מכמה ימים של הודעות.
מה גם שקרה לי כבר כמה פעמים שהיה בסדר בהודעות, אבל בשיחת טלפון ראינו שאנחנו ממש לא משדרים על אותו הגל.
נראה לי שאני אצמד להיכרויות לייב לא יודע למה אני בכלל טורח לחזור לאונליין מדי פעם.

יותר קל עם התכתבויות

באמת יש את המבוכה הראשונה בשיחת הטלפון.
&nbsp
אני לא חושבת שזה צריך להוריד לך ממנה. אתה לא רוצה קשר טלפוני איתה, אתה רוצה להגיע לפגישה איתה ולראות איך היא במציאות.
&nbsp
ונשמע שגם היא רוצה להיפגש - אז האם זה באמת משנה אם לא תדברו בטלפון לפני זה? אני לא בעד התכתבות ארוכה אלא התכתבות שמובילה לפגישה.
&nbsp
שיחת טלפון אכן אומרת הרבה על הבן אדם - ואנשים שהיו משעממים בטלפון היו משעממים גם בדייט... אבל תכלס עוד לא יצא לי לשלול מישהו בגלל שיחת הטלפון. למרות שראיתי שזה משעמם ואין על מה לדבר עדיין הלכנו לדייט... אז אני לא רואה בשיחת טלפון כצעד הכרחי.
והלכתי גם למספר דייטים רק אחרי התכתבות באתרי הכרויות (התכתבות של שבוע, לא יותר) - והיה נחמד לדבר עם הבן אדם ישר פנים מול פנים...

NSW2

New member
אין פה הגיון

זה קטע של אינטואיציה, אני קולט אנרגיות של אנשים.
ברור שזה רק צעדים לפני פגישה אם בכלל.
אבל בהתכתבות בד"כ לא קולט יותר מדי אלא אם הבחורה מביעה את עצמה ממש טוב ובצורה פתוחה בכתיבה.
שלא לדבר על זה שמהניסיון שלי בשיחה אחת אפשר ליצור חיבור יותר טוב מאשר כמה ימים של התכתבויות הלוך וחזור.
בכל מקרה דיברתי איתה קצת בהודעות, ותאכלס לא מרגיש שיש יותר מדי חיבור. לא נראה שזה ימשיך לאנשהו לא נורא.

cosmo15

New member
נשמע כמו שיטת מצליח

בדגש על הכמות , האיכות כבר תבוא מאליה

גברת ע

New member
אני אכתוב מהצד שלי

אני שונאת לדבר בטלפון, אין לי דרך אחרת לתאר את זה, שונאת שונאת שונאת לדבר בטלפון, המשפחה שלי וחברים קרובים לא תמיד טורחים להתקשר כי הטלפון שלי רוב היום על שקט, אני מעדיפה להפגש פנים מול פנים ומה שלא מספיקים אז בהודעות.
בנוסף קשה לי עם מילים ואני קצת מתביישת אז השיחות הראשוניות האלו יכולות להיות קשות ומוזרות, אני כן מדברת בטלפון אבל כשזה עם מישהו שאני מכירה ויותר נוח לי איתו אז עדיף.
&nbsp
לגבי מה שכתבת על זה שאפשר להכיר יותר דרך טלפון בשיחה, זה נכון ולא נכון. היו לי מקרים שהשיחה זרמה והייתה כייפית ואז הגעתי לדייט והיה משעמם ורק רציתי לעוף משם וגם להפך, בכל מקרה אני משתדלת לא לשפוט ולא לשלול על פי שיחת טלפון, אולי פעם אחת או פעמים עשיתי את זה אבל היה מדובר במשהו קיצוני: בחור אחד שהיה ברור לחלוטין שאין בנינו שום דבר משותף ובחור שני שבשיחה איתו היה מאוד תוקפני ולא נעים ואפילו קצת מרתיע ומפחיד.
&nbsp
כשמכירים אנשים חדשים, במיוחד בתקופת 'דור המסכים' וה'שפע' קל לנו לחפש את המושלם ולשלול על כל דבר קטן אבל אנחנו צריכים לפעמים לדעת לשים את הדרישות והרשימות שלנו בצד וללכת עם ראש ולב פתוחים ורק אז להחליט.
&nbsp
בהצלחה ואחלה סופש

dory141

New member
זה סוג של מסנן דחייה

תאמין או לא, לא פעם גם גברים מעדיפים את זה (אני למשל).

NSW2

New member
ברור שהמקור רגשי

השאלה איפה אתה שם את הגבול כי זה הופך מהר מאוד לבריחה חסרת גבול.
ברור לך שברוב המקרים הבחורה לא תקדם את זה לפגישה מיוזמתה לא משנה עד כמה כיף לכם לדבר אונליין ?
אני חושב שכיום אני פשוט מעדיף תקשורת כמה שיותר קרובה לפני הפגישה, ופשוט לזרום עם חוסר הנוחות של ההתחלה.
וטלפון זאת הדרך מבחינתי להוציא כמה שיותר מעצמי ולהרגיש את הבחורה.
ואם אין חיבור אז אין חיבור. ובכל מקרה דחיה יכולה לבוא בכל שלב בהיכרות.

