לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1144711,447 עוקבים אודות עסקים

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
x
הודעה מהנהלת הפורום
 הפורום הינו פורום תמיכה, היעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. 
הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביציות, הודעות מסוג זה יימחקו ללא אזהרה מראש. כמו כן זהו לא המקום לחיפוש תורמות או פרסום מודעות מסוג זה

אנא קיראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום. גלישה מהנה
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בפורום של ד"ר רונית קוכמן'
אירוח בפורום של ד"ר רונית קוכמן
02/03/2011 | 00:54
54
103
הערב בין 20:30-22:00

ברוכה הבאה ד"ר קוכמן

אירוח מהנה לכולנו
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-' אירוח בפורום ביום ד': ד"ר רונית קוכמן'
אירוח בפורום ביום ד': ד"ר רונית קוכמן
<< ההודעה הנוכחית
27/02/2011 | 00:10
41
1192
ביום רביעי ה-2.3 בין השעות 20.30-22.00 תתארח בפורום שלנו ד"ר רונית קוכמן מביה"ח הדסה הר הצופים.

ד"ר קוכמן עוסקת הן בתרומת ביציות מצד אחד והן במתן יעוץ לנשים בגיל מעבר מהצד השני.
בעוד שפורום זה, הוא פורום תמיכה לכל הקשור בתרומת ביציות, נדמה שאין בו שיח על גיל המעבר.
אירוח זה, הוא הזדמנות מצוינת לפתוח בשיח על נושא זה, שנדמה שכולנו מנסות להתעלם ממנו.
בל נשכח, שפורום זה מנקז לתוכו לא מעט נשים צעירות, שגילו להפתעתן שהן נמצאות בגיל המעבר.
אירוח זה הוא הזדמנות מצוינת לשאול את כל השאלות, שלא העזנו לשאול עד היום.  

והנה מספר פרטים על ד"ר רונית קוכמן:
ילידת תל אביב, 1965
בוגרת בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה ירושלים, 1989
סרן (בשרות פעיל) ב צ.ה.ל
1995 – 2000 התמחתה בגינקולוגיה ומיילדות במחלקת נשים, הדסה הר הצופים
2000 - מומחית במיילדות וגינקולוגיה
2000 ואילך - רופאה בכירה במחלקת נשים, הדסה הר הצופים
2003-2004  - השתלמה במחקר בסיסי בתחום הביולוגיה של השליה, אוניברסיטת קליפורניה, סן פרנסיסקו בהדרכת פרופ' סוזן פישר
2004 ואילך - אחראית על הוראת גינקולוגיה, מיילדות ורפואת פריון לסטודנטים לרפואה במחלקת נשים בהדסה הר הצופים
2006 ואילך - מרצה בכירה בפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית
בהדסה          
רופאה ביחידה להפריה חוץ גופית, עוסקת באנדוקרינולוגיה של הפריון וגיל המעבר
מחקר
עוסקת במחקר בסיסי בתחום ביולוגיה מולקולרית של השליה,  פיזיולוגיה של השרשת העובר ברחם, ביוץ והתפתחות הגופיף הצהוב
עוסקת במחקר קליני בפריון, אמצעי מניעה וגיל המעבר
יו"ר ועדת המחקר של הדסה, ירושלים
פרסים והצטיינות
בוגרת בהצטיינות במדעי הרפואה
פרס הדיקן
מלגת הצטיינות שנתית
1990 - סיום קורס קציני רפואה בהצטיינות
2002 - ציון לשבח של המחקר ' השיטה האופטימלית להפסקת טיפול הורמונלי חליפי בגיל המעבר' בפגישת האיגוד הישראלי לגיל המעבר
2003 - ציון לשבח של המחקר 'ביטוי הפראנז בהתפתחות הזקיק בשחלה של מכרסם ואדם' בפגישת האיגוד הישראלי לחקר הפריון
2003 - מורה מצטיינת, הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית.
2007 - רופא-חוקר מצטיין מטעם ארגון נשות הדסה (HWZOA).
איגודים מקצועיים
§         החברה הישראלית לגיל מעבר
§         האיגוד הישראלי לחקר הפריון
§         החברה הישראלית לאמצעי מניעה ובריאות מינית
§         האיגוד הבינלאומי למחקר גינקולוגי  (SGI)

אירוח מהנה לכולנו!!!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לד"ר קוכמן'
לד"ר קוכמן
27/02/2011 | 03:57
1
192
רק רצינו להודות לך שוב
את מקסימה
מ:
נטע שי נגה וסהר
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לנוגה'
לנוגה
02/03/2011 | 21:12
147
מה שלומכם משפחת אנגל היקרה?
נחמד לפגוש מכרה ותיקה בפורום הזה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ואם יש משהי שלא הבינה....'
ואם יש משהי שלא הבינה....
27/02/2011 | 13:03
4
204
אפשר להתחיל ולשרשר שאלות עבור ד"ר קוכמן כבר עכשיו!!!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר קוכמן היקרה'
שאלה לד"ר קוכמן היקרה
01/03/2011 | 13:20
1
164
שלום רב
אני בת 40, אם לילדים מתרומת ביציות, סובלת ממנופאוזה כבר 5 שנים וטופלתי עד כה בהורמונים מסוג ACTIVEL.
כעת גילו לי קרישיות ייתר ונאמר לי כי אסור לי בשום אופן להשתמש בהורמונים, מה עוד שאני מעשנת סיגריות...בקיצור , בסיכון גבוה לכריש דם.
מהכרותי עם עצמי ללא ההורמונים- אני במצב של עצבנות יתר בלשון המעטה, קשיים בשינה, גלי חום והזעות, ועוד שאר עינוגיםלרוב.
מה היית ממליצה לי לקחת במצבי זה? מה ניתן לקבל שאינו מסכן אותי אך גם עוזר במניעת תופעות הלוואי של גיל המעבר?
הרבה תודה מראש ויישר כח
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'קרישיות יתר ועישון בשילוב טיפול הורמונלי'
קרישיות יתר ועישון בשילוב טיפול הורמונלי
02/03/2011 | 21:20
165
אכן שילוב לא פשוט לטיפול בגיל המעבר, מה עוד שאת סמפטומטית וסובלת כל כך.
ישנם טיפול לא הורמונלים שיכולים להקל עליך כגון ונלפקסין (SNRI) וגבפנטין (אנטי-אפילפטי).
אינני ממליצה על טיפולים טבעיים למינהם, אולי לאקופונקטורה יש ייתרון במצבך.
אפשר גם להעריך את ההתאמה שלך לטיפול באסטרוגן טרנס-דרמלי.
נראה לי שעלייך להתייעץ במרפאה יעודית לגיל המעבר באזור מגורייך.
מרפאת גיל המעבר שלי מתקיימת בהדסה הר הצופים
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ד"ר קוכמן ברוכה הבאה!!!'
ד"ר קוכמן ברוכה הבאה!!!
02/03/2011 | 20:09
1
104
אנחנו שמחות מאוד לארח אותך בפורום זה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שמחה להתארח בפורום תרומת ביצית של תפוז'
שמחה להתארח בפורום תרומת ביצית של תפוז
02/03/2011 | 21:11
124
גבירותי היקרות,

