ההחלטה קשה עלי

מצב
הנושא נעול.
ההחלטה קשה עלי

ההחלטה קשה עלי

שלום בנות, אני בת 44. התחתנתי לפני 3 שנים ומאז מנסים ללא הצלחה להיכנס להריון. אחרי 9 מחזורי הפריה, הרופא המליץ לפנות לתרומה ביצית. אמר כי אחרי 8 מחזורים צריך לשקול את הסכנה לסרטן אם אמשיך בטיפולים. בעלי כהן ומסורתי. לאחר התייעצות עלה כי אנו חייבים תורמת יהודיה. המשמעות שאנו צריכים לחכות שנתיים ולקוות לטוב או לתרומה מארצות הברית המאוד יקרה. שמעתי שנפתחה מרפאה בקפריסין שעובדת עם ישראליות... שאלה... האם שמעתם על המרפאה בקרפיסין?, מישהי מכירה?, או מכירים מרפאה אחרת שאוכל לפנות?, אני גם רוצה לשתף... קשה לי מאוד עם הויתור על תינוק משלי. כאשר אני חושבת על הנושא, אני בוכה כל הזמן. וזה גם גורם לכך שאני לא כל כך פעילה בקידום הנושא. אשמח לשמוע מכן...

kobi932

New member
היי

ההחלטה קשה עלי

שלום בנות, אני בת 44. התחתנתי לפני 3 שנים ומאז מנסים ללא הצלחה להיכנס להריון. אחרי 9 מחזורי הפריה, הרופא המליץ לפנות לתרומה ביצית. אמר כי אחרי 8 מחזורים צריך לשקול את הסכנה לסרטן אם אמשיך בטיפולים. בעלי כהן ומסורתי. לאחר התייעצות עלה כי אנו חייבים תורמת יהודיה. המשמעות שאנו צריכים לחכות שנתיים ולקוות לטוב או לתרומה מארצות הברית המאוד יקרה. שמעתי שנפתחה מרפאה בקפריסין שעובדת עם ישראליות... שאלה... האם שמעתם על המרפאה בקרפיסין?, מישהי מכירה?, או מכירים מרפאה אחרת שאוכל לפנות?, אני גם רוצה לשתף... קשה לי מאוד עם הויתור על תינוק משלי. כאשר אני חושבת על הנושא, אני בוכה כל הזמן. וזה גם גורם לכך שאני לא כל כך פעילה בקידום הנושא. אשמח לשמוע מכן...
היי
את יודעת שהילד הוא יהודי לכל דבר ועניין היהדות מכירה בו כך לנו יש בן לפני חצי שנה עשינו ברית עם רב של העיר והוא ממוצא ספרדי(והספרדים יותר מחמירים) הוא ידע שהוא מתרומת ביצית מלא יהודיה ולא היה כול בעיה אין איסור כזה או אחר על כוהנים להביא ילד מתרומה של לא יהודיה וגם אצל כוהן הילד נחשב ליהודי לכול דבר ועניין לעניות דעתי לא צריך להחמיר שלא ממש חייבים ואם אתם ממש רוצים להחמיר אתם יכולים "לגייר" את הילד ממש אחרי הלידה לפתוח תיק גיור ברבנות יש תהליך שאתם צריכים לעבור יחד עם הילד אם כול זה לא עונה לרצונות שלכם יש עוד אופציה שאת לא ציינת אני לא יודע כמה זה רלוונטי לך אבל את יכולה להביא תורמת שלך תורמת מוכרת (משפחה חברה) שמוכנה לתרום לך צריך רק לעבור ועדת חריגים מה שאני מנסה להסביר לך שיש עוד כמה אופציות לפני שאת מחליטה שאת רוצה ביציות מיהודיה כמו שציינת התהליך אכן יותר ארוך מורכב מסובך לא זמין במיוחד ויקר התוצאה בשניהם זהה שני הילדים יהודים באותה מידה בנוגע לחלק השני של הפוסט שלך אני מאוד מבין אותך על החוסר יכולת להעמיד צאצאים מהביצית שלך אל תחושת האובדן גנטיקה המשכיות את צודקת לחלוטין אבל .... כאן נכנס אבל גדול רשמת שקשה לך על הויתור של תינוק משלי כאן אני לא מסכים איתך לפני התהליך גם אישתי הרגישה כך החוסר בהמשכיות גנטיקה זרה החששות הכול טבעי ומובן אם מעכשיו את אומרת לעצמך בעקיפין שהילד לא שלך את בבעיה (ואת גם רשמת ואני מצטט קשה לי על הויתור של תינוק שלי ) בעצם בכמה בעיות 1 הילד כן שלך 2 אם את חושבת שאת יכולה לעבור תהליך כזה מטלטל ריגשית ולהגיד מראש שהתוצאה שלה היא לא רצויה אז למה להיכנס לזה מראש ? את חייבת להבין שזו דרכך היחידה להפוך לאמא אין לך דרך אחרת הייתי ממליץ לך להיפגש גם עם בעל מקצועה שיכול לעזור לך אני מכיר בנות שעברו את התהליך עם עזרה מקצועית והכוונה ריגשית טובה זה ממש יכול לעזור לך אם את מחליטה שאת כן הולכת על התהליך וזה לא חשוב תורמת יהודיה כן או לא את צריכה להכיל ולהבין שזה כן שלך ולא של אף אחת אחרת רק לך הוא יגיד אמא רק את תגדלי איתו שאישתי עברה את התהליך הקושי היה במעבר בין טיפולי ה ivf לתרומת ביצית ולא בין ההגדרות של כן ילד שלי ולא ילד שלי וזה מאוד משמעותי אך שאת רואה את הדברים אני אנסה יותר להבהיר את עצמי במשפט הקושי נבע בויתור על הגנטיקה המשכיות לבין קבלת גנטיקה חדשה ולא על ההגדרה של אך היא רואה את הילד כמו שאת גם ציינת במשפט האחרון שלך זה תוקע אותך זה מונע ממך להמשיך הלאה ולהתקדם לעבר התוצאה הרצוייה

הילה724

New member
לאני

ההחלטה קשה עלי

לאני
כאחת שיש לה גם ילדים ביולוגיים וגם ילד מתרומה אני רוצה לציין שפשוט אין הבדל בין ילדיי התחושה היא אותה תחושה בדיוק, אני פשוט מאוהבת בו, ילד שלי מושלם! את תראי כשהוא יגיע כמה את תאהבי אותו ותרגישי שהוא חלק ממך...

ברוכה הבאה

ההחלטה קשה עלי

ברוכה הבאה

מכירה את הקושי, עברתי תהליך דומה בעצמי מלווה בדיכאון קליני וקושי רב לקבל את הגזירה, אני חובקת בת 4.5 מהממת מתרומת ביצית. ליווי פסיכולוגי בתהליך מאוד עזר לי לעבד את הקשיים.
אמנם על מנת לקבל תורמת בארץ יש להמתין בתור אך לא ידוע לי על המתנה של שנתיים, ממה שאני יודעת ההמתנה קצרה יותר. במידה ואתם מביאים תורמת משלכם התור מתקצר.
לדעתי המרפאה בקפריסין אינה חדשה, החדש הוא אולי שיש מתווכת ישראלית שמנסה לגייס ישראליות לתרום שם.
בהצלחה
איילת

מצב
הנושא נעול.
למעלה