מקפיצה

מצב
הנושא נעול.

סביון1

New member
../images/Emo124.gif שירשור שאלות לדר' אלי גבע

מקפיצה
לטובת כל מי שלא ראה את התשובה לשאלה שלו
שירשור שאלות לדר' אלי גבע
מחר, יום רביעי, בשעה שמונה בערב יתארח בפורומנו דר' אלי גבע, מומחה באנדוקרינולוגיה של הפיריון, מיילדות וגיניקולוגיה. כולכם מוזמנים לשרשר כאן מעכשיו שאלות לדר' גבע. למען הסדר אנא שרשרו את שאלותיכם להודעה הראשית הזאת. מאחלת לנו ארוח מוצלח, נעים ומשכיל. סביון

רוית ב

New member
גדילה מאוחרת ומום מולד.

מחר, יום רביעי, בשעה שמונה בערב יתארח בפורומנו דר' אלי גבע, מומחה באנדוקרינולוגיה של הפיריון, מיילדות וגיניקולוגיה. כולכם מוזמנים לשרשר כאן מעכשיו שאלות לדר' גבע. למען הסדר אנא שרשרו את שאלותיכם להודעה הראשית הזאת. מאחלת לנו ארוח מוצלח, נעים ומשכיל. סביון
גדילה מאוחרת ומום מולד.
אני בת 36, נולדתי לאחר הריון בריא ומלא במשקל 2 קילו וכמעט ללא סרעפת. נחשבתי ל"עובר רעב" היות שאמי היתה במשקל ירוד במהלך ההריון (בגלל הקאות). המום תוקן כשהייתי בת 10 ימים - ללא תופעות מיוחדות בהמשך חיי. אולם ההתפתחות והגדילה שלי היתה איטית ומאוחרת. כמו כן נחשבת למגיבה חלשה ביותר להורמונים. א. האם המום של הרניה סרעפתית הוא תורשתי? ב. האם שנים של תת משקל (לא תת תזונה) יכול להשפיע על איכות הביציות? (אני במשקל תקין כבר 5 שנים) פשוט הייתי נורא רזה תמיד. תודה ר.ב.

משקל

גדילה מאוחרת ומום מולד.
אני בת 36, נולדתי לאחר הריון בריא ומלא במשקל 2 קילו וכמעט ללא סרעפת. נחשבתי ל"עובר רעב" היות שאמי היתה במשקל ירוד במהלך ההריון (בגלל הקאות). המום תוקן כשהייתי בת 10 ימים - ללא תופעות מיוחדות בהמשך חיי. אולם ההתפתחות והגדילה שלי היתה איטית ומאוחרת. כמו כן נחשבת למגיבה חלשה ביותר להורמונים. א. האם המום של הרניה סרעפתית הוא תורשתי? ב. האם שנים של תת משקל (לא תת תזונה) יכול להשפיע על איכות הביציות? (אני במשקל תקין כבר 5 שנים) פשוט הייתי נורא רזה תמיד. תודה ר.ב.
משקל
שלום רב, לא ידוע על קשר בין תת משקל לאיכות הביציות. אולם, קיים קשר ישיר בין משקל לפעילות ההורמונלית התקינה בציר מוח-שחלה. על מנת להגיע לפעילות סדירה יש להגיע ל % שומן של 15 עד 22, בתלות בגיל. המלצתי לפנות לאנדוקרינולוג של פיריון לברור מלא. קימות מספר סיבות גנטיות לחסר מולד סרעפתי (קימים סוגים שונים) יש כמובן להיועץ בגנטיקאי. בהצלחה

שיר5520

New member
הורמונים לגיל המעבר

הורמונים לגיל המעבר
שלום ד"ר גבע ותודה על השתתפותך בפורום. בשנה האחרונה התפרסם שההורמונים שלוקחות נשים בגיל המעבר יכולים לגרום לסרטן. מצד שני רופאים הסבירו לי שזה לא נכון לגבי (אני בת 30 במנפאוזה בעקבות טיפולים כימוטרפים והשתלת מח עצם). האם זה נכון והאם תוכל להסביר באיזה מקרים ההורמונים מסוכנים ולא בריאים ואילו הורמונים רצוי לקחת? תודה

