מקפיצה

מצב
הנושא נעול.

תוליקה

New member
שאלה לגבי השפעות של ההורמונים

שירשור שאלות לדר' אלי גבע
מחר, יום רביעי, בשעה שמונה בערב יתארח בפורומנו דר' אלי גבע, מומחה באנדוקרינולוגיה של הפיריון, מיילדות וגיניקולוגיה. כולכם מוזמנים לשרשר כאן מעכשיו שאלות לדר' גבע. למען הסדר אנא שרשרו את שאלותיכם להודעה הראשית הזאת. מאחלת לנו ארוח מוצלח, נעים ומשכיל. סביון
שאלה לגבי השפעות של ההורמונים
עברתי טיפולי פוריות רבות, הזרקתי כמויות גדולות של מנוגון, וכן פרוגסטרון בנרות ובזריקות. שאלתי: מהם ההשפעות של הורמונים אלו? ואלו בדיקות תקופתיות עלי לעשות מלבד בדיקת שד ופאפ. תודה תולי.

הריון ו- FSH גבוה../images/Emo35.gif

מחר, יום רביעי, בשעה שמונה בערב יתארח בפורומנו דר' אלי גבע, מומחה באנדוקרינולוגיה של הפיריון, מיילדות וגיניקולוגיה. כולכם מוזמנים לשרשר כאן מעכשיו שאלות לדר' גבע. למען הסדר אנא שרשרו את שאלותיכם להודעה הראשית הזאת. מאחלת לנו ארוח מוצלח, נעים ומשכיל. סביון
הריון ו- FSH גבוה

אני הבעל של פילפלת. פילפלת אבחנה ב- FSH גבוה , כלוןמר מנופזה מוקדמת. למורות זאת היא נקלטה להריון פעמיים בצורה ספונטני אך בשתי מקרים אילו העובר הפסיק להתפתח בשבוע 7 ו-8. מה הם בוצע מחקר על הצלחות של הריונות מוצלחות ללא תרומת ביציות לנשים במנופזה מוקדמת. יש לנו בפורום דוגמא אחת כזו עם ילד מקסים בן שלוש. מאז שאני מכיר את פילפלת היו לה מחזורים לא סדירים כלומר, רציף לתקופה ואז נעלם לתקופה ואז חוזר. האם זה גם יכול להיות קשור לתופעות המונפזה.

שיר5520

New member
בהמשך לשאלה של מלח..

הריון ו- FSH גבוה

אני הבעל של פילפלת. פילפלת אבחנה ב- FSH גבוה , כלוןמר מנופזה מוקדמת. למורות זאת היא נקלטה להריון פעמיים בצורה ספונטני אך בשתי מקרים אילו העובר הפסיק להתפתח בשבוע 7 ו-8. מה הם בוצע מחקר על הצלחות של הריונות מוצלחות ללא תרומת ביציות לנשים במנופזה מוקדמת. יש לנו בפורום דוגמא אחת כזו עם ילד מקסים בן שלוש. מאז שאני מכיר את פילפלת היו לה מחזורים לא סדירים כלומר, רציף לתקופה ואז נעלם לתקופה ואז חוזר. האם זה גם יכול להיות קשור לתופעות המונפזה.
בהמשך לשאלה של מלח..
אכן שומעים על מקרים בהם למרות ה-FSH הגבוה מאוד יש פתאום הריונות. מכיוון שידוע שזה עלול לקרות - מה אפשר לעשות כדי לעודד את זה בתקופה שבה אנחנו לא בשום טיפולים. האם ההורמונים שאנחנו לוקחים באופן קבוע לא יכולים למנוע את ההריון, מכיוון שהם גורמים לביוץ לא טבעי שאולי מדכא את הביוץ הטבעי? האם צריך להפסיק אותם לפעמים כדי לנסות להיכנס להריון? האם יש ימים מסוימים בהם עדיף לנסות ואיך אפשר לדעת אותם אם הביוץ שלנו מדומה? אני נמצאת במצב של מנפאוזה מגיל 19 (בעקבות טיפולים כימוטרפיים והשתלת מח עצם) וכרגע אני בהפסקה ארוכה בטיפולים ומחכה לילדה מאימוץ - מה עדיף לקחת בינתיים ואיך אפשר לעודד מצב של הריון ספונטני? תודה רבה

