לפני שמכירים....

Nogood Girl

New member
לפני שמכירים....

בזמן הזה שבין בני זוג, כשעוד אין מישהו או מישהי קבועים ישנם מספר צעדים חשובים....
א. לחפש את עצמי... מי אני? מהן השאיפות שלי בחיים? לאן אני רוצה ומאמין שאני צריך להגיע? מהם התחביבים שלי? תחומי העיניין שלי....
עלי לדעת מי אני לפני שאני מחפש זוגיות.
ב. מה הם הצרכים שלי? מה אני צריך לקבל מבן/בת זוג שיהיו איתי? על מה אני לא מוכנה להתפשר? מה לא משנה לי בזוגיות? מהן הדרישות שלי?
אדם שמאמין שהצרכים שלו והדרישות שלו לגיטימיים ירגיש יותר ביטחון ויותר שלמות עם הבחירות שלו בעתיד.
הידיעה של מה שאני רוצה וצריך תדריך אותי בבחירת בן זוג ובפרידה מבני זוג שאינם מתאימים לי.
ג. עלי להיות אדם עצמאי, לדעת להתנהל בעולם- להכין לעצמי או לקנות לעצמי אוכל, לקנות בגדים, לגור באופן עצמאי, לדעת לחסוך כסף, להשתמש נכון בכסף שלי, לא להיות תלוי באף אחד ולדעת לקבל החלטות מהותיות לגבי החיים שלי.
תלותיות אינה מובילה לקשרים בריאים, זוג אנשים עצמאיים ובוגרים מובילים לקשרים בריאים.
ד. די להשוואות! הניחו את העבר מאחוריכם, אף אחד לא אשם בכך שהחבר האחרון שלך בגד בך וזה לא אומר שהבא יבגוד בך.
אף אחת לא אשמה שהבחורות האחרות שיצאו איתך ניצלו אותך או נהגו באופן שלא מצא חן בעינייך.
הניחו לעבר וצאו לעולם בראש נקי, אין טעם לשמור טינה על מה שהיה.....
ה. אל תחשבו לעולם להתפשר על מישהו שלא ממש מתאים לכם "כי תוכל לשנות אותו" אי אפשר לשנות אנשים וזה גם לא הוגן, מגיע לו שיאהבו אותו כמו שהוא, למרות הפגמים ולמרות המגרעות.
בן זוג אמור לתמוך, לעודד ולקדם אבל לא מתוך שאיפה לשנות את האדם כדי שיתאים לו....
ה. סיימו להתאבל על הקשר הקודם, זה שנגמר.
זה הגיוני שגם אם הקשר הקודם נגמר בטוב ואתם אולי עדיין ידידים תהיה תקופה של התאבלות, של עצב, תקופה שנגמרה, תנו לזה מקום ואל תבטלו את הרגשות שלכם.
להיכנס לקשר חדש כשאתם עוד עם רגשות רבים לגבי הקשר הישן לא יוביל לקשר טוב.
סיימו את מה שהיה, תנו לעצמכם זמן להתאבל, להיות עצובים, לבכות, לצחוק, לעשות מה שאתם צריכים כדי באמת לעבור הלאה ורק אז כשאתם מרגישים טוב עם עצמכם ועם ההחלטה שלכם אתם תוכלו להיות פנויים למשהו חדש.
ו. להיות אמיתי עם עצמך, לתת ביטוי למה שאתה מרגיש, להקשיב לעצמך, אתה היחיד שיודע מה הכי טוב בשבילך, מתי אתה מוכן למשהו חדש ומתי עוד לא.
אל תפקפק בעצמך.
אם את מרגישה שלא אז לא ואם כן אז כן...
עדיף להגיד לעצמך את הדברים כמו שהם ולא לוותר, להתפשר ולקבל את הידיעה שאני לא מרוצה מהמצב שלי או ממי שאני או מהמקום בו אני נמצאת.
עלי לעשות הכל כדי לוודא שיהיה לי טוב.

