מה הכי חשוב לבדוק בבחירת תורמת?

תמי1100

New member
מה הכי חשוב לבדוק בבחירת תורמת?

בבקשה אל תשלחו אותי להודעות נבחרות כי לא מצאתי תשובה לשאלה כזו, וחיפשתי.
אני טירונית לגמרי בכל התהליך.
וגם- האם הפלות יזומות שעברה תורמת הם חסרון?- יזומות בגלל אי רצון בילד נוסף (היא גם ילדה ילדים בריאים) או דוקא יתרון כי מלמד שהיא נכנסת להריון בקלות? גם כשלא רוצה להכנס להריון...

לגבי זרע- יש עדיפות להפריית זרע טרי בביצית או לא משנה אם קפוא?
תודה

אשרת 1972

New member
אותי לא עניין כלום בתורמת למעט הבריאות

הייתי בודקת את גילה , האם תרמה קודם , האם ילדה קודם , האם הפלה יזומה היא בגלל פגם בעובר או בגלל שלא רצתה ילדים שאז בעיני אין לזה חשיבות .
לגבי הזרע אני רציתי לשלוח את בעלי לאוקראינה לתת זרע טרי , בהתייעצות עם מנור נאמר לי שאין חשיבות לזרע הטרי ואם הזרע תקין זה לא משנה בכלל , המון בצלחה

למה שנשלח אותך להודעות הנבחרות? זאת החוויה שלך מאיתנו? קשה לתת תשובה אחת, מאחר ולכל אחת סדר עדיפויות אחר. לא יודעת אם בחרת דרך מי לעשות אבל הייתי בודקת את האמינות שלו, מה הוא מבטיח ומה הוא מקיים, כמה זמן הוא בשטח. הייתי בודקת את המידע שניתן על התורמת והאם הוא מספק אותך כמות העוברים המובטחת (מינימום) ואיכותם ומה הפיצוי המובטח במידה ולא עומדים בכך היכן נערכות ההחזרות, מה עושים עם עוברים מוקפאים והאם יש אישור להביאם ארצה לגבי הפלה יזומה אצל תורמת, לא בטוחה שזה מה שהיה מרתיע אותי... אנחנו כאן אם יש לך עוד התלבטויות בהצלחה איילת

תמי1100

New member
תודה לכולן. כמות עוברים להבדיל מכמות ביציות?

הבטיחו לי כמות מסוימת של ביציות. ואם לא יספיק, הבטיחו לי עוד במתנה.
צריך לשאול גם כמה עוברים?
אני מבינה שלא מכל ביצית יוצא עובר, אבל אם נותנים לי 8 ואם לא יספיקו יתנו לי עוד במתנה- האם זה לא מספק מבחינת כמות?

בהחלט בריאות הוא הפרמטר המרכזי. בתי החולים

אמורים לעשות סינון קפדני כולל הסטוריה רפואית מדוקדקת . למיטב הבנתי אם מתגלה אינידיקציה בעייתית - היא אינה מתקבלת למסלול
לי אישית היה חשוב גם השכלה אפילו ולמרות שהיא אינה אינדיקציה לאינטיליגנציה. פחות חשוב לי המראה/ צבעים - יש מי שכן חשוב לה לבחור גוון דומה
שיהיה בהצלחה !

ומוסיפה ..

כפי שציינה איילת אכן חשובים המסלולים המוצעים לך (כמה החזרות , מוקפאים ...) ובהקשר הזה החשוב ביותר בעיני היא רמת האמינות , ולכן הכימיה ורמת האמון עם הרופא/ החברה היא קריטית.

2015ליאת

New member
הדבר הכי חשוב בתורמת מבחינתנו היה

הבריאות שלה והבדיקות הגנטיות.
כמובן שציינו גם צבע עיניים, שיער וכו'... אבל בריאות מצידנו היה הכי חשוב.
ולגבי הזרע, הוטס קפוא לקייב וחזר לאחר הפרייה כעובר טרי.

