צריכה עידוד
ושאלה

צריכה עידוד
ושאלה

שלום לכולם.
בבדיקת שקיפות גיליתי לצערי שהדופק פסק והעובר הפסיק להתפתח

זה היה עובר ראשון שהחזרנו. נשארו לי עוד 3 עוברים.
1. האם קרה למישהו כזה מקרה והעוברים האחרים היו תקינים וההירון היה תקין? לא יודעת מה זה אומר לגבי העוברים שנארו. האם הם גם לא בסדר?
2. כמה זמן אחרי גרידה אפשר להחזיר שום עובר?

אשמח לתגובות שלכם

kobi932

New member
היי

צר לי לשמוע ליבי איתך שהדופק פוסק בהריון צעיר כול-כך לרוב זה בגלל שני סיבות או שהוא לא התפתח תקין (מומים ) או שהגנטיקה של העובר לא הייתה בסדר אי אפשר לדעת בודאות אלה אם כן בודקים אותו עכשיו הפסקת הדופק של העובר שלך לא קשורה כלל לתהליך שעברת (תרומת ביצית )זה קורה גם בהריונות רגילים וכמה שזה נשמע רע מה שאני יכתוב עכשיו אני ישתדל לעשות את זה בעדינות אם העובר הפסיק להתפתח זה קרה מסיבה (אחת ממה שציינתי ) אני לא יכתוב טוב שזה קרה עכשיו אלה עדייף שאם חלילה וחס זה קורה עדייף שזה יקרה בהתחלת ההריון ולא לקראת סופו אין קשר לעוברים שנשארו לך וזה לרוב לא אומר שגם גורלם יהייה דומה אלה אם כן יש שוב את אותו המקרה אז זה דורש בירור נוסף אבל שוב את רחוקה מי זה וזה קורא לא להתייאש אני חושב אני לא רופא וזה צריך לברר איתו החזרה אחרי גרידה לא צריכה לקחת יותר מידי זמן להחלמה הרי מדובר בהריון צעיר מאוד

Didi197

New member
משתתפת בצערך

הי. צר לי לשמוע זו חויה קשה מאד...
הייתי מנסה לברר עם הרופא מה דעתו על כך, האם יודעים מהי הסיבה /משערים . אולי כדאי לבדוק את השאר לפני ההחזרה .
בעקרון תלוי מה מצבך לאחר גרידה, פעמים רבות צריך לבדוק שאין הדבקויות בהיסטרוסקופיה אבחנתית ונותנים לגוף להתאושש , גלולות למחזור סדיר ומתחילים מחדש לפי מה שזכור לי ... הכי חשוב לתת לנפש להרגע ולנוח , לעכל את מה שקרה ותתחילי מחדש. בהצלחה

מצטערת בשבילך

כפי שכתבו לך, רצוי שתתייעצי עם הרופא שלך הן לגבי מועד להחזרה הבאה והן באשר לתקינות העוברים שנשארו.
למרות שקשה לשמוע את זה , הפסקה בהתפתחות העובר בשליש הראשון היא שכיחה מאוד. הצד החיובי של הנתון הזה הוא שאין בהכרח השלכות לכך על הפעם הבאה.
אחרי שעברתי גרידה בעקבות הפסקת דופק חזרתי לטיפולים ועשיתי שאיבה במחזור השני שאחרי הגרידה. אחרי הטיפול הזה הרופא הפנה אותי להיסטרוסקופיה, שם נצפו הידבקויות שהרופא פתח במקום ( לא נעים...) אבל חסך ממני היסטרו' ניתוחית. לדעתו, ההידבקויות הן לא אלה שהפריעו לקליטת ההריון.
מעבר להיבט הרפואי, זה מאוד אישי מתי נכון לחזור ולעשות החזרה.
אני מאחלת לך שבהמשך יהיה קל יותר.
&nbsp

עצוב מאוד

משתתפת בצערך.
אני לא יודעת לענות על שאלותייך, אני גם בצומת דרכים מהבחינה הזאת.
מהתרומה האחרונה שעברנו מהחזרה ראשונה התחיל הריון אבל רק בבטא גבוהה שאח"כ פשוט ירדה ונגמר (מה שמוגדר הריון כימי), הייתה עוד החזרה שלא הניבה הריון והחזרה שלישית שהניבה הריון ודופק במועד, שאח"כ פסק, בשבוע 8.
יש לנו עוד כמה עוברים באיכות לא טובה מהתורמת הזאת ואנחנו לא יודעים מה לעשות, אם להחזיר אותם, או לעשות עוד סבב תרומה. אני מבינה מאוד את החששות שלך.
מה שכן, אנחנו מתכננים לעשות את הבדיקות שאפשר לעצמנו- קרישיות לי וקריוטיפ לאיש.
אני חשבתי שאולי כדאי לבדוק את התוכן העוברי אך הרופא בהתייעצות עם גנטיקאית אמר שאין טעם.
אני יודעת שלא עניתי אבל היה לי חשוב להביע הזדהות בתור מישהי שעברה את זה גם. אשמח אם תעדכני לאילו מסקנות את הגעת.

תודה יקירה! הסיפר שלך קשה

את בעצם כתבת את החששות שלי....
ברור שנתיעץ עם הרופא, זה רופא שמלווה אותנו לצערי כבר 10 שנים ואני סומכת עליו.
&nbsp
אולי כדאי לך להחליף תורמת? את יכולה?
מה זה קריאוטיפ? קרישיות אני מכירה ועשיתי בדיקות כאלה

קריוטיפ

בדיקה של רצף הגנים. בשבילכם מדובר בבדיקת דם פשוטה, אבל דורשת אישור של הקופה, כי הבדיקה עצמה יקרה.
לפעמים אזושהי מוטציה גנטית שמתגלה יכולה אולי להסביר את ההפלות. זה מה שאני מבינה.
אם עברת "רק" הפלה אחת, לא בטוח שהקופה תאשר..
עשית את כל הסט של בדיקות הקרישיות? את הבסיסיות גם אני כבר עשיתי.

תודה על ההסבר

עשיתי רק את הבסיסי. לבעלי מן הסתם עשו בדיקות גנטיות. זה לא זה?
&nbsp
הייתה לי הפלה מזמן לפני 9 שנים בערך. אחרי זה נכנסתי להריון שוב שהיה תקין
אז כרגע הסטטיסטיקה שלי לא משהו - מתוך 3 - 2 נפלו

לא, זה לא זה

זה ממש בדיקת הרצף הכרומוזומלי בDNA שלו,
אני עשיתי פעם, אצלי הכול היה תקין- קריוטיפ תקין של אישה...
הנה קישור לערך בויקיפדיה
https://he.wikipedia.org/wiki/קריוטיפ
שימי לב שהערך מדבר על קריוטיפ לעובר, בדיקה שמבצעים לפעמים בהריון, ואני מדברת פשוט על קריוטיפ לבן הזוג, מבחינתו זו סתם בדיקת דם.
תשאלי את הרופא אם הוא ממליץ על זה. הוא צריך לכתוב מכתב שמסביר למה הוא חושב שהבדיקה נצרכת כדי שהקופה תאשר.

למעלה