מקפיצה

מצב
הנושא נעול.

אוזי2

New member
יש סיבה בגללה הוא לא עונה על

שירשור שאלות לדר' אלי גבע
מחר, יום רביעי, בשעה שמונה בערב יתארח בפורומנו דר' אלי גבע, מומחה באנדוקרינולוגיה של הפיריון, מיילדות וגיניקולוגיה. כולכם מוזמנים לשרשר כאן מעכשיו שאלות לדר' גבע. למען הסדר אנא שרשרו את שאלותיכם להודעה הראשית הזאת. מאחלת לנו ארוח מוצלח, נעים ומשכיל. סביון
יש סיבה בגללה הוא לא עונה על
כל השאלות?

Yaldi

New member
../images/Emo41.gifשאלות שמחפשות תשובה

מחר, יום רביעי, בשעה שמונה בערב יתארח בפורומנו דר' אלי גבע, מומחה באנדוקרינולוגיה של הפיריון, מיילדות וגיניקולוגיה. כולכם מוזמנים לשרשר כאן מעכשיו שאלות לדר' גבע. למען הסדר אנא שרשרו את שאלותיכם להודעה הראשית הזאת. מאחלת לנו ארוח מוצלח, נעים ומשכיל. סביון
שאלות שמחפשות תשובה
שלום דר' גבע אני בת 33 מאובחנת כבר כ-3 שנים עם מנאופוזה, אמא לעידו שנולד מתרומת ביצית. אני חשה שיש בעיה בהבנה של רופאים ואפילו ותיקים בנושא המנפואוזה אצל נשים צעירות. עברתי מרופא אחד לשני ואני מרגישה שלרוב אני נופלת בין הכיסאות. אשמח לשאול אותך איזה בדיקות תקופתיות עליי לעבור? האם יש צורך בבדיקת ממוגרפיה עם תחילת הטיפול ההורמונלי? אייך שומרים על רחם במצב יעיל ותקין על מנת להכנס שוב להריון בעתיד? ושאלה אחרונה, לפני ההריון הייתי בחורה רזה ועכשיו כמעט שנה אחרי אני לא מצליחה להרזות אני מבינה שזה קשור לגיל המעבר אך האם הטיפול ההורמונלי שחזרתי אליו לא מזמן לא אמור לעזור?? תודה מכל הלב

מנאופוזה

שאלות שמחפשות תשובה
שלום דר' גבע אני בת 33 מאובחנת כבר כ-3 שנים עם מנאופוזה, אמא לעידו שנולד מתרומת ביצית. אני חשה שיש בעיה בהבנה של רופאים ואפילו ותיקים בנושא המנפואוזה אצל נשים צעירות. עברתי מרופא אחד לשני ואני מרגישה שלרוב אני נופלת בין הכיסאות. אשמח לשאול אותך איזה בדיקות תקופתיות עליי לעבור? האם יש צורך בבדיקת ממוגרפיה עם תחילת הטיפול ההורמונלי? אייך שומרים על רחם במצב יעיל ותקין על מנת להכנס שוב להריון בעתיד? ושאלה אחרונה, לפני ההריון הייתי בחורה רזה ועכשיו כמעט שנה אחרי אני לא מצליחה להרזות אני מבינה שזה קשור לגיל המעבר אך האם הטיפול ההורמונלי שחזרתי אליו לא מזמן לא אמור לעזור?? תודה מכל הלב
מנאופוזה
Yaldi שלום, לשאלתך, יש לבדוק את הברור אותו עברת ובהתאם להביא בפניך את האפשריות הטיפוליות הקימות. יש לעבור מספר בדיקות תקופתיות גניקולוגיות ואחרות. החשובה שבהן הינה צפיפות העצם. אין מגבלה "בשמירת הרחם" ויכולתך להרות קימת ותשאר ללא כל שינוי. בנוגע למשקל קימות מספר אפשריות שהעלת רק אחת מהן. המלצתי לעמוד בקשר קבוע עם רופא המתמחה בנושא זה.

