לבקשת הקהל

אמרוקאי

New member
אפרופו אשכנזים, אין לי
להפלות

את האשכנזים (לא נעשה להם מה שהם עשו לנו כשבאנו ארצה...) - לכן, אני מתכבד להציג בפניכם את ההגדה של אשתי כשעוד היתה ילדה... בּכַאבוֹד
נכון שזה חמוד? חכו חכו עד שתראו את חד-גדיא ביידיש... (אגב אלמרה, תוכל לפרש לנו מה כתוב שם?)

שרונהה

New member
אמרוקאי, בקצב הזה שאתה מביא לנו

דברים מדהימים שכאלה, נראה לי שנפתח פינה "הכה את המומחה"... על בטוח שלא נצליח "להכות" אותך ובכך תקצור המון
ות ו
ים האם תתן לי רשות להעתיק את ההגדה ביידיש אל הפורום שלי? שם יש כמה וכמה אשכנזים שישמחו לראות אותה
אני עם הקפה הראשון של הבוקר. בוקר טוב

אמרוקאי

New member
בודאי שאני מרשה לך ../images/Emo140.gif

את יכולה להעתיק לפורום שלך, ואת יכולה גם להזמין אותם להשתתף בשמחתנו כאן.

שרונהה

New member
תודה לך אמרוקאי../images/Emo140.gif

חלקם מציצים לנו תמיד ואף כותבים כאן כמה מילים מדי פעם. גם אתה מוזמן לשם, להציץ ולכתוב. מבטיחה לתת בהודעתי שם, קישור לכאן

שילה1

New member
תודה לאמרוקאי-כאן ושם...נראה לי זו

הגדה שהודפסה בארה"ב.בינה לבין אלו באותה שפה,המוכרות לי,יש מעט הבדלים. מכל מקום-תבורך! ולצערי ,קצת קשה ל לתרגם..שכחתי רב השפה.

ואם יעבור ב-97 את תרגום חד גדיא...

וודאי יעמוד במשימת התרגום של "המגיד", "המליץ", "הצפירה". ועוד פנינים עתיקות. ובעניין הפסח, עיינו בעמוד 4.

הספרייה של הקוגרס האמריקאי...

שם נמצאים כל ספריו של יוסף לוגאסי. כך נודע בשיחת טלפון עם אברהם, חתנו של ר' יוסף לוגאסי. מאוחר יותר בצהריים יגיע אליי עותק של ספר "בני מלכים" ובו מתוארים תולדות בתי הדפוס המרוקאים, אשמח להעלות פרטים בנושא. ולעניין ההגדה שלך, היא נדפסה לפני כ-75 שנה בליוורנו, שם הוצאה לראשונה. לדברי אברהם, ההגדה מודפסת עד היום באותו פורמט. הזמנות בטלפון: 02-5378811 המשימה שלך להגיע לספרייה של הקונגרס האמריקאי קשה יותר משלי. שבת שלום

אמרוקאי

New member
../images/Emo51.gif שלמה - wow! לא ידעתי שיש לך

קשר כלשהו לר' יוסף לוגאסי המפורסם (ההגדה של פסח היא לא הדבר היחיד ממנו שגדלנו עליו). למה התכוונת כשאמרת "המשימה שלך להגיע לספרייה של הקונגרס האמריקאי קשה יותר משלי"? אגב, ניסיתי לחפש את Lugassy באתר של The Library of Congress, אך לא מצאתי דבר. יש לך מושג איך מאייתים את שמו שם? שבת שלום!

אמרוקאי

New member
../images/Emo140.gif ניסיתי, אבל זה מה שהוא נותן לי

There were no results for lugassi. Here are the results for lugosi.​
ניסיתי כל מיני וריאציות אחרות, אך טרם הצלחתי למצוא משהו שלו. אבל בינתיים תראי מה מצאתי

בדאוויה

New member
יפה מאד../images/Emo45.gifאתה מזהה מי הוא זה ששר?

גם אני נכנסתי לאתר וניסיתי למצוא בכל מיני אפשרויות. תנסה אולי תחת פסח, הגדה, ספרי קודש.

אמרוקאי

New member
Wow../images/Emo70.gif הלכתי לחפש אתונות ומצאתי

תראו מה מצאתי... (שלמה,
על הרעיון להציץ בספרית הקונגרס) מדובר בספר הראשון שהודפס באפריקה!!! - בשנת 1516 בעיר פז (פאס). זוהי מהדורה של ספר אבודרהם שיצא בשנת 1489 בעיר ליסבון. מי שסקרן יכול ללמוד יותר על הנושא כאן. מצטער על כך שאני מפציץ אתכם בכל כך הרבה אינפורמציה. אני לא אשם שהמציאו את האינטרנט...

לו היה לי קשר כלשהו ללוגסי האגדי..

וודאי הייתי מצטרף לחתנו, לטיול שורשים באמריקה, ובכלל זה, ביקור בספריית הקונגרס האמריקאי. שם הוצגו בפניו ספריו העתיקים של יוסף לוגסי ז"ל. ולעניין המשימה, אני אצטרך להגיע לירושלים, מרחק של 3 שעות לכל כוון. ואתה לוושינגטון... מכל מדינה בצפון אמריקה, זה אורך קצת יותר, אפילו בטיסה...

למעלה