הורמונים

הורמונים לגיל המעבר
שלום ד"ר גבע ותודה על השתתפותך בפורום. בשנה האחרונה התפרסם שההורמונים שלוקחות נשים בגיל המעבר יכולים לגרום לסרטן. מצד שני רופאים הסבירו לי שזה לא נכון לגבי (אני בת 30 במנפאוזה בעקבות טיפולים כימוטרפים והשתלת מח עצם). האם זה נכון והאם תוכל להסביר באיזה מקרים ההורמונים מסוכנים ולא בריאים ואילו הורמונים רצוי לקחת? תודה
הורמונים
ערב טוב, בתחילה אבקש לאחל לך המשך בריאות שלמה. ולשאלתך, אכן את צודקת. כפי שהשבתי בשעה מוקדמת יותר, לאחרונה דווח במספר מחקרים על הקשר בין טיפול הורמונלי חליפי לסרטן השד. לאור זאת המלצתי לבחון בעיון את הסכנות בנטילה בהשוואה ליתרונות וכמו כן לבצע השואה בין סוגי הטיפולים השונים. אשמח ליעץ במידת הצורך.

rachel10

New member
whey protein and baby aspirin

שלום ד"ר, למדתי מתוך שיטוט רב באינטרנט שהרבה נשים בארה"ב ובאנגליה לוקחות WHEY PROTEIN כשישה שבועות לפני טיפול IVF וזאת במטרה לחזק את איכות הביציות. כמו כן בהרבה קליניקות ישנה הוראה לקחת גם babyaspirin כדי להקל על זרימת הדם במיוחד לטובת השחלות. בארץ עדיין לא שמעתי על כך. מה דעתך? גם במידה שאין מחקרים חד משמעיים שתומכים בנ"ל, האם מזיק לקחת? תודה רייצ'ל

אספירין

שלום ד"ר, למדתי מתוך שיטוט רב באינטרנט שהרבה נשים בארה"ב ובאנגליה לוקחות WHEY PROTEIN כשישה שבועות לפני טיפול IVF וזאת במטרה לחזק את איכות הביציות. כמו כן בהרבה קליניקות ישנה הוראה לקחת גם babyaspirin כדי להקל על זרימת הדם במיוחד לטובת השחלות. בארץ עדיין לא שמעתי על כך. מה דעתך? גם במידה שאין מחקרים חד משמעיים שתומכים בנ"ל, האם מזיק לקחת? תודה רייצ'ל
אספירין
ערב טוב רייצ'ל, לאחרונה למדנו כי קיים פער משמעותי בין רפואה המבוססת על עובדות לרפואה ללא ביסוס מדעי (טיפול הורמונלי חליפי). כיום, לא הוכח כי קיים יתרון בנטילת התכשירים אותן צינת בשאלתך, ואף עשיות להיות תופעות לואי משמעותיות. המלצתי להיועץ ברופא מומחה.

שיר5520

New member
להזכירכם, חברים..

להזכירכם, חברים..
למי שלא זוכר את השתלשלות העניינים ולכל החדשים - החלטנו להביא לפורום את ד"ר גבע מכיוון שעלו כאן שאלות רבות בנושא מנפאוזה מוקדמת, ממנה סובלות הרבה מהנשים כאן. ד"ר גבע הוא בדיוק הכתובת לשאלות בנושא זה.

סביון1

New member
אבל לא רק בנושא הזה - אפשר לשאול

להזכירכם, חברים..
למי שלא זוכר את השתלשלות העניינים ולכל החדשים - החלטנו להביא לפורום את ד"ר גבע מכיוון שעלו כאן שאלות רבות בנושא מנפאוזה מוקדמת, ממנה סובלות הרבה מהנשים כאן. ד"ר גבע הוא בדיוק הכתובת לשאלות בנושא זה.
אותו כל שאלה שנראית לכן מתאימה.

רציתי לדעת האם יש אפשרות של מחזור

אותו כל שאלה שנראית לכן מתאימה.
כאשר נמצאים בתחילת ההריון
והגוף כאילו מטעה והמחזור מגיע בצורה קלילה יותר,האם זה לא נדיר

זה ידוע שזה קורה. לא לדאוג

כאשר נמצאים בתחילת ההריון
והגוף כאילו מטעה והמחזור מגיע בצורה קלילה יותר,האם זה לא נדיר
זה ידוע שזה קורה. לא לדאוג
אני לא רופאה, אך אני יודעת שזה קורה וזה שכיח. אז אל תדאגי. מזל טוב

האם יהיה ביוץ לאחר דקפפטיל 3.75 ?

