צפת/נוף חורפי/אלי לוק

אלי לוק

New member
../images/Emo3.gifהמשך לסיפור על שמעון וג'וליאט

שמעון החליט יום אחד שצריך גם תרבות בבית והחליט לקחת את ג'וליאט לסרט בכניסה הסדרן קרע לו את הביקורת מהכרטיס ואמר לו להכנס ,בתגובה שמעון דחף לו את ה250 גרם גרעינים לפרצוף ושאל אותו ''למה אתה קורע זה אני שילמתי?'' כשהסדרן התאושש ממבול הגרעינים ששטף אותו הסבירו לשמעון כמה חברים שזה הנוהג בקולנוע ,שמעון בקש סליחה יפה והלך לשבת במקום. הסרט היה סרט על עבריינים ומאפיה אחרי חצי שעה שמעון הקים את ג'וליאט ואמר אני לא נשאר כאן דקה,תיכף יבואו שוטרים ויעצרו את ''כולכם''. יאללה הבייתה.
אלי לוק רק על עצמי לספר ידעתי - ועצמי לא פראיר

אלי לוק

New member
תקרית דיפלומטית

כדיי להכין את הרקע לסיפור הזה אני לוקח נשימה עמוקה. הוריי התחתנו בארץ אבי ז'ל ממרוקו ואימי שתחייה מטוניס. החיים התנהלו על מיי מנוחות ,חתונה ,ירח דבש וכאלה...... עד שיום אחד אבי אמר לאימי:הדודה שלי וכל המשפחה שלה באים אליינו מירושלים לאכול אז קדימה ''לעבודה'' אימי טרחה והכינה שולחן עמוס כל טוב, כיד המלך מטעמים ערבים לחיך וכולם הסבו לשולחן ואחרי שאכלו הפליגו בתשבחות על הטעם הנפלא של האוכל. רק עננה אחת העיבה על כל האירוע....תקרית נקרא לזה? אימי שכידוע ממוצא טוניסאי ביקשה מהדודה המכובדת של אבי, ''בבקשה תעבירי לי את ה''מעון '' של הקפה ''. כאן נחרץ דינה ,עשרות עינים משתאות הביטו בה בפליאה,''איך את מדברת?'' גערה בה הדודה או אז נאלצה אימי להסביר ש''מעון'' בטוניסאית זה פינג'אן לקפה והדודה הסבירה לאימי ש''מעון'' זה מה שיש לנשים בין הרגליים מאז הצהיר אבי בפניי כל האורחים המכובדים ''בבית הזה ידברו רק צרפתית'' ומאז יש לי חיבה וזיקה לשפה הזו אלי לוק רק על עצמי לספר ידעתי

אלי לוק

New member
שמעון וגוליאט סיפור בהמשכים/אלי לוק

יום אחד שמעון חש ברע וג'וליאט לקחה אותו לקופת חולים.אחרי בדיקה קצרה אצל הרופאה נירשמו לשמעון כדוריי אופטלגין וסירופ נגד שיעול ובכן שמעון עומד בתור לבית המרקחת והרוקח נותן לו את התרופות(שאז היו בחינם-למי שזוכר) שמעון לוקח את התרופות ורוצה ללכת ואז אומר לו הרוקח...עצור ...אדוני הסירופ יעלה לך-60 א'ג מרובע| שמעון משתאה ושואל ''וזה למה?'' אז הרוקח אומר-בשביל הבקבוק שמעון לא מחכה פותח את הבקבוק לוגם את הסירופ בשתי לגימות ומחזיר את הבקבוק לרוקח ומוסיף מבט מלא'' ניצחון מרוקאי טיפוסי'' אלי לוק רק על עצמי לספר ידעתי|

נסיכה9

New member
חחחחחחחחחחחחחחח

וואו איזה צחוק דמעות ירדו לי מהעיניים מהסיפור המקסים הזה!!! כל הכבוד לאבא שלך שידע איך להציל את המצב. יופי של סיפור

RANOFROY

New member
אלי !אתה מזכיר לי נשכחות../images/Emo45.gif

השנה 1955
החודש ספטמבר
המקום מחנה מעבר בעיר מרסיי שבצרפת האירוע: החלו להקריא את שמות נמשפחות שנקבו להפליג תוך 48 שעות לארץ ישראל ,מאות צפון אפריקאים הצטופפו ברחבה להאזין ברמקולים . בן שושן,ביטון,אמסלם,דדון,ברהמי,כהן ו...."חואטו סלומון" ואז היתה התפרצות של גיחוך וצחוק .המרוקאים לא האמינו למשמע אזניהם ואילו הטוניסאים נפגעו מתגובת הצחוק ! מאוחר יותר המבוגרים הסבירו אלו לאלו מה משמעות המילה "חואטו" בכל עדה ומאז ועד היום ממשיכים ומספרים את מעללי הדיאלקטים של יהודי צפון אפריקה.

