לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1144711,447 עוקבים אודות עסקים

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח פרופ' רבל ממסלול הדסה'
אירוח פרופ' רבל ממסלול הדסה
<< ההודעה הנוכחית
28/09/2013 | 21:21
49
1116
שלום לכולם,

ביום ג', 1.10 בין השעות 19:00 - 21:00, יתארח בפורום פרופ' אריאל רבל, מנהל מסלול תרומת ביציות בבית חולים הדסה.

הנכם מוזמנים/ות להעלות לקישור זה כבר מעכשיו את שאלותיכם.

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על היוזמה!!'
כל הכבוד על היוזמה!!
29/09/2013 | 09:02
134
לצפיה ב-'שבוע טוב, לא רשום/צורף הקישור... '
שבוע טוב, לא רשום/צורף הקישור...
29/09/2013 | 13:18
142
לצפיה ב-'ניתן לשרשר שאלות להודעה זו '
ניתן לשרשר שאלות להודעה זו
29/09/2013 | 15:37
11
147
לצפיה ב-'שאלה - אחרי מס' כשלונות בתרומה של עוברים '
שאלה - אחרי מס' כשלונות בתרומה של עוברים
29/09/2013 | 23:10
1
356
טריים וגם מוקפאים: צילום רחם לפני כמה שנים והכל תקין,
רירית מ-9 ומעלה, הורמונים תקינים.
תמיכה של אסטרופם ונרות אוטורוגסטון * 3 ביום.
אף פעם לא היה היריון, כולל בטיפולי הזרעות, ivf.
מה עוד אפשרי לעשות כדי להצליח להיקלט להיריון? בדיקות כלשהן?
תודה

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'יהיה ילד'
יהיה ילד
01/10/2013 | 19:15
272
השגת היריון תלויה בגורמים רבים. חלקם ידוע לנו וחלק גדול עוד לא. כתבת שלא השגת היריון בהזרעות, IVF ותרומה של עוברים (?). במושג תרומת עוברים אני מבין כי זו תרומה כפולה של זרע וביצית. אם כך כדאי לבחון מה היה מספר ואיכות העוברים שהוחזרו. בהנחה שהוחזרו עוברים מתרומת זרע וביצית באיכות גבוהה אזי נתקדם לברר את כל הגורמים האחרים הקשורים בשיעורי הצלחה.
בירור של חלל הרחם בהיסטרוסקופיה- ואם יש ממצא לטפל בו, למשל מחיצה בחלל,
לבדוק שאין לך הידרוסלפינקס - ואם יש אז לסגור את פתח החצוצרה למשל על ידי הכנסת סליל ESSURE
לבדוק פרופיל בדיקות דם למחלות אוטואימוניות כגון APLA
מקווה שעזרתי לך.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי גסטון'
שאלה לגבי גסטון
30/09/2013 | 15:54
194
קודם כל תודה על שאתה מתארח פה בפורום.
שאלתי לגבי גסטון -  איך מישהי יודעת האם היא צריכה לקבל זריקות גסטון?
האם כדאי  לעשות פיפל על מנת לבדוק את רמת ההורמון ברירית?
תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לפרופ' רבל תרומה כפולה אין קליטה '
שאלה לפרופ' רבל תרומה כפולה אין קליטה
30/09/2013 | 21:59
1
250
עברתי גרידה לפני כמה שנים הריון טבעי ללא דופק
תרומה כפולה שלוש כישלונות שניים טריים אחד מוקפאים
צילום רחם לפני 3 שנים תקין בנוסף היסטרוסקופיה תקין
הורמונים תקינים תמיכות פרוגינובה אסטרופם זריקות גסטון
זריקות פרוגסטרון ריטארד  
פיפל פעם אחת ולא היה הריון בכל הפעמיים שביצעתי
צריכה לעבור שוב היסטרוסקופיה לפי המלצתו של הרופא שלי
בהחזרה האחרונה  הרירית רחם הייתה 7.50 עם תמיכות לאחר יומיים שביצעתי אולטרסאונד נאמר לי שהרירית ירדה ל - 5.9
הרופא שלי אמר שזה לא יכול להיות כי אני עם תמיכות
האם הרירית יכולה לרדת למרות התמיכות מדוע ?
האם עליי לבצע עוד בדיקות שלא נעשו?
תודה רבה

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'פרנקה יקרה'
פרנקה יקרה
01/10/2013 | 19:22
226
עובי רירית הרחם הוא המדד אותו אנו מודדים כמסמן את יכולת הרחם לסייע בהדשת העובר. אנו יודעים כי יש יכולת להשיג הריון גם כשעובי רירית הרחם אינו אידיאלי. ההסבר הוא כי יש חשיבות רבה לתפקוד רירית הרחם ולתקשורת בין רירית הרחם לעובר. רירית הרחם יכולה להיות בעובי ותפקוד שונה מחודש לחודש. יש חלון ההשרשה צר של יום או יומיים בלבד בו העובר יכולת להשתרש ברירית הרחם. ייתכן ובחלק מהנשים ובחלק ממחזורי הטיפול החלון אינו בדיוק לפי הספר כלומר  ימי פרוגסטרון המתאימים בדיוק לגלי העובר ודרוש לרירית יום-יומיים נוספים.
מקווה שסייעתי לך
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי רירית'
שאלה לגבי רירית
01/10/2013 | 09:50
1
180
האם לגיל כן יש השפעה על הרירית?
מה, חוץ מכדורים, יכול לגרום לרירית להתעבות? והאם לעיתים לא כדאי לבדוק האם הרירית הטבעית טובה יותר, מבחינת המרכיבים שלה?
ובכלל, האם כדא ילעשות החזרת מוקפאים על רירית טבעית?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'רביט מ שלום'
רביט מ שלום
01/10/2013 | 19:26
206
למיטב ידיעתי ונסיוני אין קשר בין גיל האישה ליכולתה להרות בתרומת ביצית מתורמת צעירה. רירית הרחם צריכה להפוך לרצפטיבית והביטוי האולטראסוני של זה כולל עליה בקוטר הרירית. ניתן למדוד זאת בבדיקת אולטראסאונד. באישה צעירה עם ווסת סדיר וביוץ ניתן להשיג היריון על מחזור טבעי. אולם במטופלת פוסטמנופאוזלית ההכנה של רירית הרחם דורשת בהכרח מתן חיצוני של אסטרוגן ואחר כך פרוגסטרון.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי הקפאה'
שאלה לגבי הקפאה
01/10/2013 | 19:15
2
146
האם במקרה שבו יש לבצע הקפאה עד לקבלת תשובות לגבי בדיקה גנטית של התורמת , מוקפאות ביציות או עוברים ?

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ילו שלום'
ילו שלום
01/10/2013 | 19:31
1
173
אנחנו נשתדל להשלים את הבירור הגנטי של התורמת לפני הטיפול. באופן שגרתי המרפאה הצ'כית, עימה אנחנו בשיתוף פעולה, שוללת בעייה גנטית לכל תורמת על ידי שאלון משפחתי ואישי, קריוטיפ, X שביר, ציסטיק פיברוזיס. אנו ממליצים לבן הזוג לעבור ייעוץ גנטי מקדים. אם הוא נשא, נבדוק לתורמת מראש אם היא לא נשאית לאותה מוטציה.
במקרים מסויימים , אם יש צורך, ניתן לבצע זיגוג ביציות או לחילופין הפריית הביציות והקפאת העוברים עד קבלת תשובה. בהצלחה!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'בהמשך לתשובת פרופ' רבל - בקשה להבהרה'
בהמשך לתשובת פרופ' רבל - בקשה להבהרה
01/10/2013 | 20:17
138
בהמשך לתשובתך, האם המדיניות שונה בין הר הצופים לעין כרם ? הייתי בייעוץ בהר  הצופים ולאחר שבדקו מול בושמת נאמר לי שלא ניתן לבדוק נשאות גנטית מראש לדיסאוטונומיה משפחתית היות וזה מסבך את התהליך ולכן הדרך היחידה היא  להקפיא ביציות .
הפתרון שאתה נתת בתשובתך הוא גם מה שאני שמעתי ממטופלת שלך בעבר שהייתם עושים בעבר ולכן שאלתי עליו ונענתי בשלילה .
האם זה אפשרי? זה הופך את התהליך לבעל סיכויים טובים יותר

כמו כן שאלה נוספת= מי מחליט האם לבצע זיגוג ביציות או הקפאת עוברים ? על בסיס מה ?

תודה על תשובותיך המפורטות
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-' זרע בגיל 40 '
זרע בגיל 40
01/10/2013 | 20:05
131

מהם הסיכונים להריון שנוצר מגבר בגיל 40 ?
ומה הבדיקות המיוחדות והשיטות בהם כדאי להשתמש בתהליך ובהריון ?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לי יש שאלה.'
לי יש שאלה.
29/09/2013 | 22:35
1
321
שאלתי היא באופן כללי,  אך גם באופן פרטי ל"הדסה".
בבואנו לחפש מידע ולהתעניין במסלולים השונים, הדבר שהכי הכי הכי הכי חשוב לנו לא נמצא בשום מקום וזו ה"שקיפות" שלכם. במילים אחרות ופשוטות יותר - סטטיסטיקות. מדוע כל המסלולים "מסתירים" (ותקן אותי אם אני טועה) את האחוזים השונים שהם הם - בעצם רשת הבטחון שלנו כנתרמות.
מדוע מקום מכובד כמו הדסה אינו יכול לפרסם אחוזי קליטה של עוברים טריים? כמה נכנסו להריון עם מוקפאים? באיזה סבב, ראשון, שני, שלישי? כמה עוברים בממוצע הוצעו לנתרמות? האם אינכם חושבים, שאנחנו לא נגיע לתרומה בגלל הסטטיסטיקות? בהחלט נגיע - כי אנחנו רוצות ילד!! אבל אז נהיה מוכנות מבחינה נפשית לסיכויים שלנו. אז נוכל לדעת יותר טוב לקראת מה אנחנו הולכות. למה הכל לוט בערפל?? למה מה שהמסלולים רואים בפרסומים זה רק פחד מתחרות ולא את טובת הנתרמת? אשמח לתשובה כנה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מצפה יקרה'
מצפה יקרה
01/10/2013 | 19:07
216
מראשית תוכנית תרומת ביצית בהדסה ניתן לראות באתר הדסה פרטים רבים. תוכלי לקרוא באתר אודות תוצאות הטיפול וקישורים למרפאה בצ'כיה עימם אנחנו עובדים