תודה על ההזמנה להתארח בפורום שלכן.
אני מצרפת את הקישור לאתר תרומת הביצית של הדסה וממליצה לעיין בו.
http://www.hadassah.org.il/Hadassa/Heb_SubNavBar/D...
בתגובה לשאלותיכן אנסה לשלב את ידיעותי בתחום הפריון והIVF עם ידיעותי כמומחית ברפואת גיל המעבר, שכן גיל המעבר רלונטי לחלק גדול מכן.

שלכן,

ד"ר רונית חיימוב-קוכמן
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר קוכמן'
שלום ד"ר קוכמן
27/02/2011 | 17:55
3
178
ראשית, תודה רבה שהסכמת להתארח בפורום,  זה חשוב מאוד.
זה קצת ארוך, מקווה שזה בסדר.
אני כמעט בת 39 נמצאת מזה 5 שנים בטיפולים. בעבר עשיתי 8 טיפולי IVF ותמיד היו לי מחזורים סדירים כל 28 יום וביוצים, אך בכל הטיפולים היו לי מעט ביציות.  הן תמיד הופרו והתפתחו לעוברים שנראו יפים אך לא היה הריון. כל הבדיקות היו תקינות, אך לפני כשנתיים באחת הבדיקות הסתבר שה-FSH שלי עלה ל-20 והרופא שלי אמר שזהו סימן נוסף לרזרבה השחלתית הנמוכה.
פרט חשוב נוסף- המחזור של אימי פסק כבר בגיל 40.
לפני כשנה וחצי עברתי לתרומת ביצית.
עברתי ארבעה טיפולי תרומה, 3 פעמים הייתי בהריון שהפסיק להתפתח בסביבות שבוע 7-8 בכל פעם. כדי לברר את הסיבה להפלות עשיתי מספר בדיקות שכולן יצאו תקינות. למרות  זאת בהמלצת מומחה להפלות לקחתי קלקסן בהריון האחרון שגם הסתיים בהפלה.

בגלל שהיה לי מחזור סדיר, לקחתי במהלך תקופה של השנה האחרונה 3 פעמים דקא ארוך.
ההריון האחרון הסתיים בגרידה בעקבות הפלה בלתי שלמה באוקטובר 2010 . כחודש לאחר ההפלה הזאת התחלתי לסבול מגלי חום בלילה. תחילה חשבתי שמדובר בהשפעת הדקא הארוך, אך גם כאשר קיבלתי מחזור גלי החום המשיכו. המחזורים שלי קצת השתנו ולפעמים הם קצת יותר ארוכים ולפעמים קצת יותר קצרים. גלי החום  מופיעים אחרי הביוץ כשהאסטרדיול יורד ומפסיקים קצת אחרי תחילת המחזור ועד הביוץ הבא.  
תופעה נוספת שהתחלתי לסבול ממנה (ולא הייתה בעבר) היא דלקות חוזרות בדרכי השתן שגם הן מופיעות בדרך כלל אחרי הביוץ ומפסיקות לאחר קבלת המחזור, ובתקופה הזאת יש תחושה של יובש בנרתיק. יש לציין כי הן חוזרות בתכיפות גבוהה ולא כל כך מגיבות לאנטיביוטיקה.
התייעצתי עם רופא הנשים שלי לגבי תופעות אלה, אך הוא המליץ לי בינתיים לקחת משהו טבעי נגד תופעות גיל המעבר . הוא אמר שאם אקח הורמונים זה יכול להשפיע לא טוב על הטיפול הבא של תרומת הביצית, וגם אני לא כל כך מעוניינת בטיפול הורמונלי נוסף.
בעוד כמה שבועות אני עומדת לעבור טיפול נוסף בתרומת ביצית, קיבלתי זריקת דקא נוספת ואני לוקחת אסטרופם , כך שכל התופעות שתיארתי חלפו בשבוע האחרון, אבל יש לי בכל זאת מספר שאלות.
1. האם יכול להיות שבעקבות זריקות הדקא שלקחתי במהלך השנה וחצי האחרונות הסימפטומים של טרום גיל המעבר הופיעו מוקדם יותר מהצפוי?
2. האם דלקות בדרכי השתן אכן קשורות לגיל המעבר ולשינויים בנרתיק ומה ניתן לעשות כדי לסבול מהן פחות?
3. האם את חושבת שמישהי כמוני שמתחילה לחוש סימפטומים של גיל המעבר וזקוקה לתרומת ביצית- חשוב שתגיע לרופא שמתמחה בשני התחומים יחד (כמוך), כדי למקסם את הטיפול ולהפחית את התופעות שתיארתי?
4. האם יתכן שישנו קשר בין הפסקת ההריונות לבין כניסה מוקדמת לגיל המעבר?
תודה מראש על התשובות,
נועה.

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'סליחה שאני נדחפת...'
סליחה שאני נדחפת...
27/02/2011 | 18:48
1
164
אבל ממש עומד לי על קצה הלשון...אם יש לך ביוץ טבעי סדיר למה את צריכה לקחת דקא? למה את לא עושה החזרות על בסיס טבעי?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'למה לקחת דקפפטיל'
למה לקחת דקפפטיל
02/03/2011 | 21:00
216
נטילת דקפפטיל באה למנוע ביוץ בלתי צפוי במהלך ההכנה להחזרת עוברים (מתרחש בכ3% מההכנות). הוא איננו הכרחי אך מקובל לתת אותו שמדובר בהחזרת עוברים מעבר לים.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תופעות גיל המעבר בין טיפולי ההכנה לתרומת ביצי'
תופעות גיל המעבר בין טיפולי ההכנה לתרומת ביצי
02/03/2011 | 20:51
180
שלום נועה
1- דקפפטיל 3.75 יוצר מצב הורמונלי הדומה למנופאוזה ולכן הזרקתו מלווה בסמפטומים אופייניים לגיל המעבר: גלי חום, הזעות לילה, יובש נרתיקי וזיהומים חוזרים בדרכי השתן.
2- כדי לסבול פחות מהתלונות האחרונות ניתן להשתמש ללא חשש בטיפול אסטרוגני מקומי לנרתיק (אובסטין, וגיפם), ואולי להוסיך כמוסות חמוציות ופרוביוטיקה.
3- אם אינך מסתדרת בואי להתיעץ איתי בהדסה הר הצופים, אשתדל לעזור לך.
4- לא ידוע לי על קשר הפסקות ההריון והמנופאוזה המוקדמת. סביר יותר שמדובר בגורם גנטי כלשהו במשפחתך. כדאי לבדוק X שביר בהקשר זה.
בברכה,

רונית קוכמן
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'דר' קוכמן'
דר' קוכמן
27/02/2011 | 20:32
2
158
אני בעיצומו של טיפול דמה ראשון בהדסה - פעם ראשונה תרומה.
מתרגשת מאודדד (אני ובן זוגי).
רציתי לשאול שאלה לגבי התורמת - איך מתמודדים עם הבעייתיות שבחלוקת הביציות של תורמת אחת לשתי נתרמות ישראליות = נישואי אחים??!!!

ביום חמישי האחרון הגעתי למיון רמב"ם עם כאב ראש חזק, טשטוש בראיה, וחוסר שטף בדיבור- הנוירולוגים שלחו אותי לבדיקות בהולות - עיניים וסי טי מוח.- יצא תקין.

אך יחד עם זאת הם הביעו חשש מעוצמת הכאב ומהסימפטומים המלווים - כשהסברתי להם שאני נוטלת אסטרופם + קלקסן 40 מ"ג + עישון (קצת) הם נחרדו - הפסקתי לעשן , הכאב עדיין קיים (אם כי לא באותה העוצמה)
השאלה שלי האם כדורי האסטרופם הם, הם הפיתרון הסופי לעיבוי הרירית (יש לציין שאני מגיבה / הרירית שלי מגיבה אליהם מצויין= עובי 7.5 תלת שכבתי אחרי שבוע !) אסטרודיול 3034 .
כמו כן ברצוננו להביא מבחנת דם מברנו - למי מודעים על רצון זה? אנו טסים באפריל.
ושאלה אחרונה - מתי עושים פיפל? אני שבועיים מהמחזור ועדיין רק עם אסטרופם?

תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'יכולה להמליץ לך על מדבקות "אבורל"'
יכולה להמליץ לך על מדבקות "אבורל"
28/02/2011 | 13:33
136
יש איתן פחות תופעות לוואי מכיוון שהן עוברות דרך העור ולא דרך המטבוליזם.
אצלי זה עובד מצויין.
מבחינת הכנת הרחם- אותו אפקט כמו אסטרופם או פרוגינובה.
גם אני מטופלת בהדסה כך שזה לא חדש להם.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'חלוקת הביציות מתורמת אחת ל2 מקבלות'
חלוקת הביציות מתורמת אחת ל2 מקבלות
02/03/2011 | 20:41
172
הביציות שנתרמות אכן נחלקות ל2 נשים, ניתן להמנע מכך על ידי תשלום עבור תורמת שלמה ואז כל ביציותיה ינתנו לנתרמת אחת.
הסיכון בנשואי אחיים קטן עד אפסי כמובן.
הסיפור שתארת תחת טיפול באסטרופם אכן מבהיל כי אסטרוגן מעלה את פקטורי הקרישה ובנשים מסוימות (מעשנות לדוגמא) עלול להגביר את הסיכון לארוע שבץ מוחי.

ניתן לעבות את הרירית באמצעות תכשירי אסטרוגן טרנס-דרמליים (אוורל) שאינן מעלים את הנטייה לקרישה.

במסגרת תרומת ביצית בהדסה האחיות המתאמות (חוה ואורה בהר הצופים ונצחיה בעין כרם) זמינות ביותר ויכולות לענות לבקשה להביא דם של התורמת לבדיקות בארץ.

פיפל (ביופסיה של רירית הרחם) נעשית במחזור שלפני מחזור ההכנה לנסיעה, נא בררי עם הרופא שלךבהדסה, מתי הוא מתוכנן עבורך.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר קוכמן'
שלום ד"ר קוכמן
28/02/2011 | 10:16
3
100
סליחה מראש שההודעה ארוכה,
אני בת 35 עברתי כבר 9 טיפולי תרומת ביציות, מתוכם: 1 בדיקה ראשונה של בטא חיובי ואחרי יומיים בדיקה של בטא
שלא הכפילה את עצמה-שלילי וטיפול אחר של הריון שבשבוע 10 לא התפתח והייתי צריכה לעבור גרידה, וטיפול אחר שבשבוע
5 היה דימום ובבדיקת אולטרסאונד הרופא ראה שיש שק אבל לא מתאים לשבוע של ההריון.  
לפני הטיפול האחרון בחודש פברואר 2011 שלא הצליח שהעוברים היו יפים מאוד, עברתי בדיקות לקרישיות+בלוטת התריס בדיקת הקרישיות היתה תקינה,ובכל זאת פרופ' המליץ לי לקחת קלקסן,
ובדיקות בלוטת התריס הן כדלקמן: ALT (GPT) - 80, THYROG.ABC - 510.07, ANTI TPO ABS - 237.96
ובדיקת US תיאוריד מימין: בצוואר הודגמו קשריות לימפה בודדות בגודל עד 15 מ"מ עם מרקם שמור.
18 אונה ימנית בגודל כ - 54 X 21X מ"מ, מרקמה בלתי-אחיד, ללא הדגמת קישריות מוגדרות.זרימת דם מעט מוגברת
בכל שדה של האונה.
איסתמוס: בעל עובי גבולי, מרקמו יחסית אחיד. ללאהדגמת קישוריות בתוכו.
משמאל: בצוואר הודגמה שרשרת קשריות לימפה בגודל עד 20 מ"מ עם מרקם שמור.
18אונה שמאלית בגודל כ- X19X36 מ"מ, מרקמה בלתי-אחיד ללא הדגמת קישוריות מוגדרות. זרימת דם רגילה בכל
שדה של האונה.הייתי אצל רופאה אנדרוקינולוגיה ואמרה שלפי הבדיקות הנ"ל( שנדמה לי שהערכים גבוהים יחסית) אין שום טיפול רק בזמן שאהיה בהריון בעזרת ה' צריך לעקוב אחרי בלוטת התריס.
שאלתי היא האם מה שהרופאה אמרה זה נכון כי לפני כמה שנים היה לי גם בעיה בבלוטת התריס וכן נתנו לי טיפול (כדורים) לאיזון?
ולמה לא מצליח לי ?. הרופאים אומרים לי שב"ה חלל הרחם שלי  תקין והרירית תקינה ובנויה יפה.
ועוד שאלה: האם אחרי החזרת עוברים שמתקררים-שיעול חזק ויש חום של 37.8 זה פוגע בהשתרשות?
תודה מראש.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תחזוקה שוטפת לבעלות כשל שחלתי'
תחזוקה שוטפת לבעלות כשל שחלתי
28/02/2011 | 13:30
1
131
שלום ד"ר קוכמן ותודה על הענותך להתארח בפורום.
אני סובלת מכשל שחלתי שאובחן בגיל 16.
בהתחלה טופלתי עם פרמריל פלוס ולאחר שהתרופה הזו הפכה להיות שנויה במחלוקת
העבירו אותי לפרוגילוטון שגרם לי לפיגמינטציה קשה ובסופו של דבר
בעשר השנים האחרונות אני מטופלת בהרמונט ולא סובלת כלל מתופעות לוואי.
שאלתי היא, בע"ה כשאסיים עם ההריונות והלידות (מטופלת בהדסה ויש לי רק מילים טובות)
אילו הורמונים את ממליצה לקחת ל"תחזוקת שוטפת" של הגוף . (כרגע אני בת 39)
ניסיתי פעם להפסיק בכלל את ההורמונים ולאחר חודשיים התחלתי לסבול מכאבי ראש ומתחושת יובש בכל הגוף .
מיד חזרתי להרמונט והכל בא על מקומו בשלום.
כמו כן אני לוקחת סידן+ויטמין די.
האם להמשיך עם ההרמונט? האם צריך גלולות יותר חזקות? האם יש ויטמינים נוספים מומלצים?
תודה מראש על תשובתך
שרון.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'טיפול בנשים עם מנופאוזה מוקדמת'
טיפול בנשים עם מנופאוזה מוקדמת
02/03/2011 | 20:29
141
ראשית תודה על ההערכה ליחידה שלנו בהדסה.
הטיפול בהרמונט, סידן וויטמין D הוא טיפול טוב למצבך וכדאי להמשיך אותו עד לפחות גיל 48-50, גיל המנופאוזה הממוצע.
לא צריך גלולות יותר חזקות, ניתן לנסות גלולה במינון נמוך יותר (מינס לדוגמא) או טיפול הורמונלי במינון נמוך ממש כדוגמאת נובופם או אקטיוול.

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'בעיות בבלוטת התריס ופוריות'
בעיות בבלוטת התריס ופוריות
02/03/2011 | 20:33
87
הפרעות בתפקוד בלוטת התריס יכולות לפגוע בסיכויי הפריון ולכן אני ממליצה לאזן את תפקודי הבלוטה גם אם ההפרעה קלה.
חום גבוה כנראה פוגע בהשרשה, הצטננות קלה כנראה לא.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר קוכמן'
שלום ד"ר קוכמן
01/03/2011 | 09:23
1
70
האם אפשר להעריך את גיל הפסקת הוסת?
בגיל 35 כבר הייתי עם FSH מעל 10, ובגיל ארבעים היה 16. האם יש ערך כלשהו של FSH שממנו נכנסים למנפאוזה? והאם אפשר להעריך מקצב ההתקדמות באיזה גיל זה יתרחש?
כיום המחזור שלי סדיר ויש ביוץ, אך בכל פעם שאני מתחילה טיפול (אמנם בתרומת ביציות) אני חוששת משיבוש של המחזור.

תודה רבה על הזמן שאת מקדישה לנו.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'חיזוי להפסקת הוסת (מנופאוזה)'
חיזוי להפסקת הוסת (מנופאוזה)
02/03/2011 | 20:20
107
רמת FSH ביום 3 היא לא מדד טוב לחיזוי מועד המנופאוזה, המדד הקליני: שיבוש במחזור הוסת טוב יותר וכמובן רמות AMH נותנות טווח מדויק למדי לגבי מועד הופעת המנופאוזה. ניתן לבצע AMH מחוץ למסגרת הסל למשל, בבית חולים שע"צ.
גם אם התרחש שיבוש במחזור במהלך הכנה לתרומת ביצית אין לחשוש מכך, ניתן להכין לתרומת ביצית גם נשים מנופאוזליות.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום דר' קוכמן,'
שלום דר' קוכמן,
01/03/2011 | 12:09
1
69
שאלה לגבי טיפול הורמונלי חלופי לבעלות מונופאוזה מוקדמת+טרומבופיליה.
אם הטיפול ההורמונלי החלופי הוא בגדר סיכון, מה ניתן לעשות כתחליף לכך, בכדי לשמור על בריאות תקינה עקב גיל מעבר מוקדם?  תודה רבה מראש!!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'טיפול למנופאוזה מוקדמת בנוכחות טרומבופיליה'
טיפול למנופאוזה מוקדמת בנוכחות טרומבופיליה
02/03/2011 | 20:16
77
1% מן האוכלוסיה נכנס למנופאוזה בגיל 40. לקבוצה זו קיימת המלצה ליטול טיפול הורמונלי חליפי עד גיל המנופאוזה הממוצע, סביבות 48 בישראל.
טרובופיליה (קרישיות יתר) מהוה בעייה משום שגם הטיפול הפומי באסטרוגן מעלה את רמת גורמי הקרישה.
צריך לבחון את חומרת הטרומבופיליה, קיום גורמי סיכון נוספים, כגון עישון, ובזהירות ותוך כדי מעקב ניתן לנסות להשתמש בתכשירי אסטרוגן טרנס-דרמליים שאינם מעלים גורמי קרישה כדי להקל על התופעות של גיל המעבר.
יש לזכור שאם האישה איננה סמפטומטית ניתן להמליץ על ספורט, תזונה בריאה ומשקל תקין ולטפל  טיפול מקומי לנרתיק וטיפול לא הורמונלי לשמירת העצם.
הערכה זו נעשית בד"כ ביחד עם האישה במרפאות גיל המעבר
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'סיכוי'
סיכוי
01/03/2011 | 12:51
2
82
שלום דר' קוכמן ותודה על העזרה.
הוגדרתי כבעל רזרבה שחלתית נמוכה כבר בגיל 38 אבל בכל זאת היה לי הריון ספונטני אחד שנפל ולאחריו עברתי לתרומת ביצית כדי לא לבזבז זמן. בטיפול תרומה ראשון הריתי ושוב בשבוע 9 גילינו שהדופק הפסיק כניראה בשבוע 8. לאחר מיכן טיפול מוקפאים מאותו מחזור תרומה ושוב סיפור דומה.
לאחר ההפלות עברתי בירורים שונים ונמצאתי כגבולית בנושא קרישיות והמטולוגית המליצה על לקיחת קלקסן משלב ההורומונים וכן הומלץ על אספירין וסטרואידים. כמו כן מכיוון שיש לי מרקם שרירני בדופן הרחם נשלחתי לMRI ונימצא כניראה מוקד קטן של אדנומיוזיס. אין לי סימפטומים של כאבי בטן בזמן מחזור או דימום כבד . מאז ההפלה האחרונה ודווקא אז השימוש בכל התרופות עברתי עוד 8 החזרות בתרומה -5 טריים ו3 מוקפאים- ולא הריתי. לפחות בשני מיקרים ההחזרות היו קשות ואף היה דמום קל ולפות בשני מיקרים אחרים העוברים לא היו טובים.
מה אפשר להסיק מזה? האם יש לי סיכוי להרות ולהחזיק הריון מלא עם האדנו' ולאור ההיסטוריה או שהיית ממליצה בשלב זה לבדוק אלטרנטיבות אחרות?
דבר נוסף נראה כי לאחרונה הווסת נעשתה קצת ארוכה יותר ויש  הכתמות שממשיכות עד ליום 7 - האם זה גיל או שמא בגלל  תקופה ארוכה של שימוש בדקאפפטיל 3.75?
תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'הפלות חוזרות של עוברים מתרומת ביצית'
הפלות חוזרות של עוברים מתרומת ביצית
02/03/2011 | 20:09
1
168
רזרבה שחלתית נמוכה בגיל מעל 35 הולכת יד ביד עם איכות ביציות ירודה. ייתכן שההפלה הראשונה היתהן על רקע זה אך קשה לבדוק זאת.
אדנומיוזיס לא נחשבת סיבה להפלות, ובמקרים רבים הסיבה להפלות של עוברים מתרומת ביצית לא ידועה
אני מציעה לא להתאייש, בזכרוני עולה מטופלת דומה שלבסוף הרתה אחרי 3 הפלות מתרומת ביצית כשנתתי לה זריקות HCG לאחר ההחזרה וIVIG, טיפול יקר מאד אך היא הרתה איתו.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה אבל גם HCG ן IVIG ניסתי ללא הועיל'
תודה אבל גם HCG ן IVIG ניסתי ללא הועיל
03/03/2011 | 01:56
84
דר' קוכמן תודה על המענה
בכל ההחזרות קיבלתי גם זריקות HCG לאחר ההחזרה ובשני הטיפולים האחרונים אף הוספתי IVIG אך ללא הועיל. הבעיה העיקרית בעיני כרגע היא לא שני ההפלות שהיו אלא 8 הכשלונות הרצופים. 8 החזרות ללא הריון....
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
01/03/2011 | 22:49
2
55
דר יקרה, לאור אלרגיה קשה לזריקת פרוגסטרון דיפורט, אשמח לדעת מהם סיכויי הקליטה ללא זריקות ואיזה תמיכה היית ממליצה לקחת כדי למקסם את הצלחת הטיפול. בתודה מראש
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תחליפים לתכשירי פרוגסטרון בהזרקה'
תחליפים לתכשירי פרוגסטרון בהזרקה
02/03/2011 | 20:03
1
59
ובכן היה גסטון בשוק ונעלם לאחרונה מן המדפים.
קשה לי להמליץ על תחליף לפרוגסטרון דפו משום שאין תכשירים נוספים להזרקה בארצנו.
בחלק מן הפרוטוקולים לIVF יש לתכשירים שבהזרקה חשיבות גדולה, אך ניתן גם לנסות תכשירים וגינליים: קרינון, אנדומטרין ואוטרוגסטן.
ברוב הפרוטוקולים לתרומת ביצית ניתן להשתמש בתכשירים הוגינליים
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'האם הפרוגסטרון ריטרד מהווה תחליף מתאים לגסטון'
האם הפרוגסטרון ריטרד מהווה תחליף מתאים לגסטון
02/03/2011 | 21:27
58
לצפיה ב-'לד"ר קוכמן היקרה לי מאוד!!!'
לד"ר קוכמן היקרה לי מאוד!!!
02/03/2011 | 10:48
2
146
טופלתי אצלך...עשית לי את שאיבת הביציות ממנה הריתי את בתי המהממת.
תמונתה תלויה בחדר האחיות אצלכם במחלקה.
בקרוב אביא תמונה מעודכנת של ילדה מהממת בת 3...
אין מילים,להודות.ולהכיר תודה ולהתרגש כל פעם מחדש.
ככה שלוש שנים כבר.יום יום.שעה שעה.
יש לכם מחלקה מדהימה,צוות מנצח,רופאים מעולים..ויחס של טיפול פרטי.
אוהבת אתכם.
אני בת 44...עם רצון עז לנסות עוד פעם אחת..הרי החוק מתיר לי עד 45..
אך כנראה שאת החלום הזה אשאיר בצד..אבל מי יודע,אולי עוד ניפגש.
תודה.תודה.תודה!!!!!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה תודה'
תודה תודה
02/03/2011 | 19:59
1
115
יקירתי,

