הזמנה לתיקון והכנסת כלה כמנהג יהדות מרוקו

הזמנה לתיקון והכנסת כלה כמנהג יהדות מרוקו

בע"ה שלום חברים יקרים !!!!! כפי שכבר כתבתי בעבר - אנו קבוצה של חברים אשר נוהגים להתכנס מידי ראש חודש כדי לקיים תיקון חצות כמנהג יהדות מרוקו , בראשינו עומדים המקובל אריה לוי ובני משפחתו והרב אמיל מויאל הי"ו ,,הכל על טהרת המתינות , כל הנעשה נעשה למען שמו באהבה ובהתנדבות חברי הקבוצה בלבד !!!!! בדרך כלל לפני התיקון מתקיימת סעודת מצווה שולחנות ערוכים בברכת ד' עלינו ועליכם אמן.!!!!! במיטב מטעמי יהדות מרוקו , כאמור הכל מנדבנותם של החברים ,, היום אני מביאה הזמנה זו בשם חברנו רבי אמיל מויאל הי"ו בס"ד לקראת ראש חודש תשרי תשס"ט הבעל"ט הנני להודיע על ההתכנסות לתיקון להתחזקות ולמילוי המצברים הרוחניים שלנו . אי"ה ביום שלישי כו' לחודש מנחם אב תשס"ט 15.9.2009 למניינם. בשעות הערב . באתר הצדיקים שע"י בית העלמין בקרית מלאכי ליד שולחנות ערוכים בברכת ד' עלינו ועליכם אמן. לציין כי אנו נערוך חופה וקידושין כדת משה וישראל בערב התיקון במקום על כן אבקש מכל המשתתפים להקדים על מנת לזכות גם במצוות שמחת חתן וכלה . יש להגיע לפני השעה - 20,00 ברכת ה' עליכם . תכלה שנה וקיללותיה , תחל שנה וברכותיה. שנה טובה ,בריאות והצלחה . אמיל מויאל

תיקון טעות מדף קודם

זאת ההזמנה !!!! בס"ד לקראת ראש חודש תשרי תשס"ט הבעל"ט הנני להודיע על ההתכנסות לתיקון להתחזקות ולמילוי המצברים הרוחניים שלנו . אי"ה ביום שלישי כו' לחודש אלול תשס"ט 15.9.2009 למניינם. בשעות הערב . באתר הצדיקים שע"י בית העלמין בקרית מלאכי ליד שולחנות ערוכים בברכת ד' עלינו ועליכם אמן. לציין כי אנו נערוך חופה וקידושין כדת משה וישראל בערב התיקון במקום על כן אבקש מכל המשתתפים להקדים על מנת לזכות גם במצוות שמחת חתן וכלה . יש להגיע לפני השעה - 20,00 ברכת ה' עליכם . תכלה שנה וקיללותיה , תחל שנה וברכותיה. שנה טובה ,בריאות והצלחה . אמיל מויאל

ברוח ההודעה הקודמת...

בנת ספרו יקירה, זה זמן ארוך שאני נוצר בתוכי את התגובה על ארגון "תיקון חצות" בלילי ראש חודש ליד קברי צדיקים, בסמוך לבית העלמין. שאתם נוהגים מזה זמן רב. ורק מתוך חשש שמא דבריי יובנו במהופך לכוונה נמנעתי מלכתוב דעתי בעניין. אקדים לציין שאין בליבי כל כוונת זדון, אלא רק הארה או תיקון על דרך הישר. אני מניח שהרבנים והמקובלים הנכבדים יודעים לפחות כמוני, שאין עורכים תיקון חצות בימים שאין בהם וידוי, אך אומרים בהם תיקון לאה. ואלו הימים שאין נאמר בהם תיקון חצות: לילי חול המועד, לילי ראש חודש, עשרת ימי תשובה, ימי ספירת העומר, כל שנת השמיטה בארץ-ישראל, בבית האבל, בבית החתן ובליל המילה. מנגד, יש ימים שאין אומרים בהם לא תיקון חצות ולא את תיקון לאה ואלו הם: לילות שבת, ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, שמיני עצרת, פסח, שבועות ולילי חול המועד. בנוסף, מטרת התיקון היא להצטער על חורבן בית המקדש, לקונן על גלות השכינה, ולהתייפח לביאת הגואל. אם כך, נשגב מבינתי להבין כיצד ניתן לשלב תיקון חצות שכל כולו צער וקינה, סביב שולחנות ערוכים מ"מיטב מטעמי יהדות מרוקו" ("עורנו כתנור נכמרו מפני זלעפות רעב" כך רוח התחנונים בסדר התיקון). עוד יותר הגדלתם עשות - להשיא חתן וכלה בקרבת בית העלמין... האם זוהי דת משה וישראל? האם קרבת בית העלמין הוא המקום הנכון לשמח חתן וכלה? רבי יהודה בר אלעאי, תנא עצום, חברו של רבי שמעון בר יוחאי זיע"א, היה משטה את עצמו כדי לשמח חתן וכלה, אך כנראה שהוא היה נמנע מלעשות זאת בקרבת מקום שאין השמחה שורה בו... בוודאי ראוי ונכון לארגן סעודת ראש חודש ברוב עם, פאר והדר, עם מיטב מטעמי מרוקו והעמים, לכבוד ראש החודש וההתחדשות. יש עוד הרבה מאוד להרחיב בעניין, אך אסתפק בעיקר הדברים הנ"ל, ומקווה שדבריי יתקבלו לפחות בהבנה... שנה טובה ומתוקה לכם ולכל עם ישראל!!

מר בן לולו היקר !!!!!שנה טובה

בע"ה מר בן לולו היקר !!!!! איש באמונתו יחיה , כבר אמרו כי- 70 -פנים לתורה ואף יותר !!!!! אני בדרך כלל מדגישה כי אנו חברה מתונה , ונוהגים כמנהג יהדות מרוקו לפני שאלה נוגעו בפחד מנהגי חצרות אשכנז , מקבלת אותך עם דעותייך ואתה איש טוב ומעניין , איני מעוניינת לנהל וויכוח על איזו דעה או חצר צודקים יותר , אבל אזמין אותך הזמנה אישית , בוא להשתתף עימנו , הנאה מכל מקום מובטחת , וגם תוכל להפנות את שאלותייך לרבנים המשתתפים בהכנסת הכלה , כשבע"ה בניהם אמור לקדש הרב פינטו הי"ו !!!!! אני מצרפת לכבודך תמונה של רבי יוסף אבוחצירה הי"ו רב בארץ צרפת , אשר התארח אצלנו בתיקון חודש אב וחודש אלול , והוא נהנה מאוד !!!!! רבי יוסף הוא נינו של רבי יעקב אבו חצירה זצ"ל , נ.ב. ראה תאריך התיקון שוב - זה לקראת ראש חודש , זה לא ראש חודש !!!!! ראש חודש תישרי זה ערב ראש השנה !!!!! שוב אם סקרנותך בעניין הינה בעלת וותק של חודשים ושנים , בוא לקבל תשובות !!!!! נשמח לארח אותך כמו שמגיע לך בהמון כבוד ואהבה !!!!! וויסקי עלי !!!!! אבל אם זה לא כשר באמונתך אז יש וגם יש מאחייה מובחרת !!!!! שנה טובה שנת שלום בלי מחלוקות !!!!! בנט בלאד ספרו - yaffa banouz

"וצדיק באמונתו יחיה" והוא הנכון לומר...

יפה יקירה, מאוד נוח למצוא מילוט באמירה הנפוצה והשגויה של איש באמונתו יחיה, משום שמעולם לא היתה הכְוונה לפתח אמונות פרטיות לפי הצורך או העניין. כי אם כדברי הנביא חבקוק, שמי שהוא צדיק ומחזיק באמונתו (אמונה בה' יתברך) הוא יחיה! וזהו "וצדיק באמונתו יחיה" והוא הפסוק המקורי המובא בספר חבקוק. הוא הנ"ל לעניין שבעים פנים לתורה. שהרי לא מדובר בשבעים דרכים לקיים את אותה הלכה, אלא שיש שבעים דרכים להארת אותה הלכה. לא ממש הבנתי את הערתך לעניין "נוגעו בפחד מנהגי חצרות אשכנז" ותהיתי איך הוא מתחבר לענייננו, מכל מקום, אין זה נכון לבטל או לפסול מנהג או תקנה של קהילה כלשהי. תודה על ההזמנה, אשמח לשבת בחברתכם ביום מן הימים לסעודת ראש חודש, אך איני רואה את עצמי משתתף בתיקון חצות לאור הערותיי בהודעה הקודמת. מאחר שאין משקלו של רבי יעקב אביחצירה זצ"ל כמשקל נינו, הגם שזכות אבותיו נישאת עימו וכבודו במקומו, אשאר נאמן למקור. שנה טובה ומבורכת! ולעולם אל תחששי מחילוקי דעות...