http://www.hadassah.org.il/medical-care/department...

פרטים אותם תמצאי באתר

למי מיועד הטיפול
כיצד בוחרים תורמת
ההכנות הרפואיות והלוגיסטיות
על המרפאה בצ'כיה
החזרת עוברים מוקפאים לארץ
מסלולי טיפול ועלויות
רופאי תוכנית תרומת הביצית בהדסה
תכנית תרומת ביצית בתל אביב
שאלות ותשובות נפוצות
שיעורי הצלחה בתכנית תרומת ביצית
קישורים חיצוניים
יצירת קשר

בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לפרופ רבל'
שאלה לפרופ רבל
29/09/2013 | 23:50
5
277
כיום אני ובעלי בני 41. לIVF הגענו בגלל בעית זרע. בסה"כ עברנו 19 החזרות בכל
פעם עוברים יפים רירית מעל 9. הייתי בהריון פעם אחת שנפסק באמצע שבוע
10 בגלל איבוד דופק של העובר (עברתי גרדה) ובנוסף היו לי 2 הריונות כימיים.
כל הבדיקות שלי תקינות. עברתי 3 פעמים פיפל, 2 צילומי רחם (אחד לפני ההפלה
ואחד אחרי ההפלה) והיסטרוסקופיה אחת. בעלי עבר הלוספרם שיצא תקין.
ניסינו גם ברטוב וגם תרומת זרע, ללא הריון.
עברתי גם החזרה כפולה וגם החזרה של בלסטוציסטים ללא הריון.
הבדיקה היחידה שלא יצאה תקינה היא Cross Match - עשינו אותה במעבדה
לסיווג רקמות בהדסה והתשובה שלילית והופנינו לבדיקת HLA Typing.
הוסבר לנו שבמידה ותהייה זהות של 4 אללים אצטרך לקבל IVIG.
מכיוון שאנחנו לא מוגדרים כהפלות חוזרות קופות החולים שלנו לא מוכנות לתת
לנו טופס 17 לבדיקה ובאופן פרטי הבדיקה יקרה.
השאלה שלי היא - האם יש טעם לעשות תרומת ביצית בטרם נעשה את בדיקת
HLA Typing?
ואם תורשה לי שאלה נוספת - מדוע רק בהדסה התייחסו ברצינות לאפשרות
שאינני בהריון בגלל בעיה אימונולוגית? התייעצתי עם מומחי פריון נוספים וכולם
איך אומר בעדינות חשבו שירדתי מהפסים, למרות שישנם מחקרים שנעשו
על זוגות עם כשלונות בIVF שנמצא שאכן יש להם בעיה אימונולוגית, שנפתרה
עם מתן של IVIG.
תודה רבה מראש
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת שקשורה לקלקסן'
שאלה נוספת שקשורה לקלקסן
30/09/2013 | 21:24
2
156
האם במקרה שאין לאישה בעיות קרישיות ניתן לתת
לה בכל זאת קלקסן? אחרי כל כך הרבה IVF שבהם
קיבלתי מיקרופירין, ללא הריון, האם בתרומת ביצית יש
טעם לנסות קלקסן?
תודה רבה מראש
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה לגבי קלקסן'
מצטרפת לשאלה לגבי קלקסן
30/09/2013 | 22:15
134
למה בעצם לא? גם אם אין בעיית קרישיות, הרי הקלקסן הוא גם אנטי דלקתי ועוזר למנוע היפרדות שיליה (נשים מעל 40 בסיכון). אז למה לא לקחת?
אני יודעת שקלקסן היא גם תרופה שעלולה להזיק (מקרה אריק שרון)  אבל בכל זאת - בטיפול כל כך יקר - לא כדאי בכל זאת להוסיף לפרוטוקול?!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובתי לשאלה נוספת'
תשובתי לשאלה נוספת
01/10/2013 | 19:38
169
קלקסן היא תרופה אותה יש לתת בשיקול דעת משמעותי בשל תופעות לוואי אפשריות.
אין הצדקה רפואית למתן קלקסן כאשר אין בעיית קרישה.
עם זאת, לעיתים, כאשר מוצו כל נסיונות הטיפול נותנים תרופה זו ולפעמים יש הצלחה.
לא בטוח שהקלקסן עזר אך עם הצלחה לא מתווכחים.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מצפה לנסים יקרה'
מצפה לנסים יקרה
01/10/2013 | 19:34
1
173
המחקר בהדסה לגבי HLA ומתן של IVIG נעשה למטופלים שהשתמשו בביצית ובזרע שלהם. לא נעשה מחקר כזה בתרומת גמטות (ביצית או זרע). בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ivig'
ivig
02/10/2013 | 08:29
81
למצפה לנסים היקרה, אני ממליצה לך ללכת על הivig!!!  אני גם מקבלת זריקות של פרגניל.  התחלתי לקבל אותן בהחזרה.  זה גם עוזר בהשרשרה נכונה, יש לו השפעה על cytokines וגם תומך בהריון. אין להם פה בארץ הרבה רופאים  שמתעסקים בבעיות אימונלוגיות הקשורות לפוריות/הריון.   שפרופ. כרפ הוא היחיד שאני מכירה בתחום הזה. אפילו הרופאים לא עושים פה בדיקת דם שמארה אם יש תאי n.k. - natural killer cells.  עושים רק בארה"ב ואנגליה לפי מה שהבנתי.  לפני הטיפול האחרונה שלי אני בעצמי ביקשתי טיפול ivig ובהתחלה פרופ. סימון אמר לי שלא עושים במסלול תרומת ביצית אבל הוכחתי לו שזה כן נעשה כבר ואם תוצאות חיוביות.  בסוף הוא בירר ואז הסכים לתת לי.  בהצתחה מותק.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות'
בדיקות גנטיות
30/09/2013 | 09:33
3
261
הבנתי שיש בדיקת דם שעושים בתחילת הריון
בה אפשר לבדוק אם לעובר יש בעיה גנטית כל שהיא.
1. עד כמה הבדיקה מהימנה ואפשר להסתמך עליה.
4.כמה רחב הפרוטוקול הנבדק? כמה בדיקות אפשר לעשות דרך בדיקת דם זו.
3. היכן מבוצעת וכמה זמן יש להמתין לתוצאות.

