שבוע טוב לכל באי הפורום

שבוע טוב לכל באי הפורום

כבר ממוצאי שבת שעבר,ידענו ששבוע זה יהיה שונה מקודמו. שרונה כהרגלה בקודש, לא שכחה לציין את יום הולדתו של ידיד טוב, רבי שלמה, ודאגה לכך שההודעה תשוחרר לאחר צאת השבת, והרי לכם סימן טוב אחד לבאות, באותו ערב שרונה ועלמה הבלתי נלאות, גאגו לשיח עירני עד שעלמה בשלוש דקות אחר חצות, אמרה די אני הולכת לישון. דודו החמוד, אמר אם אין לי מי לי, ואיחל לעצמו ולזוגתו דקלה יום נישואין שמח, וכמובן שכל גולשי הפורום הצטרפו באיחולים אלו, אלא מאי, דודו, האם כל אתה נוהד לברך, לא נשקוט עד שלא תכתוב שיר לכבוד מאורע זה, והשיר יוקדש לזוגתך. הלא אתה ואביב, חושב אני שחד הם, יושבים וסתם כך בא לכם לכתוב, זורקים מילה, והופ יש שיר או סיפור שלם, אצלי זורקים לי סיפור אני עושה מזה בקושי מילה, ההספד לשכנתך ריגש אותנו, וכולנו הרגשנו כאילו בשר מבשרינו היא, אביב, אומרים ענן יש שיר, תגידו האם ברשותכם עט פלאים. באדיבותו של מר אשר כנפו התוודענו אנו לחתונה במוגדור, למן המבט הראשון הנשלח לעבר העלמה, כלה בכיבוד של השדכן שידע מה התשובה ובשמחת המשפחות ובעיקר החתן שהכלה " בסדר גמור " והרי לכם הסימנים, ונוסיף גם את הקסקאס שוואן שמרה עליו כל הזמן, ובכלל מי מאיתנו ידע על מנהג זה. בכתיבתו המופלאה, מר כנפו משתף אותנו כאילו היו נוכחים בחתונה המדוברת. דויד אלמושנינו, כך אני מתעקש לקרוא לו, הגיע אילינו, לפני הרבה מאות שניפ מספרד יחד עם משפחות ברדוגו וטולדנו, ולו לא היו מגרשים אותו, לא היינו אנו זוכים באיש יקר זה. גם הוא בסימנא טבא מתעתד לחתן בת, רק בקשה לי איליך דויד, אל נא תשקה את אורחיך במים רתוחים בסלק אדום כפי שעשתה אמך למרוז העבד שניתן לאביך, ולו חיבה לטיפה המרה. מי שרוצה לקרוא את הסיפור הנפלא הזה, מופיע בחוברת " ברית " מס' 23 ואם אין ברשותו שיואיל לרכוש אותה ממר כנפו, לתמיכה בהמשך מפעלו האדיר לשימור מורשתנו המפוארה. עדיין אנו בסימן שמחות, זוגתי ואנוכי החילונו בהכנת החתונה הקרובה של בתנו הקטנה, אשר החליטה היא להתחתן במעבי יערות צפת, יען כי שם יש צ' אקרות וקראמות ועוד מיני דברים שאינני מבין בכלל, רק קיבלתי הזמנה בצירוף בקשה קטנה, אבא אל תשכח את הצ'ק. מי יתן ויהיו אלה הצרות של כולנו. רבי שלמה אשר חולם לעבור לגור בעיר הקודש עושה כעת הכנות נפשיות ומבלה כל שבוע יומיים בירושלים, מי יתן וחלומך זה יתגשם. הודפי כרגיל חוזר תמיד לחוץ, תכף אני חוזר, אנחנו עדיין מחכים לך הודפי. וואן כרגיל מגיחה, מציצה ועדיין מחפשת את הכתר, טאשר עלמה אפתה בתנור כבר משבוע שעבר. מאקי חזרה מן הכפור, וטרם ראינו ממנה, חימום כלשהו, יען כי עסוקה היא, לא נותר אלא, להתעזר בסבלנות. אם שכחתי מישהו איתו הסליחה, לא לרוע התכוונתי. אסיים בדבר נפלא בפרק " יא " ממורה נבוכים שעל מנת להבינו במקצת, קראתיו עשרות פעמים ובו רבינו כותב על הרעות בין אדם לחברו. הרעות נובעות מן " ההעדר " הווכה אומר הבורות של אדם להבין את האחר, העדר זה פוגע גם בשני הצדדים, משל לעיוור שאינו מודרך על ידי גורם אחר, הוא פוגע וגם נפגע. מומלץ מאוד להתעמק בפרק נהדר זה של רבינו. מי יתן שההעדר הזה, ייעדר מאיתנו ונשכיל להבין אחד את השני, גם לא נפגע באחר וגם לא נפגע. שבוע טוב לכל באי הפורום ולכל עם ישראלץ אלי פילו

