תלמוד תורה בעיר מכנס מרוקו ?

גדי 2

New member
תלמוד תורה בעיר מכנס מרוקו ?

שלום לכם בילדותי למדתי בישיבה בעיר מכנס בשנת 1965 הרב היה רבי מיכאל הוא היה רוסי מבקש כל חומר או תמונות בתודה פרוספר אזולאי פורום נהדר

השלום לך פרוספר.

על מנת שנוכל לעזור לך כאן בפורום הזה, אבקש ממך קצת יותר פרטים, למשל, שם הישיבה, מיקומה, ועוד פרטים כככל שזכרונך יוכל להעלות בפנינו. אשמח לנבור ולהשתדל עבורך. אלי פילו

גדי 2

New member
לאלי פילו מפרוספר

קודם כל שלום לך אז ככה אני מקזבלנקה בגיל קטן למדתי בישיבה קטנה אוהלי יוסף יצחק ליד הים אחר כך עברתי לישיבההגדולה בשנת 1965 נשלחתי למכנס ללמוד מה שאני זוכר שזה שזה ישיבה קטנה רב הישיבה היה ממוצא רוסי רבי מיכאל שם הישיבה אם אני לא טועה תלמוד תורה פעם ראיתי תמונה פה בפורום עליתי ארצה 1966 בתודה לך פרוספר אזולאי [email protected]

M הדרך

New member
תלמוד תורה במקנס.

אז ככה...אבי ז"ל יליד 1939 , והוא גם למד שם ..אין לי מושג באיזה שנים לדעתי בהיותו בן 9-14 לפי החישוב שאני עשיתי... והנה קצת תמונות .. התמונות צולמו ע"י מטייל שלי השנה בחודש ספטמבר...יהודה סרוק הגדול.

M הדרך

New member
תלמוד תורה 3

אז ככה...אבי ז"ל יליד 1939 , והוא גם למד שם ..אין לי מושג באיזה שנים לדעתי בהיותו בן 9-14 לפי החישוב שאני עשיתי... והנה קצת תמונות .. התמונות צולמו ע"י מטייל שלי השנה בחודש ספטמבר...יהודה סרוק הגדול.

M הדרך

New member
ואלו צולמו ע"י.הנה מיסייה אבוטבול שיהיה בריא

דואג הוא לבית הכנסת וגם לגיוס תרומות מתיירים ע"י מכירה של ארטיזנה מרוקאית... בתמונה היכל הספרים לצערנו הרב הספרים פסולים בגלל השנים ומי גשמים שהרסו אותם

שרונהה

New member
ברוכה השווה M הדרך../images/Emo140.gif

נהדר לראות אותך פה עם התמונות נשמח לשמוע סיפורים פיקנטיים וחוויות

השלום לך M הדרך, ככה..........

בלי להודיע, נוחתת, בום , בום , טראך, כבר תמונות, כבר כתבות, כל הכבוד. ספרי איך היה הפעם, לבטח יש לך מה לחדש. ברוכה השבה. אלי פילו

cial 1

New member
מדהים הפאר והזוהר הזה..

מבקשת רק לא לשכוח את הבית והבית ספר והישיבה. של הרב הגדול עליו השלום (זל) וזה שושלת רבי ניסן. אפשר יש לכם משהו? לעלות כאן גם את גדולתו תרם בקזבלנקה. תודה ויש לנו במה להתגאות ביהדות מרוקו. לא מבקשת לא לכעוס עלי לפעמים אני מדמיינת שכול התורה מגיעה רק מיהדות ספרד וגם משם הכול כך בנוי עולמי בדימניוני העשיר באהבה ליהדות
ספרד חני - הודפי איש יקר תקן אותי אם יש צורך.... חני