במקרה שלי התרומה היא כפולה אין לי כל אפשרות לבדוק את התורם
ולא את התורמת. אין לי אפשרות גם לקבל את דם התורמת (זה במקרה שלי).
התורמת עברה בדיקה של X שביר
התורם (מחו"ל) עבר בדיקה של קריוטייפ, טלסמיה וסיסטיק פיברוזיס 97 מוטציות.
תודה רבה
שושה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לפרופ' רבל'
שאלה לפרופ' רבל
30/09/2013 | 13:41
195
רציתי לדעת עד כמה יש הבדלים לגבי זרע טרי לצורך תרומת ביציות.. חושבת לנסוע לבד מטעמים כלכליים אבל רציתי לדעת אם זה משמעותי לגבי ההצלחה בטיפול
תודה על הכל !
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שושה יקרה'
שושה יקרה
01/10/2013 | 19:42
1
189
אני שמח שאת בהריון!!! רופא הנשים שלך ידע להציע לך מעקב היריון שגרתי. יש לעדכן אותו כי ההיריון הושג מתרומת ביציות ומה גיל התורמת. כמו כן לעדכן אותו בבדיקות אותם ביצעו תורם הזרע והביציות.  ב ה צ ל ח ה !!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה אבל יש נה אי הבנה'
תודה אבל יש נה אי הבנה
02/10/2013 | 11:38
79
אני לא יודעת עם פרופ רבל קורא את התשובות
אבל אני עדיין לא בהריון
ושואלת לגבי הבדיקה ואמינותה היכן מתבצעת וכמה זמן עד לתשובה.
לצערי אתמול באירוח לא היתה אפשרות להיכנס למערכת
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מה המדע עדיין לא יודע על תרומת ביציות '
מה המדע עדיין לא יודע על תרומת ביציות
30/09/2013 | 19:03
1
216
זאת היא שאלה רגישה, שמיועדת לרופא, ומטרתה להבין וללמוד לעומק
על היתרונות והחסרונות של תהליך "תרומת ביצית" ו"פונדקאות"
אנחנו מסוגלים להכיל כל תשובה, כי מה שחשוב לנו זה לדעת את העובדות
אין צורך לייפות לנו את המציאות, ואנחנו רוצים לדעת גם על הסיכונים  

ובכן, בכל נושא מחקר, יש את מה שאנחנו יודעים,
ואת מה שאנחנו יודעים שאנחנו לא יודעים

1. אז ממה שהמחקר הרפואי יודע כיום, האם התוצאה של תהליך של תרומת ביציות
היא תינוק עם סיכון גבוה יותר או זהה למחלות ממאירות ומחלות אחרות ?

אולי אפילו, יש יתרונות מסויימים להריונות ותינוקות שנוצרו מתרומת ביצית ?