Nogood Girl

New member
אולי לא בכל הסעיפים

אבל הרעיון בגדול הוא שזוגיות אינה תרופה והיא לא באה כדי לסדר לך את החיים.
אני מאמינה שכדי שמישהו יהיה באמת מוכן לזוגיות הוא צריך קודם כל להיות בן אדם, להיות מודע לעצמו ושלם עם עצמו, לדעת מי הוא ומה הוא רוצה וצריך ולא להיכנס לקשר כדי לפתור את כל בעיות החיים.
צריך לעורר כל מיני אנשים להבנה שזוגיות היא בנוסף ולא במקום חיים עצמאיים ובוגרים....

למעט בודהה, משה רביינו,ישו ומוחמד...

אף אחד לא ממש ממש מודע לעצמו ובטח ובטח שלא שלם עם עצמו :)
לכן יש לנו כל כך הרבה קורסי מודעות , דתות כתות פילוסופיות פסיכולוגים ותרופות :)
אנשים לא ממש יודעים מי הם באמת , מי הם חושבים שהם , או מי הם בעיני הסביבה , ומה בעצם הנכון ..
כל עוד אדם מאמין שהוא יודע משהו ודבק ברעיון כלשהו הוא מגביל את עצמו לתבנית. דבקות בתבנית פירושה בהכרח סבל
למה? כי הטבע הפנימי והחיצוני הוא פראי בכל המובנים ומשתנה ללא הרף. לנסות להיאחז בתבנית קבועה זה להיות בקונפילקט עם המציאות המשתנה של הרגע הזה.
לכן זה מרגיז אותי כל פעם מחדש כשאני רואה באתרי הכרויות שבנות (בנות 35) כותבות : ..מישהו שסיים את שלב המישחקים ,שיודע מה הוא רוצה מעצמו ומהחיים ... ובלה בלה ..
כאילו שהיא יודעת מה היא רוצה מעצמה , או מה שהיא חושבת שהיא יודעת מה היא רוצה מעצמה , והאם זה בכלל מדוייק עבורה ..
בכל אופן שום דבר הוא לא במקום , אוכל הוא לא במקום מים , בית הוא לא במקום בגדים , עבודה זה לא במקום חיי משפחה , בגרות ועצמאות לא מעידים על מסוגות זוגית , אויר הוא לא במקום פעימות הלב, החיים הם פאזל אחד גדול שאצל כולנו חסרים בו המון חלקים :)
לא נחכה להיות מושלמים עד שנצא מהבית, נעשה ילדים, נמצא עבודה, ניתחתן .
תוך כדי תנועה ..

נכון לגמרי - הרשי לי להגיב בנושא

אגיב ממה שאני מכיר את עצמי,

בזמן הזה שבין בני זוג, כשעוד אין מישהו או מישהי קבועים ישנם מספר צעדים חשובים....
א. לחפש את עצמי... מי אני? מהן השאיפות שלי בחיים? לאן אני רוצה ומאמין שאני צריך להגיע?
מהם התחביבים שלי? תחומי העיניין שלי....עלי לדעת מי אני לפני שאני מחפש זוגיות.

את זה אני מאמין שרובינו יודעים, כבר הספקתי לעצב את האישיות שלי לפני כעשור, ובנתיים אני משפץ רק איפה שצריך

ב. מה הם הצרכים שלי? מה אני צריך לקבל מבן/בת זוג שיהיו איתי? על מה אני לא מוכן להתפשר?
מה לא משנה לי בזוגיות? מהן הדרישות שלי? אדם שמאמין שהצרכים שלו והדרישות שלו לגיטימיים ירגיש יותר
ביטחון ויותר שלמות עם הבחירות שלו בעתיד.הידיעה של מה שאני רוצה וצריך תדריך אותי בבחירת בן זוג ובפרידה
מבני זוג שאינם מתאימים לי.