מיכל203

New member
זה באמת קטע לא ברור
ולדייטים לא מפריע לה להגיע? זה נראה לי יותר מביך משיחות טלפון.
מה גם שזה יכול להיות סנן נוסף - אפשר להתרשם מהקול, סגנון הדיבור, טון וכו', וגם להרגיש אולי שאתם טיפה יותר קרובים ומכירים מאשר ללכת לפגוש מישהו זר לגמרי שלא היה איתו שום מגע קצת יותר קרוב.

NSW2

New member
נו בדיוק!!

תודה שגרמת לי להרגיש מובן.
זה אפילו לא קשור לבחורה הזאת כבר עברתי הלאה. אבל זה דפוס שיש אצל הרבה אונליין זה מה שמתסכל בכל העניין הזה.
אנחנו גם ככה חיים בעולם שגורם לנו להתחבא מאחורי מסכים, אז אם כבר היכרות שלא התחילה בלייב למה לא לשאוף לתקשורת הכי קרובה ?!
זאת בדיוק המטרה שלי בשיחה שהיא תרגיש אותי ואני ארגיש אותה כנראה שיש אנשים שלא חושבים ככה. או שהפחד משתק/גורם להימנע.
בגלל זה גם נראה לי מוזר לדבר בהודעות ולקבוע ככה.
אני גם די בטוח שמישהי שלא הצליחה להביא את עצמה לשיחה לדעתי הסיכוי שבכלל תגיע לפגישה קטן.
מה גם שרמת חוסר הנוחות יכולה להיות יותר גדולה ישר להיפגש רק אחרי הודעות טקסט.
ומה אם אני איזה סוטה שרק התכתב איתה אבל נשמע קריפי לגמרי ?

מיכל203

New member
ככה זה, אונליין זה השחור החדש

מעניין אם יש כאלה שעושים בליינד דייטס בסקייפ
מעניין אם יש ספיד דייטינג בסקייפ

חשבתי בהתחלה לכתוב בפוסט הקודם שזה לא ממש בטיחותי להפגש עם מישהו שלא דיברתי איתו, אבל הגעתי למסקנה ששיחות בטלפון לא בהכרח יכולות לחשוף כוונות סוטות של מישהו.
הרי אם הוא ירצה לממש כוונות כאלה בפגישה, הוא ידאג שלא להשמע קריפי/חשוד/מרתיע.

NSW2

New member
כן נו דור הזומבים

אנשים שתקועים שעות מול הסמארטפונים.
לא חסר דברים הזויים אונליין. גם קשרים וירטואליים בין אנשים שבחיים לא נפגשים.
וכן מי שבאמת בא בכוונות רעות יכול להיראות לא מזיק בהודעות, טלפון, אפילו פגישה ראשונה ועוד. אולי הסיכוי בשיחת טלפון לפני קצת יורד.
אבל בכל מקרה זה המקרים הרעים.
אני יותר מדבר על המקרים הטובים שאנשים באמת באים בכוונה טובה.
אז לפחות יותר כיף ליצור תקשורת כמה שיותר קרובה מאשר להתחבא מאחורי מסכים.

cosmo15

New member
האמת

שאחרי שביררתי כמה דברים מהצד הנשי אולי זה לא כל כך מצליח ויותר ,
בוא נתקדם .

הבנתי שחלקן מתארות תחושות של "מוצפות" בפניות ואז הן לא ממש יודעות מה לעשות עם זה ואף פעם לא חשבתי על זה מנקודת מבט כזו של עודף הצע גורם לבילבול ולכל המתלווה אליו (בוא נפגש מיד ונבדוק מה אתה שווה, בוא נראה אם יש בך משהו מסקרן, בוא נסנן , בוא נחליט שלא להחליט ולא נעשה דבר)

נסה לחשוב עליך מנסה לבחור לראשונה דגני בוקר כשיש לך נאמר 40 בראנדים וכל אחד מדגיש את היתרונות שלו. מה בדיוק תעשה?

(לא הייתי אף פעם באתר הכרויות אבל אני מניחה שההמחשה מדגימה את זה)

cosmo15

New member
מקווה שלא יריתי פה באפלה

אבל נדמה לי שזו הסיבה?
וכמובן כל מה שהוסיפו על מבוכה ויטי יטה.

NSW2

New member
ידוע לי שנשים מוצפות בפניות

גברים פונים לנשים גם מחוץ לעולם האונליין. פשוט אונליין זה עוד יותר מוקצן ושטחי.
אני יכול להבין את הקטע של יש לי יותר מדי פניות אז פשוט אין לי כוח להתעסק בזה.
ודווקא בגלל זה אני אומר שהבחירה להמשיך לדבר בהודעות עוד ועוד לא נותנת כלום.
נגיד בחורה שיש לה 40 פניות של הודעות קשה מאוד להבדיל ביניהם, אלא אם הבנאדם מאוד אותנטי ויצירתי בכתיבה.
מה הטעם להמשיך להתכתב ?
אפשר לחוש את השוני של בנאדם יותר טוב בטלפון מאשר בהודעות הלוך חזור.

למעלה