אירוח פרופ' רבל ממסלול הדסה

תשובתי לשאלה נוספת

קלקסן היא תרופה אותה יש לתת בשיקול דעת משמעותי בשל תופעות לוואי אפשריות.
אין הצדקה רפואית למתן קלקסן כאשר אין בעיית קרישה.
עם זאת, לעיתים, כאשר מוצו כל נסיונות הטיפול נותנים תרופה זו ולפעמים יש הצלחה.
לא בטוח שהקלקסן עזר אך עם הצלחה לא מתווכחים.

chicky67

New member
ivig

למצפה לנסים היקרה, אני ממליצה לך ללכת על הivig!!! אני גם מקבלת זריקות של פרגניל. התחלתי לקבל אותן בהחזרה. זה גם עוזר בהשרשרה נכונה, יש לו השפעה על cytokines וגם תומך בהריון. אין להם פה בארץ הרבה רופאים שמתעסקים בבעיות אימונלוגיות הקשורות לפוריות/הריון. שפרופ. כרפ הוא היחיד שאני מכירה בתחום הזה. אפילו הרופאים לא עושים פה בדיקת דם שמארה אם יש תאי n.k. - natural killer cells. עושים רק בארה"ב ואנגליה לפי מה שהבנתי. לפני הטיפול האחרונה שלי אני בעצמי ביקשתי טיפול ivig ובהתחלה פרופ. סימון אמר לי שלא עושים במסלול תרומת ביצית אבל הוכחתי לו שזה כן נעשה כבר ואם תוצאות חיוביות. בסוף הוא בירר ואז הסכים לתת לי. בהצתחה מותק.

שושה669

New member
בדיקות גנטיות

הבנתי שיש בדיקת דם שעושים בתחילת הריון
בה אפשר לבדוק אם לעובר יש בעיה גנטית כל שהיא.
1. עד כמה הבדיקה מהימנה ואפשר להסתמך עליה.
4.כמה רחב הפרוטוקול הנבדק? כמה בדיקות אפשר לעשות דרך בדיקת דם זו.
3. היכן מבוצעת וכמה זמן יש להמתין לתוצאות.

במקרה שלי התרומה היא כפולה אין לי כל אפשרות לבדוק את התורם
ולא את התורמת. אין לי אפשרות גם לקבל את דם התורמת (זה במקרה שלי).
התורמת עברה בדיקה של X שביר
התורם (מחו"ל) עבר בדיקה של קריוטייפ, טלסמיה וסיסטיק פיברוזיס 97 מוטציות.
תודה רבה
שושה

חל75

New member
שאלה לפרופ' רבל

רציתי לדעת עד כמה יש הבדלים לגבי זרע טרי לצורך תרומת ביציות.. חושבת לנסוע לבד מטעמים כלכליים אבל רציתי לדעת אם זה משמעותי לגבי ההצלחה בטיפול
תודה על הכל !

שושה יקרה

אני שמח שאת בהריון!!! רופא הנשים שלך ידע להציע לך מעקב היריון שגרתי. יש לעדכן אותו כי ההיריון הושג מתרומת ביציות ומה גיל התורמת. כמו כן לעדכן אותו בבדיקות אותם ביצעו תורם הזרע והביציות. ב ה צ ל ח ה !!

שושה669

New member
תודה אבל יש נה אי הבנה

אני לא יודעת עם פרופ רבל קורא את התשובות
אבל אני עדיין לא בהריון
ושואלת לגבי הבדיקה ואמינותה היכן מתבצעת וכמה זמן עד לתשובה.
לצערי אתמול באירוח לא היתה אפשרות להיכנס למערכת

תורשה

New member
מה המדע עדיין לא יודע על תרומת ביציות

זאת היא שאלה רגישה, שמיועדת לרופא, ומטרתה להבין וללמוד לעומק
על היתרונות והחסרונות של תהליך "תרומת ביצית" ו"פונדקאות"
אנחנו מסוגלים להכיל כל תשובה, כי מה שחשוב לנו זה לדעת את העובדות
אין צורך לייפות לנו את המציאות, ואנחנו רוצים לדעת גם על הסיכונים

ובכן, בכל נושא מחקר, יש את מה שאנחנו יודעים,
ואת מה שאנחנו יודעים שאנחנו לא יודעים

1. אז ממה שהמחקר הרפואי יודע כיום, האם התוצאה של תהליך של תרומת ביציות
היא תינוק עם סיכון גבוה יותר או זהה למחלות ממאירות ומחלות אחרות ?

אולי אפילו, יש יתרונות מסויימים להריונות ותינוקות שנוצרו מתרומת ביצית ?

2. ידוע הרי שכל הניסיונות ליצור בצורה מלאכותית שיבוט של כיבשה
יצרו יצור שחי חיי סבל, השאלה היא כמה שנים של מחקר יש מאחורי התהליך
בשיטות שמתבצעות כיום, ועד כמה התוצאות טובות ומבטיחות לא רק לידה של
תינוק חי, אלא גם שיהיו לתינוק הזה חיים שלמים וטובים ?

אשמח לקבל תשובה קצרה ומסכמת, וגם קישורים למחקרים ומידע מורחב בנושא

3. האם המדע כבר יודע לומר מה יקרה בדורות הבאים ?
כלומר כאשר זוג שאחד ממנו או אפילו הזוג כולו הם תוצר של תרומת ביצית
האם ישנו סיכון שבעיות מסויימות ידלגו דור ויופיעו אצל הנכדים ?

4. אם אכן, קיימים סיכונים מיוחדים בהריון ותינוק מתרומת ביצית
איזה בדיקות מיוחדות מומלצות במהלך ההריון, ואחרי הלידה, ולמשך חייו ?

תורשה היקרה

אין שום קשר בין תרומת ביציות לבין שיבוט.
היריון לאחר תרומת ביצית אינו שונה מאף היריון אחר.
הסבירות לבעייה רפואית אצל העובר בוודאי לא עולה על היריון שהושג באופן עצמוני.
זאת מאחר והתורמת עברה בדיקות לנשאות מחלות תורשתיות מסוימות. כמו כן בגיל התורמות שכיחות השיבושים הכרומוזומליים נמוך לעומת נשים שהרו לקראת סוף גיל הפריון.
אין שום בדקה מיוחדת למשך חייו של אדם שנולד לאחר תרומת ביצית או זרע.
בברכה

ממלי יקרה

אנחנו מעבירים את הזרע.
את הזרע נותן להקפאה בן הזוג בהדסה.
כאשר מדובר בזרע מתורם ניתן להעביר להדסה זרע מכל בנק זרע בישראל.
כמו כן ניתן לבקש תרומת זרע של תורם צ'כי. תקבלי פרטים על התורם וכן פירוט בדיקות דם שהוא עבר.
פרטים תוכלי למצוא באתר המרפאה שלנו בהדסה. יש משם לינק למרפאת רפרופיט REPROFIT בעיר ברנו BRNO בצ'כיה.
לפרטים נוספים על תורם הזרע הצ'כי אפשר לפנות לבשמת כתריאל, מתאמת התוכנית: 0508946988

בברכה

נתנאלה2

New member
האם בכל זאת יש השפעה לגיל של

האם הנתרמת, בסיכויי הכניסה להריון והשמירה עליו?
האם יש מקרה ואנני מדברת עלן מגבלת גיל, שבו תסרבו לקבל מטופלת?( מספר הפלות/מורכבות הריונות....)
תודה רבה על תשובותך ותרומתך

נתנאלה שלום

גיל הנתרמת אינו מוריד את הסיכוי להשיג הריון בתרומת ביצית. זה בתנאי שהיא בריאה. אנחנו מקפידים לבדוק את הנתרמות שלנו לפי פרוטוקול הנגזר מגיל הנתרמת. בתוכנית שלנו עובדים רופאים משני בתי החולים של הדסה וכן רופאים מבתי חולים נוספים (למשל שע"צ). הפרוטוקול הוא אחיד לכולם וכולל מבחן מאמץ, העמסת סוכר במטרה לאתר מחלה את אצל הנתרמת
יש לזכור כי יש עליה בשכיחות של מחלות מסוימות עם הגיל.
לחלק מהמחלות עלולה להיות השפעה על השגת היריון או סיכון להפלה - למשל שרירן ברחם
מחלות אחרות עלולות להשפיע על מצב האישה ההרה (למשל מחלת לב) ואפילו על בריאות העובר (למשל סכרת היריון)