מאקי

New member
הנני כאן.. חחחחחחחחח שמעתי

חיפשת אותי.. עכשייו ראיתי באקרן "משהו מתוק" ככה שמו.. ראיתם?? אהבתם? אני הרגשתי שאתם שם בתוך המסך הגדול שלנו... מזל טוב לכל האירועים.. מעכשיו עד ראש השנה.. יש לנו צומות ועוד ימים חמים תרתי משמע... אז חתונות .. כן ירבו.. הבן שלי יסיים החודש טירונות (רק שאני לא יודעת אם הוא יודע מתי...) הוא בחג לרבעוש.. מתנה מצה"ל.. אז תודה צה"ל על המתנה חג בבית במקום בשטחים בקר אור לWAN שתתעורר תיכף.. לגולדי שעסוקה לעלמה שמחכה שהרכבת תעבור.. ולכל הגברים המקסימים שמרכיבים פה את הפורום... היכן גלגלית לא ראיתיה הרבה זמן.. או שמא הפספוס הוא שלי ורצית רק לומר.. תודה על החיבוק תרבות מרוקו. מאקי.

מאקי

New member
בלבלת אותי .. שכחתי להגיד

הסיפורים??? מ ד ה י מ י ם... אני נכנסת כל פעם לקרוא את ההמשך.. התיקון.. נו.. תמשיכו... אני סקרניה.

ברכות לסיום הטירונות! גם שלך מאקי..

ודבר ידוע הוא שגם בגיל י"ח שנים, האמהות מרגישות שהבנים עדיין מחוברים לחבל הטבור ודרכו הן "מדברות" אליו וחשות את תחושותיו... נו! נראה שגם ריח "הבשר הטרי" כבר דהה מבגדי הצבא של בנך... בכל אשר יהיה, יהי רצון שישוב בשלום לחיק הוריו ומשפחתו (ואל תמשכי חזק מידי בחבל הטבור...). שבוע טוב ומבורך!

שרונהה

New member
והרי לך שיטה מאקי

למשוך ולהרפות, למשוך ולהרפות... הם זקוקים לאיזון הילדים שלנו, שיחרור החבל יקרב אותם ומשיכתו תרחיק אותם המינון המתאים בין שני אלה, הוא הפתרון. ברכות לסיום הטירונות של בנך

מאקי

New member
חחח שרונה יש בעיה... הם הרי תאומים

אז מסתבכים לי החוטים... ויהיה בסדר.... אפשר בבקשה קצת קור?? שוחחתי עם עמיתה בשוויץ.. היא ספרה לי על הפסגות המושלגות והסוודר קשמיר.... שאלה אם היא יכולה לבוא לפה.. אמרתי לה רק אם אני לשם.. חםםםםםםםםםםםםםםם כמה חםםםםםםםםם מפחיד הלחות הזאת...

