שמעתי על רמאויות בהתאמת תורמת לנתרמת ... מאוד מפחיד

מצב
הנושא נעול.

כלומר הובטחה תורמת אחת למישהי ובפועל נתנו לה מישהי אחרת מבלי ליידע אותה

או שתנאי התחזוקה של הזרע לא היו טובים ולכן העוברים לא היו טובים אך לא יידעו את המטופלת

או שנתנו למטופלת ביציות שהופשרו ולא טריות כמו שהבטיחו....

גם אתן נתקלתן בזה...

עצוב מאוד... מתי יאפשרו לנתרמות לראות את התורמות לפחות את אלו מחו"ל כך שתהיה שקיפות גדולה יותר ולא נקבל "חתול בשק"...או את התיק הרפואי שלנו בבית החולים בו נעשתה התרומה לאחר ביצוע תהליך התרומה אפילו ללא תמונת התורמת
מה דעתכן?

לא שמעתי על התופעה

או שתנאי התחזוקה של הזרע לא היו טובים ולכן העוברים לא היו טובים אך לא יידעו את המטופלת

גם אתן נתקלתן בזה...

עצוב מאוד... מתי יאפשרו לנתרמות לראות את התורמות לפחות את אלו מחו"ל כך שתהיה שקיפות גדולה יותר ולא נקבל "חתול בשק"...או את התיק הרפואי שלנו בבית החולים בו נעשתה התרומה לאחר ביצוע תהליך התרומה אפילו ללא תמונת התורמת
מה דעתכן?
לא שמעתי על התופעה
היי,
עד עכשיו בכמה שנים שאני כאן בפורום לא שמעתי את מה שאת אומרת.
היו מסלולים שיכולת לבקשת מאפיינים מסויימים ואמרו שינסו להתאים, אך בפועל ידעת מה המאפיינים של התורמת רק ביום ההחזרה וזה לא תמיד תאם את מה שביקשו - אבל כך היה בנוי המסלול ומי שבחר בו ידע זאת מראש.

יש מסלולים היום עם תמונה של התורמת ממנה את יכולה לבחור ולא נראה לי שמעבר לזה תוכלי לקבל איזושהי "היכרות אישית" נוספת עם התורמת.

בשורה התחתונה אמון זה ההתחלה והסוף - אם את לא מאמינה בחברה שבחרת - אל תלכי על זה. אם את לא מאמינה לאף אחד אז חבל לך על כל התהליך...

על מה מתבסס האמון שלך? האם יש לך דרך לוודא את מה שמטיחים לך?

לא שמעתי על התופעה
היי,
עד עכשיו בכמה שנים שאני כאן בפורום לא שמעתי את מה שאת אומרת.
היו מסלולים שיכולת לבקשת מאפיינים מסויימים ואמרו שינסו להתאים, אך בפועל ידעת מה המאפיינים של התורמת רק ביום ההחזרה וזה לא תמיד תאם את מה שביקשו - אבל כך היה בנוי המסלול ומי שבחר בו ידע זאת מראש.

יש מסלולים היום עם תמונה של התורמת ממנה את יכולה לבחור ולא נראה לי שמעבר לזה תוכלי לקבל איזושהי "היכרות אישית" נוספת עם התורמת.

בשורה התחתונה אמון זה ההתחלה והסוף - אם את לא מאמינה בחברה שבחרת - אל תלכי על זה. אם את לא מאמינה לאף אחד אז חבל לך על כל התהליך...
או שזה בעצם לא משנה משום שיותר חשוב / רוצה להיות אמא וזה גובר על הכל

יום טוב

אמון

יום טוב
אמון
כמו שאני סומכת על כל רופא שאני בוחרת, אני סומכת על רופא הפוריות שבחרתי ועל המערכת בה הוא פועל.
ישבתי, ביררתי, שאלתי, קראתי. ישבתי איתו, עם האחיות. ישבנו לייעוצים איתו. פקחתי עיניים ואזניים. הייתי עצמי במרפאה המדוברת בחו״ל. כל זה פלוס יכולת שיקול דעת, אינטואיציה. לא טמנתי לרגע את הראש באדמה ואם היה לי צל של ספק, שאלתי ושאלתי שוב.
כאשר רופא וכל עמיתיו, לא מגמגמים, כל העובדות מתאימות אחת לשניה, יש תשובה כנה לכל שאלה, נוצר אמון.

אמון

יום טוב
אמון
כמו שאמרו , את מבררת את כל מה שחשוב, מתרשמת מהתשובות וממי שעומד מולך, מקבלת דוח מעבדה של העוברים, דוחות על נתוני התורמת, בריאות ובדיקות שנעשו לה והולכת לפי אינטואיציה.
גם מאמינה שדברים סופם להתגלות ואף רופא לא ירצה לעמוד בעתיד מול תביעות ולא ירצה לסכן את שמו ומעמדו.
אבל גם שום דבר לא הרמטי וכדי להיות 100% בטוחה (בזה או בכל דבר אחר בחיים) זה אומר שאת או מישהו מטעמך צריך להיות צמוד לכל העברה/שלב בתהליך - מה שלא נראה ריאלי.

