איך כותבים את השמות במרוקו ?ועברית במרוקו

bennaim

New member
איך כותבים את השמות במרוקו ?ועברית במרוקו

שלום רב לכם נכבדי פורום איך כותבים בצרפתית או שרושמים במרשם אוכלוסין במרוקו? דויד - בטח שזה DAVID אסתריה סיסו אסתר - בטח ESTHER ? אוליאל מצאתי כמה מסמכים שכתובים בעברית לא ברורה ,ארמית? יש חותמת של בית דין של פס בעברית כזה ברור בעיגול אך המלל לא מובן עקב שפה שונה מי יכול לפענח את זה ? תודה רבה על עזרה

הודפי

New member
bennaim יקר,

נוכל לנסות ולעזור לפענח את המסמכים אם תצרף צילום לכאן! אהיה מופתע אם זה יהיה כתוב בארמית? אולי כתיב חצי-קולמוס שדומה מאוד לכתיב אשכנז? אני מנחש שיש בידך חוזה, פסק-דין או כתובה. אם אינך רוצה לפרסם צילום, גש לכל רב שעורך נשואין והוא יתרגם לך. לגבי השמות, אתה כבר יודע איך כותבים את דויד ואסתר. סיסו נכתב כך: SISSO "אסתריה", שזה בעצם אסתר יכול להכתב בשתי צורות ואפילו שלוש: (ESTHERILLA, STRIYA (STRILLA בברכה

הודפי יקר

סליחה שזה לא קשור לשרשור, אבל מה פרוש המשפט שכתוב במרוקאית אצלך בסוף ההודעה? אני כל כך מצטערת שההורים שלי לא לימדו אותי את השפה, זה ממש הפסד, ולא רק בשפה, בהרבה דברים מרגישה שהתרבות המרוקאית הולכת והופכת לאמרוקאית, וחבל לי מאוד, ההורים פשוט לא התאמצו לשמר, אבל מצד שני באים בטענות איך גודל הדור הזה לא כמו אז....:)

הודפי

New member
כתוב שם, בערבית מרוקאית, קורנת האחת יקרה.....

...."עם הזמן והסבלנות, עלה התות הופך להיות משי". AVEC LE TEMPS ET LA PATIENCE, LA FEUILLE DU MURIER DEVIENT SATIN. זהו פתגם סיני ידוע.

bennaim

New member
תודה על תשובות,זה שונה ממה שאמא שלי טוענת

הצלחתי לקבל תשובה מאמא שלי שהיא חושבת שסיסו = SISO אסתריה - Estherya מעניין שהניב "אסתריה" יש הרבה צורות ,מה המקורות שלך ? זה מעניין אותי לגבי מסמכים אין לי בעיה לשים כאן,אנסה לחפש סורק ולשים קטע ולראות לאן אפשר להתקדם תודה

הודפי

New member
לחבר BENNAIM,....

בשם "אסתריה", במרוקו, בדיבור הרגיל, היו "בולעים" את האלף ולכן היו אומרים "סטרייה" בהתכוונם לאסתר או "אסתריה". לגבי SISO....בצרפתית, כאשר מדובר בתאותיות תנועה, .A. E. I. O. U. Y בין ה-S, האות S הופכת להיות מבוטאת כ-Z ולכן יש לכתוב SISSO ולא SISO כי אז בכתיב האחרון זה יישמע כ-SIZO. ועוד...: בצרפתית האותיות הרצופות ILL....מתבטאות כ-Y ולכן ESTHERILLA ו ESTHERYA חד-הן. נחכה עד אשר יתאפשר לך להביא לכאן את צילום המסמך ואז נוכל, אולי, לעזור לפענחו. יום טוב לך.

למעלה