אירוח ד"ר איתי בר חוה בפורום

תרומה מקרובה

זה אסור לפי החוק
ומאוד לא מומלץ כי במנטליות שלנו עלולים להיות קונפליקטים עתידיים מאוד מסובכים סביב מחלות חינוך וכו'
בהצלחה
דרך אגב אין צורך לטוס לקייב
אפשר לעשות את הטיפולים בארץ מעוברים ה"טסים" מקייב

אשרת 1972

New member
תודה רבה שאלה לגבי הסנכרון עם התורמת

מאז הסנכרון לתורמת עובר על הרירית שלי משהו לא מוסבר , היא מתפתחת בקושי רב בטיפול טבעי להחזרת מוקפאים היא הגיעה ל4.5 בקושי , כדי להחזיר מוקפאים קיבלתי טיפול הורמונלי ( אסטרופם וגינלי אחד ליום ) ולקראת ההחזרה קרינון פעמים ביום על מנת לגרום לרירית להתעבות, היסטרוסקופיה לאחר שתי החזרות שנכשלו הייתה תקינה מאז גם מחזורים מוזרים ארוכים כ12 ימים עם דימום מועט ביותר , אבהיר כי אינני יכולה לבלוע פרוגינבה נוכח תופעות לוואי קשות ביותר וגם בליעת אסטרופם מספר פעמים ביום היא בעייתית בשל תופעות לוואי קשות , האם מוכרות לך תופעות כאלה לאחר סינכרון עם התורמת ואיזו דרך יש לפתור אותן עם בכלל , תודה רבה .

אשרת 1972

New member
שאלה נוספת מתי לעבור הלאה לפונדקאות

עברתי לתרומה נוכח המלצת הרופאים כבר בגיל 40 , כל הבדיקות תקינות אני סובלת מעודף משקל גדול , לכאורה הכל עובד היטב צילום רחם והיסטרוסקופיות תקינים , בפועל שתי החזרות על עוברים מעולים מתרומה אחת נכשלו , למרות פיפל סטרואידים קלקסן ואנטיביוטיקה שאלתי היא מתי לעבור לשלב הבא , כמה מחזורי תרומה הם ראליים כדי להיכנס להריון גם במצבי , תודה מראש על תשובתך .

משקל גוף עודף

משקל גוף עודף משפיע באופן משמעותי על סיכויי הקליטה ומוריד אותם בדרך כלל באזור ה 50% פחות
מעבר לכך גם את תהרי הסיכויים הרבים לסיבוכי הריון משמעותיים כמובן גדול ביותר
אם ירידה במשקל (ניתוח?) לא רלוונטים בהחלט יש מקום לשקול פונדקאות במידה וזו אופציה ראלית מבחינתך
בהצלחה

שושה669

New member
גנטיקה

שלום ד"ר בר חווה ותודה על תרומתך לפורום.

יש לי כמה שאלות
1. האם הילדים שנולדים היום מתרומת ביצית וירצו להוליד ילדים בעתיד האם יש בדיקה שיכולה לוודא שאינם קרובי משפחה או אח ואחות?

2.לגבי תרומות שנעשות בארץ. הנשים התורמות והנתרמות נכנסות למאגר נתונים. הבנתי כי המידע חסוי והגישה למאגר היא ע"י הוראת בית משפט או לרשם הנישואין בבוא הילד להינשא.
האם ילד שנולד מתרומה ביצית בארץ המידע שהוא מתרומה מופיע בתיק הרפואי שלו? או שהמידע נגיש רק לגורמים שהזכרתי.

3. במידה ולתורמת יש בעיה גנתית ואין אפשרות לבדוק את זרע התורם האם אפשר לעלות על הבעיות האלו בזמן ההריון ומהם אחוזי הבטיחות של בדיקות אלו.

תודה לך על שאתה מקדיש מזמנך
ותורם לנו מהידע שלך
שושה

גנטיקה

בדיקת HLA יכולה לגלות קרבת משפחה
פרקטית בארץ אין תורמות
המידע לא יופיע ברישום הרפואי אלא יהיה חסוי
בהריון אפשר לעשות צ'יפ גנטי שיעלה על כל המחלות הניתנות לאבחון גנטי
בהצלחה

המתפללת

New member
שלום רב ד"ר

האם תמיד מבצעים icsi בתהליך תרומת ביצית?

מהם הסכנות ואחוזי המומים בתהליך זה ,הידועים כיום, לעומת הפריה רגילה?

והאם יש מעקב הריון שונה בתהליך זה?