חבל שלא כולן יודעות על היחידה הקטנה (בינונית) והמדהימה שיש לי הזכות להיות חלק ממנה בהדסה הר הצופים בירושלים, ואני מתכוונת לרופאים, לאחיות חוה, אורה, ענת, נטע ואורלי ולמזכירה יעל. היחידה שלנו מתפקדת ככה משום ש....כיף לנו לבוא לעבודה ולעשות טוב, נשמע קלישאה...אבל אמיתי.
יש ביחידה הרבה חיוכים, חיבוקים, תמיכה ואהבה של הזולת, בלעדיהם איך בכלל אפשר לעסוק ברפואת פריון.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'איזו תגובה מרגשת'
איזו תגובה מרגשת
03/03/2011 | 07:56
72
אני משתדלתליידע תמיד ולהמליץ עליכם...
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר קוכמן'
שלום ד"ר קוכמן
02/03/2011 | 15:40
1
99
אני בת 41.5. עברתי ארבעה טיפולי IVF שלא צלחו, ועכשיו באמצע הטיפול החמישי.
לפני כן שלוש הזרעות עם איקקלומין.
FSH שלי היה קצת גבוה לפני כארבעה חודשים (11.1) וחצי שנה קודם לכן היה 5, לפני כחודשיים היה 5.4.
בארבעת המחזורים לא היו הרבה ביציות. שתיים בד"כ ובאחד - 4, אך מהן לא הופרו.
בשני מחזורים היו הפריות (חלוקה של שניים), אך ללא הריון.
הרופאים כבר מדברים איתי על תרומת ביצית, ואני מרגישה שאני עדיין לא שם...
עשיתי בדיקת היסטרוסקופיה שיצאה תקינה.לא עשיתי צילום רחם.
לא נתנו לי אף טיפול נוסף חוץ מהורמונים.
לא עשו אף בדיקה נוספת.
אולם, הטענה החוזרת של הרופאים: ביציות לא טובות.
יש לדעתך, משהו שכדאי לעשות/לקחת לפני מעבר לתרומת ביציות?
תודה,
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'קבלת הדין'
קבלת הדין
02/03/2011 | 19:54
120
נורא קשה בגיל 40 כשאת בשיא חייך לקבל את העובדה שיבול הביציות שלך בIVF קטן ושאיכות הביציות נמוכה. האיכות הגרועה של הביציות איננה ניתנת לכימות אך היא מתבטאת בשיעור הפריה והשרשה נמוכים, שיעור הפלות גבוה ושיעור גבוה של ליקויים כרומוזומאליים (גנטים).
המעבר לתרומת ביצית צריך להגיע מתוך השלמה עצמית שמיציתי את הנסיונות להרות מביציותי.
ניתן לנסות לשפר את יבול הביציות על ידי DHEA, אולי בעתיד ניתן יהיה לשפר את איכות הביציות ע"י קואינזים Q10, אבל לא הייתי תולה תקוות רבות בטיפולים אלה....אבל ניתן לנסות לפני המעבר לתרומת ביצית. בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לד"ר רונית כוחמן - ברכות'
לד"ר רונית כוחמן - ברכות
02/03/2011 | 17:53
2
104
כל הכבוד על התרומה בתשובותיך.

מה נעשה במקרה של עקרות (PURE). השאלה היא אם יש אפשרות בעצמאות שכפול גנטי או תאי גזע או משהו דומה לייצר ביצית מגוף האשה או נערה לצורך הפרייה עם זרע של בחור/בעל נורמלי ושאצלו הכל תקין.
ז.א. לא לקחת תרומת ביצית ממשפחה קרובה ולעשות הפריית מבחנה ולהחזיר לבחורה העקרה. בעיית gondal pure.

האם יש כיוון בעתיד הקרוב בסביבות 10 שנים שאז יהיה כמעט בטוח שיהיה אפשרי? יש איזה גוף מחקרי בעולם שעושים ניסויים כאלה בבני אדם?
כל כך אשמח אם תהיה תשובה אפילו קלושה אבל חיובית.

מחזיקה אצבעות
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'gonadal dysgenesis'
gonadal dysgenesis
02/03/2011 | 19:47
1
77
צר לי לאכזב אותך אך עדיין לא נמצא הטיפול לנשים צעירות שסובלות מהעדר ביציות gonadal dysgenesis  חוץ מתרומת ביצית, ובאופק של 10 השנים הקרובות ייצור של ביצית איננו נראה עדיין גם באמצעות תאי גזע.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שיט'
שיט
02/03/2011 | 19:57
41
לצפיה ב-'תרומת בייצית - ד"ר קוכמן'
תרומת בייצית - ד"ר קוכמן
02/03/2011 | 19:23
1
137
אני בת 45 וניסיתי כשנתיים להרות ע"י תרומת זרע וטיפול הורמונלי די אינטנסיבי,
אני הייתי מטופלת בבי"ח בלינסון.
עברתי הזרעה אחת ע"י תרומת זרע ו6  טיפולי IVF  שלא צלחו לא התפתח הריון וכמות הבייציות ואייכותן הייתה ירודה
נאמר לי ע"י הצוות שעלי לפנות לטיפול עם תרומת בייצית.
ה"דבר" שמנע ממני להמשיך זה הקטע הכספי.
אני שייכת לקופ"ח כללית מושלם ורוצה לדעת מהן האופציות שבהן אוכל להשיג את הדבר הנכסף מכל
- ילד/ה ?

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ילד לבת 45 ומעלה'
ילד לבת 45 ומעלה
02/03/2011 | 19:42
166
אין ברירה אלא להתקדם לתרומת ביצית ואכן הפרויקט עולה הרבה כסף, אבל אם לוקחים בחשבון סיכוי להריון של כ45% לכל מחזור, זה משתלם.
לביטוחים המושלמים כולל זה של הכללית יש מנגנון של עזרה למי שמעונינת בתרומת ביצית עד גיל 51.
בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מנופאוזה מוקדמת'
מנופאוזה מוקדמת
02/03/2011 | 20:19
180
לד"ר קוכמן שלום,
אשמח אם תוכלי לענות לי על השאלות הבאות:
1. מה הסיבות למנופאוזה מוקדמת אצל נשים בריאות?
האם עבר של דיאטות חריפות ואנורקסיה יכולים לשמש כגורם מאיץ?
2. מה הסיבה שיש נשים, שאצלן המנופאוזה מלווה בסימפטומים, ואילו אצל אחרות התהליך אינו מורגש?
3. האם הזדקנות מוקדמת של השחלות מעידה על הזדקנות כללית מוקדמת (עור, עצמות, מפרקים וכו')?
4. האם טיפול הורמונאלי הכרחי או שאפשר להסתפק בתזונה ותוספים?
תודה!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ד"ר קוכמן'
ברוכה הבאה ד"ר קוכמן
02/03/2011 | 20:38
107
תודה על ההיענות להתארח אצלינו בפורום.
יש לי שאלה שמטרידה אותי רבות: למרות שפעמים רבות יש בעיה גם בזרע וגם בביצית נראית נטיה "להאשים" יותר את הביציות מאשר את הזרע.  האמנם לביצית יש חלק משמעותי יותר ביצירת העובר הן בהפריה והן בהפיכתו ל"עובר תקין" היכול להשתרש ולהממשיך להתפתח מעבר לשבוע 9?

האם יש הבדל בין הפלה עד שבוע 9 לאחריו?

שאלה נוספת לגבי תרומת ביציות מישראליות בהדסה: האם וכיצד הדסה מתארגנים לאופציה זו?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שיתוף פעולה בין שני בתי החולים.'
שיתוף פעולה בין שני בתי החולים.
02/03/2011 | 21:49
79
שלום ד"ר,

כיצד בא לידי ביטוי שיתוף הפעולה בין הדסה הר הצופים ועין כרם?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מוסיפה.לד"ר קוכמן..הנה מה ששאבת.התוצאה!!!'
מוסיפה.לד"ר קוכמן..הנה מה ששאבת.התוצאה!!!
02/03/2011 | 10:51
1
142
תמר המהממת שלי...
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'איזו מהממת'
איזו מהממת
02/03/2011 | 20:40
72
לצפיה ב-'ג ס ט ו ן '
ג ס ט ו ן
02/03/2011 | 20:51
1
76
לד'ר קוכמן,

בפורום אחר, פרופסור בידר כתב כך אודות הגסטון :
ספיגתו והגעתו לקולטנים של הרחם הוא לא טוב
ולכן הוציאו אותו משימוש. הגסטון לא טוב.
התמיכה היחידה שגסטון עושה הוא תמיכה  בבתי המרקחת המספקים אותו.
צריך להפסיק להזריק גסטון, אלא במקרה של דמם
אבל גם אז ההריון מסתיים בהפלה.

מה דעתך המלומדת ?
בתודה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'גסטון'
גסטון
02/03/2011 | 21:35
78
אני מאמינה שישנם פרוטוקולים שבהם לגסטון (פרוגסטרון על בסיס שומני הניתן בזריקה לשריר) יש חשיבות גדולה, כדוגמא פרוטוקולים קצרים עם דקפפטיל לגרימת ביוץ..
אינני מסכימה עם הדעה שהובעה בשם פרופ' בידר
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מה היתרון של פרוגינובה על פני אסטרופם '
מה היתרון של פרוגינובה על פני אסטרופם
02/03/2011 | 21:07
1
105
ובטרומבופיליה מה עדיף ?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'פרוגינובה-אסטרופם'
פרוגינובה-אסטרופם
02/03/2011 | 21:37
194
פרוגינובה- אסטרדיול ולראט ואסטרופם- ביתא אסטרדיול הם תכשירים דומים מאד בעלי השפעה דומה על מערכת הקרישה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לד"ר קוחמן'
שאלה לד"ר קוחמן
02/03/2011 | 21:13
1
76
בת 32 , בעברי 3 הפלות קליניות ושלוש הפלות כימיות. עברתי שני תהליכי הפרייה שהניבו ביציות באיכות ירודה ומעט הפריות . אי לכך הומלץ בפניי לפנות לתרומת ביצית . בחודש זה היני אמורה לקבל תרומה ביצית ממסלול קייב .