נסיכה9

New member
סליחה על חוסר ההבנה

אבל.... מה זה חואטו?????????? נא תרגום בגוף הסרט!!! גם אני רוצה לצחוקקקקקקקקקקקק

אלמרה

New member
זה כינוי (שם) נפוץ גם בקרב אחינו

הטריפוליטאים ובילדותי היה לנו שכן טריפוליטאי בשם זה והם מבטאים את זה יותר ברור: "חוואצ'ו" וזה כבר מזקיר לך משהו? "חwa ושwa ולמעשים טובים?" בואי רגע נסיכונת... תתקרבי אלי... אל חשש... לא אנשך לך אותה (למרות שהייתי "מת") אז ככה: חwaטו נשמע במרוקאית כמו: "דפקה אותו" טפו .. טפו... אילו מילים...

נסיכה9

New member
חחחחחחחחחחחחחחחחח ../images/Emo24.gif

כל הכבוד לך!!!! כן עכשיו הבנתי ועוד איך!!!!!! בעיקר ה"מזקיר"!!! חחחחחחחחחחחח תמיד שמחה להתקרב ...

חן האחת1

New member
חחחחחחח ..יפה אלי....../images/Emo6.gif

הווילי דבה נבול פסרואל מתח'אק מעקום אלי וקונן....תפקאו עיישין ותחקו בג'אף! לא לצחוק על המרוקאית שלי התאמצתי מאוד לכתוב הכי ברור....בחיי...נשברו לי האצבעות כדי שיצא ברור....רבותיי אהבתי את הסיפורים שלכם הצחקתם אותי כהוגן.

שרונהה

New member
אלי לוק הצחקתני../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

המשך לשעשע אותנו בסיפוריך

אלי לוק

New member
מי שמע?מי קרא?

חסרים לי מאד מאמריו של ידידי הטוב בצלאל דהן הוא שבמשלח קולמוסו מביא אותי למחוזות רחוקים פתאום נעלם ונאלם,אנא בצלאל חזור וכתוב לנו אלי לוק רק על עצמי לספר ידעתי

אני כאן

קראתי את כל הטכסטים שלך. תבורך. המשך לכתוב ואני מבקש ממך לפרסם את הסיפור ששלחתה לי.אם לא תעשה כן אני אעשה זאת במקומך. אני מתנצל שלא יכולתי להשתתף בחגיגה הנפלאה הזו. עומס העבודה כמעט מכריע אותי. מכאן תבין שהעדיפות שלי היא בנושא המחקר בו אני עסוק עד למעל הראש. דרך אגב, בחול המועד סוכות מתארחים אצלי משפחות רבות מאתר קוסקוס. אשמח לארח אנשים מאתר זה אצלי בבית. שלך בידידות בצלאל

אלי לוק

New member
לבצלאל היקר

השלום לך ידידי יודע אני שעומס העבודה כמעט מכריע אותך שוחחתי עם זוגתך שתחיה. תרשה לי לאחל לך גמר חתימה טובה והרבה בריאות בקשר לסיפור ששלחתי לך אנא פרסם אותו בבקשה מפניי שכנראה מחקתי אותו בלי משים בידידות אלי לוק

אלמרה

New member
טעות שלי: חיברתי את הפרק הראשון....

מתחת לכאן... מצטער: הלם הבוקר שלאחרי חג-סופשבוע ברצף...

אלי לוק

New member
צפת/נוף חורפי/אלי לוק

היום שוחחתי עם אלמרה והנ'ל רוצה שאכתוב על צפת ישבתי וחשבתי מה אני יכול לכתוב על מקום מדהים כזה. חשבתי לכתוב על הנוף עוצר הנשימה שאופף את העיר הזאת וסובב אותה מכל הכיוונים.ומי שגר בצפת יודע את ההרגשה שכמעט בכל עונה משתנה הנוף בצפת.אני מתמקד בחורף, העננים סובבים את ההרים כבמחול איטי, מין תנועה נוגה של עננים מנמיכיי עוף ,ציפורים רטובות, אחרי גשם מקומי מתנערות מטיפות הגשם ,עומדות על חוטיי חשמל כחילים סדורים במסדר.ורק קרניי השמש האחרונות מבצבצות אי שם מעל הרי הכרמל הרחוקים. תגידו אתם לא מתגעגעם לחורף? אלי לוק

למעלה