לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1102611,026 עוקבים אודות עסקים

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
x
הודעה מהנהלת הפורום
 הפורום הינו פורום תמיכה, היעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. 
הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביציות, הודעות מסוג זה יימחקו ללא אזהרה מראש. כמו כן זהו לא המקום לחיפוש תורמות או פרסום מודעות מסוג זה

אנא קיראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום. גלישה מהנה
המשך >>

לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
01/05/2004 | 15:58
77
42
לטובת כל מי שלא ראה את התשובה לשאלה שלו
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-' שירשור שאלות לדר' אלי גבע'
שירשור שאלות לדר' אלי גבע
<< ההודעה הנוכחית
27/04/2004 | 22:50
74
84
מחר, יום רביעי, בשעה שמונה בערב יתארח בפורומנו דר' אלי גבע, מומחה באנדוקרינולוגיה של הפיריון, מיילדות וגיניקולוגיה.

כולכם מוזמנים לשרשר כאן מעכשיו שאלות לדר' גבע. למען הסדר אנא שרשרו את שאלותיכם להודעה הראשית הזאת.

מאחלת לנו ארוח מוצלח, נעים ומשכיל.

סביון
תרומת ביציות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גדילה מאוחרת ומום מולד.'
גדילה מאוחרת ומום מולד.
28/04/2004 | 09:27
1
21
אני בת 36, נולדתי לאחר הריון בריא ומלא במשקל 2 קילו וכמעט ללא סרעפת.
נחשבתי ל"עובר רעב" היות שאמי היתה במשקל ירוד במהלך ההריון (בגלל הקאות).
המום תוקן כשהייתי בת 10 ימים - ללא תופעות מיוחדות בהמשך חיי.
אולם ההתפתחות והגדילה שלי היתה איטית ומאוחרת. כמו כן נחשבת למגיבה חלשה ביותר להורמונים.
א. האם המום  של הרניה סרעפתית הוא תורשתי?
ב. האם שנים של תת משקל (לא תת תזונה) יכול להשפיע על איכות הביציות? (אני במשקל תקין כבר 5 שנים) פשוט הייתי נורא רזה תמיד.
תודה
ר.ב.

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'משקל'
משקל
28/04/2004 | 21:12
8
שלום רב,
לא ידוע על קשר בין תת משקל לאיכות הביציות. אולם, קיים קשר ישיר בין משקל לפעילות ההורמונלית התקינה בציר מוח-שחלה. על מנת להגיע לפעילות סדירה יש להגיע ל % שומן של 15 עד 22, בתלות בגיל.
המלצתי לפנות לאנדוקרינולוג של פיריון לברור מלא.
קימות מספר סיבות גנטיות לחסר מולד סרעפתי (קימים סוגים שונים) יש כמובן להיועץ בגנטיקאי.
בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'הורמונים לגיל המעבר'
הורמונים לגיל המעבר
28/04/2004 | 11:30
1
23
שלום ד"ר גבע ותודה על השתתפותך בפורום.

בשנה האחרונה התפרסם שההורמונים שלוקחות נשים בגיל המעבר יכולים לגרום לסרטן. מצד שני רופאים הסבירו לי שזה לא נכון לגבי (אני בת 30 במנפאוזה בעקבות טיפולים כימוטרפים והשתלת מח עצם). האם זה נכון והאם תוכל להסביר באיזה מקרים ההורמונים מסוכנים ולא בריאים ואילו הורמונים רצוי לקחת?

תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'הורמונים'
הורמונים
28/04/2004 | 21:18
23
ערב טוב,
בתחילה אבקש לאחל לך המשך בריאות שלמה.
ולשאלתך, אכן את צודקת. כפי שהשבתי בשעה מוקדמת יותר, לאחרונה דווח במספר מחקרים על הקשר בין טיפול הורמונלי חליפי לסרטן השד. לאור זאת המלצתי לבחון בעיון את הסכנות בנטילה בהשוואה ליתרונות וכמו כן לבצע השואה בין סוגי הטיפולים השונים.
אשמח ליעץ במידת הצורך.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'whey protein and baby aspirin'
whey protein and baby aspirin
28/04/2004 | 11:30
1
7
שלום ד"ר,
למדתי מתוך שיטוט רב באינטרנט שהרבה נשים בארה"ב ובאנגליה לוקחות WHEY PROTEIN כשישה שבועות לפני טיפול IVF וזאת במטרה לחזק את איכות הביציות.
כמו כן בהרבה קליניקות ישנה הוראה לקחת גם babyaspirin כדי להקל על זרימת הדם במיוחד לטובת השחלות.
בארץ עדיין לא שמעתי על כך. מה דעתך?
גם במידה שאין מחקרים חד משמעיים שתומכים בנ"ל, האם מזיק לקחת?
תודה
רייצ'ל
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'אספירין'
אספירין
28/04/2004 | 21:22
9
ערב טוב רייצ'ל,
לאחרונה למדנו כי קיים פער משמעותי בין רפואה המבוססת על עובדות לרפואה ללא ביסוס מדעי (טיפול הורמונלי חליפי).
כיום, לא הוכח כי קיים יתרון בנטילת התכשירים אותן צינת בשאלתך, ואף עשיות להיות תופעות לואי משמעותיות. המלצתי להיועץ ברופא מומחה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'להזכירכם, חברים..'
להזכירכם, חברים..
28/04/2004 | 11:52
5
12

למי שלא זוכר את השתלשלות העניינים ולכל החדשים - החלטנו להביא לפורום את ד"ר גבע מכיוון שעלו כאן שאלות רבות בנושא מנפאוזה מוקדמת, ממנה סובלות הרבה מהנשים כאן. ד"ר גבע הוא בדיוק הכתובת לשאלות בנושא זה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'אבל לא רק בנושא הזה - אפשר לשאול'
אבל לא רק בנושא הזה - אפשר לשאול
28/04/2004 | 11:55
4
11
אותו כל שאלה שנראית לכן מתאימה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'רציתי לדעת האם יש אפשרות של מחזור'
רציתי לדעת האם יש אפשרות של מחזור
28/04/2004 | 12:18
1
22
כאשר נמצאים בתחילת ההריון והגוף כאילו מטעה
והמחזור מגיע בצורה קלילה יותר,האם זה לא נדיר
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'זה ידוע שזה קורה. לא לדאוג'
זה ידוע שזה קורה. לא לדאוג
28/04/2004 | 12:26
14
אני לא רופאה, אך אני יודעת שזה קורה וזה שכיח. אז אל תדאגי.
מזל טוב
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'גסטון &אנדומטרין'
גסטון &אנדומטרין
28/04/2004 | 16:56
1
14
בטיפול עם תרומת ביצית.
מה עדיף לקחת גסטון או אנדומטרין?