שלום לדר' גבע

שלום לדר' גבע
לפני כשבוע גיליתי שיש לי שחלות פוליציסטיות (יש לציין כי המחזור שלי סדיר). כמו כן גילו שיש לי שרירן אחורי תוך דופני בגודל 8מ"מ. ועובי רירית הרחם 7מ"מ. אנחנו מנסים כבר 11 חודשים להיכנס להריון ללא הצלחה, ועכשיו אני מבינה למה. יש לי תור למרפאת פוריות רק בעוד חודש. רציתי לדעת האם נשים במצבי נכנסו להריון ? ואלו טיפולים בדר"כ נשים במצבי עוברות על מנת להיכנס להריון? אני יודעת שכל מקרה נבדק לגופו אבל אודה לך אם תוכל לענות לי בכלליות על תסמונת השחלות הפוליצסטיות ועל שרירן ברחם, אולי תשובותיך ירגיעו אותי במעט. בתודה, עדן

יציואפי

New member
שאלה לד"ר גבע

שלום לדר' גבע
לפני כשבוע גיליתי שיש לי שחלות פוליציסטיות (יש לציין כי המחזור שלי סדיר). כמו כן גילו שיש לי שרירן אחורי תוך דופני בגודל 8מ"מ. ועובי רירית הרחם 7מ"מ. אנחנו מנסים כבר 11 חודשים להיכנס להריון ללא הצלחה, ועכשיו אני מבינה למה. יש לי תור למרפאת פוריות רק בעוד חודש. רציתי לדעת האם נשים במצבי נכנסו להריון ? ואלו טיפולים בדר"כ נשים במצבי עוברות על מנת להיכנס להריון? אני יודעת שכל מקרה נבדק לגופו אבל אודה לך אם תוכל לענות לי בכלליות על תסמונת השחלות הפוליצסטיות ועל שרירן ברחם, אולי תשובותיך ירגיעו אותי במעט. בתודה, עדן
שאלה לד"ר גבע
שלום, אנחנו מטופלים מזה שנה וחצי ב - I.V.F. ( סה"כ 4 שאיבות + 3 מוקפאים). שני הריונות כימיים. הופנינו לטיפולים בעקבות שחלות פולציסטיות וזרע בינוני (וריקוצלה שטרם טופלה). לאפרת יש אבא חולה סכרת דרגה 2 וגם אמא שלו. האם כדאי ללכת לבדוק רמות אינסולין בדם בעקבות המאמרים האחרונים שפורסמו על הקשר בין תנגודת אינסולין לשחלות פולציסטיות. והאם טיפול תרופתי יכול להשפיע על הטיפול הבא? תודה מראש

IVF ועוד...

שאלה לד"ר גבע
שלום, אנחנו מטופלים מזה שנה וחצי ב - I.V.F. ( סה"כ 4 שאיבות + 3 מוקפאים). שני הריונות כימיים. הופנינו לטיפולים בעקבות שחלות פולציסטיות וזרע בינוני (וריקוצלה שטרם טופלה). לאפרת יש אבא חולה סכרת דרגה 2 וגם אמא שלו. האם כדאי ללכת לבדוק רמות אינסולין בדם בעקבות המאמרים האחרונים שפורסמו על הקשר בין תנגודת אינסולין לשחלות פולציסטיות. והאם טיפול תרופתי יכול להשפיע על הטיפול הבא? תודה מראש
IVF ועוד...
שלום, כפי שמצאתם בתשובותי הקודמות (שחלות פולציסטיות) יש מקום לפנות לרופא ממומחה לתחום זה ובהקדם. כמו כן, בשל 2 ההריונות הכימיים אותן עברתם יש להשלים בהקדם את הברור (תנגודת לאינסולין) ובמקביל ברור אימונולוגי וקרישתיות. אשמח לעמוד לשירותכם.

שחלות פוליציסטיות

שלום לדר' גבע
שחלות פוליציסטיות
עדן בר היחידה, אולם לא היחידה עם שחלות פוליציסטיות. המליץ לך לעין בתשובתי הקודמת על הנושא. לגבי השרירנים, אוסיף ואומר כי מתאם קיים רק באותם מקרים של שרירן תת-רירי הפוגם ברירית הרחם. אשמח ליעץ לך בעתיד והמשך ערב טוב.