בהצלחה רבה!

ylo

New member
מצב של נשאות גנטית -שאלות לפרופ' רבל

יש לי מס' שאלות לגבי מצב שבו הבן זוג הוא נשא של גן מסויים :

1.מהו הנוהל בהדסה לגבי מצב שבו יש נשאות גנטית של הבעל ולכן יש לבדוק את הנשאות אצל התורמת? איך התהליך מתבצע ? האם בודקים רק תורמת אחת או יותר ?

2. בהנחה שנצטרך להשתמש בביציות מוקפאות , מהם הנתונים מנסיונך לגבי המשמעות של ביצוע הההפרייה עם ביציות מופשרות ? קראתי במאמר כלשהוא שנתוני ההצלחה הם 60% מהפריות עם ביציות טריות - האם כך?

3. האם יש התייחסות מיוחדת כלשהיא בהסכם לגבי כך שמדובר בביציות מוקפאות ולא טריות ? הבנתי שאתם מתחייבים ל- 6 ביציות ו- 2 עוברים . האם לאור זאת שמדובר בביציות שעוברות הפשרה שיתכן שתפגע בחלק מהן ההתחייבות נשארת לאותם מספרים ?

4. הבנתי שהזרע מטופל בארץ ומועבר לחו"ל . האם אין עדיפות עדיפות לשימוש בזרע טרי? האם זה אפשרי בכלל במסלול שלכם?

תודה מראש על התייחסותך

YLO יקרה

אנסה לענות לפי סדרך:
1) כאשר הבעל נמצא נשא למחלה נדירה, נציע לך תורמת ולאחר שתאשרי אותה נכין את התורמת, נשאב את הביציות שלה ונבצע זיגוג שלהן. נבצע בדיקה גנטית במעבדה בארץ ולאחר שנקבל אישור ששולל את נשאותה, נכין את הרחם שלך להחזרה, נפשיר הביציות של התורמת שלך, נפרה אותן ותעברי החזרה של עוברים טריים בצ'כיה במרפאת REPROFIT
2) השיטה במרפאה הצ'כית הוא זיגוג של ביציות. ביציות לאחר זיגוג מתנהגות באופן דומה לביצית טריה ושיעורי ההיריון נמוכים רק במעט לעומת ביצית טרייה
3) במצב של ביציות לזיגוג נתחייב שיהיו לפחות שנ עוברים באיכות A 8 תאים ביום 3, להחזרה. אם לא הושג היריון ננסה מאוד לסייע בטיפול נוסף. חשוב לי להדגיש כי אנו עובדים בשקיפות מלאה עם מרפאת REPROFIT ועם כל מטופלת ונשתדל לתת שירות מקצועי ומיטבי.
4) הזרע של בן הזוג מוקפא בהדסה ואנו מעבירים אותו ל REPROFIT. כאשר איכות הזרע אינה מיטבית אנו נמליץ לגבר לתת זרע טרי בREPROFIT. במצב זה אנו נדאג לעזור לו להגיע בזמן ולתת זרע טרי ביום שאיבת ביציות של התורמת שלך.
בברכת הצלחה

nesli22

New member
סיכויים ועדיפויות...

ערב טוב פרופ' רבל ותודה רבה מראש,
א. האם יש עדיפות לנסוע לחו"ל להחזרת העוברים מאשר לעבור את התרומה בארץ, כשהעוברים מובאים לכאן? כלומר האם יש לכם נתוני הצלחות של נשים שעברו את הטיפול בחו"ל לעומת בארץ?
ב. ובהקשר לכך: האם העוברים המובאים לארץ באינקובטור ונחשבים כטריים עלולים להיפגם עקב תהליך המעבר? האם יש עדיפות להבאת עוברים מוקפאים?
ג. קראתי ושמעתי מפי רופאים בכירים, שסיכויי ההצלחה בתרומת ביצית גבוהים מאד (כ-50% סיכוי הצלחה תוך שני מחזורי טיפול), במידה והכל תקין. ובכן, מדוע זה ממש לא כך, כאשר כל הפרמטרים, ובמיוחד הרירית, תקינים לחלוטין (אפילו ללא תמיכה הורמונלית)?