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'פרוגסטגנים'
פרוגסטגנים
28/04/2004 | 21:24
15
ערב טוב,
לא קיים הבדל ביולוגי בין התכשירים. הוכח כי לכולן יעילות זהה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'האם יהיה ביוץ לאחר דקפפטיל 3.75 ?'
האם יהיה ביוץ לאחר דקפפטיל 3.75 ?
28/04/2004 | 12:17
1
129
שלום
אני ממש לפני ביצוע תרומת ביצית בקפריסין.
ב- 1.4.04 קיבלתי דקפפטיל 3.75 .
ב- 15.4.04 קיבלתי מחזור.
מהיום השלישי למחזור אני מקבלת 3 פרוגינובה ביום.
יש לי עובי רירית 9 - היום = לאחר 13 יום למחזור.
השאיבה של התורמת תהיה ביום שישי / שבת הקרוב והחזרת עוברים לי כעבור 3 ימים.
האם יתכן שיהיה לי ביוץ ואז ההחזרה תהיה כבר מאוחרת מידי בשבילי ואאחר את הרכבת מבחינת הרירית הטובה כעת ? או שמא לא יהיה ביוץ בגלל הדקפפטיל ארוך הטווח 3.75 ואני יכולה להיות רגועה שלא אאחר שום דבר כיוון שהדקפפטיל ארוך הטווח ימנע ביוץ ?
תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'דקפפטיל'
דקפפטיל
28/04/2004 | 21:07
53
שלום,
מאחר וקיבלת זריקת דקפפטיל 3,75 (ארוך) לא תביצי החודש.
ברם, יש להתיחס ליום מתן התרופה (יום 1 או יום 21). הדימום הנ"ל מקורו במחזור הטיבעי מאחר והנני מנחש שקבלת הזריקה היתה ביום ה 21.
בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'חולת קושינג'
חולת קושינג
28/04/2004 | 12:18
1
25
שלום לד"ר אלי גבע,

אני חולת קושינג מזה 13 שנה אחרי 2 ניתוחים בהיפופיזה והקרנות.
אני מועמדת לניתוח כריתת אדרנלים בחודש הקרוב.

ברצוני לשאול האם יש סיכוי להיכנס להריון לאחר ניתוח זה?
האם ידוע לך על מקרים דומים?
ואחרונה... האם זה בכלל אפשרי להיות בהריון כאשר מקבלים כדורים תחליפיים על בסיס יומי?

תודה מראש,
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מחלת קושינג'
מחלת קושינג
28/04/2004 | 17:21
19
שלום שגית,
לשאלתך, טכנית להרות הינך יכולה. ברם, על צוות רפואי בכיר (אנדוקרינולוג, נוירוכירורג, פרינטולוג) יהיה לשקול בשיתוף איתך ובין זוגך את הסכנות האפשריות בהריון (מיותר לציין כי הינך הריון בסיכון גבוהה: סכרת, יתר לחץ דם, לידה מוקדמת וכד,)
בהצלחה בניתוח ובריאות שלמה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'יש לי שלושה בנים מהפריות,'
יש לי שלושה בנים מהפריות,
28/04/2004 | 12:51
4
33
רציתי לדעת אם אפשר בפעם הבאה להחזיר לי רק ביציות מופרות של בנות.
שמעתי שיצא חוק שאוסר את זה, רציתי לדעת אם זה נכון.
תודה מראש.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לגביי מנופאוזה מוקדמת'
שאלה לגביי מנופאוזה מוקדמת
28/04/2004 | 13:19
3
37
אני בת 29 מוגדרת כמנופאוזה מוקדמת עם רמות של LH-55 ו-FSH-88
רציתי לשאול איך זה מגיע בגיל כה צעיר (אז בגיל 22)
ואם זה דבר הפיך או בלתי הפיך .

תודה מראש
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'זריקות גסטון'
זריקות גסטון
28/04/2004 | 14:09
1
27
לאחרונה פורסם אצלנו בפורום על זריקות גסטון שהן long acting

האם אמת בשמועה?

מה תוכל לפרט על כך?

ואם הם קיימות האם קופות החולים מסבסדות אותם.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ותוספת לגבי הגסטון'
ותוספת לגבי הגסטון
28/04/2004 | 14:30
13
האם יש הבדל בין הזריקות היומיומיות לבין אלו של אחת ל- 4 ימים מבחינת השפעתן ?
אם ההשפעה זהה מדוע לא נוהגים לתת את אלו ארוכות הטווח באופן שכיח ?
האם גם הגסטון ארוך הטווח כואב בהזרקה ?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מנופאוזה מוקדמת'
מנופאוזה מוקדמת
28/04/2004 | 21:30
30
ערב טוב,
הסיבות לקמלות מוקדמת הינן רבות: גנטיות, אימונולוגיות, מחלות שונות וטיפולים שונים ובחלקן אף לא ידועות. יש לפנות לאנדוקרינולוג של פיריון לברור מלא והמשך המלצות טיפוליות בשל ההשלכות הבריאותיות הרבות של חסר באסטרוגן.
בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'האם איקאקלומין הוא הטיפול הראשוני'
האם איקאקלומין הוא הטיפול הראשוני
28/04/2004 | 13:17
1
14
היחיד במקרה של שחלות פוליציסטיות?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'איקאקלומין'
איקאקלומין
28/04/2004 | 21:38
10
ערב טוב,
האבחנה של המחלה של השחלות הפוליציסטיות דורשת מספר קריטריונים ברורים. שחלות פוליציסטיות באולטרהסאונד אינן מהוים קריטריון!
כיום קימת התפתחות וחדשנות חסרת תקדים בהבנת המחלה. המחלה מקיפה כ 7 עד 10 אחוז מהנשים בגיל הפיריון ובסיסה בפגם נקודתי בקולטנים לאינסולין ברקמות הגוף, כולל השחלה.
לאור החשיבות הרבה של הנושא על הבריאות: כלי דם, סכרת, יתר לחץ-דם וגם פיריון, הנני ממליץ לפנות לאנדוקרינולוג של פיריון בעל הכרה רחבה של הנושא.    
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'icsi'
icsi
28/04/2004 | 13:50
5
שלום דר' גבע

