אירוח פרופ' רבל ממסלול הדסה

מיה2013

New member
אירוח פרופ' רבל ממסלול הדסה

שלום לכולם,

ביום ג', 1.10 בין השעות 19:00 - 21:00, יתארח בפורום פרופ' אריאל רבל, מנהל מסלול תרומת ביציות בבית חולים הדסה.

הנכם מוזמנים/ות להעלות לקישור זה כבר מעכשיו את שאלותיכם.

שאלה - אחרי מס' כשלונות בתרומה של עוברים

טריים וגם מוקפאים: צילום רחם לפני כמה שנים והכל תקין,
רירית מ-9 ומעלה, הורמונים תקינים.
תמיכה של אסטרופם ונרות אוטורוגסטון * 3 ביום.
אף פעם לא היה היריון, כולל בטיפולי הזרעות, ivf.
מה עוד אפשרי לעשות כדי להצליח להיקלט להיריון? בדיקות כלשהן?
תודה

יהיה ילד

השגת היריון תלויה בגורמים רבים. חלקם ידוע לנו וחלק גדול עוד לא. כתבת שלא השגת היריון בהזרעות, IVF ותרומה של עוברים (?). במושג תרומת עוברים אני מבין כי זו תרומה כפולה של זרע וביצית. אם כך כדאי לבחון מה היה מספר ואיכות העוברים שהוחזרו. בהנחה שהוחזרו עוברים מתרומת זרע וביצית באיכות גבוהה אזי נתקדם לברר את כל הגורמים האחרים הקשורים בשיעורי הצלחה.
בירור של חלל הרחם בהיסטרוסקופיה- ואם יש ממצא לטפל בו, למשל מחיצה בחלל,
לבדוק שאין לך הידרוסלפינקס - ואם יש אז לסגור את פתח החצוצרה למשל על ידי הכנסת סליל ESSURE
לבדוק פרופיל בדיקות דם למחלות אוטואימוניות כגון APLA
מקווה שעזרתי לך.

rabbitm

New member
שאלה לגבי גסטון

קודם כל תודה על שאתה מתארח פה בפורום.
שאלתי לגבי גסטון - איך מישהי יודעת האם היא צריכה לקבל זריקות גסטון?
האם כדאי לעשות פיפל על מנת לבדוק את רמת ההורמון ברירית?
תודה

שאלה לפרופ' רבל תרומה כפולה אין קליטה

עברתי גרידה לפני כמה שנים הריון טבעי ללא דופק
תרומה כפולה שלוש כישלונות שניים טריים אחד מוקפאים
צילום רחם לפני 3 שנים תקין בנוסף היסטרוסקופיה תקין
הורמונים תקינים תמיכות פרוגינובה אסטרופם זריקות גסטון
זריקות פרוגסטרון ריטארד
פיפל פעם אחת ולא היה הריון בכל הפעמיים שביצעתי
צריכה לעבור שוב היסטרוסקופיה לפי המלצתו של הרופא שלי
בהחזרה האחרונה הרירית רחם הייתה 7.50 עם תמיכות לאחר יומיים שביצעתי אולטרסאונד נאמר לי שהרירית ירדה ל - 5.9
הרופא שלי אמר שזה לא יכול להיות כי אני עם תמיכות
האם הרירית יכולה לרדת למרות התמיכות מדוע ?
האם עליי לבצע עוד בדיקות שלא נעשו?
תודה רבה

פרנקה יקרה

עובי רירית הרחם הוא המדד אותו אנו מודדים כמסמן את יכולת הרחם לסייע בהדשת העובר. אנו יודעים כי יש יכולת להשיג הריון גם כשעובי רירית הרחם אינו אידיאלי. ההסבר הוא כי יש חשיבות רבה לתפקוד רירית הרחם ולתקשורת בין רירית הרחם לעובר. רירית הרחם יכולה להיות בעובי ותפקוד שונה מחודש לחודש. יש חלון ההשרשה צר של יום או יומיים בלבד בו העובר יכולת להשתרש ברירית הרחם. ייתכן ובחלק מהנשים ובחלק ממחזורי הטיפול החלון אינו בדיוק לפי הספר כלומר ימי פרוגסטרון המתאימים בדיוק לגלי העובר ודרוש לרירית יום-יומיים נוספים.
מקווה שסייעתי לך

rabbitm

New member
שאלה לגבי רירית

האם לגיל כן יש השפעה על הרירית?
מה, חוץ מכדורים, יכול לגרום לרירית להתעבות? והאם לעיתים לא כדאי לבדוק האם הרירית הטבעית טובה יותר, מבחינת המרכיבים שלה?
ובכלל, האם כדא ילעשות החזרת מוקפאים על רירית טבעית?

רביט מ שלום

למיטב ידיעתי ונסיוני אין קשר בין גיל האישה ליכולתה להרות בתרומת ביצית מתורמת צעירה. רירית הרחם צריכה להפוך לרצפטיבית והביטוי האולטראסוני של זה כולל עליה בקוטר הרירית. ניתן למדוד זאת בבדיקת אולטראסאונד. באישה צעירה עם ווסת סדיר וביוץ ניתן להשיג היריון על מחזור טבעי. אולם במטופלת פוסטמנופאוזלית ההכנה של רירית הרחם דורשת בהכרח מתן חיצוני של אסטרוגן ואחר כך פרוגסטרון.

ylo

New member
שאלה לגבי הקפאה

האם במקרה שבו יש לבצע הקפאה עד לקבלת תשובות לגבי בדיקה גנטית של התורמת , מוקפאות ביציות או עוברים ?

ילו שלום

אנחנו נשתדל להשלים את הבירור הגנטי של התורמת לפני הטיפול. באופן שגרתי המרפאה הצ'כית, עימה אנחנו בשיתוף פעולה, שוללת בעייה גנטית לכל תורמת על ידי שאלון משפחתי ואישי, קריוטיפ, X שביר, ציסטיק פיברוזיס. אנו ממליצים לבן הזוג לעבור ייעוץ גנטי מקדים. אם הוא נשא, נבדוק לתורמת מראש אם היא לא נשאית לאותה מוטציה.
במקרים מסויימים , אם יש צורך, ניתן לבצע זיגוג ביציות או לחילופין הפריית הביציות והקפאת העוברים עד קבלת תשובה. בהצלחה!

ylo

New member
בהמשך לתשובת פרופ' רבל - בקשה להבהרה

בהמשך לתשובתך, האם המדיניות שונה בין הר הצופים לעין כרם ? הייתי בייעוץ בהר הצופים ולאחר שבדקו מול בושמת נאמר לי שלא ניתן לבדוק נשאות גנטית מראש לדיסאוטונומיה משפחתית היות וזה מסבך את התהליך ולכן הדרך היחידה היא להקפיא ביציות .
הפתרון שאתה נתת בתשובתך הוא גם מה שאני שמעתי ממטופלת שלך בעבר שהייתם עושים בעבר ולכן שאלתי עליו ונענתי בשלילה .
האם זה אפשרי? זה הופך את התהליך לבעל סיכויים טובים יותר

כמו כן שאלה נוספת= מי מחליט האם לבצע זיגוג ביציות או הקפאת עוברים ? על בסיס מה ?

תודה על תשובותיך המפורטות

אבA1

New member
זרע בגיל 40

מהם הסיכונים להריון שנוצר מגבר בגיל 40 ?
ומה הבדיקות המיוחדות והשיטות בהם כדאי להשתמש בתהליך ובהריון ?

לי יש שאלה.

שאלתי היא באופן כללי, אך גם באופן פרטי ל"הדסה".
בבואנו לחפש מידע ולהתעניין במסלולים השונים, הדבר שהכי הכי הכי הכי חשוב לנו לא נמצא בשום מקום וזו ה"שקיפות" שלכם. במילים אחרות ופשוטות יותר - סטטיסטיקות. מדוע כל המסלולים "מסתירים" (ותקן אותי אם אני טועה) את האחוזים השונים שהם הם - בעצם רשת הבטחון שלנו כנתרמות.
מדוע מקום מכובד כמו הדסה אינו יכול לפרסם אחוזי קליטה של עוברים טריים? כמה נכנסו להריון עם מוקפאים? באיזה סבב, ראשון, שני, שלישי? כמה עוברים בממוצע הוצעו לנתרמות? האם אינכם חושבים, שאנחנו לא נגיע לתרומה בגלל הסטטיסטיקות? בהחלט נגיע - כי אנחנו רוצות ילד!! אבל אז נהיה מוכנות מבחינה נפשית לסיכויים שלנו. אז נוכל לדעת יותר טוב לקראת מה אנחנו הולכות. למה הכל לוט בערפל?? למה מה שהמסלולים רואים בפרסומים זה רק פחד מתחרות ולא את טובת הנתרמת? אשמח לתשובה כנה.