מאקי לא להתבלבל

בינתיים את היחידה שנמצאת כאן, את יחידה, אני יחיד ושנינו יחידה אחת. איך הולך עם הסוכן החדש במקום אסף, אני יכול לסדר לך שאסף יחזור. שבוע טוב ועסקים טובים

שבוע טוב אלי...... שבוע טוב פורום..

באמת השבוע שבוע של שמחות כמה כייף גם חג השבועות גם יום נישואין של דן אחי ויומיים אחריו שלי וגם חופש הרבה ימים של חופש שיהיה לנו השבוע טוב הרבה יותר מקודמו

Avni m

New member
שבוע טוב לכולם, תמו החגים

ועכשיו יש לנו קרוב לארבעה חודשים עד החגים, ארבעה חודשים של יצירה וחיבוק חם לכל באי תרבות מרוקו. ולא לשכוח סדנת עוגיות ב"סו שף" בסוף יוני

ברכות ליום הנישואין לדודו ולדן!

תגיד, דודו. אתם לא נוהגים לחלק עוגיות בוטנים ביום הנישואין...? הו! איזה כיף, זה יהיה פעמיים... שתזכו לנחת גדולה ביחסי הכבוד בינך לבין רעייתך. שתדעו לדלג בחוכמה על מהמורות, גדולות כקטנות. שתדעו ליישב בתבונה מחלוקות שוליות. שתדעו לאמץ את מידת הוותרנות, כי היא הפתרון לכל סבך בזוגיות. ועל צאצאיכם אוכל לומר, היו להם המודל, התבנית לעיצובם אופיים. העניקו להם את "נוף המולדת". כפי שאמרו חכמים: "כי האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו". אלף ואחת ברכות ליום נישואיכם, ותזכו לקיים בית יהודי חם ואוהב. שבוע טוב ומבורך!

שלמה.............

תאי איעביה ג'יר פקרסו, אלמקלה ג'יר אלמקלה, בעיס דודו, סאפדלו סי קילו דל עוגות דל בוטנים, סדענאה אלראס דיאלנה, בהאד אלעוגות, אני אשלם כמה שזה עולה.

עלמה 3

New member
שבוע טוב ובוקר נפלא ...פורום ../images/Emo39.gif

אלי, סיכום נפלא כתבת לנו ..........המשך כך. המוני מזל טובים לחתונת ביתך ושכל ההכנות והאירגונים יהיו מלאות באנרגיות טובות
ולכולם שבוע טוב, שבוע של בריאות וחיוניות, שבוע של התחדשות, שבוע של הצלחות, שבוע של בשורות טובות
שבוע רגוע והרמוני
כמו לברבזון היפה הזה

איך! איך! איך את מפקירה אותי משך

שלושה ימים ללא שיניי הטוטבות...? אני יודע שנתת אותם להודפי. והוא למרות שהן לא מתאימות לו, החליט שהוא מתעלם... למזלך, כעסי טבע ברכות של עוגות הגבינה... שבוע טוב ומבורך!

הודפי

New member
שלמה! את השיניים התותבות החזרתי

לפילו אחרי שהשתמשתי בהן לצורך הנצחת הצחוק הרחב שגרמה לי הבדיחה של וואן שבוע טוב לך. תבאה פרחאן וזהוואן. די יחחמאר פיכ בשי עין אביחה, אילעאב ביהא דדוש.

אבל איפה כל שיני הזהבות...?