תודה מראש על התשובות

שיטת הפריה

עושים בדרך כלל ICSI מטעמים טכניים עקב הרצון לדעת שהאישה קיבלה ביציות בוגרות וכדי לדעת זאת צריך לעשות ICSI
העליה באחוז המומים עקב ICSI הנה שולית ביותר ולא צריכה להדאיג
מעקב ההריון הוא אותו הדבר
בהצלחה

רחל631

New member
עוברים

אני מבקשת לדעת אם יש הבדל בסיכוי ההשרדות בהפשרה של עובר יום 3 לזה של בלטוציסט.
האם לבלטוציסט יש יותר סיכוי להשתרש מעובר יום 3?
מודה מראש,

אצילונת

New member
שלום דוקטור 2 שאלות בבקשה:

האם אתה מאמין שיש משהו שכן יכול לשפר איכות ביציות?
(מזון, תרופות, דיקור)?

ההורמונים לא טובים לי..לא מייצרים זקיקים
אבל הזקיק הבודד הטבעי ששואבים לי..העובר כן באיכות טובה

האם אני סובלת גם מרזרבה נמוכה?
FSH תמיד היה תקין אבל בחודשיים האחרונים עלה ל 15
אני בת 38, האם לדעתך הגיע שעתי לתרומה?

תודה

שלום ד״ר

בת 29, כבר שנתיים בטיפולים. עד כה עברתי 6 טיפולי הפריה מלאים.
עד כה אף פעם ללא עוברים מוקפאים, לרוב נשאבות 9-14 ביציות
אך אחוז הפריות מאוד נמוך ועוברים לא תמיד באיכות טובה.
יש לי שחלות פולצסטיות ובעיית זרע(מורפולוגיה 1%)
הבנתי שיש בעיה בביציות שלי, הן בעיקר לא בשלות.
האם עליי להתחיל לשקול תרומת ביצית?!

תודה מראש..

כשלונות חוזרים בגיל צעיר

לא נראה לי שבגילך ועם רזרבה שחלתית טובה של שחלות פוליציטסיות את צריכה לשקול תרומה עכשיו. לדעתי יש "עוד מה לעשות"
תלוי מאוד איזה פרוטוקולים קיבלת
בהצלחה

loeiza

New member
החזרת עוברים מוקפאים - שאלה

ד"ר בר חווה שלום רב,
בחודש שעבר החזרתי עוברים טריים מתרומת ביצית, לצערי הטיפול לא הצליח. יש לי עוד 2 עוברים מוקפאים, היום אני ביום 11 למחזור ובבדיקה היום רירית הרחם היתה מאוד דקה ולא היה זקיק עשיתי בדיקת דם והתוצאות הראו שכנראה לא היה ביוץ. הרופא המטפל המליץ שאתחיל לקחת אוסטופם היום ושהרירית תהייה מוכנה להחזיר את העוברים. חשוב לציין שלקראת הטיפול חודש שעבר לקחתי זריקה אחת של דקפפטיל. האם אתה ממליץ לחכות עוד חודש שהמערכת ההורמונלית תתאזן, אקבל מחזור ואתחיל מעקב הורמונלי. שאלה נוספת - האם עדיף להחזיר על בסיס טבעי או להחזיר עם תמיכה הורמונלית תודה רבה!

מוקפאים

לטעמי אם יש לך בדרך כלל מחזורים ביוציים
וכעת את תחת השפעת הדקפפטיל
כדאי לחכות לחזרת המחזורים שלך (זה יכול לקחת 3 חודשים)
הסיכוי לקליטה בעיני יותר טוב במחזור טבעי
והסיכוי ללידה גבוה יותר במחזור טבעי
בהצלחה

הודיה35

New member
שאלה לגבי רירית בעייתית

שלום ד"ר בר חוה,
כשעשיתי ivf ידעתי שיש לי רירית שלא מתעבה. בד"כ סביב 6 מ"מ (תלת שכבתית), לא משנה כמה סלק אכלתי, מיקרופירין וכיוב'. אז אמרו שזה בגלל שהשחלות חלשות, וה fsh הגבוה זו הסיבה גם לרירית. כשעברתי לתרומה הייתי בטוחה שעכשיו כשאני לא צריכה לסמוך על שחלותיי העצלות בטח תהיה לי רירית רחם מפוארת. להפתעתי, גם עם 3 פרוגינובה + 2 מדבקות אוורל (וכמובן סלק בכמויות, ויטמין e, מיקרופירין ואפילו ספורט) הגעתי לאותה רירית, אולי קצת יותר. 6.5 היה הישג אדיר ובאותו טיפול גם הריתי וילדתי. יצויין כי לא עברתי הפלה או גרידה בעבר או כל דבר אחר שעלול היה לפגוע לי ברירית.

האם זאת הרירית המקסימלית שאני יכולה להגיע אליה? למה? יש עוד משהו שאפשר לעשות כדי לקבל תוצאה טובה יותר מבחינת רירית הרחם??

תודה רבה

למעלה