שלום אני ממש לפני ביצוע תרומת ביצית בקפריסין. ב- 1.4.04 קיבלתי דקפפטיל 3.75 . ב- 15.4.04 קיבלתי מחזור. מהיום השלישי למחזור אני מקבלת 3 פרוגינובה ביום. יש לי עובי רירית 9 - היום = לאחר 13 יום למחזור. השאיבה של התורמת תהיה ביום שישי / שבת הקרוב והחזרת עוברים לי כעבור 3 ימים. האם יתכן שיהיה לי ביוץ ואז ההחזרה תהיה כבר מאוחרת מידי בשבילי ואאחר את הרכבת מבחינת הרירית הטובה כעת ? או שמא לא יהיה ביוץ בגלל הדקפפטיל ארוך הטווח 3.75 ואני יכולה להיות רגועה שלא אאחר שום דבר כיוון שהדקפפטיל ארוך הטווח ימנע ביוץ ? תודה

דקפפטיל

שלום אני ממש לפני ביצוע תרומת ביצית בקפריסין. ב- 1.4.04 קיבלתי דקפפטיל 3.75 . ב- 15.4.04 קיבלתי מחזור. מהיום השלישי למחזור אני מקבלת 3 פרוגינובה ביום. יש לי עובי רירית 9 - היום = לאחר 13 יום למחזור. השאיבה של התורמת תהיה ביום שישי / שבת הקרוב והחזרת עוברים לי כעבור 3 ימים. האם יתכן שיהיה לי ביוץ ואז ההחזרה תהיה כבר מאוחרת מידי בשבילי ואאחר את הרכבת מבחינת הרירית הטובה כעת ? או שמא לא יהיה ביוץ בגלל הדקפפטיל ארוך הטווח 3.75 ואני יכולה להיות רגועה שלא אאחר שום דבר כיוון שהדקפפטיל ארוך הטווח ימנע ביוץ ? תודה
דקפפטיל
שלום, מאחר וקיבלת זריקת דקפפטיל 3,75 (ארוך) לא תביצי החודש. ברם, יש להתיחס ליום מתן התרופה (יום 1 או יום 21). הדימום הנ"ל מקורו במחזור הטיבעי מאחר והנני מנחש שקבלת הזריקה היתה ביום ה 21. בהצלחה

חולת קושינג

חולת קושינג
שלום לד"ר אלי גבע, אני חולת קושינג מזה 13 שנה אחרי 2 ניתוחים בהיפופיזה והקרנות. אני מועמדת לניתוח כריתת אדרנלים בחודש הקרוב. ברצוני לשאול האם יש סיכוי להיכנס להריון לאחר ניתוח זה? האם ידוע לך על מקרים דומים? ואחרונה... האם זה בכלל אפשרי להיות בהריון כאשר מקבלים כדורים תחליפיים על בסיס יומי? תודה מראש,

מחלת קושינג

חולת קושינג
שלום לד"ר אלי גבע, אני חולת קושינג מזה 13 שנה אחרי 2 ניתוחים בהיפופיזה והקרנות. אני מועמדת לניתוח כריתת אדרנלים בחודש הקרוב. ברצוני לשאול האם יש סיכוי להיכנס להריון לאחר ניתוח זה? האם ידוע לך על מקרים דומים? ואחרונה... האם זה בכלל אפשרי להיות בהריון כאשר מקבלים כדורים תחליפיים על בסיס יומי? תודה מראש,
מחלת קושינג
שלום שגית, לשאלתך, טכנית להרות הינך יכולה. ברם, על צוות רפואי בכיר (אנדוקרינולוג, נוירוכירורג, פרינטולוג) יהיה לשקול בשיתוף איתך ובין זוגך את הסכנות האפשריות בהריון (מיותר לציין כי הינך הריון בסיכון גבוהה: סכרת, יתר לחץ דם, לידה מוקדמת וכד,) בהצלחה בניתוח ובריאות שלמה

אוזי2

New member
יש לי שלושה בנים מהפריות,

רציתי לדעת אם אפשר בפעם הבאה להחזיר לי רק ביציות מופרות של בנות. שמעתי שיצא חוק שאוסר את זה, רציתי לדעת אם זה נכון. תודה מראש.

שאלה לגביי מנופאוזה מוקדמת

רציתי לדעת אם אפשר בפעם הבאה להחזיר לי רק ביציות מופרות של בנות. שמעתי שיצא חוק שאוסר את זה, רציתי לדעת אם זה נכון. תודה מראש.
אני בת 29 מוגדרת כמנופאוזה מוקדמת עם רמות של LH-55 ו-FSH-88 רציתי לשאול איך זה מגיע בגיל כה צעיר (אז בגיל 22) ואם זה דבר הפיך או בלתי הפיך . תודה מראש

זריקות גסטון

אני בת 29 מוגדרת כמנופאוזה מוקדמת עם רמות של LH-55 ו-FSH-88 רציתי לשאול איך זה מגיע בגיל כה צעיר (אז בגיל 22) ואם זה דבר הפיך או בלתי הפיך . תודה מראש
זריקות גסטון
לאחרונה פורסם אצלנו בפורום על זריקות גסטון שהן long acting האם אמת בשמועה? מה תוכל לפרט על כך? ואם הם קיימות האם קופות החולים מסבסדות אותם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה