שאלות להריונית מתחילה -אשמח ל

מצב
הנושא נעול.

היי בנות,
שמחה לדווח שסופסוף אני בהיריון !!!! אם כי רק בהתחלה ממש והדרך עוד ארוכה. הכל מתקדם כשורה בינתיים- טפו טפו !

אשמח לדעתכן -להריוניות או אלו שילדו מביניכן:
1. מי מכירה את ד"ר שמואלי ענת- רופאת נשים להיריון בסיכון? אשמח לחוו"ד
2. באיזה שלב עברו איתכן על איזה ויטמינים ותוספים לקחת.? האם פרנטל אמור לכסות את כל מה שצריך?
3. האם אמרתן בקופ"ח שההיריון הוא מתרומת ביצית? כל רופא /אחות ששאל אותי עד כה, עניתי בכנות שכן וביקשתי שלא ירשמו במחשב. וכולם כיבדו את הבקשה ואמרו ישר ש"אין בעיה".
להפתעתי הרופאה הזאת -רשמה במערכת של הקופה (Egg Donation -E.D) למרות שביקשתי ממש שלא. לטענתה כדי שהיא תמליץ שלא לבצע מי שפיר (ואז כמובן שהקופה לא תממן לי). וכעת זה לנצח בתיק האישי שלי... אני ממש מתוסכלת מזה ולא רוצה שבכל פעם שאגיע לקופה כל מי שנכנס לכרטיס שלי -ידע לנצח על התרומה.. אני ממש בתחושות קשות של 'למה לא סתמתי את הפה, ולמה לא פשוט שיקרתי'... איך היה אצלכן?
תודה מראש !

מי שפיר

היי בנות,
שמחה לדווח שסופסוף אני בהיריון !!!! אם כי רק בהתחלה ממש והדרך עוד ארוכה. הכל מתקדם כשורה בינתיים- טפו טפו !

2. באיזה שלב עברו איתכן על איזה ויטמינים ותוספים לקחת.? האם פרנטל אמור לכסות את כל מה שצריך?
3. האם אמרתן בקופ"ח שההיריון הוא מתרומת ביצית? כל רופא /אחות ששאל אותי עד כה, עניתי בכנות שכן וביקשתי שלא ירשמו במחשב. וכולם כיבדו את הבקשה ואמרו ישר ש"אין בעיה".
להפתעתי הרופאה הזאת -רשמה במערכת של הקופה (Egg Donation -E.D) למרות שביקשתי ממש שלא. לטענתה כדי שהיא תמליץ שלא לבצע מי שפיר (ואז כמובן שהקופה לא תממן לי). וכעת זה לנצח בתיק האישי שלי... אני ממש מתוסכלת מזה ולא רוצה שבכל פעם שאגיע לקופה כל מי שנכנס לכרטיס שלי -ידע לנצח על התרומה.. אני ממש בתחושות קשות של 'למה לא סתמתי את הפה, ולמה לא פשוט שיקרתי'... איך היה אצלכן?
תודה מראש !
מי שפיר
היי,
אני במכבי.
הרופא מעקב שלי יודע שזו תרומה ולמעשה בכל הבדיקות דם/סריקות אמרתי. (גם עכשיו וגם בהריון הקודם)
בשניהם עשיתי מי שפיר (למרות שהבדיקות יצאו בסדר ופי התוצאות לא היה הכרח)- פשוט קבעתי תור בתל השומר, אמרתי שזו תרומה , מילאתי את השאלונים וזהו.
לא שילמתי על הבדיקה לא עכשיו ולא בפעם הקודמת .
אני מניחה שזה כתוב איפשהו במכבי (כי גם ביקשתי החזר כספי לתרומה) אבל אף אחד לא העלה את זה בפני או שאל על זה

אפשר לשאול מי רופא המעקב שלך?

מי שפיר
היי,
אני במכבי.
הרופא מעקב שלי יודע שזו תרומה ולמעשה בכל הבדיקות דם/סריקות אמרתי. (גם עכשיו וגם בהריון הקודם)
בשניהם עשיתי מי שפיר (למרות שהבדיקות יצאו בסדר ופי התוצאות לא היה הכרח)- פשוט קבעתי תור בתל השומר, אמרתי שזו תרומה , מילאתי את השאלונים וזהו.
אני מניחה שזה כתוב איפשהו במכבי (כי גם ביקשתי החזר כספי לתרומה) אבל אף אחד לא העלה את זה בפני או שאל על זה
אפשר לשאול מי רופא המעקב שלך?

