לבקשת הקהל

בדאוויה

New member
נכון אמרוקאי מדובר באותה הגדה

אפילו.....מאותו יוסף לוגאסי
ללוגאסי היתה לו חנות ספרי קודש בירושלים, במחנה יהודה. תגיד לי איזה עמוד חסר לך, אסרוק לך אותו בשמחה
(רק אל תאריך יותר מדי את ליל הסדר, טיזהר מפני הילדים.....) שמחה שזה עזר לך.

אלמרה

New member
תודה רבה לבדאוויה הסגנית החרוצה...

שהציעה וסרקה וטרחה ועמלה... והכל יוכנס לאתר... תהיה לנו "הגדה די פיסאח" כהילכתה... ואפילו גם SOUND... עוד לא היה כדבר הזה... שווה להמתין!

בדאוויה

New member
תמיד כאן בשבילך, לעמר../images/Emo24.gif

טעיז לבקש - ואני בשמחה אירתם
אין כמוך אחי כדי לרכז כל חומר מקורי, מש'לנו.

אלמרה

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifלהגדהדיפיסאח באתר../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

להגדה-די-פיסאח נמצאת באתר! תודה לתורמים ולמתרגמים ולנעים זמירות ישראל. ברקע גם ניתן לשמוע את "ביבהילו".

בדאוויה

New member
ו"בבהילו" עסקינן - כיצד הטכס נעשה?

איך נהוג בביתכם לערוך את טכס הבבהילו? אצלנו (בבית בעלי), נוהגים שלוש פעמים להקיף עם קערת הסדר (מכוסה בל-שבינייא גדולה) את כל בני המשפחה תוך כדי הקריאה: "בבהילו יצאנו ממצרים.....". ובבית הוריי, נוהגים להגביה את קערת הסדר מעל לכל ראש וראש בנפרד, ותוך כדי הקריאה "בבהילו יצאנו ממצרים, הלא חמא עניא בנין חורין" בל-זג'רארט. ואצלכם?

בדאוויה

New member
מעלה תמונה להמחשה

הפסח הראשון בישראל, בשנת 1974. אני עושה קולולולו
ואחי (שברח ממרוקו בשנת 66 ועלה לארץ - בסגנון סיפורו של דן כנאפו) עושה בבהילו לאמי היקרה. אחסרה, מתגעגעת עד טירוף לימים היפים האלה.

אלמרה

New member
אני שומע את הקולות בדאוויה!!!

ומריח את הריחות... ובעיקר רואה ונהנה - אותך לראות... כל כך צעירה ויפה, אם כי אני חייב להודות שכעת, את... יותר יפה.

שרונהה

New member
בדאוויה אחותי איזו תמונה מרגשת

ואת כל כך יפה
עד היום ליל הסדר שלנו נראה בדיוק ככה!!! עד היום מעבירים את קערת הסדר על ראשו של כל אחד מבני המשפחה, וזה לא פשוט, כי טפו טפו
, הם רבים וטובים... מה שכן, נהוג אצלינו, כשמגיעים למשפט "בשנה הבאה בירושלים", להוסיף ברכות אישיות לכל אחד, שקערת הסדר מונפת מעל ראשו ולברך אותו, למשל: בשנה הבאה יוולד לך בן זכר, תתחתן, תעבור לבית החדש, תבריא, תצליח בלימודים ועוד ועוד, בהתאם לכל אחד ואחד.... וכמובן הרבה "קולולולולו" נגד עין הרע... עד היום נוהגים כך והתמונה שלך, בדאוויה, ממחישה זאת.

בדאוויה

New member
נכון אחותי../images/Emo24.gifאת צודקת

ואני נזכרת גם שהיו ברכות תוך כדי "הבביהלו". בדיוק כפי שתיארת. נו, לא פעם, אני אומרת לך, את אחותי אמיתית. בדיוק אותם המנהגים. בידאווין או לא??
וכפי שאת אומרת, עד שמגיע התור של כ"א מאתנו - מש'אללה
ודבר נוסף, מי שהחזיק את המגש, היה מידי פעם נותן מכות קלות על הראש והיה אומר בהנאה מרובה: "האדיק יא-בבילו, יצאנו ממצרים...."

עלמה 3

New member
חחחח, ../images/Emo6.gif אח שלי יושב בראש

השולחן ומנחה את כל הקריאה של ההגדה וכשמגיע ה- "בבהילו" הוא מכניס גם את המבטא... " בבהילו יאסססנו ממיסריםםםםםםםםםםםםם" וגם 3 פעמים מסביב לשולחן וכולם מביאים את הראש מתחת למגש.

בדאוויה

New member
בדיוק כך עלמה אנו עורכים את הטכס

אצל משפחת בעלי, וזה נחמד וכולנו משתדלים להכניס את ראשנו מתחת למגש. אבל, הכי נחמד - בבית הוריי

למעלה