אודה לך על שתיים שלוש מילים בנושא סיכויים וסיכונים כאשר מבוצעת הפרייה בשיטת icsi

המון המון תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר גבע'
שלום ד"ר גבע
28/04/2004 | 13:51
3
15
אני סובלת מתסמונת שנקראת Androgen insensitive syndrome או בשם היותר מוכר Testicular feminization. נשאתי והבאנו ילדים (תאומים) מתרומת ביצית + פונדקאות ולכן אני מרשה לעצמי להתערב בפורום...
שאלתי. אני מקבלת הורמון פרמריל 1.5 כבר שנים. הבדיקות שאני עורכת מדי שנה (שנה + )הן תקינות אבל אני חוששת מגל הפירסומים על ההרומונים האם באמת האלטרנטיבות הטבעיות יכולות לשמש תחליף (אני בת 32)? כמו כן יש לי נשירה איומה, היתכן שזה שייך?
תודה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'היי,'
היי,
28/04/2004 | 14:25
10
תוכלי לספר לי קצת על התהליך של הפונדקאות עם תרומת הביצית.

זה נושא שקרוב אלי ואצטרך לעבור אותו.
וזה נראה כמעט בלתי אפשרי.

תודה,
ליאת.

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'Androgen insensitive syndrome'
Androgen insensitive syndrome
28/04/2004 | 17:16
1
11
ערב טוב,
אכן יש מקום לבחון שנית עם הרופא המטפל את הטיפול ההורמונלי התחליפי אותו הינך מקבלת. אכן לאחרונה היו מספר פרסומים מדעים חשובים על הקשר בין ההורמון אותו את נוטלת ועליה בשיעור הפקקות (קרישי דם) וסרטן שד.
שאלתי הרפואית, האם עברת ניתוח לאחר השלמת הבגרות המינית?
נ.ב. נשירת שער עשויה לנבוע גם מעודף ההורמון טוסטוסטרון
בברכת בריאות והצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'אכן עברתי ניתוח בגיל 21'
אכן עברתי ניתוח בגיל 21
28/04/2004 | 21:09
7
יש לי אחיינית בת 12.5 עם אותה בעיה שעברה את הניתוח כשהיתה תינוקת (היתה לה הרניה והרופא החליט "על הדרך" להוציא את השרידים) ועכשיו היא מקבלת הרומונים.
תודה, אני אפנה לרופא בפגישתנו הבאה...
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר גבע, שאלה בנושא ביציות'
שלום ד"ר גבע, שאלה בנושא ביציות
28/04/2004 | 14:22
1
19
שלום ד"ר גבע,

שמי ליאת ויש לי תסמונת רוקיטנסקי. לאחר אולטראסאונד וגינלי גילו
שחסרה כליה ימנית, שחלה ימנית ושאין רחם ווגינה (נרתיק) פצפון בגודל כ-2 ס"מ.
בוצעו גם מס' בדיקות של הורמונים שיצאו תקינות.
ע"מ להביא ילדים לעולם אזדקק לפונדקאות.
לאחר מכן נפגשתי עם ד"ר אוסוואלדו רבינוביץ' (מומחה מס' 1 בתסמונת
רוקיטנסקי) לשם תחילת הטיפול לפתרון בעעית הנרתיק.
הוא עיין בבדיקות ההורמונים וציין שהורמון הפרוגסטרון יצא לי מאוד גבוה,
משמע אני מבייצת ויש לי ביציות.
לטענתו, ייתכן מאוד שבשעת בדיקת הדגם הייתי בביוץ.

לאחרונה עשו לי MRI שבו לא התגלתה אף שחלה.

שאלתי לך היא הכיצד ייתכן דבר כזה?
האם ה-MRI לא תקין?
האם הפרוגסטרון מעיד על עוד דברים מלבד ביוץ? (פרוגסטרון גבוה).
מה אתה ממליץ לי לעשות ע"מ שאדע בוודאות שיש לי ביציות ושאני אכן מבייצת.

תודה,
ליאת.

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לליאת'
לליאת
28/04/2004 | 17:06
18
שלום רב,
התסמונת ע"ש רוקיטנסקי כוללת העדר שליש עליון של הנרתיק, רחם וחצוצרות. היא איננה כוללת פגיעה בשחלות (ממקור עוברי שונה) ולפיכך התפתחותיך המינית, שיעור, משקל, עצם הינם תקינים.ולכן, העדר שחלות ב MRI (שאיננה מהווה את הבדיקה האופטימלית), איננה נובעת מהעדרן.
ערכי פרוגסטרון גבוהים עשויים להיות תוצאת ביוץ אך יש להזהר ולבחון אפשריות נוספות כדוגמת: טיפול תרופתי, פעילות יתר של בלוטת יותרת הכליה, פגם אנזימתי וכד,
ועל כך ניתן להתיעץ עם הרופא המטפל.
בריאות שלמה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום דר' אלי גבע'
שלום דר' אלי גבע
28/04/2004 | 14:28
2
6
רציתי לשאול את דעתך.

אני מטופלת ב IVF אחרי נסיון רביעי שנכשל.

בכל הפעמים יש הפריות (איקסי) ועוברים באיכות טובה עד טובה מאוד, אבל אין השתרשות.

מנסיונך, איזה תהליכים נוספים היית מציע לשקול על מנת לעזור להשתרשות? אני אמנם "מצויה בחומר" אבל רציתי לשאול את דעתך האישית לאור נסיונך.

למען הגילוי הנאות - אני מטופלת ביחידה בליס, שני פרוטוקולים קיבלתי ממך, זכיתי לשתי החזרות מידייך, ואתה חסר לי שם מאוד

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'IVF וכשלונות חוזרים'
IVF וכשלונות חוזרים
28/04/2004 | 16:57
1
14
שלום רב,
תודה על תגובתך.
תשובתי תהיה חלקית בהעדר נתונים נוספים (גיל, סיבת אי פיריון, סוג אי פיריון, וכד.)
האפשריות הינן:
ברור חלל הרחם (היסטרוסקופיה אבחנתית)
שיפור יכולת ההנצה העוברית (AZH)
ברור אימנולוגי (נוגדנים ספציפיים ולא) וטרומבופליה נרכשת וגנטית
ולבסוף ניתן לשנות את היחידה המטפלת

הרבה הצלחה...
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה על תגובתך המהירה '
תודה על תגובתך המהירה
28/04/2004 | 20:04
8
מקווה שזה בסדר להוסיף עוד פרטים.

אני בת 41, ואנחנו מה"לא מוסברים", היסטרוסקופיה תקינה, פרופיל הורמונאלי תקין, בדיקות לקרישיות יתר תקינות.

באמת שקלנו בחיוב עזרה בהנצה, אבל לא ממש חשבנו על שינוי ביחידה המטפלת.....
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'עוד על הורמונים חלופיים ועוד...'
עוד על הורמונים חלופיים ועוד...
28/04/2004 | 14:42
14
שלום ד"ר גבע, ותודה על נכונותך להגיע אלינו ולהשיב לשאלות.
יש לי כמה שאלות (חלקן קשורות למה שכבר נשאל):

לגבי הורמונים למי שסובלת ממנופאוזה או אימנוראה. האם יש עדיפות לסוג מסויים של הורמונים? אני לקחתי כמה שנים גינרה- בכלל לא ידעתי על הפרוגילוטון... בהנחה שאין סיכוי לנס ואין משמעות לקחת גלולות למניעת הריון (למרות ההומור השחור הגלום בכך). האם סוג מסויים חלש יותר מבחינת ההרכב ההרומונלי, ולכן בטוח יותר לשימוש תקופה ארוכה יותר? האם יש יותר מחקרים על שימוש לטווח ארוך בסוג אחד לעומת האחר?

האם ידוע על קשר בין מחלות אוטו אימוניות ובין מנופאוזה/אמנוריאה? [אני סובלת ממחלה אוטו אימונית, וטופלתי תקופות ארוכות מאוד במינונים גבוהים (מאוד) של קורטיזון]?

ואם כבר עיסוק בסטרואידים...שמעתי שלעיתים מוצע כטיפול בהפסקת מחזור- לקיחת סטרואידים לצורך גירוי של השחלות- האם יש דבר כזה? אם כן- למי הוא מתאים?

האם יש דבר כזה - רמת פרוגסטרון ו/או אסטרוגן גבוהים מדי להשתרשות עובר? האם יש דבר כזה "חלון החזרה" שמשמעותי בו מאוד מתי מתחילים לקחת פרוגסטרון לפני ההחזרה?

תודה רבה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה דר' גבע'
תודה דר' גבע
28/04/2004 | 15:45
1
6
אני בעלת תיסמונת טרנר מטופלת כיום בהרמונט ויש לי כמה שאלות
1 האם העובדה שעד מספר חודשים לא לקחתי כדורים בקביעות תפגע בסיכוי הטיפול
2 האם העובדה שהדימום מגיע רק אחרי 4 ימים מהכדור האחרון ושיש דימום קצר וקל מעידה על משהוא לגבי סיכוי הצלחת הטיפול
3 רציתי לחזק שאלה שנשאלה האם אין הגברת הסיכוי לחלות בסרטן בעקבות לקיחה ממושכת של הכדור הנ"ל
4 למה יש עדיפות לתמיכה בגסטון לעומת האפשרויות הנוספות האם ניתן להגיד ש במצבי יהיה אפשר להשתמש בתחליפים?
תודה רחלי
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לרחל'
לרחל
28/04/2004 | 16:49
8
שלום רחל,
לפי הספרות הרפואית לא נמצא קשר בין הפסקת טיפול לתקופה של חודשים-שנים לבין הצלחת הטיפול. חשיבות הטיפול הקבוע הינה לשמור על מסת העצם בעיקר (מניעת אוסטאופורוזיס)
כמו כן, אין קשר בין אופי הדימום והצלחה (למעט דימום במהלך הטיפול המלווה בחוסר יציבות של רירית הרחם). לציין כי הרמונט הינה גלולה בעלת "מינון נמוך" עם נטיה אפשרית לדימום לא סדיר מוגבר
לפי הספרות הרפואית לא נמצא קשר בין טיפול בגלולות לבין סרטן ללא קשר לתסמונת טרנר
אין ראיות תומכות בספרות על הבדל אפשרי בין תרופות הפרוגסטרון. לכולן, שיעור הריון דומה. ההבדל בצורת הנטילה, ספיגה, הענות ואיך לא ...מחיר
בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר גבע'
שלום ד"ר גבע
28/04/2004 | 17:11
8
בת 34 וחצי, בטיפולי IVF כשנה עקב בעית זרע חמורה.
במחזור הראשון נשאבו 4 ביציות, התפתחו שני עוברים נקלט הריון אחד שהפסיק להתפתח בשבוע 8 לאחר שכבר נצפה דופק.
שלושת המחזורים הבאים בוטלו עקב תגובה נמוכה (2-3 ביציות, E2 600-700).
FSH הגיע פעם אחת ל14 ופעם אחת ל12.7 (9 לפני הטיפול הראשון).
נוסו פרוטוקולים עם ובלי דיכוי.
הרופא המטפל טוען שמכאן רק לתרומת ביצית. האם אתה מסכים עם הקביעה שאין טעם לנסות שוב?
רק לציין שאני מטופלת בארצות הברית
אודה על תשובתך
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'קומדין והריון'
קומדין והריון
28/04/2004 | 17:37
1
12
אני בת 35, לוקחת קומדין 5 מ"ג ביום, (עברתי החלפת מסתם אורטלי בגלל מום מלידה) אחרי שתי הריונות טבעיים וגרידה בשבוע 7 -8 .