לגבי המי שפיר -מפתיע

מי שפיר
היי,
אני במכבי.
לגבי המי שפיר -מפתיע
היי- תודה על התגובה.
ממש מפתיע אותי שאישרו לך ולא שילמת..
הדבר הראשון שהרופאה אמרה זה שהיא רושמת כדי שהיא תוכל שלא להמליץ על מי שפיר, וכשאמרתי שאז הקופה לא תממן לי- היא השיבה ש"נכון".
תכלס אני לא בטוחה שאתעקש על כך.. אבל הייתי רוצה שתהיה לי את האופציה!
והיום כשיש לך ילד/ים מתרומה, ואת באה לקופה, או לטיפת חלב, את לא מרגישה שישר יודעים על התרומה?
פתאום זה מציף אותי שזה משהו שיכול ללוות אותי לכל החיים, ועד שלא אהיה בשלה לספר על זה לילדים, אני ממש לא מעוניינת בכך

מי שפיר, צ'יפ ורופאים-תשובה

לגבי המי שפיר -מפתיע
היי- תודה על התגובה.
הדבר הראשון שהרופאה אמרה זה שהיא רושמת כדי שהיא תוכל שלא להמליץ על מי שפיר, וכשאמרתי שאז הקופה לא תממן לי- היא השיבה ש"נכון".
והיום כשיש לך ילד/ים מתרומה, ואת באה לקופה, או לטיפת חלב, את לא מרגישה שישר יודעים על התרומה?
פתאום זה מציף אותי שזה משהו שיכול ללוות אותי לכל החיים, ועד שלא אהיה בשלה לספר על זה לילדים, אני ממש לא מעוניינת בכך
לגבי מי שפיר:
אני לא ביקשתי אישור מאף אחד... (הרופא מעקב ידע שאני מתכננת אבל רק אמר שעדיף בית חולים בגלל הצ'יפ)
פשוט התקשרתי לתל השומר , שאלו אותי כמה שאלות (על גנטיקה), אמרתי שזו תרומה , קבעו לי תור.
הגעתי לתל השומר עניתי על השאלון הגנטי (אפילו ביקשתי עזרה כי זה תרומה ולא ידעתי לענות על הכל) - כתבו בסיבה את הגיל שלי וזהו (יכולה להגיד שניסיתי גם בקפלן וכששם שמעו שזה תרומה הם פשוט אמרו שאני לא זכאית והם לא עושים גם אם אני רוצה לשלם באופן פרטי)
לא ביקשו טופס 17 (או אחר), לא ביקשו פרטי כרטיס אשראי ובזה נגמר העניין.

לגבי צ'יפ:
בפעם הראשונה (לפני שנתיים בערך) שילמתי על הצ'יפ כי זה לא נכלל. היום כל בתי החולים כמעט (למעט אסותא) שינו את צורת הבדיקה והיא נעשית עם צ'יפ גנטי - כך שלא שילמתי דבר.
לגבי רופאים:
לא הרגשתי שמישהו הסתכל או שאל משהו לגבי התרומה. נהפוך הוא אצל הרופא ילדים אמרתי במפורש כדי שאם זה חשוב לדעת שידע , אבל לא ממש עניין אותו ולא ממש זוכר כל פעם שאני באה עם הילדה.
לא נראה לי רלוונטי לשאר הרופאים ,אבל מצד שני זה גם לא משהו שאני שומרת בסוד (לא מפרסמת אבל לא מסתירה) אז גם לא מתרגשת מהעניין.

תודה על התשובה והשיתוף -יש לי שאלה9!

לגבי מי שפיר:
אני לא ביקשתי אישור מאף אחד... (הרופא מעקב ידע שאני מתכננת אבל רק אמר שעדיף בית חולים בגלל הצ'יפ)
פשוט התקשרתי לתל השומר , שאלו אותי כמה שאלות (על גנטיקה), אמרתי שזו תרומה , קבעו לי תור.
הגעתי לתל השומר עניתי על השאלון הגנטי (אפילו ביקשתי עזרה כי זה תרומה ולא ידעתי לענות על הכל) - כתבו בסיבה את הגיל שלי וזהו (יכולה להגיד שניסיתי גם בקפלן וכששם שמעו שזה תרומה הם פשוט אמרו שאני לא זכאית והם לא עושים גם אם אני רוצה לשלם באופן פרטי)
לא ביקשו טופס 17 (או אחר), לא ביקשו פרטי כרטיס אשראי ובזה נגמר העניין.

לגבי צ'יפ:
בפעם הראשונה (לפני שנתיים בערך) שילמתי על הצ'יפ כי זה לא נכלל. היום כל בתי החולים כמעט (למעט אסותא) שינו את צורת הבדיקה והיא נעשית עם צ'יפ גנטי - כך שלא שילמתי דבר.
לגבי רופאים:
לא הרגשתי שמישהו הסתכל או שאל משהו לגבי התרומה. נהפוך הוא אצל הרופא ילדים אמרתי במפורש כדי שאם זה חשוב לדעת שידע , אבל לא ממש עניין אותו ולא ממש זוכר כל פעם שאני באה עם הילדה.
לא נראה לי רלוונטי לשאר הרופאים ,אבל מצד שני זה גם לא משהו שאני שומרת בסוד (לא מפרסמת אבל לא מסתירה) אז גם לא מתרגשת מהעניין.
זה ממש מפתיע מה שאת מספרת על המי שפיר והצ'יפ הגנטי.. אולי סתם היה לך פוקס ?

אני מודה שעוד לא החלטתי אם לעשות או לא. אני רק בהתחלה ויש עוד זמן להחליט. אבל איבוד השליטה והעובדה שאמרתי "תרומת ביצית" מחרפנת אותי..
מקווה שעם הזמן והתפתחות היריון תקין (אמן !!!) -זה יעבור לי...

