ברית מילה

ברית מילה

שלום,

בעזרת השם אני צריכה ללדת בן בקרוב מתרומה והתחלתי לברר לגבי ברית. אנחנו רוצים לעשות אצל רופא ומצאנו מישהו מאוד מומלץ אבל ראיתי באתר שלו שצריך ליידע אותו במקרה שהילד לא יהודי או מאומץ והאם יש מחלות תורשתיות במשפחה. השאלה שלי האם אני אמורה ליידע אותו לגבי התרומה? אני לא כל כך רוצה. יש כאן בנות שיש להן בן מתרומה? אשמח לשמוע מה עשיתן.
תודה רבה!

את ממש אבל ממש לא חייבת ליידע אותו ובכלל

את אף אחד אחר. ההתלבטות שלך נובעת מזה שאת עדיין לא קולטת שזה ילד שלך מבשרך. זה בסדר, יעבור לך עם הזמן:)
לגבי מחלות, בעלי נניח לא יודע כלום על משפחה שלו. בבדיקות גנטיות לא ידע מה לענות.
הכל שטויות. תתחילי להפנים שזה ילד שלך ורק שלך והוא יהודי. נכון שיש מחלוקת בין רבנים, אבל רק אלה שממש מקשים.

בהריון ראשון לפני כמה שנים מתרומה ביצית הייתי כל כך נרגשת

שהייתי פשוט מספרת לכל רופא באולטרסאונד שזה מתרומה. אפילו בחדר לידה. ואז בעלי פשוט צרח עלי ואמר שזו הפעם האחרונה שאני מזכירה את העניין. לא רבנים, לא משפחה ולא חברים קרובים אף אחד לא אמור לדעת.
אני יודעת שיש לא מעט נשים שמחליטות לשתף את הילד..... אנחנו לא. זה מה שהחלטנו.
בת שלי רק שלי, לא דומה לי בכלל :) אבל אף אחד לא ממש עצר בשביל להבין למה.

לדעתי הכוונה שאם חלילה יש בעיה רפואית כלשהי

אצל תינוק, אז ליידע. כגון: צהבת, או חום. בטח לא היסטוריה של הורים.
&nbsp
אולי היו מקרים שהורים הסתירו שתינוק חולה ( במצב כזה דוחים את הברית). זה אכן יכול לגרום לבעיות.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אור קטן2

New member
קודם כל מאחלת לך שהלידה תעבור בקלות ובשמחה

ולשאלתך, אני עשיתי ברית לבני המתוק לפני כשלושה חודשים, הבן שלי נולד מתרומה כפולה. מי שעשה לו את הברית הוא רב, והוא לא שאל אותי אפילו שאלה אחת לגבי זה שאני לבד ואין אבא בסביבה. אפילו נתן לי בטבעיות להקריא את התפילה, שבד"כ מקריא האב (האמת לא זוכרת בדיוק איזו, אולי שהחיינו?!). הוא לא שאל על היותי לבד ואני לא אמרתי דבר. הוא הבין, זה היה ברור כשמש.
את לא חייבת לאף אחד דין וחשבון על הבן שלך
ובאופן אישי, אני הייתי שוקלת שוב עם בקשה כזו ממנו לקבל המלצה על מוהל אחר. אבל אצלי העניינים האלה עקרוניים.
שיהיה במזל טוב!

אני יכולה להמליץ לך

על רופא מעולה, שהוא מוהל מוסמך. עושה עם ברכות והכל. לא מחטט במה שלא עניינו. בא עושה את העבודה שלו בצורה הכי מקצועית שאפשר, והולך הביתה.הילד לא מציץ אפילו בזמן החיתוך.

למעלה