תמי1100

New member
תודה. ברור לי שהבריאות היא הכי חשובה

השאלה מה לבדוק בבריאות?
שלחו לי תוצאות בדיקות גנטיות והכל תקין (ז"א היא לא נשאית של כלום, ממה שנבדק, והבדיקה מקיפה מאוד)

2015ליאת

New member
החברה שדרכה את עושה את הבדיקות, עושה את כל הבדיקות המקיפות

שצריך, ואת כל אמצעי הזהירות ע"מ לקבל את התורמות הטובות ביותר.
כך בקליניקה שאנחנו עשינו ואני משוכנעת שבכל קליניקה שמכבדת את עצמה בודקים את כל מה שצריך, בין אם זה בדיקות גופניות או פסיכולוגיות.
אם יש דברים שאת חושבת שצריך ולא בטוחה כדאי לשאול.

תשאלי, אל תהססי, כל מה שלא מובן לך
לשם כך אנחנו כאן
זה הליך לא פשוט ויקר, יש לא מעט שרלטנים בתחום
את מוזמנת גם לפנות אלי בפרטי במסר אשמח לענות
איילת

2015ליאת

New member
הקליניקה שאיתה את בוחרת לעבור את התהליך.

אנחנו למשל עברנו תהליך עם פרופ' מרתה דירנפלד בשיתוף עם פרופ' לברון שנוסע פעם בחודש לקייב.
התורמות הן מקייב ועוברות מבדקים מאוד מאוד קפדניים של בדיקות רפואיות ונפשיות.

אופקש1

New member
המלצה

היי האם אפשר לקבל פרטים על המרפאה? האם את ממליצה?
הרופא המטפל שלי עובד עם מנור מדיקל אני אחרי שלושה סבבים, כלומר שלוש תורמות שונות כל פעם 4 עוברים ללא הצלחה....
כאשר בעבר נקלטתי להריון מביצית שלי, בגיל 43.5 אך לא היה דופק.
עברתי לתרומת ביצית קיוויתי להצליח יחסית מהר שהרי אין בעיה, הביצית הינה מבחורה צעירה אך ללא הצלחה.

2015ליאת

New member
אנחנו טופלנו בהמלצה ע"י פרופ' מרתה דירנפלד

הקליניקה שלה בחיפה, והיא עובדת עם פרופ' לברון מל.ב. הפריה חוץ גופית.
לברון נוסע פעם בחודש לקייב. בל.ב. נותנים את הזרע להקפאה ולברון מטפל בשינוע של הזרע לקייב ואח"כ שינוע העוברים לארץ.
היתרון של לברון הוא שהוא מחזיר עוברים טריים. הוא פיתח אינקובטור מיוחד שמסוגל להחזיק את העוברים טריים עד ההגעה לארץ בסמוך להחזרה.
פרופ' דירנפלד, אגב, היתה במשלחת של משרד הבריאות שנסעה לפני כמה שנים לקייב, לאותו ביה"ח בכדי לאשר ולפקח על דרך העבודה שלהם שם.
אנחנו מאוד מרוצים וממליצים עליה בחום.

2015ליאת

New member
אנחנו למשל לא ראינו צורך לעשות בדיקות נוספות,

את מקבלת פירוט של כל הבדיקות שהתורמת עוברת ולנו זה הספיק. כמובן שגם בעלי עבר בדיקות גנטיות שבחרנו לנכון שמתאימות לנו.
כמו שציינתי בתגובה למעלה -
את התהליך עברנו עם פרופ' מרתה דירנפלד בשיתוף עם פרופ' לברון שנוסע פעם בחודש לקייב. היינו מאוד מרוצים וממליצים בחום.
התורמות הן מקייב ועוברות מבדקים מאוד מאוד קפדניים של בדיקות רפואיות ונפשיות.
אגב, בתהליך הזה אין אפשרות לראות תמונה של התורמת ומבחינתנו זה בסדר, כי אישית אני חושבת שזה מיותר, משום שבמילא התהליך הוא מאוד רגיש ועצם קבלת העובדה שאת מקבלת תרומה היא מאוד מורכבת ורגישה, אז עוד לראות תמונה של התורמת.... נראה לי מיותר לגמרי.
אבל שוב, זה מאוד אינדיווידואלי, כל אחת בפני עצמה.

למעלה