Yaldi

New member
מהו רופא המתמחה? גניקולוג?אנדוקרינו

מנאופוזה
Yaldi שלום, לשאלתך, יש לבדוק את הברור אותו עברת ובהתאם להביא בפניך את האפשריות הטיפוליות הקימות. יש לעבור מספר בדיקות תקופתיות גניקולוגיות ואחרות. החשובה שבהן הינה צפיפות העצם. אין מגבלה "בשמירת הרחם" ויכולתך להרות קימת ותשאר ללא כל שינוי. בנוגע למשקל קימות מספר אפשריות שהעלת רק אחת מהן. המלצתי לעמוד בקשר קבוע עם רופא המתמחה בנושא זה.
מהו רופא המתמחה? גניקולוג?אנדוקרינו

כאבי ראש על רקע הורמונלי

כאבי ראש על רקע הורמונלי
דר אלי גבע שלום אני בת 40 ,נשואה +3 סובלת למעלה מעשרים שנה מכאבי ראש סביב המחזור (יותר משבועיים9) כאבי הראש משתקים את חיי עד כדי כך שלפני 4 שנים עשיתי הסבק\ה מקצועית וצמצמתי את שעות עבודתי בצורה משמעותית..(בהריונות לא סבלתי)איזה פתרונות חדשניים קיימים ? ראיתי בטלויזיה בערוץ 10 את ד"ר הרינג שהציגה כדור חדש מניעתי נגד כאב ראש . מה ידוע לך עליו? איזה שיטות חדשניות קימות?האם ניתן לאזן את ההורמונים? מה דעתך על המירנה? יש לי אותה כבר שניה וחצי ללא הקלה. האם היא יכולה להחמיר כאבי ראש? אודה על תשובה האי מייל שלי [email protected]

כאבי ראש הומונליים

כאבי ראש הומונליים
דר גבע שלום אני לא משוכנעת שזה התחום שלך אבל אם כן אודה לך באם תעביר לי מסר אישי ואז אוכל להרחיב בעניין

כאבי ראש

כאבי ראש הומונליים
דר גבע שלום אני לא משוכנעת שזה התחום שלך אבל אם כן אודה לך באם תעביר לי מסר אישי ואז אוכל להרחיב בעניין
כאבי ראש
ערב טוב מיכל, "כאבי ראש הומונליים" ידועים זמן רב, ברם, הסיבות והתאוריות רבות (עודף או חסר באסטרוגן, פרוגסטרון, פרולקטין, אנדורפינים, אדרנלין, סוכר...). יש להיועץ עם הרופא המטפל ונוירולוג לשלילת מיגרנה המהוה הוריה חלקית להמנע מטיפול הורמונלי. מקווה שעזרתי ואשמח ליעץ בעתיד.

לצערי עברתי ניורולוגים רבים ללא הוא

כאבי ראש
ערב טוב מיכל, "כאבי ראש הומונליים" ידועים זמן רב, ברם, הסיבות והתאוריות רבות (עודף או חסר באסטרוגן, פרוגסטרון, פרולקטין, אנדורפינים, אדרנלין, סוכר...). יש להיועץ עם הרופא המטפל ונוירולוג לשלילת מיגרנה המהוה הוריה חלקית להמנע מטיפול הורמונלי. מקווה שעזרתי ואשמח ליעץ בעתיד.
לצערי עברתי ניורולוגים רבים ללא הוא
יל . כפי שאתה יכול לתאר לעצמך לא ישבתי בחיבוק ידים במשך עשרים שנה בעיקר שיש לנו במשפחה מס' רופאים שלצערי חיים בחול ואף הם מנסים לבדוק ולהואיל משם. עברתי את דר" קרסו (דיקור) כבר לפני 13 שנה את ד"ר קוריצקי שהזריק לי לצוואר לפני 15 שנה. לאחרונה הייתי אצל ד"ר מוסק שנתן לי אלטרולט ומדבקות אוורל אך ללא הואיל. חשבתי שאתה שבא מהתחום האנדוקריני(גינקולוגי תוכל לעזור.

כאבי ראש הורמונליים

כאבי ראש הורמונליים
דר' גבע שלום הנני בת 40 , נשואה +3 סובלת מכאבי ראש סביב המחזור מגיל צעיר. כאבים המפריעים לתפקוד יומיומי עד כדי כך שעשיתי הסבה אקדמאית והורדתי משמעותית בשעות העבודה. האם זה התחום שלך? מה ניתן לעשות? האם ידוע לך משהו על הכדור המניעתי שד"R הרינג הציגה בערוץ 10 ? על המירנה מה דעתך האם זה יכול להכביד על כאבי ראש? מהנסיון איתי זה לא עזר. אם זה התחום שלך אודה לך אם תעביר לי אי מייל [email protected]

roxanne1

New member
אי הופעת מחזור

אי הופעת מחזור
אני בת 47, יש לי ילדה בת 4 , אני עדיין מניקה אותה (בעיקר בלילה), האם זו יכולה להיות הסיבה שהמחזור החודשי לא הופיע מאז הלידה? לפני שנה עשיתי בדיקות דם וה FSH היה מאד גבוה (אם זכור לי נכון, מעל 100). האם אי הופעת המחזור קשור ל FSH או להנקה או שניהם? האם יש בעיה בכך? לי זה לא מפריע, רק לפעמים מודאגת שמא זה מעיד על בעיה כלשהיא.

