שבת שלום..

EastGirl83

New member
שבת שלום.. ../images/Emo239.gif

אני סטודנטית לתואר שני, ורוצה לשאול אותכם, אם תוכלו לעזור לי במשהו.. אני באה ממשפחה עיראקית, שני הצדדים שלי מעיראק, כך שלא מכירה לעומק את התרבות המרוקאית. הסיבה שאני פונה אליכם היא משום שבעבודה שלי אני רוצה לעסוק בחלומות מיסטיים בקרב רבנים/מקובלים ממרוקו. אולי אתם מכירים מקורות, ספרים, כל דבר שיעזור לי להבין כיצד החלומות נתפסים בקרב המרוקאים? שמות של מקובלים גם יעזרו. כל עזרה וכיוון יעזור לי.

הרי לך.....

ישנו ספר מצויין שמדבר בדיוק אודות הנושא המדובר, והוא " שושביני הקדושים " של פרופסור יורם בילו. שם הוא כותב בעיקר על כמה מקרים שקרו כאן בארץ, שצדיקים ידועים ממרוקו הופיעו בחלומם של כמה אנשים וציוו להם את אשר ציוו. ידוע המקרה של אברהם בן חיים בשיכון כנען אשר בצפת. באשר לשמות המקובלים ממרוקו, תקצר היריעה מלהכיל את שמותיהם, אך אני מפנה אותך למחקר של גברת רחל ליאור בשם " מקובלי דרעה " שהינה עיירה בדרומה של מרוקו. מחקר מרתק במיוחד, אשר בא להוכיח שיישוב יבודי בעיירה הזו קיים היה מן הזמן הקדום. איזור זה ידוע הוא במקובליו, ולא רק הוא גם העיר מראכש התברכה במקובלים נודעים. את המחקר הזה, צילמתי אותו באוניברסיטת בר אילן, ונמצא הוא ברשותי. באשר לספר של פרופסור יורם בילו, ניתן לרכישה בספריות מיוחדות או אפילו בצומת ספרים אם איני טועה. בהצלחה בעבודתך. שבוע טוב ומועדים לשמחה אלי פילו

למעלה