יש הרבה דרכים לבדוק

גם אתן נתקלתן בזה...

מה דעתכן?
יש הרבה דרכים לבדוק
אני קיבלתי את דו"ח שאיבת הביציות של התורמת, ואת דו"ח הקפאת העוברים, ובכולם מצוין מס' הקוד שלה, יחד עם מס' ת.ז. שלי ושל בן זוגי.
ככה גם בשאר המסמכים.
&nbsp
במקרה שלנו היא גם היתה צריכה לעבור בדיקה גנטית מסוימת, ואני לא חושבת שהיו נותנים לי תורמת אחרת שלא עברה את הבדיקה. זה סיכון שאני לא חושבת שהיו רוצים לקחת.

סוזנה33

New member
האם קיבלת מבחנת דם לידייך?, האם עשית בדיקה גנטית לפני שהתחלת

יש הרבה דרכים לבדוק
אני קיבלתי את דו"ח שאיבת הביציות של התורמת, ואת דו"ח הקפאת העוברים, ובכולם מצוין מס' הקוד שלה, יחד עם מס' ת.ז. שלי ושל בן זוגי.
ככה גם בשאר המסמכים.
&nbsp
במקרה שלנו היא גם היתה צריכה לעבור בדיקה גנטית מסוימת, ואני לא חושבת שהיו נותנים לי תורמת אחרת שלא עברה את הבדיקה. זה סיכון שאני לא חושבת שהיו רוצים לקחת.
את התהליך?

בדיקה גנטית

את התהליך?
בדיקה גנטית
בן הזוג שלי נשא של מחלה גנטית המטולוגית, ואת זה ידענו מראש.
בנוסף הוא עשה פאנל של עוד כ-200+ בדיקות ליתר ביטחון.
&nbsp
כשבחרנו תורמת ביקשנו לבדוק אותה *לפני ההפריות*.
לא קיבלתי מבחנה (ולא בטוחה שהייתי מקבלת, המבחנה שלה שמורה פה בארץ במעבדה בדיוק לצורך הזה), כי במקרה שלנו מדובר בבדיקת דם די פשוטה שנעשתה בחו"ל.
קיבלתי חזרה את תוצאות הבדיקות שלה, ניגשתי איתן להמטולוג פה בארץ, והוא אישר לפי הבדיקות שהכל תקין. רק אז המשכנו בתהליך.
&nbsp
שילמנו בשביל זה מקדמה, שקוזזה מהסכום הכולל.
נכון שאם היינו מגלים שהיא נשאית, או אם היא היתה בכלל מתחרטת באמצע, הלכה המקדמה והיה צריך להתחיל הכל מהתחלה.
אבל זה שווה את השקט הנפשי.

סוזנה33

New member
תודה על התשובה... איפה עברת את התהליך? עם איזו חברה?

בדיקה גנטית
בן הזוג שלי נשא של מחלה גנטית המטולוגית, ואת זה ידענו מראש.
בנוסף הוא עשה פאנל של עוד כ-200+ בדיקות ליתר ביטחון.
&nbsp
כשבחרנו תורמת ביקשנו לבדוק אותה *לפני ההפריות*.
לא קיבלתי מבחנה (ולא בטוחה שהייתי מקבלת, המבחנה שלה שמורה פה בארץ במעבדה בדיוק לצורך הזה), כי במקרה שלנו מדובר בבדיקת דם די פשוטה שנעשתה בחו"ל.
קיבלתי חזרה את תוצאות הבדיקות שלה, ניגשתי איתן להמטולוג פה בארץ, והוא אישר לפי הבדיקות שהכל תקין. רק אז המשכנו בתהליך.
&nbsp
שילמנו בשביל זה מקדמה, שקוזזה מהסכום הכולל.
נכון שאם היינו מגלים שהיא נשאית, או אם היא היתה בכלל מתחרטת באמצע, הלכה המקדמה והיה צריך להתחיל הכל מהתחלה.
אבל זה שווה את השקט הנפשי.
תודה על התשובה... איפה עברת את התהליך? עם איזו חברה?
ממליצה?

כתבה

גם אתן נתקלתן בזה...

מה דעתכן?
כתבה
[URL]https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5240326,00.html[/URL]

באמת עצוב

הכתבה היא על התרומה בישראל
פירסמנו אותה בעבר...
בעיקר עצוב
איילת
באמת עצוב
קראתי ובאמת עצוב. אחרי הקריאה של הכתבה, אני חשה הקלה שלא הייתי חלק מהתהליך בארץ, אבל, כמובן, שזה מעורר אצלי שאלות, לגבי אותה אישה שתרמה לי ובזכותה הריתי. איך אפשר לדעת משהו על הפיקוח והבירור שנעשה לגבי התורמות מאוקריאנה??? המידע שקיבלתי עליה כולל נתונים פיזיים בסיסיים בלבד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה