כשהבעל נשא של מחלה גנטית - אשמח לעזרתכן

zoee170

New member
כשהבעל נשא של מחלה גנטית - אשמח לעזרתכן

היי לכולן,
מאחר ובעלי נשא של cf יש צורך בהרחבת הבדיקות הגנטיות לתורמת.
אני מתלבטת לגבי מסלול שמאפשר זאת.
האם למי מכן יש ידע או נסיון בתחום ?
תודה,
זואי.

הילה724

New member
בדיקה גנטית

את מבקשת דגימה של התורמת, מעבירה אותה לבדיקה בארץ באחת המעבדות ומציינת שבעלך נשא של CF (מביאה את התוצאה של בעלך למעבדה בנוסף לדגימת התורמת) זה מה שאני עשיתי

zoee170

New member
שאלה

במסלול בהדסה עושים זאת כך, אבל סדר הפעולות הוא קודם יצירת עוברים ואז בדיקת הדם של התורמת. החסרון הוא ההימור על עוברים שאולי לא יעשה בהם שימוש וכן מחייב שימוש במוקפאים בלבד.
באיזה מסלול את עושה זאת ?
האם התהליך נעשה לפני ההחזרה ? האם מאפשר החזרת טריים ?

היום ישנן לא מעט חברות שנותנות לבחור מראש את התורמת
את התורמת מראש. ואז לדעתי קיימת האופציה לבדוק מראש את דם התורמת לפני יצירת העוברים
בהצלחה
איילת

לא יודעת ספציפית
יכולה להאמין שבמסלולים בהם תורמים תורמת מראש (מסלולי התמונה) כגון אימהית, מנור, פרופ' בידר אולי יש ועוד. שווה לשאול אותם
איילת

אשרת 1972

New member
כשאנחנו הגענו למנור לצורך התרומה טרם הגיעו בדיקות הדם של

בעלי והיה לנו חשש שאולי יש מחלה גנטית , לכן שאלתי מה יקרה אם יהיה כזה מקרה נאמר לנו שאז יביאו לנו לפני התרומה שתי מבחנות של תרומות פוטנציאליות לצורך בדיקה האם הן סובלות מן המחלה הגנטית כדי לוודא האם יוכלו לתרום לנו , לא הזדקקנו לשמחתי אבל אני מניחה שזה עדין נעשה, לא הייתי עושה בדיקה אחרי התרומה , המון בהצלחה .

moran2628

New member
עד כמה שידוע לי בנוגע לבדיקות גנטיות

בהדסה עברו לשיטה שקודם בודקים את התורמת ואז
עושים אתת ההפריה , הסיכון היחיד הוא שהתורמת תתחרט או יקרה לה משהו בין הבדיקה לשאיבה.
במנור בוחרים תורמת שכבר בהכנה ועושים לה בדיקות. בדכ אין מספיק זמן להחזרה של טריים ולכן מחזירים מוקפאים לאחר שמוודאים שהבדיקה הגנטית יצאה תקינה.

למעלה