שאלת מהותית לגבי החזרה

elle3

New member
שאלת מהותית לגבי החזרה

ערב טוב, רציתי בבקשה להתייעץ אתכן.. אני לאחר 2 נסיונות החזרה שכשלו.
נשארו לי 2 עוברים מוקפאים.
בהחזרה האחרונה (כשעוד היו 3 עוברים), הייתי בטוחה שהרופא יחזיר 2 עוברים.
אבל להפתעתי הרבה, הוא אמר ״שהיום כבר לא עושים את הדברים האלה״.. ביקשתי שיסביר, ואמר: בגלל שהתורמת צעירה (25) וגם בגלל שאת מבוגרת (46) זה יהיה הריון בסיכון, ואת לא צריכה את זה.
אני דווקא חשבתי שזה הדבר הנכון עבורנו.
אני אחרי 5 שנים של נסיונות ומותשת מאד כלכלית, נפשית ופיזית.
אשמח לשמוע מה אתן יודעות על זה?
מה אתן חושבות?

נטע701

New member
משתפת מהנסיון שלי

הייתי בערך בגילך בזמן התהליך. מראש ביקשתי להקפיא את העוברים בבודדים, גם כי ידעתי שהריון תאומים הוא מראש הריון בסיכון, ובגיל מבוגר ממילא יותר פוטנציאל לבעיות (כפי שאמר לך גם הרופא שלך), וגם כי ממש לא רציתי לתת סיכוי למצב של תאומים בגלל הקשיים הכרוכים בכך (מה גם שאני יחידנית).
כעת אני בהריון שני מאותה תרומה, ולמרות ההפרש היחסית קטן בין שני ההריונות, שמביא איתו קשיים אחרים, אני שלמה מאד ושמחה מאד עם ההחלטה המקורית שלי ולא הייתי נוהגת אחרת.

אם את מותשת, חשבי כמה קשה יהיה עם תאומים... גם מבחינה כלכלית, וכמובן מבחינה פיזית ונפשית.
בהצלחה!

elle3

New member
אחדד שאלתי

תודה על המענה.
הסיבה שאני רוצה להחזיר 2 עוברים היא מפני שראשית, כל הכנה הגוף מצריכה הרבה הורמונים, והסיבה החשובה יותר שבהריונות הקודמים שלי (אחד הסתיים לדאבוני בלידה שקטה) ומהשני ברוך השם יש ילדה, מאד סבלתי מכל סימפטום אפשרי! אז חשבתי אולי כבר עדיף ללדת תאומים (במקרה שיצליח).

shir3001

New member
לידת תאומים

אני מאמינה שיש לידות תאומים שמסתיימות באושר אבל הן מסובכות.
קרובת משפחה שלי ילדה תאומים בקיסרי וכמעט לא שרדה את הלידה. עברה שלושה ניתוחים בשל דימום פנימי והיא בת שלושים ומשהו.
לא מנסה להפחיד אבל אולי כדאי להקשיב לרופא או להתייעץ עם רופא נוסף לחוות דעת שניה.

השיקול שלי היה

שזה עוברים בדרגה טובה, כבר היתי בהריון (וילדתי) ולא רציתי הריון תאומים, מעבר ללגדל תאומים והקיש בזה (אני יחידנית) - זה הריון בסיכון, ואחכ סיכון ללידת פגים, ואז שהייה בפגיה ועוד מיני סיבוכים חלילה.. וכל זה כשכבר יש לי ילדה בבית. ולכן החזרתי עובר אחד, ונקלטתי איתו.

הרופא שלך אחראי ומקצועי. שיהיה בהצלחה!

למעלה