שאלה לד"ר נהרי

sher4916

New member
שאלה לד"ר נהרי

היי, אני רווקה בת 34 עברתי סשן אחד של שאיבת ביציות לצורך הקפאה. לצערי הצליחו לשאוב לי רק 4 ולהקפיא לי רק שתיים והרופא שלי אמר שזה ממש מעט בשביל הגיל שלי.
אני עושה את זה דרך אסותא ומגיע לי סשן נוסף במחיר האסטרונומי ששילמתי.
הרופא שינה לי מינונים לקראת הסשן הבא בתקווה שהשחלות שלי הפעם יתגייסו למאבק
השאלה שלי היא- מעבר לשינוי המינונים, האם יש משהו נוסף שאפשר לעשות? שילמתי 25,000 ש"ח על שני הסשנים האלה ובינתיים כל ביצית עלתה לי 12,500

מכיוון שהכל פה במימון פרטי אני לא יכולה להרשות לעצמי לעשות פה עוד ניסוי ותהיה ולקוות שתצא תוצאה טובה.
האם יש איזשהי בדיקה שכדאי לעשות לפני שאנחנו מבזבזים את הסשן השני?

אני אחרי 2 החזרות שלא צלחו

אשמח לדעת איזה בדיקות רצוי לעשות מעבר לדיקות הגנטיות שעשיתי .
מאוד מאמינה במסלול שבחרתי , לפי הרופא הכל נראה תקין אבל זה עוד מתעכב.
מה עוד ניתן לעשות ?

בדיקות ומידע נוסף

מיכל שלום,
לא ציינת אילו בדיקות גנטיות עשית, מה גילך ומה גילו של בן זוגך –נתונים שחשובים כדי לתת תשובות מדויקות. נתונים נוספים שיעזרו לי להתאים את התשובה למקרה: אילו פרוטוקולים עברת, כמה ביציות נשאבו, כמה עוברים התפתחו? האם ב-ICSI או ב-IVF רגיל? מה הייתה איכות העוברים? כמה עוברים הוחזרו בכל פעם? כמה עוברים מוקפאים עדיין יש (אם בכלל הגעתם למוקפאים), באיזה יום הוחזרו העוברים?
אני מניחה שעשית את כל בדיקות השגרה – FSH, LH, E2, בלוטת התריס וכו'. אומר לך אילו בדיקות נוספות אני הייתי עושה:
בדיקת הרחם בהיסטרוסקופיה. יכול להיות שיגלו פגם מבני שמונע מהעוברים להשתרש. לחלק מהפגמים האלה יש טיפול, וחלק יחסכו לך את ייסורי ההמתנה, הטיפולים הנוספים והאכזבות.
כדאי גם לבדוק קרישיות יתר, אבל רוב הקופות אינן ממנות את הבדיקה בשלב כה מוקדם. בדיקה שרוב הקופות אינן מממנות כלל היא בדיקת זרע בהגדלה, כדי לבחור את הזרע שנראה הכי תקין לשם הפריה ב-ICSI.
לעתים, כאשר הכול נראה תקין אבל ההצלחה מבוששת לבוא, הסיבה היא מתח רב מדיי בחיי היומיום. זה יכול להיות קשור לעבודה או למערכות יחסים עם הסובבים אותך, אבל יכול לנבוע גם מהלחץ להצליח בטיפולי הפריון. במקרים כאלה אפשר לעשות יוגה, מדיטציה, שיטת קיי, שיטת גרינברג, דמיון מודרך, לקבל עיסוי טוב על בסיס קבוע, או כל שיטה אחרת.
ואל תשכחי שאת רק אחרי שתי החזרות. אחוזי ההצלחה מאוד תלויי גיל. בגילאים הצעירים אחוזי ההצלחה הם כ-30%, כלומר קליטה אחרי 3-4 החזרות בממוצע (כשהממוצע הזה מורכב גם מנשים שהרו בהחזרה הראשונה וגם מכאלה שהרו בהחזרה שביעית). הממוצע הזה כמובן עולה עם הגיל.
---
בתקווה לאחל לכם מזל טוב בקרוב,
ד"ר קלריס נהרי, מומחית לפריון, יילוד וגינקולוגיה
http://www.drnahari.co.il

פוטנציאל שחלתי

שר שלום,
אני מצטערת לשמוע. את בוודאי מאוכזבת מאוד וחוששת.
איני יודעת אילו בדיקות כבר ערכת ואילו תרופות את מקבלת באילו מינונים. אני מניחה שהרופא שלך יודע מה הוא עושה... בכל מקרה, אומר לך מה הייתי עושה במקרה של תגובה ירודה לגירוי שחלתי (במילים של בני אדם: מעט ביציות בשאיבה), ואת יכולה לבדוק מול הרופא מה מתאים במקרה שלך.
אחת הבדיקות החשובות היא AMH – בדיקת פוטנציאל שחלתי. אחד היתרונות החשובים של הבדיקה היא שהיא לא תלויה בזמן בחודש כמו בדיקת ה-FSH. כמובן חשובות בדיקות ה-FSH, LH, E2. אם הערכים מצביעים על premature ovarian failure – כשל שחלתי מוקדם – צריך לעשות בירור הכולל בדיקות גנטיות, היסטוריה משפחתית וכו'. אני מקווה שלא בכך מדובר.
בנוסף, אולי כדאי לשקול טיפול בפרוטוקול שונה, כלומר בתרופות אחרות ובמינונים שונים ממה שקיבלת.
אם תוצאות הבירור מראות פוטנציאל שחלתי ירוד, אולי כדאי לחשוב על הריון כבר עכשיו.
---
בתקווה לאחל לכם מזל טוב בקרוב,
ד"ר קלריס נהרי, מומחית לפריון, יילוד וגינקולוגיה
http://www.drnahari.co.il

sher4916

New member
לא בטוחה

תודה על התשובה
אין לי מושג איזה בדיקות עשו לי,בזמן המעקב זקיקים באסותא לקחו כל פעם דם, האם הגיוני לחשוב שעשו את הבדיקות האלה?
חושבת שעשו לי גם את הAMH? כי קראתי עליה וראיתי שלא ניתן לעשות אותה בקופה אלא רק באופן פרטי

למעלה