על אף גילי מבינה שככל הנראה זהו הגורל ומשלימה , יחד עם זאת חוששת מהחזרת מס' עוברים (מתרומה ) ומעדיפה להחזיר אחד בתקווה שיהיה איכותי . בשיחה שהיתה לי עם המתאמת היא הסבירה לי שאני אוריד משמעותית את סיכויי להרות עד כדי בזבוז מחזור הטיפול כולו .

ברצוני לשאול אותך מהם סיכויי להרות , במידה ואחזיר עובר אחד לעומת עוברים רבים ?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שיקולים להחזרת מספר עוברים'
שיקולים להחזרת מספר עוברים
02/03/2011 | 21:32
118
ככלל היות ומדובר בעוברים מביציות תורמת צעירה אני ממליצה להחזיר עובר אחד עד שניים. רק במקרים של כשלונות חוזרים אני ממליצה להחזיר יותר מ2 עוברים.
הסיבה לכך היא התוצא הגרוע של הריונות מרובי עוברים בעיקר בנשים מעבר לגיל 45-50.
צריך לזכור שמטרתינו היא לידת ילד בריא ולכן הדבר הבטוח ביותר עבורך הוא החזרת עובר אחד, מצד שני החזרת שני עוברים מעלה הסיכוי להריון יחיד אך גוררת עימה סיכון לא מבוטל להריון תאומים. לגבי שיעורי ההריון בפרויקט קייב, אין בידי מידע, שיעורי ההצלחה בפרויקט הדסה בקישור הבא:
http://www.hadassah.org.il/Hadassa/Heb_SubNavBar/D...

בברכה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה לד"ר קוכמן'
תודה לד"ר קוכמן
02/03/2011 | 22:12
1
69
שמחנו לארח אותך ולהחכים!
לילה טוב ותודה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מצטרפת לתודות....'
מצטרפת לתודות....
02/03/2011 | 22:25
38
רופאה מקסימה ואשה מדהימה...
מהטובות שיש...
יישר כוח!!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'אני ואשתי חדשים באתר ומבקשים להתייעץ'
אני ואשתי חדשים באתר ומבקשים להתייעץ
04/03/2011 | 17:05
1
101
אני ואשתי בני 45 וברור לנו בכדי שיהיה לנו ילד חייבים לקבל תרומת ביצית , היינו אצל ד"ר וייסמן  שהמליץ לנו לבצע זאת עלידי  אסותא שלאחר שליחת הזרע בצורה מוקפאת והפריית הביציות בקייב והבאתה לארץ באינקובטור תועבר לאשתי .

1)ברוב הפורם אני רואה שהבנות לצורך תרומת הביצית נוסעות למדינות ארופאיות , מבקש לדעת מה הסיבות לכך , האם זה בגלל שזה יותר זול או בגלל האנונימיות.

2)מבקש לדעת מה דעתכן על התוכנית של אסותה לפי מה שרשמתי עולה בסביבות 25000 שקל שמתחיבים על 6 ביציות וכנראה חצי מהסכום יוחזר דרך הקופת חולים

3)למרות שד"ר וייסמן הדגיש בנחרצות שלפי ההלכה היהודית הילד שיוולד מתרומת ביצית של גויה נחשב יהודי , מצאתי באינטרנט שהדעות חלוקות אצל הרבנים הבחירים , וזה מכניס אותי לחרדה מסוימת שיכול להיות שבעוד 20 שנה הרבנות תחליט שילדים שנולדו מהתרומה חייבים לעבור גיור ולמרות שהמרפאות והקופות חולים מדברים על החשאיות , לפי דעתי לא כל כך קשה לגלות את הנושא , מבקש לשמוע את דעתכם .
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ברוכים הבאים אשתדל לענות על הכול.'
ברוכים הבאים אשתדל לענות על הכול.
04/03/2011 | 18:04
109
1)  לגבי השאלה הראשונה,
יש במסלול אסותא ת"א 2 אופציות: יש הבאת עוברים טריים לארץ באינקובטור והחזרה נעשית באסותא ת"א. זה יותר נול למטופלת. ויש כאן חיסכון תשלום עבור הטיסה.
לפני שבוע התארח בפורום השכן דר' בר חווה. הוא נשאל לגבי הצלחות וסיכויים להריונות, האם עדיף החזרה בארץ (הבאת עוברים טריים) או טיסה של המטופלת לאוקראינה להחזיר שם עוברים.
דר' בר חווה ענה שאין הבדל (הסיכוי הוא אותו סיכוי להריון).
2)  לגבי התשלום כולם גובים אותו דבר בסביבות 5000 יורו /25000 שח. אם חס וחלילה לא מצליחים בדר"כ יש פיצוי. אבללל זה לא כתוב בחוזה/הסכם.
3)  אל תהיה בחרדה לגבי נושא יהדותו של התינוק שיוולד (בע"ה) יש לך אפשרות להתייעץ באסותא ת"א עם מכון פוע"ה. יש שם רבנים שניתן להתייעץ איתם, ואתה יכול להיות שקט מהבחינה הזאת.

מקווה שעניתי על כל השאלות.
מאחלת לכם שבת שלום ובהצלחה
תרומת ביציות >>

הודעות אחרונות

09:03 | 25.01.20 Silent witness
13:20 | 23.01.20 תמי419
22:25 | 17.01.20 אורחים בפורום
22:25 | 11.01.20 אופטימית 55
12:39 | 06.01.20 הכי מוכנה
17:13 | 03.01.20 אורחים בפורום
14:21 | 03.01.20 אורחים בפורום
15:56 | 01.01.20 איילת ר
08:35 | 30.12.19 אין יאוש בעולם 75
21:45 | 25.12.19 Niki29
12:59 | 24.12.19 חדשהפה34
12:59 | 18.12.19 אורחים בפורום
05:37 | 09.12.19 אורחים בפורום
22:43 | 07.12.19 אורחים בפורום
18:38 | 07.12.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