הנה אני מקפיץ הנה את השרשור ..

wan

New member
למי תודה למי ברכה? לך .לשרונה

לבידאוויה...היכן את היום? לשלמה לבצלאל לרונית לחן לאמרוקאי לעלמה למוניK שילה אלי גוד לכל מי שגולש כאן.. וסליחה למי ששכחתי...

אלמרה

New member
ה"מפוואר" של טאטה ימנה

מפאר את אתרנו תודה לך WAN!

wan

New member
תודה לך אלמרה אין כמוך../images/Emo24.gif

תודה תודה תודה. עשית מצווה גדולה.. הזכרת של טאטאה ימנה היה חשוב לי... וכמה נפלא שיש עם מי לחלוק. ולגבי הקישור..זוכר שפעם ביקשתי לקשר תמונה עם שרשור בפורום? לזה התכוונתי.. כל הכבוד.. כך שמי שרואה או קורא..יוכל גם לראות תגובות או דיון שהיה בעקבות מאמר או צילום בפורום. תודה ושבת שלום

אלמרה

New member
כמובן שזוכר... ומי אם לא את....

היועצת שאין בילתה האישה שאין כמותה... לכבוד יחשב לנו זכרה של דודתך שמהיום הפכה לנכס ולדודה גם שלי.

wan

New member
טאטה ימנה היית דודתו של אבא שלי

שיבדל לחיים ארוכים. ואחותה של סבתי אסתר כמובן... אבא קרא לה טאטה וכך גם אנחנו...

שמחת לבב, ב"אמפואאר" המפואר!

אני קד לך קידה, על אופן התיאור הנפלא, מלא חן ורגש רב, שהעלה את האמפואאר מ"בירא עמיקתא, לאיגרא רמא". הגם שמאכל זה, מתקשר לזמנים קשים בתקופת ימי המעברה. ימים של דלות וחיסרון, מצוקה ושברון לב. לא היה כמותו, בפשטותו, להדר את סעודת יושבי המעברות ולהשקיט, ולוא לזמן הסעודה את דאבון הלב. מאכל זה מתקשר בזכרון נוסף מסיפורי אימי ז"ל. "סעודת הכובסות", כך הוא נקרא בפי נשות מרוקו. ביום הכביסה הקהילתי, כשידי כל כובסת עמוסות בבגדי משפחתה על גדת הנהר (ל-וואד) ליום הכביסה השבועי. בגדי הנשים שעסקו בהכנת ה"אמפואאר" חולקו בין שאר הנשים, ולשעת הסעודה נאספו כל הנשים לסעוד את ליבן בצוותא. סצינת הכובסות, נדמה לי, קיבלה ביטוי באחת ההצגות שהועלו בתיאטרון לפני מספר שנים. "בוסתן ספרדי" אם אינני טועה. וכמה נפלא לשלב זכרונות מבית, על דמויות מופלאות כמו סבתא ימנה אהובה, שכל אחד מאיתנו שומר במעמקי זכרונו. וכל שאוסיף לדברי השבח וההלל לדברי איש הנשמה, אלמרה. יהיו כאין וכאפס. שבת שלום ומבורך!

wan

New member
שלמה יקר תודה לך על נדיבותך../images/Emo140.gif

הרבה. מילותיך חמות ומחממות את הלב. כל כך שמחתי לכתוב על טאטה ימנה.... וזו היית הזדמנות נפלאה עבורי..להזכיר דמות יקרה לי. שנצורה בליבי לעד. שבת שלום לך ולבני ביתך. ולכל עם ישראל.

אני גאה בך

אני מודה לך על המתנה היפה שאת מגישה לי בזה הבוקר של יום שבת.קראתי וחזרתי וקראתי והתבשמתי מהרחות ומהסיפור. אל תפסיקי. המשיכי לכתוב. בצלאל

אלמרה

New member
הגאווה היא מנת חלקנו.

ויש גאווה ויש סיבות טובות... לו יהי משכן זה המקום הברוך בו יישמרו דברי הטעם הללו לנצח. לתפארת תרבות ומסורת של עדה נפלאה וברוכת כשרונות - המנציחה עובדה זו גם בדורנו.

wan

New member
תודה לך בצלאל יקר כבוד ויקר הוא לי

לקבל מחמאה ממך. ואני מעריכה כל מילה ומחמאה שנאמרה פה... מכל מי שהגיב. כבוד גדול הוא. שמחה להיות חלק מכם.

למעלה