יש לי צרכים מאוד בסיסים, אני לא דורש בחורה יפה כמו מרלין מנרו, חכמה כמו איינשטיין, עשירה כמו אריסון,
הכל בפרופורציה, אני לא רוצה מצד אחת מרלין מנרו, מצד שני לא רוצה אחת שנראת כמו שד תסמני,
אותו דבר, מצד אחד אני לא רוצה תפרנית, מצד שני לא מליונרית, אני רוצה אחת שתדע לדאוג לעצמה גם שאני ב45 יום מילואים,
ואותו דבר גם עם החכמה, מספיק לי שיש לבחירת לבי ראיה נכונה וחכמת חיים, מעבר לזה שום תואר אקדמאי לא מעניין אותי
ולא בראש שלי בכלל מישהי שהיא מדענית אטום בדימונה, מספיקה לי חכמת חיים,

ג. עלי להיות אדם עצמאי, לדעת להתנהל בעולם- להכין לעצמי או לקנות לעצמי אוכל, לקנות בגדים, לגור באופן עצמאי,
לדעת לחסוך כסף, להשתמש נכון בכסף שלי, לא להיות תלוי באף אחד ולדעת לקבל החלטות מהותיות לגבי החיים שלי.
תלותיות אינה מובילה לקשרים בריאים, זוג אנשים עצמאיים ובוגרים מובילים לקשרים בריאים.

יה זנייש, אני יודע שאני יכול להסתדר גם בלי ההורים, אבל פשוט נוח לי לגור פה, (משתתף בחלק מההוצאות של הבית)
יש לי פה חצר גדולה שאני יכול לעבוד על האוטו שלי בשקט, חניה ענקית, וגינה שאני אוהב לטפח,
אני לא תלוי באיש ועובד מגיל 14, אין לי בעיה לעזוב עכשיו את הבית, אני יכול לחיות בכל מקום שתזרקו אותי (פרט לאנטרטיקה/מדבר סהרה)
(נ.ב. לא בעיה עבורי לחיות גם בדבר כזה
)

ד. די להשוואות! הניחו את העבר מאחוריכם, אף אחד לא אשם בכך שהחברה האחרונה שלך בגד בך וזה לא אומר שהבאה תבגוד בך.
אף אחת לא אשמה שהבחורות האחרות שיצאו איתך ניצלו אותך או נהגו באופן שלא מצא חן בעינייך.
הניחו לעבר וצאו לעולם בראש נקי, אין טעם לשמור טינה על מה שהיה.....

לא שומר טינה, פשוט יש לי חיישנים ואיתותי אזהרה, אני נוקט באמצעי זהירות כדי לא ליפול שוב,
אלמד אותך כלל שלימדו אותי כשעבדתי בבנין: "זהירות מונעת אסון" אותו דבר גם כאן, את חושבת שאדם
שנוצל או מישהי שנבגדה לא יהיו זהירים יותר? את חושבת שגבר שנוצל לא יזהר מניצול?
נכון! מניחים את העבר מאחור, אבל גם לומדים ממנו, מטעויות לומדים, למדתי להזהר בזכות הטעויות שלי, והטעות הייתה שכר הלימוד,

ה. אל תחשבו לעולם להתפשר על מישהו שלא ממש מתאים לכם "כי תוכל לשנות אותו" אי אפשר לשנות אנשים
וזה גם לא הוגן, מגיע לו שיאהבו אותו כמו שהוא, למרות הפגמים ולמרות המגרעות. בן זוג אמור לתמוך, לעודד ולקדם
אבל לא מתוך שאיפה לשנות את האדם כדי שיתאים לו....