אילא כיינא לעין לאביחה, הייא גיר דייאלי! וכחסיד משנתו של הרב שלום משאש זצוק"ל, אביא כמה מילים בעניין עין הרע... מַה עֲלַי לְכַוֵּן בַּמִלִּים: "וְתָצִּילֵנִי מֵעַיִן הָרַע" (לוֹמַר כָּל יוֹם אַחֲרֵי בִּרְכּוֹת הַתּוֹרָה) מַסְבִּיר מוֹרֵנוּ וְרַבֵּנוּ, גְאוֹן חֲכְמֵי יִשְׂרַאֵל בְּדוֹרֵנוּ בָּתוֹרָה וּבְמִדוֹת שְׁבֵּין אָדַם לַחֲבֵרוֹ, מַרָן הָרַב שָׁלוֹם מַשָׁאשׁ זצ"ל, רַבָּהּ שֶׁל יְרוּשָׁלַיִם (נִפְטַר ב- י' ניסן תשס"ג), לְשֶׁעַבַר רַבָּהּ הָרַאשִׁי שֶׁל יְהַדוּת מָרוֹקוֹ. "עַל יְדֵי אָהֲבַת הָבְּרִיוֹת אָדַם מוֹנֵעַ עָצְמוֹ מִכַמָה עֲבֵירוֹת: לֹא תִּשְׂנָא אֵת אַחִי, לֹא תִגְנֹב, לֹא תִגְזֹל, לֹא תִרְצַח, הוֹצָאַת דִבָּה, (אוֹנָאַת דְבָרִים), הוֹצָאַת שֵׁם רַע וְלָשׁוֹן הָרַע, וְיִחְיֶה חַיֵי נֹעַם וְלֹא יַבִּיט בְּחַבֵירוֹ בֵּעֵינָא בִּישָׁא (=עַיִן הָרַע). וְאָדְרָבָא, יִשְׂמַח בְטוֹבַתוֹ כֵּאִילוּ הַטוֹבָה הַיִתָה בִּשְׁבִילוֹ. וְהַפֵּירוּשׁ הָאֲמִיתִי וְהֲנָכוֹן בְּדִבְרֵי חֲכַמֵינוּ זִכְרוֹנָם לִבְרָכָה (בבא מציעא דף קז עמוד א') "תִּשְׁעִים וְתִּשְׁעָה מֵתִים בֵּעַיִן הָרַע וְאֶחַד מִתַת אָדָם", אֵין זֶה כִּפְּשׁוּטוֹ שְׁמֵתִים מֵחַמֲת שְׁהֵטִילוּ בָהֵם עַיִן הָרַע אֵלָא נָהֲפוֹ הוּא שְׁמֵתוּ בִּשְׁבִיל שְׁהֵם הֵטִילוּ (=שָׂמוּ) עַיִן הָרַע בֵּאֲחֵרִים. וְהַצָעַר שְׁהָיָה לָהֵם לִרְאוֹת תָּמִיד בְּטוֹבַת חַבְרֵיהֶם, נִכְנַס עָמוֹק עָמוֹק בְּלִבָּם יוֹם אַחֲר יוֹם וְנֵעֱשׂוּ חוֹלִים מִזֶה עַד שְׁמֵתִים בִּדְאָגוֹת אֵלוּ שְׁאֵינָם יְכוֹלִים לִרְאוֹת בְטוֹבַת חָבְרֵיהֶם וְזֶה בָּא לָהֶם מֵחוֹסֵר קִיוּם מִצְוַת וְאָהֲבְתָ לְרֵעָ כָּמוֹ… (וּמִי שְׁבְאֶמֶת מֵקַיֵּם מִצְוָה זוֹ), תָּמִיד אוֹהֵב אֵת הָבְרִיוֹת נָהֲפוֹ הוּא: (שְׁ)הוּא תָּמִיד שָׂמֵחַ וְטוֹב לֵב בִּרְאוֹת חֲבֵירוֹ בְּטוֹב". (עָל-פִּי סִפְרוֹ שֶׁל הָרַב מַשָׁאשׁ זצ"ל "שמ"ש ומגן" חֵלֶק ב' עָמוּד שכ"ו וְדְרַשָׁת הָרַב).

ואם מדובר ברב שלום משאש זצוק"ל...

אז הנה צילום מביקורי האחרון על קברו. שבוע לאחר מכן, הצטרפה אליו למנוחת עולמים אשת חיקו האהובה, הרבנית ג'מילה משאש זצ"ל. ת.נ.צ.ב.ה

למעלה