פוּ

New member
גם אני גיליתי לאחרונה שיש לי

שחלות פוליציסטיות
עדן בר היחידה, אולם לא היחידה עם שחלות פוליציסטיות. המליץ לך לעין בתשובתי הקודמת על הנושא. לגבי השרירנים, אוסיף ואומר כי מתאם קיים רק באותם מקרים של שרירן תת-רירי הפוגם ברירית הרחם. אשמח ליעץ לך בעתיד והמשך ערב טוב.
גם אני גיליתי לאחרונה שיש לי
שחלות פולי' אחרי שנה של ניסיונות עם הריון כימי לפני 4 חודשים. עכשיו גם התברר שיש לי ציסטה בגודל של 5*6 ס"מ בצד שמאל. מכיוון שאנחנו מנסים להרות לא הייתי רוצה לקחת שוב גלולות - האם יש עדיפות לשיטה מסויימת בכדי להפתר מהציסטה? (כבר ביצעתי בדיקת דם שיצאה תקינה ובדיקת דופלר יש לי ביום ראשון הקרוב.) מדוע בעצם מקשה ציסטה על הקלטות? ואם על פי בדיקת דם בייצתי, ממה היא נוצרה? (אני רוצה לציין שאני לא יודעת את מיקומה המדוייק - רק צד שמאל ולפי הגודל נשמע לי גדול מידי לציסטה בשחלה? האם אני טועה?) המון
על העזרה

שיר5520

New member
עוד כמה שאלות...

עוד כמה שאלות...
האם יש תחליף טבעי להורמונים כמו פרוגילוטון וטריסיקוונס?
מה ההבדל בין פרוגילוטון, פרוגינובה, טריסיקוונס וכל השאר ומה עדיף לקחת באופן שוטף במצב של מנפאוזה מוקדמת?
פעם בכמה שנים אני עושה הפסקה הפרוגילוטון, כדי לבדוק מה קורה. בתקופות של ההפסקה אני הופכת להיות עצבנית בצורה ממש לא הגיונית. האם התופעה מוכרת?
במצב של מנפאוזה מוקדמת - האם חשוב להמשיך לקבל מחזור חודשי או שאפשר להשתמש בהורמונים שלא עושים מחזור? הסבירו לי פעם שהמחזור חשוב, אבל אני לא ממש מבינה למה אי אפשר רק לקחת את ההורמונים ואת מה שהגוף צריך. תודה וסליחה על ההצפה..

Yaldi

New member
שאלות נהדרות, איפה הרופא?

עוד כמה שאלות...
האם יש תחליף טבעי להורמונים כמו פרוגילוטון וטריסיקוונס?
מה ההבדל בין פרוגילוטון, פרוגינובה, טריסיקוונס וכל השאר ומה עדיף לקחת באופן שוטף במצב של מנפאוזה מוקדמת?
פעם בכמה שנים אני עושה הפסקה הפרוגילוטון, כדי לבדוק מה קורה. בתקופות של ההפסקה אני הופכת להיות עצבנית בצורה ממש לא הגיונית. האם התופעה מוכרת?
במצב של מנפאוזה מוקדמת - האם חשוב להמשיך לקבל מחזור חודשי או שאפשר להשתמש בהורמונים שלא עושים מחזור? הסבירו לי פעם שהמחזור חשוב, אבל אני לא ממש מבינה למה אי אפשר רק לקחת את ההורמונים ואת מה שהגוף צריך. תודה וסליחה על ההצפה..
שאלות נהדרות, איפה הרופא?

סביון1

New member
תת פעילות של בלוטת התריס

תת פעילות של בלוטת התריס
שלום דר' גבע וברוך הבא לפורום תרומת ביציות. אני בת 38, מנסה להרות מזה 6 שנים, אחרי שני הריונות כימיים ושתי הפלות בשבוע 6 ו-8. אני סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס מזה 8 שנים. קשה לי להגיע לאיזון של הבלוטה כיון שכל שינוי זעיר במינון האלטרוקסין משפיע בצורה דרסטית על רמת ה-TSH שלי. לפי דרישת רופא הפיריון המטפל בי אני משתדלת, לפחות להמנע ממצב של היפו בזמן הטיפולים ולכן בדרך כלל אני בהיפר. בהריונות שהיו לי היתה תופעה קיצונית מאד של נדודי שינה החל משבוע אחרי החזרת העוברים בערך ועד לסיום ההריון. שאלתי היא האם יתכן קשר בין הבעיה בבלוטת התריס לבין נדודי השינה, וקשר בין שני אלה לבין ההפלות החוזרות שלי. תודה רבה, סביון

סביון1

New member
ועוד על תחליפים טבעים

ועוד על תחליפים טבעים
לדר' גבע שאלה נוספת בבקשה - אני נמצאת כרגע במצב ביניים - עדיין מקבלת מחזור ומבייצת כל חודש, מצד שני בדיקת FSH אחרונה הראתה 20 והביציות שלי כבר מזמן לא שוות הרבה. הרופא שלי אומר שזה מוקדם מידי להתחיל בנטילת הורמונים של גיל המעבר. אני מבקשת לדעת את דעתך בענין וגם, במידה ואכן לא כדאי ליטול הורמונים, האם כדאי ליטול תוספי מזון כלשהם (כמו פיטואסטרוגנים ממקור צמחי למשל), או להקפיד על תזונה כלשהיא, כדי להקדים תרופה ל"מכות" גיל המעבר (גלי חום, חוסר סידן וכו')? תודה, סביון

שו אלת

New member
שאלה

שאלה
אני בת 40, מטופלת הזרעות+IVF מספר מחזורים ללא בעיה ספציפית. שאלה: האם יש סיכוי שהכמויות הגדולות מאד של ההורמונים משפיעות על הפריון באופן כללי (לרעה) ?