נסלי יקרה

א. היתרון בנסיעה למרפאת REPROFIT הוא שהעוברים ממתינים עבורך באינקובטור אישי ובתנאים מוקפדים ממש עד לרגע ההחזרה. ידוע כי שינויים בטמפרטורה ועודף או חסר של גזים כגון חמצן או חנקן משפיעים על סיכויי ההיריון.
ב. אנו לא מעבירים עוברים באינקובטור נייד. אנו מחזירים בREPROFIT עוברים טריים. עוברים עודפים מועברים על ידינו להדסה ומוחזרים במחזור מאוחר יותר.
ג. סיכויי ההצלחה בתרומת ביצית בממוצע 50% בכל טיפול. 3 מתוך 4 נשים מצליחות בשתי החזרות. יש לנו תוכנית הקרויה SHARED RISK העוזרת להשיג היריון בסבירות גבוהה מאחר וכוללת 2 החזרות טריות בצ'כיה וכן החזרת כל העוברים המוקפאים בהדסה.

לגבייך, לכל נתרמת אצלנו יש רופא IVF מומחה פרטי ללא תוספת תשלום בשר"פ. כלומר השרות של רופא זה (מרשימת הרופאים המופיע באתר תרומת ביצית בהדסה) כולל בירור יסודי של בריאותך ומצב הרחם והרירית והכנה אופטימאלית להשגת הריון. כל זה כלול בחבילת הטיפול וללא תשלום נוסף
בברכה

רוית 1010

New member
שאלה לפרופ' רבל-הסיכוי להצלחה בתרומה

שלום,
בזמן האחרון אנו עדים לכתבות באמצעי התקשורת על נשים בנות 44 ומעלה שהצליחו להרות וללדת ילדים בריאים מביציותיהן. מדוע הן כן מצליחות להרות לא מתרומת ביצית, לעומת נשים שהחלו בתהליך לדוגמה בגיל צעיר יותר וה- FSH שלהן תקין וכל הבדיקות תקינות כולל צילום רחם, הזרע תקין (זרע תורם), הביציות בדרגה מצויינת ללא שברים, גרגורים וכו' והן אינן מצליחות לחוות ולו הריון אחד ואף לא הפלה. מדוע נאמר להן שבתרומת ביצית הסיכוי שלהן להרות הוא גבוה יותר.
ועוד באותו עניין: מה הקשר בין נשים שילדו בעבר או שעברו הפלה, לבין הצלחתן להרות מביציותיהן שלהן בגיל מבוגר יותר (גיל 43 ומעלה).

תודה

רוית היקרה

כמעט כל הנשים שהרו בגיל 44 ומעלה השתמשו בתורמת ביצית. אמצעי התקשורת לא מקפידים לדווח על מקור הביצית בין בשוגג ובין מכיוון שהמפורסמת מהכתבה לא משתפת במידע זה. יש בכך יצירת רושם מטעה על מטופלות הכמהות לילד משלהן כי ניתן להרות באופן עצמוני במחצית השניה של העשור החמישי לחיים.
לגבי הפלות - אם יש גורם אצל הנתרמת הגורם להפלות חשוב לטפל בו לפני תרומת ביצית. למשל הסרת מחיצה או פוליפ ברחם, סגירת חצורה בה יש נוזל או כריתת שרירן הבולט לחלל הרחם. בכך נוריד את הסיכון להפלה חוזרת
בברכה,

רוית 1010

New member
מחקרים חדשים בתחום ההשרשה

האם ישנם מחקרים חדשים בתחום ההשרשה?. ואם כן האם ניתן ליישמם עלינו הנשים?.
ממחקר שקראתי הבנתי שבתהליך ההשתרשות משתתפים 2 אנזימים שהיחס ביניהם הוא זה שאחראי על ההצלחה.
האם ישנו איזהשהו טיפול באמצעות כדורים או כל טיפול אחר שיכול לאזן בין שני האנזימים האלו?.

שאלה נוספת: האם בעתיד תהיה אפשרות להביא עוברים טריים להדסה?.

תודה

למעלה