M הדרך

New member
אהה לייהו עש נקולק...חוויה אנטרפולוגית חוויתי

חזרתי יום חמישי לפני שבוע..אז ככה...הייתה לי חוויה שלא אשכח לעולם, מזה 24 שנים שאבי נפטר לא היו לי תעצומות נפש כאלה.. בשדה התעופה חיכתה לי המשפחה בהרכב כמעט מלא( שכרו אוטו במיוחד למעני...ווא עלא פדיח'ה) הגעתי אל בית המשפחה המדהימה...איך שנכנסתי בדלת עטה עלי עפריטה קטנה נשקה לכף ידי ואמרה עלא שלמת מאדם.. תוך שהיא כבר על ארבע פותחת את הרוכסן של המגפים היא שואלת נחיידחאק אל בוט? אמרתי לה לא , עוד מעט... עלאש?? יענו תבינו היא מנהלת את המשא ומתן עם האורח... לקחה הבליג'ה שלי...שמה לי בחדר ואצמרה לי מאדם , בניו היא מוג'דה, היא סחונה סחונה.. ואם היום לא בא לי להתקלח?? בקיצור ...נכנסתי המקלחת ...בבית כבר ריח מהביל של תה נענע מעורב בשיבה.. ואני ככה מתענגת לי במים...פתאום דפיקה בדלת...ב"חמסיקה" מאדם מאדם..חשבתי תצרח לי "תשאירי מים חמים את לא לבד כאן!! אמרתי לה יענו בבצפרוקאית וואי... שאלה העפריטה...פארדון מאדם..נסבנק בחלפ'ה? אני מתה... אמרתי לה ..נו מרסי וואפא..(זהו שמה) התעקשה העפריטה..עאלאש מאדם..נסבנלק דהר פח'אל גומז'...נעלמק דיימונד.. יאללה נודניקית כנסי כבר.. בקיצור נכנסה עם וואחד סבון שנראה כמו סבון מנורה שפעם היו מכבסים איתו...תלשה בפיה את הניילון של הליפה החדשה (טבעי ארוך כזה.. אבל באיכות טובה "דפקה" הסבון על האמבטיה..ואודרוב התחילה להקציף ומסבנת תוך כדי שהיא מראה לי כביכול מה יוצא לי מהגוף...אהה שופתי? אהה שופתי.. ובזה הרגע ניתנה לי הפקודה לשטוף... כעבור מס' רגעים יצאתי מן המקלחת היא מחכחת את המגבת על ירכיה והתנפלה עלי , בפירוש כך..מקצות האצבעות...פישקה לי הרגלים..ועוד אומרת ודיק איל פאפון(ימותליק בוק לחשתי בלב) ניגבה והופס נעלמה.. טרם קלטתי את הנפשות הפועלות בבית הזה..אבל בדיעבד הסתבר שהיא העוזרת של העוזרת..איזו היררכיה איזה חוסר צדק בעולם..וואלה לא חשוב איך ולמי נולדת...חשוב איזה סיכוי יש לך בחיים... יצאתי מהמקלחת...העוזרת ועוזרת העוזרת עומדות כמו במסדר המפקד ואומרות לי "בסח'ה מאדם, בסח'ה מאדם" ורק אצלנו מקרציצים..כמה זמן את מתקלחת? את לא לבד! השארת מים? צריך להדליק בויליאר? יצאתי ..קיבלתי לרגלי בבוצ' חדשות..ממש דנדש..ועברנו לחדר הסבת התה.. כעבור שעתיים כבר ישנתי...ואמרתי הללויה... אהה איפה בני הבית?? מסביבי כל העת...מהללים מחבקים..מתלהבים מהמתנות שהבאתי מארץ הקודש...מרק עוף כמובן..שקדי מרק...קרקרים...יינות...גבינות...ממתקי נפט..(גומי בננות וכאלה..והיו בעננים... היום השני... קמתי בבוקר...וואלה הנסיכה דיאנה...אמרה לי ..וואמי חישל וועז'יק,,עמלי נטילה.ועג'י גילש עמלתי ליק תה סחון.. הביאה לי מגש..ראבק גבינות וקרקרים..חשבה הבאתי לעצמי... והביאה ח'רסה מעין לחם מקמח תירס..וואחד בוסלנה בוסלנה.. בצהרים חגגנו על ברושט וכבדי עוף.. ובערב יצאנו לעיר הגדולה...שבה סקס זה זעיר אנפין...סדום ועמורה..היות ואני מכירה את קזה כמו את כף ידי( חשבתי..) ביקשתי כי יובילו להיכן שבא להם..ואמל המרוקאים היהודים גאוות יחידה זה המשפחה... הלכנו להכיר את גיסתה שהיא אשת חברה מצליחה עשירה ויפיפיה כאילו מקטלוג נשים... העברנו ערב לא להאמין...תמורת 150 דולר..הגיעה תזמורת נדנדנינידנינידנה..ועשו ערב הוילה של הגיסה עד 2 לפנות בוקר. כך עברו הימים...טיילנו...הינו בפיקניק במוחמדיה אחר כך בים...היינו במסעדות,,,בקבר(ט)ה. נהניתי מכל רגע אבי המשפחה לא קרה לי בשמי..רק מא פי (בצרפתית או בינתי במרוקאית.. 8 לילות 9 ימים של שכרון חושים.. אכלתי מאכלים שלא אכלתי בחיים.. מרק בסרה?? אהה מפולים וחריף וטעים... אכלתי סלט גממו( פרס למנחש מה זה) אכלתי ואכלתי ואכלתי... התאהבתי בהם..השתבש לי המח...הוזמנתי לחושפת סקי במישיליפן בינואר..ואני ? שאני אשפשף? וואלה נוסעת.. אין גאלה בסקאלה..האיש שלי קורס...עייףף..אמר זה תקופה שאת לא עובדת בטיולים ומצאת חלופה..הנאה עצמית..עדיף מהנעה עצמית לא??
מרוקו אהובתי כינה אותה צ'רצ'יל ובצדק רב..היא אכן אהובתי...

אוחנה הינה גאלסין

מעה רן ארז הג'ינג'י אלמזג'וב, קאסמים, פצמר"ים, מס הכנסה, דוחו"ות חנייה, ועוד ועוד, ואת מתקרצפת לך בסבון אוליפה, בעיסק, אה אוסט טריק, זיבלי דיק אלעוזרת דלעוזרת, אידחקלי........ דאהרי. שיהיה לה כיף. לייהו

M הדרך

New member
חשוב לציין כי זוהי משפחה יהודית כשרה למהדרין.

תפילות השבת..וואחחח נגמרתי מזה..הלחנים...הפיוטים... והכי הכי..בערב האחרון קדרו שמים...ברקים הבריקו ..רעמים רעמו..וכולם ככה ממלמלים.. שאלתי את המארח..ספק שואלת ספק "כאילו דא..ומה הפעם.. אמר לי...תגידי...ניסה ללמד אותי איזה ברכה ואני בטיפשותי אומרת לו..נו תגיד ברצף.. אמר לא..ללמוד ברכה זה מילה במילה..אחרת זו ברכה לבטלה.. ואמר.. ברוך אתה אדוני בכוחו ובגבורתו יעשה (מקווה שאני זוכרת נכון..יסלח לי בורא עולם) יענו מה על הברקים והרעים שמא יחריבו את העולם.. אמת?? גיחכתי...אבל בלב... ביום שחזרתי..בדרך הביתה שעה 5.00 לפנות בוקר הנהג מונית מתעניין במזג אויר שהיה בקזה ואומר כאן התחשמל דייג מברק... אז טובה הברכה..טובה.. מה שיצא טוב ממרוקו..שהפסקתי לעשן בשבת...מקווה לשרוד בינתיים שבת שלישית...

למעלה