1. האם הקומדין יכול להוות מכשול לקליטת עוברים והתפתחותם?
(בזמן ההריון עברתי להפרין)

התחלתי לפני שנה טיפולי פוריות וגילו FSH  גבוה מתנדנד בין 25 -86
עברתי לפני כחודש היסטרו אבחנתית וצילום רחם - תקינים ללא ממצא פתלוגי.

(אני לוקחת אומגה 3 לטיפול טבעי לתופעות הורמונליות, שלעתים רחוקות מופיעות כמו גלי חום.)

2.אני לפני תורמת ביציות מה אלו עוד בדיקות תרופות מומלץ עבורי בתחום הקניקולוני בכדאי לאשר קליטה ושמירת על הריון?

תודה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'קומדין'
קומדין
28/04/2004 | 21:57
8
ערב טוב,
הספרות ממליצה על מעבר לטיפול אנטי קרישתי אחר לקראת הריון כדוגמת הפרין או קלקסאן. יש מקום להיועץ בהקדם עם הרופא המטפל.
בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי השפעות של ההורמונים'
שאלה לגבי השפעות של ההורמונים
28/04/2004 | 18:00
13
עברתי טיפולי פוריות רבות, הזרקתי כמויות גדולות של מנוגון, וכן פרוגסטרון בנרות ובזריקות. שאלתי: מהם ההשפעות של הורמונים אלו? ואלו בדיקות תקופתיות עלי לעשות מלבד בדיקת שד ופאפ. תודה תולי.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'הריון ו- FSH גבוה'
הריון ו- FSH גבוה
28/04/2004 | 18:28
1
25
אני הבעל של פילפלת.

פילפלת אבחנה ב- FSH גבוה , כלוןמר מנופזה מוקדמת.

למורות זאת היא נקלטה להריון פעמיים בצורה ספונטני אך בשתי מקרים אילו העובר הפסיק להתפתח בשבוע 7 ו-8.

מה הם בוצע מחקר על הצלחות של הריונות מוצלחות ללא תרומת ביציות לנשים במנופזה מוקדמת. יש לנו בפורום דוגמא אחת כזו עם ילד מקסים בן שלוש.

מאז שאני מכיר את פילפלת היו לה מחזורים לא סדירים כלומר, רציף לתקופה ואז נעלם לתקופה ואז חוזר. האם זה גם יכול להיות קשור לתופעות המונפזה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה של מלח..'
בהמשך לשאלה של מלח..
28/04/2004 | 19:00
14

אכן שומעים על מקרים בהם למרות ה-FSH הגבוה מאוד יש פתאום הריונות. מכיוון שידוע שזה עלול לקרות - מה אפשר לעשות כדי לעודד את זה בתקופה שבה אנחנו לא בשום טיפולים. האם ההורמונים שאנחנו לוקחים באופן קבוע לא יכולים למנוע את ההריון, מכיוון שהם גורמים לביוץ לא טבעי שאולי מדכא את הביוץ הטבעי? האם צריך להפסיק אותם לפעמים כדי לנסות להיכנס להריון? האם יש ימים מסוימים בהם עדיף לנסות ואיך אפשר לדעת אותם אם הביוץ שלנו מדומה?

אני נמצאת במצב של מנפאוזה מגיל 19 (בעקבות טיפולים כימוטרפיים והשתלת מח עצם) וכרגע אני בהפסקה ארוכה בטיפולים ומחכה לילדה מאימוץ - מה עדיף לקחת בינתיים ואיך אפשר לעודד מצב של הריון ספונטני?

תודה רבה

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום לדר' גבע'
שלום לדר' גבע
28/04/2004 | 18:32
4
11
לפני כשבוע גיליתי שיש לי שחלות פוליציסטיות (יש לציין כי המחזור שלי סדיר).
כמו כן גילו שיש לי שרירן אחורי תוך דופני בגודל  8מ"מ. ועובי רירית הרחם 7מ"מ.
אנחנו מנסים כבר 11 חודשים להיכנס להריון ללא הצלחה, ועכשיו אני מבינה למה. יש לי תור למרפאת פוריות רק בעוד חודש.
רציתי לדעת האם נשים במצבי נכנסו להריון ? ואלו טיפולים בדר"כ נשים במצבי עוברות על מנת להיכנס להריון?
אני יודעת שכל מקרה נבדק לגופו אבל אודה לך אם תוכל לענות לי בכלליות על תסמונת השחלות הפוליצסטיות ועל שרירן ברחם, אולי תשובותיך ירגיעו אותי במעט.
בתודה, עדן

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר גבע'
שאלה לד"ר גבע
28/04/2004 | 19:10
1
7
שלום,
אנחנו מטופלים מזה שנה וחצי ב - I.V.F. ( סה"כ 4 שאיבות + 3 מוקפאים). שני הריונות כימיים.
הופנינו לטיפולים בעקבות שחלות פולציסטיות וזרע בינוני (וריקוצלה שטרם טופלה).
לאפרת יש אבא חולה סכרת דרגה 2 וגם אמא שלו. האם כדאי ללכת לבדוק רמות אינסולין בדם בעקבות המאמרים האחרונים שפורסמו על הקשר בין תנגודת אינסולין לשחלות פולציסטיות.
והאם טיפול תרופתי יכול להשפיע על הטיפול הבא?
תודה מראש
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'IVF ועוד...'
IVF ועוד...
28/04/2004 | 21:53
16
שלום,
כפי שמצאתם בתשובותי הקודמות (שחלות פולציסטיות) יש מקום לפנות לרופא ממומחה לתחום זה ובהקדם.
כמו כן, בשל 2 ההריונות הכימיים אותן עברתם יש להשלים בהקדם את הברור (תנגודת לאינסולין) ובמקביל ברור אימונולוגי וקרישתיות.
אשמח לעמוד לשירותכם.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות'
שחלות פוליציסטיות
28/04/2004 | 21:44
1
6
עדן בר היחידה,
אולם לא היחידה עם שחלות פוליציסטיות. המליץ לך לעין בתשובתי הקודמת על הנושא.
לגבי השרירנים, אוסיף ואומר כי מתאם קיים רק באותם מקרים של שרירן תת-רירי הפוגם ברירית הרחם.
אשמח ליעץ לך בעתיד והמשך ערב טוב.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'גם אני גיליתי לאחרונה שיש לי'
גם אני גיליתי לאחרונה שיש לי
28/04/2004 | 21:55
15
שחלות פולי' אחרי שנה של ניסיונות עם הריון כימי לפני 4 חודשים.