"וכל בניך למודי ה' ", וקנה לך לב מבין

דרש ר' אלעזר בן עזריה על הפסוק "דברי חכמים כדרבנות וכמסמרות נטועים בעלי אסֻפות ניתנו מרועה אחד" (קוהלת יב, יא): "בעלי אסופות" - : העלי אסופות - אלו תלמידי חכמים שיושבין אסופות אסופות ועוסקין בתורה, הללו מטמאין והללו מטהרין, הללו אוסרין והללו מתירין, הללו פוסלין והללו מכשירין. שמא יאמר אדם: היאך אני למד תורה מעתה? תלמוד לומר: כולם "נתנו מרועה אחד" - אל אחד נתנן, פרנס אחד אמרן מפי אדון כל המעשים, ברוך הוא, דכתיב: "וידבר אלהים את כל הדברים האלה" (שמות כ, א). אף אתה עשה אזניך כאפרכסת וקנה לך לב מבין לשמוע את דברי מטמאים ואת דברי מטהרים, את דברי אוסרין ואת דברי מתירין, את דברי פוסלין ואת דברי מכשירין (בבלי, חגיגה ג ע"ב). "כי אם כדברי הנביא חבקוק, שמי שהוא צדיק ומחזיק באמונתו (אמונה בה' יתברך) הוא יחיה! וזהו "וצדיק באמונתו יחיה" והוא הפסוק המקורי המובא בספר חבקוק", הנוצרות הקדישה ל-Habakkuk - יום קדוש בשנה שהוא ה- 15.בינואר ובכך הכתירה אותו כ- קדוש , אז למי הוא שייך ? - זה אומר שלי וזה אומר שלי , ובסוף כולם נהנים ממנו ומחוכמתו !!!!!! וזהו "וצדיק באמונתו יחיה" והוא הפסוק המקורי המובא בספר חבקוק", קובץ מצורף = רבי יוסף אבו חצירה בציון הנביא חבקוק , ופה גם עושים תיקון , ופוצחים בשירת הודיה !!!!! נ.ב - מחלוקת קרח ועדתו נשתמרה בזיכרון הקולקטיבי כמחלוקת שיש בה משום קריאת תיגר כנגד מנהיגותו של משה !!!! ואני אומרת - העיקר להיות בשמחה תמיד !!!!! חברים כולם מוזמנים !!!!! ואם תשאלו היאך זה כולם מוזמנים וכי הסעודה תוכל להספיק לכולם כמניינם ?! אומר כי ברכת אלוקים חיים מצויה בסעודה זו עד כי בכל חודש יש בה מין המספיק והנותר !!!!! בכבוד רב !!!!! בנט ספרו

כל העוסקת בתורה לשמה זוכה לדברים הרבה

כן שיח מעניין ביותר. המשיכו כך בבקשה. לייהו

על זאת אוכל רק להשתמש בהשאלה מדברי יצחק אבינו

שאמר: "הקול קול יעקב והידיים ידי..." ובעניין הנביא חבקוק, לעולם איני עושה הקשר בין השימוש שאנו עושים בדברי נביאנו הקדושים - לבין השימוש הטמא שעושים בו הגויים... אני מקווה שהיה לכם זמן לקרוא מספר שורות מספרי הזוהר הקדוש שהנחתי שם לפני מספר שנים... שנה טובה ושבת שלום ומבורך!

יצחק לצערנו היה עיוור והואיל וכבודו רואה,,,,,

צחק לצערנו היה עיוור והואיל וכבודו רואה,,,,,ואין אני רוצה שתמשיך חלילה להיכשל על דברים שאין אתה יודע ?! והואיל ואני רוצה להאמין כי כדברך "אקדים לציין שאין בליבי כל כוונת זדון, אלא רק הארה או תיקון על דרך הישר." אז הינה סירטון קצר מהמקום , שנה טובה ושבת שלום בנט ספרו

יפה יקירה, שנה טובה!!

אין אף לא צל של ספק שמול "ראייתו" של יצחק אבינו ע"ה, אנחנו עוורים מוחלטים!!! אז אולי כדאי שנדבר על "נזיד העדשים", והא מסוג הדברים שאנחנו באמת רואים, בנוסח מרוקו, אלג'יר, תוניס ושאר העדות... ולכולנו ידוע שבתחום זה את בבחינת "עלית על כולנה" ומעיד עלייך מעדות טעימה! שבוע טוב, ושנה טובה ומבורכת!

למעלה