yaelu1

New member
שאלה לגביי בוסרלין

שאלה לגביי בוסרלין
שלום רב, אני נמצאת בטיפולי IVF . כבר שבועיים בבוסרלין-הסנפה X 3 פעמים ביום X3. אתמול התחלתי במקביל טיפול בגונל F . אתמול התחילו לי תופעות של עיקצוצים ותחושת נימלול קלה בכפות הידיים, אני מבינה שזאת תופעת לוואי מבוסרלין.שאלתי היא מדוע זה קורה? אני מנסה כרגע להוריד את מינון הבוסרלין ע"מ לא להפסיק את הטיפול לחלוטין. אשמח לקבל תשובה ולהבין יותר טוב מה פשר התופעות הנ"ל והאם זה יכול לפגוע בסיכויי ההצלחה של הטיפול בהמשך. תודה רבה

סביון1

New member
התשובה של דר' גבע

שאלה לגביי בוסרלין
שלום רב, אני נמצאת בטיפולי IVF . כבר שבועיים בבוסרלין-הסנפה X 3 פעמים ביום X3. אתמול התחלתי במקביל טיפול בגונל F . אתמול התחילו לי תופעות של עיקצוצים ותחושת נימלול קלה בכפות הידיים, אני מבינה שזאת תופעת לוואי מבוסרלין.שאלתי היא מדוע זה קורה? אני מנסה כרגע להוריד את מינון הבוסרלין ע"מ לא להפסיק את הטיפול לחלוטין. אשמח לקבל תשובה ולהבין יותר טוב מה פשר התופעות הנ"ל והאם זה יכול לפגוע בסיכויי ההצלחה של הטיפול בהמשך. תודה רבה
התשובה של דר' גבע
יעל, מפלצת ההודעות המיתולוגית בלעה את התשובה של דר' גבע אלייך אבל הצלחתי לשלוף את התשובה ממלתעותיה (מהכרטיס האישי שלו בעצם). אז אני מעתיקה לך את התשובה לכאן. יעל היקרה, יש מקום להיועץ מידית עם הרופא המטפל וכמו כן, נוירולוג. האבחנה המבדלת של התופעות אותן תיארת הינן תופעות מוחיות הקשורות בכלי הדם המוחיים.

כאבי ראש הורמונליים

כאבי ראש הורמונליים
דר' גבע שלום הנני בת 40 , נשואה +3 סובלת מכאבי ראש סביב המחזור מגיל צעיר. כאבים המפריעים לתפקוד יומיומי עד כדי כך שעשיתי הסבה אקדמאית והורדתי משמעותית בשעות העבודה. האם זה התחום שלך? מה ניתן לעשות? האם ידוע לך משהו על הכדור המניעתי שד"R הרינג הציגה בערוץ 10 ? על המירנה מה דעתך האם זה יכול להכביד על כאבי ראש? מהנסיון איתי זה לא עזר. אם זה התחום שלך אודה לך אם תעביר לי אי מייל [email protected]

סביון1

New member
../images/Emo41.gifנא לא לשרשר יותר שאלות../images/Emo41.gif

נא לא לשרשר יותר שאלות

לאור כמות השאלות הגדולה, ומכיון שכולנו (גם דר' גבע) צריכים ללכת לישון מתישהוא, נבקש להפסיק לשרשר שאלות, דר' גבע יחזור לפורום בימים הקרובים לענות לשאלות שנשארו. תודה לכולם ובעיקר לדר' גבע על ההיענות לאתגר. מי שרוצה לפנות לדר' גבע להמשך יעוץ באופן אישי יכולה לעשות זאת דרך מחלקת נשים באיכילוב, או מרפאת נוי בקטוביץ של קופת חולים כללית או למרפאתו הפרטית.

רחלה4

New member
האם אפשר להמשיך ולשאול את דר גבע?

האם אפשר להמשיך ולשאול את דר גבע?

מצב
הנושא נעול.
למעלה