2. ידוע הרי שכל הניסיונות ליצור בצורה מלאכותית שיבוט של כיבשה
יצרו יצור שחי חיי סבל, השאלה היא כמה שנים של מחקר יש מאחורי התהליך
בשיטות שמתבצעות כיום, ועד כמה התוצאות טובות ומבטיחות לא רק לידה של
תינוק חי, אלא גם שיהיו לתינוק הזה חיים שלמים וטובים ?

אשמח לקבל תשובה קצרה ומסכמת, וגם קישורים למחקרים ומידע מורחב בנושא

3. האם המדע כבר יודע לומר מה יקרה בדורות הבאים ?
כלומר כאשר זוג שאחד ממנו או אפילו הזוג כולו הם תוצר של תרומת ביצית
האם ישנו סיכון שבעיות מסויימות ידלגו דור ויופיעו אצל הנכדים ?

4. אם אכן, קיימים סיכונים מיוחדים בהריון ותינוק מתרומת ביצית
איזה בדיקות מיוחדות מומלצות במהלך ההריון, ואחרי הלידה, ולמשך חייו ?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תורשה היקרה'
תורשה היקרה
01/10/2013 | 19:47
195
אין שום קשר בין תרומת ביציות לבין שיבוט.
היריון לאחר תרומת ביצית אינו שונה מאף היריון אחר.
הסבירות לבעייה רפואית אצל העובר בוודאי לא עולה על היריון שהושג באופן עצמוני.
זאת מאחר והתורמת עברה בדיקות לנשאות מחלות תורשתיות מסוימות. כמו כן בגיל התורמות שכיחות השיבושים הכרומוזומליים נמוך לעומת נשים שהרו לקראת סוף גיל הפריון.
אין שום בדקה מיוחדת למשך חייו של אדם שנולד לאחר תרומת ביצית או זרע.
בברכה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'כשמדובר בתרומה כפולה זרע וביצית'
כשמדובר בתרומה כפולה זרע וביצית
30/09/2013 | 19:47
1
305
האם ניתן  זרע מכל בנק בישראל (מורשה כמובן)...
ומי מעביר את הזרע לחו"ל הנתרמת או אתם

תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ממלי יקרה'
ממלי יקרה
01/10/2013 | 19:52
171
אנחנו מעבירים את הזרע.
את הזרע נותן להקפאה בן הזוג בהדסה.
כאשר מדובר בזרע מתורם ניתן להעביר להדסה זרע מכל בנק זרע בישראל.
כמו כן ניתן לבקש תרומת זרע של תורם צ'כי. תקבלי פרטים על התורם וכן פירוט בדיקות דם שהוא עבר.
פרטים תוכלי למצוא באתר המרפאה שלנו בהדסה. יש משם לינק למרפאת רפרופיט REPROFIT בעיר ברנו BRNO בצ'כיה.
לפרטים נוספים על תורם הזרע הצ'כי אפשר לפנות לבשמת כתריאל, מתאמת התוכנית: 0508946988

בברכה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'האם בכל זאת יש השפעה לגיל של '
האם בכל זאת יש השפעה לגיל של
30/09/2013 | 22:05
1
243
האם הנתרמת, בסיכויי הכניסה להריון והשמירה עליו?
האם יש מקרה ואנני מדברת עלן מגבלת גיל, שבו תסרבו לקבל מטופלת?( מספר הפלות/מורכבות הריונות....)
תודה רבה על תשובותך ותרומתך
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'נתנאלה שלום'
נתנאלה שלום
01/10/2013 | 19:57
193
גיל הנתרמת אינו מוריד את הסיכוי להשיג הריון בתרומת ביצית. זה בתנאי שהיא בריאה. אנחנו מקפידים לבדוק את הנתרמות שלנו לפי פרוטוקול הנגזר מגיל הנתרמת. בתוכנית שלנו עובדים רופאים משני בתי החולים של הדסה וכן רופאים מבתי חולים נוספים (למשל שע"צ). הפרוטוקול הוא אחיד לכולם וכולל מבחן מאמץ, העמסת סוכר במטרה לאתר מחלה את אצל הנתרמת
יש לזכור כי יש עליה בשכיחות של מחלות מסוימות עם הגיל.
לחלק מהמחלות עלולה להיות השפעה על השגת היריון או סיכון להפלה - למשל שרירן ברחם
מחלות אחרות עלולות להשפיע על מצב האישה ההרה (למשל מחלת לב) ואפילו על בריאות העובר (למשל סכרת היריון)

בהצלחה רבה!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מצב של נשאות גנטית -שאלות לפרופ' רבל'
מצב של נשאות גנטית -שאלות לפרופ' רבל
01/10/2013 | 15:39
1
121

יש לי מס' שאלות לגבי מצב שבו הבן זוג הוא נשא של גן מסויים :

1.מהו הנוהל בהדסה לגבי מצב שבו יש  נשאות גנטית של הבעל ולכן יש לבדוק את הנשאות אצל התורמת? איך התהליך מתבצע ? האם בודקים רק תורמת אחת או יותר ?

2. בהנחה שנצטרך להשתמש בביציות מוקפאות , מהם הנתונים מנסיונך  לגבי המשמעות של ביצוע הההפרייה  עם ביציות מופשרות ? קראתי במאמר כלשהוא שנתוני ההצלחה הם 60% מהפריות עם ביציות טריות - האם כך?

3. האם יש התייחסות מיוחדת כלשהיא בהסכם לגבי כך שמדובר בביציות מוקפאות ולא טריות ? הבנתי שאתם מתחייבים ל- 6 ביציות ו- 2 עוברים . האם לאור זאת שמדובר בביציות שעוברות הפשרה שיתכן שתפגע בחלק מהן ההתחייבות  נשארת לאותם מספרים ?

4. הבנתי שהזרע מטופל בארץ ומועבר לחו"ל . האם אין עדיפות עדיפות לשימוש בזרע טרי? האם זה אפשרי בכלל במסלול שלכם?

תודה מראש על התייחסותך

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'YLO יקרה'
YLO יקרה
01/10/2013 | 20:12
109
אנסה לענות לפי סדרך:
1) כאשר הבעל נמצא נשא למחלה נדירה, נציע לך תורמת ולאחר שתאשרי אותה נכין את התורמת, נשאב את הביציות שלה ונבצע זיגוג שלהן. נבצע בדיקה גנטית במעבדה בארץ ולאחר שנקבל אישור ששולל את נשאותה, נכין את הרחם שלך להחזרה,  נפשיר הביציות של התורמת שלך, נפרה אותן ותעברי החזרה של עוברים טריים בצ'כיה במרפאת REPROFIT
2) השיטה במרפאה הצ'כית הוא זיגוג של ביציות. ביציות לאחר זיגוג מתנהגות באופן דומה לביצית טריה ושיעורי ההיריון נמוכים רק במעט לעומת ביצית טרייה
3) במצב של ביציות לזיגוג נתחייב שיהיו לפחות שנ עוברים באיכות A 8 תאים ביום 3, להחזרה. אם לא הושג היריון ננסה מאוד לסייע בטיפול נוסף. חשוב לי להדגיש כי אנו עובדים בשקיפות מלאה עם מרפאת REPROFIT ועם כל מטופלת ונשתדל לתת שירות מקצועי ומיטבי.
4) הזרע של בן הזוג מוקפא בהדסה ואנו מעבירים אותו ל REPROFIT. כאשר איכות הזרע אינה מיטבית אנו נמליץ לגבר לתת זרע טרי בREPROFIT. במצב זה אנו נדאג לעזור לו להגיע בזמן ולתת זרע טרי ביום שאיבת ביציות של התורמת שלך.
בברכת הצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'סיכויים ועדיפויות...'
סיכויים ועדיפויות...
01/10/2013 | 18:48
1
148
ערב טוב פרופ' רבל ותודה רבה מראש,
א. האם יש עדיפות לנסוע לחו"ל להחזרת העוברים מאשר לעבור את התרומה בארץ, כשהעוברים מובאים לכאן? כלומר האם יש לכם נתוני הצלחות של נשים שעברו את הטיפול בחו"ל לעומת בארץ?
ב. ובהקשר לכך: האם העוברים המובאים לארץ באינקובטור ונחשבים כטריים עלולים להיפגם עקב תהליך המעבר? האם יש עדיפות להבאת עוברים מוקפאים?
ג. קראתי ושמעתי מפי רופאים בכירים, שסיכויי ההצלחה בתרומת ביצית גבוהים מאד (כ-50% סיכוי הצלחה תוך שני מחזורי טיפול), במידה והכל תקין. ובכן, מדוע זה ממש לא כך, כאשר כל הפרמטרים, ובמיוחד הרירית, תקינים לחלוטין (אפילו ללא תמיכה הורמונלית)?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'נסלי יקרה'
נסלי יקרה
01/10/2013 | 20:21
149
א. היתרון בנסיעה למרפאת REPROFIT הוא שהעוברים ממתינים עבורך באינקובטור אישי ובתנאים מוקפדים ממש עד לרגע ההחזרה. ידוע כי שינויים בטמפרטורה ועודף או חסר של גזים כגון חמצן או חנקן משפיעים על סיכויי ההיריון.
ב. אנו לא מעבירים עוברים באינקובטור נייד. אנו מחזירים בREPROFIT עוברים טריים. עוברים עודפים מועברים על ידינו להדסה ומוחזרים במחזור מאוחר יותר.
ג. סיכויי ההצלחה בתרומת ביצית בממוצע 50% בכל טיפול. 3 מתוך 4 נשים מצליחות בשתי החזרות. יש לנו תוכנית הקרויה SHARED RISK העוזרת להשיג היריון בסבירות גבוהה מאחר וכוללת 2 החזרות טריות בצ'כיה וכן החזרת כל העוברים המוקפאים בהדסה.

לגבייך, לכל נתרמת אצלנו יש רופא IVF מומחה פרטי ללא תוספת תשלום בשר"פ. כלומר השרות של רופא זה (מרשימת הרופאים המופיע באתר תרומת ביצית בהדסה) כולל בירור יסודי של בריאותך ומצב הרחם והרירית והכנה אופטימאלית להשגת הריון. כל זה כלול בחבילת הטיפול וללא תשלום נוסף
בברכה

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לפרופ' רבל-הסיכוי להצלחה בתרומה'
שאלה לפרופ' רבל-הסיכוי להצלחה בתרומה
01/10/2013 | 18:52
1
184
שלום,
בזמן האחרון אנו עדים לכתבות באמצעי התקשורת על נשים בנות 44 ומעלה שהצליחו להרות וללדת ילדים בריאים מביציותיהן. מדוע הן כן מצליחות להרות לא מתרומת ביצית, לעומת נשים שהחלו בתהליך לדוגמה בגיל צעיר יותר וה- FSH שלהן תקין וכל הבדיקות תקינות כולל צילום רחם, הזרע תקין (זרע תורם), הביציות בדרגה מצויינת ללא שברים, גרגורים וכו' והן אינן מצליחות לחוות ולו הריון אחד ואף לא הפלה. מדוע נאמר להן שבתרומת ביצית הסיכוי שלהן להרות הוא גבוה יותר.
ועוד באותו עניין: מה הקשר בין נשים שילדו בעבר או שעברו הפלה, לבין הצלחתן להרות מביציותיהן שלהן בגיל מבוגר יותר (גיל 43 ומעלה).

תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'רוית היקרה'
רוית היקרה
01/10/2013 | 20:46
176
כמעט כל הנשים שהרו בגיל 44 ומעלה השתמשו בתורמת ביצית. אמצעי התקשורת לא מקפידים לדווח על מקור הביצית בין בשוגג ובין מכיוון שהמפורסמת מהכתבה לא משתפת במידע זה. יש בכך יצירת רושם מטעה על מטופלות הכמהות לילד משלהן כי ניתן להרות באופן עצמוני במחצית השניה של העשור החמישי לחיים.
לגבי הפלות - אם יש גורם אצל הנתרמת הגורם להפלות חשוב לטפל בו לפני תרומת ביצית. למשל הסרת מחיצה או פוליפ ברחם, סגירת חצורה בה יש נוזל או כריתת שרירן הבולט לחלל הרחם.  בכך נוריד את הסיכון להפלה חוזרת
בברכה,
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מחקרים חדשים בתחום ההשרשה'
מחקרים חדשים בתחום ההשרשה
01/10/2013 | 18:58
2
184
האם ישנם מחקרים חדשים בתחום ההשרשה?. ואם כן האם ניתן ליישמם עלינו הנשים?.
ממחקר שקראתי הבנתי שבתהליך ההשתרשות משתתפים 2 אנזימים שהיחס ביניהם הוא זה שאחראי על ההצלחה.
האם ישנו איזהשהו טיפול באמצעות כדורים או כל טיפול אחר שיכול לאזן בין שני האנזימים האלו?.

שאלה נוספת: האם בעתיד תהיה אפשרות להביא עוברים טריים להדסה?.

תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לפרופ' רבל'
שאלה לפרופ' רבל
01/10/2013 | 19:13
143
לפני שנה וחצי ילדתי את בני בניתוח קיסרי.
לפני כ-8 חודשים עשו לי החזרה של שני עוברים שניהם נקלטו, בשבוע 6 שק הריון אחד נספג ונצפה שק הריון נוסף עם שק חלמון, בשבוע 7 לא נראה עובר, הפסקתי את ההורמונים ולאחר כחודש עשו לי אולטרסאונד בקופת חולים ובמרכז רפואי נוסף בכל המקרים אמרו שלא נשארו שאריות מההריון. מאז, עשו לי החזרות פעם ראשונה ושניה של עובר אחד בכל פעם, בזמן ההפשרה העוברים אבדו תאים ועד ההחזרה לא הוסיפו תאים, לא נקלטתי. בפעם שלישית החזירו לי שני עוברים עם שברים וגם אז לא הייתה קליטה.  האם אתה חושב שיש צורך לעשות הסטרוסקופיה?  הייתכן שיש הדבקויות ולכן ההריון לא למשיך ואולי זו הסיבה שלא הייתה קליטה?
מודה מראש,
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מחקרים '
מחקרים
01/10/2013 | 20:59
173
רוית שלום
במעבדת המחקר ובשיתוף עם פרופ' ראובן רייך ודוקטורנטיותת בהדרכתי הדר' מוריה קולר והדר' חנה אשש חקרנו מאפיינים מולקולאריים של רירית הרחם. השווינו במאמרים, אותם אוכל לשלוח לך, בין רירית של נשים שהרו לאלו שלא. המרחק בין מחקר לטיפול קליני הוא עדיין גדול. אני צופה שבעתיד נוכל לדעת יותר על תפקוד רירית הרחם ואולי אפילו להשפיע עליה. אנחנו עוד לא שם.
אנו מעדיפים לטלטל הנתרמת ולא את העוברים הטריים. חושב שהחזרה של עובר טרי ישירות מהמעבדה זה האופטימלי.
בברכה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה על ההזמנה'
תודה על ההזמנה
01/10/2013 | 19:07
107
לצפיה ב-'עבור פרופ׳ רבל, זרע, החזרה וחלוקת ביציות'
עבור פרופ׳ רבל, זרע, החזרה וחלוקת ביציות
01/10/2013 | 19:28
3
178
פרופסור רבל היקר, תודה על העבודה שאתה עושה ועל הנכונות להיות כאן איתנו.
שאלתי ( מכל שאלותיי הרבות :)
מה דעתך על ההבדל בשימוש בין זרע קפוא וזרע טרי?
במקרה והזרע סמיך ולא הכי מרוכז, האם יש עדיפות לזרע טרי?

מה ניתן לעשות כדי לצמצם את מספר הנשים שלהן מחלקים ביציות מתורמת אחת?
ברור לי שיש כאן עניין כלכלי, אך לדעתי יש כאן סוגיה אנושית חמורה שבה מושתלות ביציות של אישה אחת
אצל כמה נשים שונות. אני מתכוונת לעניין שהנשים האלו (אנחנו) נושאות בעצם אחים גנטיים.
לי קשה עם זה מאוד.
מדוע מתייחסים לכך בקלילות ובטבעיות בעוד שזהו בעצם נושא כבד ומורכב?

כמו כן, בידי מי ההחלטה כמה עוברים להחזיר?
בתודה רבה
ובכבוד
עוגי
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'עוגי יקרה'
עוגי יקרה
01/10/2013 | 20:28
186
אני שמח להתארח אצלכן. מנסיוננו, כאשר איכות הזרע תקינה אין הבדל בין זרע טרי לקפוא. אנו נמליץ לך ולבן זוגך לגבי מתן זרע טרי בREPROFIT בהתאם לנתוני הזרע בעת ההקפאה בהדסה. לכל מטופלת אצלנו יש רופא אישי. בשמת , מתאמת התוכנית גם מקפיאה את הזרע ומתקשרת לרופא האישי בכל שאלה לגבי איכות הזרע. הרופא שלך בהדסה יאמר לבשמת ולאחות האישית שלך בהדסה אם כדאי לטוס ולתת זרע טרי.
מכיוון שאת מוטרדת מכך שביצית של תורמת מחולק בין 2 נתרמות יש באפשרותך לבקש תורמת שלימה. פרטים על כם תוכלי למצוא באתר שלנו וכן ישירות מנצחיה גבע, האחות הראשית של התוכנית טלפון להשארת הודעה: 02-6779388
או בשמת מתאמת התוכנית :  050-8946988
02-6777646 (ניתן להשאיר הודעה)

או בדוא"ל: Bosmatkat@hadassah.org.il

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלתך האחרונה'
שאלתך האחרונה
01/10/2013 | 20:39
1
170
הרופא האישי שלך בהדסה ימליץ לך לפני הנסיעה מה עמדתו. בנסיעה בREPROFIT תשבי בחדר במרפאה עם רופא הדסה המלווה את הקבוצה ולפי מספר העוברים והמצב שלך ימליץ לך מה דעתו. כשיש חילוקי דעות הוא/היא צור קשר עם הרופא האישי שלך בישראל. אבל, בסוף ההחלטה היא שלך
בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מאוד מודה לך על התשובות'
מאוד מודה לך על התשובות
01/10/2013 | 20:44
62
לצפיה ב-'(:'
(:
01/10/2013 | 20:37
52
לצפיה ב-'תודה לפרופ' אריאל רבל על האירוח'
תודה לפרופ' אריאל רבל על האירוח
01/10/2013 | 21:08
94
תודה על הזמן שהקדשת לנו ועל התשובות המפורטות. החכמנו.. ושאפו על ההספק.

לילה טוב לכולם
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה מיה, על היוזמה,היה מאוד מעניין.'
תודה מיה, על היוזמה,היה מאוד מעניין.
01/10/2013 | 21:32
64

הודעות אחרונות

09:03 | 25.01.20 Silent witness
13:20 | 23.01.20 תמי419
22:25 | 17.01.20 אורחים בפורום
22:25 | 11.01.20 אופטימית 55
12:39 | 06.01.20 הכי מוכנה
17:13 | 03.01.20 אורחים בפורום
14:21 | 03.01.20 אורחים בפורום
15:56 | 01.01.20 איילת ר
08:35 | 30.12.19 אין יאוש בעולם 75
21:45 | 25.12.19 Niki29
12:59 | 24.12.19 חדשהפה34
12:59 | 18.12.19 אורחים בפורום
05:37 | 09.12.19 אורחים בפורום
22:43 | 07.12.19 אורחים בפורום
18:38 | 07.12.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