עכשיו גם התברר שיש לי ציסטה בגודל של 5*6 ס"מ בצד שמאל.

מכיוון שאנחנו מנסים להרות לא הייתי רוצה לקחת שוב גלולות - האם יש עדיפות לשיטה מסויימת בכדי להפתר מהציסטה? (כבר ביצעתי בדיקת דם שיצאה תקינה ובדיקת דופלר יש לי ביום ראשון הקרוב.)

מדוע בעצם מקשה ציסטה על הקלטות? ואם על פי בדיקת דם בייצתי, ממה היא נוצרה? (אני רוצה לציין שאני לא יודעת את מיקומה המדוייק - רק צד שמאל ולפי הגודל נשמע לי גדול מידי לציסטה בשחלה? האם אני טועה?)

המון על העזרה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'עוד כמה שאלות...'
עוד כמה שאלות...
28/04/2004 | 19:06
1
3

האם יש תחליף טבעי להורמונים כמו פרוגילוטון וטריסיקוונס?

מה ההבדל בין פרוגילוטון, פרוגינובה, טריסיקוונס וכל השאר ומה עדיף לקחת באופן שוטף במצב של מנפאוזה מוקדמת?

פעם בכמה שנים אני עושה הפסקה הפרוגילוטון, כדי לבדוק מה קורה. בתקופות של ההפסקה אני הופכת להיות עצבנית בצורה ממש לא הגיונית. האם התופעה מוכרת?

במצב של מנפאוזה מוקדמת - האם חשוב להמשיך לקבל מחזור חודשי או שאפשר להשתמש בהורמונים שלא עושים מחזור? הסבירו לי פעם שהמחזור חשוב, אבל אני לא ממש מבינה למה אי אפשר רק לקחת את ההורמונים ואת מה שהגוף צריך.

תודה וסליחה על ההצפה..
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלות נהדרות, איפה הרופא?'
שאלות נהדרות, איפה הרופא?
28/04/2004 | 21:38
4
לצפיה ב-'תת פעילות של בלוטת התריס'
תת פעילות של בלוטת התריס
28/04/2004 | 19:18
8
שלום דר' גבע וברוך הבא לפורום תרומת ביציות.

אני בת 38, מנסה להרות מזה 6 שנים, אחרי שני הריונות כימיים ושתי הפלות בשבוע 6 ו-8.

אני סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס מזה 8 שנים. קשה לי להגיע לאיזון של הבלוטה כיון שכל שינוי זעיר במינון האלטרוקסין משפיע בצורה דרסטית על רמת ה-TSH שלי. לפי דרישת רופא הפיריון המטפל בי אני משתדלת, לפחות להמנע ממצב של היפו בזמן הטיפולים ולכן בדרך כלל אני בהיפר.

בהריונות שהיו לי היתה תופעה קיצונית מאד של נדודי שינה החל משבוע אחרי החזרת העוברים בערך ועד לסיום ההריון. שאלתי היא האם יתכן קשר בין הבעיה בבלוטת התריס לבין נדודי השינה, וקשר בין שני אלה לבין ההפלות החוזרות שלי.

תודה רבה,
סביון
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ועוד על תחליפים טבעים'
ועוד על תחליפים טבעים
28/04/2004 | 19:39
5
לדר' גבע שאלה נוספת בבקשה -

אני נמצאת כרגע במצב ביניים - עדיין מקבלת מחזור ומבייצת כל חודש, מצד שני בדיקת FSH אחרונה הראתה 20 והביציות שלי כבר מזמן לא שוות הרבה. הרופא שלי אומר שזה מוקדם מידי להתחיל בנטילת הורמונים של גיל המעבר. אני מבקשת לדעת את דעתך בענין וגם, במידה ואכן לא כדאי ליטול הורמונים, האם כדאי ליטול תוספי מזון כלשהם (כמו פיטואסטרוגנים ממקור צמחי למשל), או להקפיד על תזונה כלשהיא, כדי להקדים תרופה ל"מכות" גיל המעבר (גלי חום, חוסר סידן וכו')?

תודה,
סביון
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
28/04/2004 | 19:44
1
3
אני בת 40, מטופלת הזרעות+IVF מספר מחזורים ללא בעיה ספציפית.
שאלה: האם יש סיכוי שהכמויות הגדולות מאד של ההורמונים משפיעות על הפריון באופן כללי (לרעה) ?

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
28/04/2004 | 22:09
4
הכוונה להורמונים (גונל,מנוגון) ולמדכאים למיניהם (צטרוטייד,דקא)
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'בעיה בביציות'
בעיה בביציות
28/04/2004 | 20:09
2
9
ד"ר גבע שלום רב.
אני בת 32 עם בעיה קשה בביציות. מתוך כ-14 ביציות נשארים 2-3 עוברים גרועים ושבורים.
לבן זוגי בעיית תנועתיות בזרע שמשתפרת בזמן הפסקת עישון.
הציעו לנו תרומת ביציות דרך קפריסין.
האם ניתן לשים אצבע על הסיבה לבעיה כה חמורה בביציות?
מספר רופאים מהטובים שבטובים אמרו לי שאינם יכולים למצוא את מקור הבעיה, ואינם מבינים מדוע לבחורה כה צעירה יחסית יש ביציות במצב כזה.
יש לציין שגם אני וגם בן זוגי מעשנים.
האם יש לעישון השפעה על ביציות?
אודה על תגובתך.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תרומת ביצית עקב גיל'
תרומת ביצית עקב גיל
28/04/2004 | 20:43
1
44
שלום לדוקטור גבע

יש לנו ילד ביולוגי אותו הריתי בגיל 42. עכשיו בגיל 47 אומרים לי הרופאים שהסיכוי להרות שוב הוא עם תרומה.
מה הסיכוי להצלחה כשאין שום בעיית פוריות [למעט הגיל?]
עד איזה גיל אפשר להצליח עם תרומה?
יש משמעות להגבלת תרומה עד גיל 51?
אני סובלת מלחץ דם מעט מעל לממוצע. האם עובדה זו תפגע בסיכוי ההצלחה?

תודה.

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/04/2004 | 22:10
27
שלום רב,
הסיכוי להריון ספונטני בגילך הינו נמוך ושיעור ההפלות גבוהה. מרבית הרופאים ימליצו על תרומת ביצית המאפשרת סיכויי הריון של כ 40%, בתלות כמובן בגיל התורמת.
המלצתי לעבור ברור מקיף לפני פניה לתרומה בעיקר בשל היכולת לעבור הריון מלא בהצלחה.
אשמח לעמוד לרשותך.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'האירוח....'
האירוח....
28/04/2004 | 20:56
2
8
התחיל כבר? נגמר כבר?
מה קורה?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'היתה אי הבנה, הוא מיד מתחיל לענות'
היתה אי הבנה, הוא מיד מתחיל לענות
28/04/2004 | 21:06
1
6
לצפיה ב-''
28/04/2004 | 21:23
1
לצפיה ב-'יש סיבה בגללה הוא לא עונה על'
יש סיבה בגללה הוא לא עונה על
28/04/2004 | 21:23
10
כל השאלות?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלות שמחפשות תשובה'
שאלות שמחפשות תשובה
28/04/2004 | 21:36
2
4
שלום דר' גבע
אני בת 33 מאובחנת כבר כ-3 שנים עם מנאופוזה, אמא לעידו שנולד מתרומת ביצית.
אני חשה שיש בעיה בהבנה של רופאים ואפילו ותיקים בנושא המנפואוזה אצל נשים צעירות. עברתי מרופא אחד לשני ואני מרגישה שלרוב אני נופלת בין הכיסאות. אשמח לשאול אותך איזה בדיקות תקופתיות עליי לעבור? האם יש צורך בבדיקת ממוגרפיה עם תחילת הטיפול ההורמונלי? אייך שומרים על רחם במצב יעיל ותקין על מנת להכנס שוב להריון בעתיד?
ושאלה אחרונה, לפני ההריון הייתי בחורה רזה ועכשיו כמעט שנה אחרי אני לא מצליחה להרזות אני מבינה שזה קשור לגיל המעבר אך האם הטיפול ההורמונלי שחזרתי אליו לא מזמן לא אמור לעזור??
תודה מכל הלב
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מנאופוזה'
מנאופוזה
28/04/2004 | 22:25
1
11
Yaldi שלום,
לשאלתך, יש לבדוק את הברור אותו עברת ובהתאם להביא בפניך את האפשריות הטיפוליות הקימות. יש לעבור מספר בדיקות תקופתיות גניקולוגיות ואחרות. החשובה שבהן הינה צפיפות העצם. אין מגבלה "בשמירת הרחם" ויכולתך להרות קימת ותשאר ללא כל שינוי. בנוגע למשקל קימות מספר אפשריות שהעלת רק אחת מהן.
המלצתי לעמוד בקשר קבוע עם רופא המתמחה בנושא זה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מהו רופא המתמחה? גניקולוג?אנדוקרינו'
מהו רופא המתמחה? גניקולוג?אנדוקרינו
28/04/2004 | 22:50
215
לצפיה ב-'כאבי ראש על רקע הורמונלי'
כאבי ראש על רקע הורמונלי
28/04/2004 | 21:40
7
דר אלי גבע שלום
אני בת 40 ,נשואה +3 סובלת למעלה מעשרים שנה מכאבי ראש סביב המחזור (יותר משבועיים9) כאבי הראש משתקים את חיי עד כדי כך שלפני 4 שנים עשיתי הסבק\ה מקצועית וצמצמתי את שעות עבודתי בצורה משמעותית..(בהריונות לא סבלתי)איזה פתרונות חדשניים קיימים ? ראיתי בטלויזיה בערוץ 10 את ד"ר הרינג שהציגה כדור חדש מניעתי נגד כאב ראש . מה ידוע לך עליו? איזה שיטות חדשניות קימות?האם ניתן לאזן את ההורמונים? מה דעתך על המירנה? יש לי אותה כבר שניה וחצי ללא הקלה. האם היא יכולה להחמיר כאבי ראש?
אודה על תשובה
האי מייל שלי   almacs@bezeqint.net
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'כאבי ראש הורמונליים'
כאבי ראש הורמונליים
28/04/2004 | 21:50
5
דר' גבע שלום
הנני בת 40 , נשואה +3 סובלת מכאבי ראש סביב המחזור מגיל צעיר. כאבים המפריעים לתפקוד יומיומי עד כדי כך שעשיתי הסבה אקדמאית והורדתי משמעותית בשעות העבודה. האם זה התחום שלך? מה ניתן לעשות? האם ידוע לך משהו על הכדור המניעתי שד"R הרינג הציגה בערוץ 10 ? על המירנה מה דעתך האם זה יכול להכביד על כאבי ראש? מהנסיון איתי זה לא עזר.
אם זה התחום שלך אודה לך אם תעביר לי אי מייל almacs@bezeqint.net.il
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'אי הופעת מחזור'
אי הופעת מחזור
28/04/2004 | 21:52
26
אני בת 47, יש לי ילדה בת 4 , אני עדיין מניקה אותה (בעיקר בלילה), האם זו יכולה להיות הסיבה שהמחזור החודשי לא הופיע מאז הלידה?
לפני שנה עשיתי בדיקות דם וה FSH היה מאד גבוה (אם זכור לי נכון, מעל 100). האם אי הופעת המחזור קשור ל FSH או להנקה או שניהם? האם יש בעיה בכך? לי זה לא מפריע, רק לפעמים מודאגת שמא זה מעיד על בעיה כלשהיא.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לגביי בוסרלין'
שאלה לגביי בוסרלין
28/04/2004 | 22:04
1
5
שלום רב,
אני נמצאת בטיפולי IVF .
כבר שבועיים בבוסרלין-הסנפה X 3 פעמים ביום X3.
אתמול התחלתי במקביל טיפול בגונל F . אתמול התחילו לי תופעות של עיקצוצים ותחושת נימלול קלה בכפות הידיים, אני מבינה שזאת תופעת לוואי מבוסרלין.שאלתי היא מדוע זה קורה? אני מנסה כרגע להוריד את מינון הבוסרלין ע"מ לא להפסיק את הטיפול לחלוטין.

אשמח לקבל תשובה ולהבין יותר טוב מה פשר התופעות הנ"ל והאם זה יכול לפגוע בסיכויי ההצלחה של הטיפול בהמשך.

תודה רבה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'התשובה של דר' גבע'
התשובה של דר' גבע
29/04/2004 | 09:04
8
יעל, מפלצת ההודעות המיתולוגית בלעה את התשובה של דר' גבע אלייך אבל הצלחתי לשלוף את התשובה ממלתעותיה (מהכרטיס האישי שלו בעצם). אז אני מעתיקה לך את התשובה לכאן.

יעל היקרה,
יש מקום להיועץ מידית עם הרופא המטפל וכמו כן, נוירולוג. האבחנה המבדלת של התופעות אותן תיארת הינן תופעות מוחיות הקשורות בכלי הדם המוחיים.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'כאבי ראש הורמונליים'
כאבי ראש הורמונליים
28/04/2004 | 22:10
6
דר' גבע שלום
הנני בת 40 , נשואה +3 סובלת מכאבי ראש סביב המחזור מגיל צעיר. כאבים המפריעים לתפקוד יומיומי עד כדי כך שעשיתי הסבה אקדמאית והורדתי משמעותית בשעות העבודה. האם זה התחום שלך? מה ניתן לעשות? האם ידוע לך משהו על הכדור המניעתי שד"R הרינג הציגה בערוץ 10 ? על המירנה מה דעתך האם זה יכול להכביד על כאבי ראש? מהנסיון איתי זה לא עזר.
אם זה התחום שלך אודה לך אם תעביר לי אי מייל almacs@bezeqint.net.il
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'נא לא לשרשר יותר שאלות'
נא לא לשרשר יותר שאלות
28/04/2004 | 22:11
6
לאור כמות השאלות הגדולה, ומכיון שכולנו (גם דר' גבע) צריכים ללכת לישון מתישהוא, נבקש להפסיק לשרשר שאלות, דר' גבע יחזור לפורום בימים הקרובים לענות לשאלות שנשארו.

תודה לכולם ובעיקר לדר' גבע על ההיענות לאתגר.

מי שרוצה לפנות לדר' גבע להמשך יעוץ באופן אישי יכולה לעשות זאת דרך מחלקת נשים באיכילוב, או מרפאת נוי בקטוביץ של קופת חולים כללית או למרפאתו הפרטית.

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'כאבי ראש הומונליים'
כאבי ראש הומונליים
28/04/2004 | 21:44
2
4
דר גבע שלום
אני לא משוכנעת שזה התחום שלך אבל אם כן אודה לך באם תעביר לי מסר אישי ואז אוכל להרחיב בעניין
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'כאבי ראש'
כאבי ראש
28/04/2004 | 21:49
1
8
ערב טוב מיכל,
"כאבי ראש הומונליים" ידועים זמן רב, ברם, הסיבות והתאוריות רבות (עודף או חסר באסטרוגן, פרוגסטרון, פרולקטין, אנדורפינים, אדרנלין, סוכר...).
יש להיועץ עם הרופא המטפל ונוירולוג לשלילת מיגרנה המהוה הוריה חלקית להמנע מטיפול הורמונלי.
מקווה שעזרתי ואשמח ליעץ בעתיד.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לצערי עברתי ניורולוגים רבים ללא הוא'
לצערי עברתי ניורולוגים רבים ללא הוא
28/04/2004 | 21:59
4
יל . כפי שאתה יכול לתאר לעצמך לא ישבתי בחיבוק ידים במשך עשרים שנה בעיקר שיש לנו במשפחה מס' רופאים שלצערי חיים בחול ואף הם מנסים לבדוק ולהואיל משם. עברתי את דר" קרסו (דיקור) כבר לפני 13 שנה את ד"ר קוריצקי שהזריק לי לצוואר לפני 15 שנה. לאחרונה הייתי אצל ד"ר מוסק שנתן לי אלטרולט ומדבקות אוורל אך ללא הואיל. חשבתי שאתה שבא מהתחום האנדוקריני(גינקולוגי תוכל לעזור.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'האם אפשר להמשיך ולשאול את דר גבע?'
האם אפשר להמשיך ולשאול את דר גבע?
30/04/2004 | 10:58
7
לצפיה ב-'תודה. יש סיכוי שהוא יענה.....'
תודה. יש סיכוי שהוא יענה.....
01/05/2004 | 16:01
1
7
לשאר השאלות שהוא לא הספיק ?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'הדוקטור הבטיח וכולנו מקוים שהוא גם'
הדוקטור הבטיח וכולנו מקוים שהוא גם
01/05/2004 | 17:11
7

הודעות אחרונות

15:25 | 16.01.19 אורחים בפורום
09:57 | 15.01.19 אורחים בפורום
22:31 | 13.01.19 אורחים בפורום
10:17 | 12.01.19 אמונה פריון ואהבה
12:25 | 06.01.19 אופטימית54
16:09 | 04.01.19 אורחים בפורום
14:20 | 04.01.19 החיים בורוד2
08:46 | 03.01.19 אורחים בפורום
20:05 | 01.01.19 אורחים בפורום
19:58 | 01.01.19 אורחים בפורום
19:50 | 01.01.19 אורחים בפורום
20:48 | 30.12.18 ענתי787878

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