שו אלת

New member
תוספת

שאלה
אני בת 40, מטופלת הזרעות+IVF מספר מחזורים ללא בעיה ספציפית. שאלה: האם יש סיכוי שהכמויות הגדולות מאד של ההורמונים משפיעות על הפריון באופן כללי (לרעה) ?
תוספת
הכוונה להורמונים (גונל,מנוגון) ולמדכאים למיניהם (צטרוטייד,דקא)

בעיה בביציות

בעיה בביציות
ד"ר גבע שלום רב. אני בת 32 עם בעיה קשה בביציות. מתוך כ-14 ביציות נשארים 2-3 עוברים גרועים ושבורים. לבן זוגי בעיית תנועתיות בזרע שמשתפרת בזמן הפסקת עישון. הציעו לנו תרומת ביציות דרך קפריסין. האם ניתן לשים אצבע על הסיבה לבעיה כה חמורה בביציות? מספר רופאים מהטובים שבטובים אמרו לי שאינם יכולים למצוא את מקור הבעיה, ואינם מבינים מדוע לבחורה כה צעירה יחסית יש ביציות במצב כזה. יש לציין שגם אני וגם בן זוגי מעשנים. האם יש לעישון השפעה על ביציות? אודה על תגובתך.

תרומת ביצית עקב גיל

בעיה בביציות
ד"ר גבע שלום רב. אני בת 32 עם בעיה קשה בביציות. מתוך כ-14 ביציות נשארים 2-3 עוברים גרועים ושבורים. לבן זוגי בעיית תנועתיות בזרע שמשתפרת בזמן הפסקת עישון. הציעו לנו תרומת ביציות דרך קפריסין. האם ניתן לשים אצבע על הסיבה לבעיה כה חמורה בביציות? מספר רופאים מהטובים שבטובים אמרו לי שאינם יכולים למצוא את מקור הבעיה, ואינם מבינים מדוע לבחורה כה צעירה יחסית יש ביציות במצב כזה. יש לציין שגם אני וגם בן זוגי מעשנים. האם יש לעישון השפעה על ביציות? אודה על תגובתך.
תרומת ביצית עקב גיל
שלום לדוקטור גבע יש לנו ילד ביולוגי אותו הריתי בגיל 42. עכשיו בגיל 47 אומרים לי הרופאים שהסיכוי להרות שוב הוא עם תרומה. מה הסיכוי להצלחה כשאין שום בעיית פוריות [למעט הגיל?] עד איזה גיל אפשר להצליח עם תרומה? יש משמעות להגבלת תרומה עד גיל 51? אני סובלת מלחץ דם מעט מעל לממוצע. האם עובדה זו תפגע בסיכוי ההצלחה? תודה.

תשובה

תרומת ביצית עקב גיל
שלום לדוקטור גבע יש לנו ילד ביולוגי אותו הריתי בגיל 42. עכשיו בגיל 47 אומרים לי הרופאים שהסיכוי להרות שוב הוא עם תרומה. מה הסיכוי להצלחה כשאין שום בעיית פוריות [למעט הגיל?] עד איזה גיל אפשר להצליח עם תרומה? יש משמעות להגבלת תרומה עד גיל 51? אני סובלת מלחץ דם מעט מעל לממוצע. האם עובדה זו תפגע בסיכוי ההצלחה? תודה.
תשובה
שלום רב, הסיכוי להריון ספונטני בגילך הינו נמוך ושיעור ההפלות גבוהה. מרבית הרופאים ימליצו על תרומת ביצית המאפשרת סיכויי הריון של כ 40%, בתלות כמובן בגיל התורמת. המלצתי לעבור ברור מקיף לפני פניה לתרומה בעיקר בשל היכולת לעבור הריון מלא בהצלחה. אשמח לעמוד לרשותך.

האירוח....

האירוח....
התחיל כבר? נגמר כבר? מה קורה?

מצב
הנושא נעול.
למעלה