מצפה יקרה

מראשית תוכנית תרומת ביצית בהדסה ניתן לראות באתר הדסה פרטים רבים. תוכלי לקרוא באתר אודות תוצאות הטיפול וקישורים למרפאה בצ'כיה עימם אנחנו עובדים

http://www.hadassah.org.il/medical-...כרם/יחידות-רפואיות/ivf/תרומת-ביצית-בהדסה.aspx

פרטים אותם תמצאי באתר

למי מיועד הטיפול
כיצד בוחרים תורמת
ההכנות הרפואיות והלוגיסטיות
על המרפאה בצ'כיה
החזרת עוברים מוקפאים לארץ
מסלולי טיפול ועלויות
רופאי תוכנית תרומת הביצית בהדסה
תכנית תרומת ביצית בתל אביב
שאלות ותשובות נפוצות
שיעורי הצלחה בתכנית תרומת ביצית
קישורים חיצוניים
יצירת קשר

בהצלחה

שאלה לפרופ רבל

כיום אני ובעלי בני 41. לIVF הגענו בגלל בעית זרע. בסה"כ עברנו 19 החזרות בכל
פעם עוברים יפים רירית מעל 9. הייתי בהריון פעם אחת שנפסק באמצע שבוע
10 בגלל איבוד דופק של העובר (עברתי גרדה) ובנוסף היו לי 2 הריונות כימיים.
כל הבדיקות שלי תקינות. עברתי 3 פעמים פיפל, 2 צילומי רחם (אחד לפני ההפלה
ואחד אחרי ההפלה) והיסטרוסקופיה אחת. בעלי עבר הלוספרם שיצא תקין.
ניסינו גם ברטוב וגם תרומת זרע, ללא הריון.
עברתי גם החזרה כפולה וגם החזרה של בלסטוציסטים ללא הריון.
הבדיקה היחידה שלא יצאה תקינה היא Cross Match - עשינו אותה במעבדה
לסיווג רקמות בהדסה והתשובה שלילית והופנינו לבדיקת HLA Typing.
הוסבר לנו שבמידה ותהייה זהות של 4 אללים אצטרך לקבל IVIG.
מכיוון שאנחנו לא מוגדרים כהפלות חוזרות קופות החולים שלנו לא מוכנות לתת
לנו טופס 17 לבדיקה ובאופן פרטי הבדיקה יקרה.
השאלה שלי היא - האם יש טעם לעשות תרומת ביצית בטרם נעשה את בדיקת
HLA Typing?
ואם תורשה לי שאלה נוספת - מדוע רק בהדסה התייחסו ברצינות לאפשרות
שאינני בהריון בגלל בעיה אימונולוגית? התייעצתי עם מומחי פריון נוספים וכולם
איך אומר בעדינות חשבו שירדתי מהפסים, למרות שישנם מחקרים שנעשו
על זוגות עם כשלונות בIVF שנמצא שאכן יש להם בעיה אימונולוגית, שנפתרה
עם מתן של IVIG.
תודה רבה מראש

שאלה נוספת שקשורה לקלקסן

האם במקרה שאין לאישה בעיות קרישיות ניתן לתת
לה בכל זאת קלקסן? אחרי כל כך הרבה IVF שבהם
קיבלתי מיקרופירין, ללא הריון, האם בתרומת ביצית יש
טעם לנסות קלקסן?
תודה רבה מראש

הודיה35

New member
מצטרפת לשאלה לגבי קלקסן

למה בעצם לא? גם אם אין בעיית קרישיות, הרי הקלקסן הוא גם אנטי דלקתי ועוזר למנוע היפרדות שיליה (נשים מעל 40 בסיכון). אז למה לא לקחת?
אני יודעת שקלקסן היא גם תרופה שעלולה להזיק (מקרה אריק שרון) אבל בכל זאת - בטיפול כל כך יקר - לא כדאי בכל זאת להוסיף לפרוטוקול?!

למעלה