אישור מי שפיר

זה ממש מפתיע מה שאת מספרת על המי שפיר והצ'יפ הגנטי.. אולי סתם היה לך פוקס ?

אני מודה שעוד לא החלטתי אם לעשות או לא. אני רק בהתחלה ויש עוד זמן להחליט. אבל איבוד השליטה והעובדה שאמרתי "תרומת ביצית" מחרפנת אותי..
מקווה שעם הזמן והתפתחות היריון תקין (אמן !!!) -זה יעבור לי...
אישור מי שפיר
שאלת תם כנראה - ממי הייתי צריכה לבקש אישור למי שפיר (אני במכבי)?
לא ביקשתי מאף אחד... ידעתי שאני רוצה לעשות (גם אם אצטרך לשלם).
כמו שאמרתי התקשרתי לתל השומר וקבעתי תור - אף אחד לא ביקש אישור ואני אפלו לא זוכרת אם נשאלתי באיזו קופה אני.
לגבי אם היה לי מזל? לא נראה לי כי גם בפעם הקודמת זה היה ככה, לא ידעתי שאני צריכה לבקש אישור ממישהו ועשיתי אותו תהליך, התקשרת לתל השומר, קבעתי והופעתי.

אני מניחה שאפשר לשאול בטלפון אם זה עולה כסף - אני לא שאלתי כי גם ככה הייתי משלמת, אז פשוט זרמתי, עברתי תהליך קבלה (טפסים, בדיקת דם, מפגש עם גניטיקאית(, היתה הבדיקה, חיכיתי במקום חצי שעה ובסוף הלכתי לקבלה, שאלתי אם אני צריכה עוד משהו לעשות, אמרו לא, נשלח לך תוצאות ובהצלחה.

אבל כמו שאמרתי בקפלן זה לא היה אפשרי - אז אולי זו מדיניות בית חולים?

שתי בנות מתרומת ביצית

לגבי המי שפיר -מפתיע
היי- תודה על התגובה.
שתי בנות מתרומת ביצית
רופאת הנשים הקבועה שלי יודעת, אבל בכל מה שרשור לבנות שלי זה לא כתוב בשום מקום ולא דיווחתי לאף אחד.
לא טיפת חלב לא בחדר לידה לא לרופא ילדים... ואף אחד גם לא שואל

מאיה 2109

New member
מי שפיר

מי שפיר
היי,
אני במכבי.
מי שפיר
אני מטופלת של מכבי, ואני יודעת שאם מדובר בתרומה לא מאשרים לעשות מי שפיר, לכן לא אמרתי שזו תרומה, כי אני כן רוצה לעשות מי שפיר.
מוזר ממש שאישרו לך לעשות גם כאשר אמרת שזה מתרומה.
האם עשית גם צ'יפ גנטי?
אם כן, האם זה עלה לך כסף?
כי היום קבעתי תור למי שפיר ואמרו לי שצי'פ גנטי עולה 3100 ש"ח (אני עושה באסותא).

קודם כל בשעה טובה!

היי בנות,

תודה מראש !
קודם כל בשעה טובה!
חשוב שתדעי שהתיק הרפואי שלך אינו חשוף בפני כל מי שתגיעי אליו לטיפול.
ישנם דברים מסויימים שיופיעו ( וגם בזה אני לא בטוחה)
הייתי בחרדה דומה אמנם לפני 5 שנים ואז קצת בררתי על זה. ישנם תחומים אותם לא יראו מעבר לאותו התחום.
אנסה לברר על כך היום יותר אם אצליח.
איילת

תודה רבה איילת ! אשמח אם תצליחי לברר עוד..

קודם כל בשעה טובה!
חשוב שתדעי שהתיק הרפואי שלך אינו חשוף בפני כל מי שתגיעי אליו לטיפול.
ישנם דברים מסויימים שיופיעו ( וגם בזה אני לא בטוחה)
הייתי בחרדה דומה אמנם לפני 5 שנים ואז קצת בררתי על זה. ישנם תחומים אותם לא יראו מעבר לאותו התחום.
אנסה לברר על כך היום יותר אם אצליח.
איילת

נשמע מאוד מעצבן עם הרופאה האמת

נשמע מאוד מעצבן עם הרופאה האמת
מאוד מאכזב הרופאה, ברמה של אמון שנשבר. מבינה למה את רוצה להחליף. יכולה להמליץ על ד''ר יסכה לנדסברג ממכבי ברעננה, מהמחלקה באיכילוב. בזכותה יש לי שני ילדים (בלי קשר לתרומה) ויש לי קילומטרז' מכובד עם הריונות בסיכון (לא בגלל גיל).

אצלי זה לא היה סוד אז אף פעם לא התעמקתי ברישומים. בכל מקרה כדאי לשקול מי שפיר כשאין ספק שהצורך יורד משמעותית כשתורמת צעירה..... זה פרוצדורה פולשנית וצריך להתנהל בצורה מושכלת בידיעה שיש סיכון לשני הכיוונים תמיד.

בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה