חידושים בלעז על ה20 באוגוסט 1955

RANOFROY

New member
../images/Emo124.gifאני פשוט לא מאמין !

אתם נהדרים ונפלאים ומהווים עבורי עדות אוטנטית לדף בהיסטוריה שאותה אני כותב ורוצה לסיים בהבטחה שאתם תהיו הסנונית הראשונה לקרא את סיפור המעשה ! תודה מקרב לב

אלמרה

New member
מובטח לך ידידי!

כמו שהזמנתי היום את ספרו של דויד אלמוזנינו כך אזמין את ספרך כשיצא לאור. שניכם תתבקשו לחתום לי הקדשה אישית ולכבוד ולתפארת העדה ולי אישית.

שהזמנתי היום

אלמרה סנונית ראשונה וברוכה, הזמנת את הספר ספר לי מה אמרו לך ב"ברית", או הזמנת במקום אחר? ספר לנו!

RANOFROY

New member
עוד חדשות מאותו היום ../images/Emo124.gif

לנוכח העובדה שנוצר אצלי כמעטBlack out טוטלי על מאורעות אותו יום נפגשתי עם בן דוד צעיר ממני ב6 שנים שזכר לפרטי פרטים את כל האירוע .מאחר והשיחה ארכה כ3 שעות ,אציין רק שתי עובדות חשובות שבאותו היום ריכזו את כל יהודי הרובעים שהותקפו באולם התחנה המרכזית של הCTM COMPAGNIE DE TRANSPORT MAROCAIN)חברת התחבורה הלאומית ,ולמחרת פוננו הישר לקזבלנקה להסדרת כל הניירות לעליה.מאז אותו יום לא חזרתי לעיר עד לביקורי במשלחת ממלכתית ב 1995 ועל עוד יסופר בספר. שוב תודה והוקרה לכולכם

sylvie

New member
או שבכל עיר ריכזו אותם ב-CTM

או שאנחנו מאותה עיר!!

RANOFROY

New member
Sylvie למען הסר ספק../images/Emo91.gif

לא ידוע לי על ערים אחרות !את היית בת 8 בגילה של אחת מאחיותי ואני בגיל בר מצווה .כדי שנדע אם אכן שנינו "מאותו הכפר " אני מ Mazagan -El-jedida ! עכשיו תורך לגלות מהיכן את?

sylvie

New member
שנינו מאותו הכפר

ישבנו באותו אולם. הלכנו לאותו בית ספר. ניהלו אותו הזוג מק-אדרי.

RANOFROY

New member
כן גדול לבינת בלאדי ,לג'דידיה שלי

אני נרגש מאוד !היד רועדת וממאנת להקיש את האותיות ! אנסה לכשארגע!!! דרך אגב התגוררתי ברחוב ISAAC HAMOU PRES DE PLACE MOULAY HASSAN יגאל

שרונהה

New member
איזה יופי!! גם אני מתרגשת!!

מנפלאות האינטרנט והפורום הזה. שניים מאותו הכפר מוצאים אחד את השני אחרי עשרות שנים!!! זה דבר מופלא!!!

RANOFROY

New member
הכל בזכות ../images/Emo51.gif

בזכות פורום תפוז ובזכות אתו תאריך שמסמל עבורי סופה של תקופה ותחילתה של תקופה !געגועי העבר מציפים אותי אט אט....

אלמרה

New member
ואני? מה צריך יותר בחיים?

עונג כזה לא קרה לי המון זמן... ותודה לך יגאל (אתה חשפת את שמך) על רגעי החסד הוירטואליים שאתה מעניק לנו כאן ועל שעת החסד בבית הקפה אך לפני שעה - טעם הקפה עוד על שפתי) הנה לך מוקדשת ======================
התודה!

אמרוקאי

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif כל הכבוד../images/Emo70.gif

אלמרה ושרונהה וכל שאר משתתפי הפורום שהצליחו להביא לרגע מרגש שכזה. איזה יופי!

אלמרה

New member
../images/Emo51.gifתודה גם לרחוק גיאוראפית וכה..

קרוב לליבנו: אחינו אלמרוקאי! המרץ והאנרגיות הם רק פרי עמל והשקעת תעצומות שאין לתארן במילים והכל סובב רק סביבכם הגולשים היקרים והטובים. בלי תרומתכם וללא עזרתכם, כשרונותיכם, רצונכם והשקעתכם לא הינו מגיעים הלום. ואני מרשה לעצמי לבטא בשמי ובשם שותפתי היקרה שלא תסולא מפז שרונהה את הערכתנו לכם ולשלוח לכל אחת ואחד פרח ואם זכור לכם פרוש רש"י לפרח הינו פה-רך... ולכבודכם אחים יקרים משטח פרחים מכל הלב! תודה שאתם מי שאתם ולכולכם קולה-כבוד! (תרגלו זהו מטבע לשוני של שרונהה)

אלמרה

New member
../images/Emo124.gif והשרשור הזה הביא לנו כבוד!

מתברר כי החל מ 08:00 עד 12:00 הינו ב"שער תפוז".... כבוד והדר הנחלתנו יגאל!! לך התודה ולך הברכה!! וזו רק ההתחלה!! ללה ללה לה לה לה.. כל הכבוד ל-RANOFROY [יעישו דוק לישומאת]!!

RANOFROY

New member
../images/Emo24.gif הנה מה טוב ומה נעים !

הכבוד הוא לי שזכיתי והצלחתי לעניין ,לגרות ולעורר מתרדמה ,אפיזודה טראומתית לאלפי יהודים שעזבו את מרוקו בעקבותיה .תודה לך ניסן על המפגש המאלף ועל האמון! מי היה מאמין שחצי מרוקאי שמוערך יותר מ100% מרוקאי , נצר לניצול שואה ז"ל , יצליח להפיח חיים בזכרונות הילדות , ביופי בעושר ובמסורת של התרבות המרוקאית

sylvie

New member
לא יאומן

איך מפרט כזה קטן צץ עולם שלם. אני זוכרת כל פרט מהרגע ששברו את החלונות לרסיסים במגפיים שלהם ("שבת הבדלח"שמור?) עד לרגע שחזרנו הביתה מהאולם בו מצאנו מקלט. אמנם היהודים הגיעו לCTM משום מה בזכרון שלי שם האולם היה ה- salle des fêtes ליד הCTM. מכל מקום אשמח לתרום כל מידע שבידי.

RANOFROY

New member
לא יאומן כי יסופר ../images/Emo92.gif

היי sylvie! האם קיבלת את המסר שלי למייל הפרטי שלך ,שנשלח היום בבוקר? ביקשתי אינפורמציה אודות כתובת מגורייך ושם משפחתך דאז כדי לבדוק אולי משהו ממשפחתך בן גילי מוכר לי ! השארתי גם את הנייד שלי אם יבוא לך להתקשר ! תודה ולהשתמע

למעלה