צודקת! יש אנשים שחושבים שהם יכולים לשנות אדם אחר, הם רק שוכחים שחלק מהאנשים עשויים מפלדה יצוקה ומחוסמת,
אם מישהי אוהבת אותי היא תיקח אותי למרות המינוסי שבי, היתרונות אצלי לשמחתי עולים על המינוסים,
אך עדיין, יש נשים שהמינוסים שלי הציקו להן, וזכותן! אין לי דבר ולא חצי דבר נגדן,

בן זוג הוא לא עמוד תווך, נוכן אנחנו נתמוך בכן בכל צרה, אבל עד גבול מסויים, אני בתור גבר רוצה שהאישה שאתי תהיה
עצמאית ותדע להתמודד לבד עם מצבים ולא תהיה תלויה בי, למרות שיש לי נכונות לעזור, אבל עד לגבול ש"עזרה" הופכת ל"תלות"

ה. סיימו להתאבל על הקשר הקודם, זה שנגמר.
זה הגיוני שגם אם הקשר הקודם נגמר בטוב ואתם אולי עדיין ידידים תהיה תקופה של התאבלות, של עצב, תקופה שנגמרה,
תנו לזה מקום ואל תבטלו את הרגשות שלכם. להיכנס לקשר חדש כשאתם עוד עם רגשות רבים לגבי הקשר הישן לא יוביל לקשר טוב.
סיימו את מה שהיה, תנו לעצמכם זמן להתאבל, להיות עצובים, לבכות, לצחוק, לעשות מה שאתם צריכים כדי באמת לעבור הלאה ורק אז
כשאתם מרגישים טוב עם עצמכם ועם ההחלטה שלכם אתם תוכלו להיות פנויים למשהו חדש.

סיימתי, התאבלתי מספיק ב3 שנים הראשונות, - בזבוז זמן ואנרגיה! (דופק תראש בקיר ומפרק את הטיח)

ו. להיות אמיתי עם עצמך, לתת ביטוי למה שאתה מרגיש, להקשיב לעצמך,
אתה היחיד שיודע מה הכי טוב בשבילך,
מתי אתה מוכן למשהו חדש ומתי עוד לא.
אל תפקפק בעצמך.אם את מרגישה שלא אז לא ואם כן אז כן... עדיף להגיד לעצמך
את הדברים כמו שהם ולא לוותר, להתפשר ולקבל את הידיעה שאני לא מרוצה
מהמצב שלי או ממי שאני או מהמקום בו אני נמצאת. עלי לעשות הכל כדי לוודא שיהיה לי טוב.

לגבי המשפט ששמתי עליו
אין לך מושג כמה את צודקת!
אבל תמיד ניתן להתגמש עבור משהו טוב, אין לי בעיה להתפשר ולעגל פינות, אבל עד לדברים מסויימים שהם עקרוניים

לייק, יפה כתבת Nogood Girl

חג שמח לכל בית ישראל בארץ ובתפוצות

אין לי מושג מאיפה הבאת את זה

אבל אני מסכים כמעט לכל מילה, במיוחד לאור העובדה שאני קורא את כל הסעיפים ואני כל כך שם בכל אחד מהם

מה שכן - ההסתייגות מגיעה לגבי סעיף ה', וזה מנסיון. נכנסתי פעם לקשר שלא היה הכי בריא בתחילתו, אחרי אהבה גדולה שהייתה לי שלא סיימתי להתאבל עליה, ועדיין נכנסתי לקשר חדש וזה עבד, ואפילו עבד טוב מאוד במשך כמה שנים.

א-ג, פגעת בול בנקודות כואבות אצלי..

אני חייב להגיד בכנות שבגילי הלא צעיר, עדיין לא מצאתי את עצמי.
כרגע אינ מחפש מישהי שזה לא מפריע לה, או מישהי כמוני, ושביחד "נעצים" אחד את השנייה..

W a b b i t

New member
זאת ועוד על שקר החצי השני התאום וכו'

אנשים מגיעים לקשר כשהם לא בשלים, לא בוגרים מספיקים, לא מרגישים בני אדם שלמים בפני עצמם.
מצפים שהבן זוג ימלא את החסר ו"ישלים אותם", אבל כשממלאים דלי יותר מדי הוא נשפך נכון?

לקשר צריך להגיע ששני בני הזוג בוגרים ושלמים עם עצמם, לא מחפשים את "האחת" אלא פשוט
מוצאים מישהי שנראית מתאימה והופכים אותה לאישה של חייכם...

למעלה