לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1127811,278 עוקבים אודות עסקים

פורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תרומת ביציות

ברוכים הבאים לפורום תרומת ביציות, הפורום מהווה בית חם עבור כל מי שבמסע להורות הנכספת קיבלו את הבשורה ש "לא תוכלי להרות מביציותייך" וכי הם זקוקים לתרומת ביציות. אנחנו כאן כדי לעזור כשנראה שהשמיים נופלים עם קבלת הבשורה, לעודד כשנראה שהדרך אל ההורות לא תגמר לעולם ושאבדה כל תיקווה.

הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביצית, לחיפוש תורמות או פירסום הודעות מסוג זה.

אנחנו כאן בכדי לסייע ולעזור להתגבר על הקושי שבקבלת הבשורה ולתת מידע על האופציות השונות הקיימות בעולם תרומת הביציות, לתמוך, לעודד, להיות אוזן קשבת וכתף להתייעץ ולהישען עליה בימים הקשים. אנו כאן גם לתמוך ולעודד בימים השמחים של הבטא החיובית, ליווי ההריון, הלבטים למי לספר, מתי לספר וגם בהתלבטויות ההוריות לאחר הלידה המיוחלת                             
x
הודעה מהנהלת הפורום
 הפורום הינו פורום תמיכה, היעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי. 
הפורום איננו מקום לפירסום של חברות או רופאים בעלי מסלולים העוסקים בתרומת ביציות, הודעות מסוג זה יימחקו ללא אזהרה מראש. כמו כן זהו לא המקום לחיפוש תורמות או פרסום מודעות מסוג זה

אנא קיראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום. גלישה מהנה
המשך >>

לצפיה ב-'ד"ר שופרו מחר פה אצלינו!!!'
ד"ר שופרו מחר פה אצלינו!!!
27/09/2010 | 23:06
66
706
לצפיה ב-'אירוח בפורום בשלישי: ד"ר יואל שופרו'
אירוח בפורום בשלישי: ד"ר יואל שופרו
<< ההודעה הנוכחית
25/09/2010 | 22:08
40
564
ביום שלישי ה-28.09.10 בשעות 20.00-22.00 יתארח בפורום ד"ר יואל שופרו.

ד"ר יואל שופרו הוא אחד המנהלים של פורום תרומת ביציות בפורטל BeOK.

הנה מספר פרטים אודותיו:

ד''ר יואל שופרו בוגר ביה"ס לרפואה של האונ' העברית.
רופא בכיר ביחידה להפריה חוץ גופית, מח' נשים ויולדות, הדסה עין-כרם.
מרצה בביה"ס לרפואה של האונ' העברית ואחראי הוראה מחלקתי.
חוקר תהליכי תכנות מחדש והתפתחות עוברית מוקדמת במרכז תאי הגזע העובריים של הדסה.

הנכם מוזמנים לשרשר שאלות!

מאחלות לכולנו אירוח פורה,
מנהלות הפורום

תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ל - ד'ר שופרו היקר.'
ל - ד'ר שופרו היקר.
26/09/2010 | 08:50
1
165
שלום רב,

יש לי תור אליך, בדיוק בעוד 4 שבועות.
ה - BMI שלי כיום = 36

בפורום, אותו אתה מנהל, ענית לי שרצוי שאגיע ל  - 30 BMI לפני התחלת טיפול.
לשם כך, דרוש לי מינימום 3 חודשים ...

האמת, אובדת עיצות ...
והזמן שלי מאוד דוחק.

השאלה: האם בכ"ז להגיע אליך, בעוד חודש ולהתחיל תהליך, או להגיע רק לאחר השגת המטרה ?
שאלה נוספת: כיצד המטופלות שלך, בקשר שוטף איתך, במהלך הטיפול ? האם מקבלים מ'ס נייד / דוא"ל אישי ?
                      { בפורום, אותו אתה מנהל ... התשובות מגיעות אחת לכמה ימים ...}

בתודה מראש עבור הכל.
ומועדים לשמחה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 19:55
142
שלום רב,

כפי שהשבתי ב BE OK רצויה כמובן הרזיה. אין קריטריון סף ברור ואני מחליט בכל מקרה לגופו של עניין (תרתי משמע).
אפשר בהחלט להגיע לפני תם הדיאטה.

בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'דר שופרו היקר'
דר שופרו היקר
26/09/2010 | 21:33
1
148
האם יש אפשרות "לקבל" תורמת מלאה במסלול הדסה?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 19:57
127
כן בהחלט אפשר, העלות גבוהה יותר. יש לנו יותר ויותר הריונות מעוברים מופשרים המובאים להדסה ולכן זה בהחלט יכול להיות כדאי.

בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
26/09/2010 | 22:23
1
115
ותודה לך על זמנך היקר
1. השאלה נשאלה בפורום אבל לא נענתה האם תרומה עם שתי תורמות מגדילה את הסיכויים?....באחוזים? ההיגיון אומר שכן.....
(עם זרע תקין לחלוטין)
2 האם קיים איזה מידע השוואתי....בין תרומה בסבב טבעי...לבין תרומה רגילה...האם הסיכויים גדולים יותר בסבב 'טבעי'?
3. בIVF הממוצע שנקבע להצלחה- הריון הוא 6טיפולים טריים  - איך זה בתרומה...לי ידוע על 3 תרומות טריות האם זהו מדד נכון פחות או יותר?.

תודה לך!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:05
93
היי,

1. לא מוגדל הסיכוי לכל מחזור טיפול אלא הסיכוי המצטבר. בצורה זו קונים יותר ביציות וטיפולי המשך בלבד והסיכוי לכל החזרה הוא אותו הדבר. יתרון נוסף הוא שכשמצליחים ויולדים  יש אופציה להריון נוסף מאותה תורמת- משהו שמטופלות רבות מעוניינות בו.

2. לא קיים מידע חד משמעי. מסיבות מעשיות פשוטות של צורך לתאם בין תורמת לנתרמת- ניתן לכל הנתרמות מחזור מלאכותי בצורה כזו או אחרת.

3. כן בהחלט. אם אצלנו שיעור ההריונות עולה על 50% אזי אחרי 2 החזרות עוברים טריים שלא הצליחו מקובל לבצע בירור. ב IVF רגיל קצת פחות ולכן מקובל גבול אי ההצלחה הדורש בירור כ 3 החזרות עוברים טריים.

בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מחקרים בתחום הפריון בישראל'
מחקרים בתחום הפריון בישראל
27/09/2010 | 01:43
1
103
מדע טכנולוגיה ורפואה, הם תחומי העניין שלי, בכל מה שקשור לרפואת פריון,
אני לא יודע מספיק, אבל רוצה לתרום למחקרים בכלל, כולל מחקרים בתחום הפריון

מתוך נקודת הנחה, שכמה שיותר טיבעי, וכמה שפחות תרופות, כך יותר טוב,
אני רוצה להבין קצת יותר את הסיכון שנוטלות על עצמן נשים בטיפולי פוריות
וגם להבין את הסיכונים של תינוקות שנולדו בטיפולי הפריה

אם אפשר, אשמח להבין קצת יותר את המטרה של התרופות והטיפולים,
ומדוע לא משתמשים בשאיבה והפריה במחזור טיבעי ?

עד כמה משקיעים היום בתחום המחקר לא כדי לגלות פטנט ותרופה חדשה
אלא כדי לייעל את התהליך, כדי שהוא יהיה כמה שיותר טיבעי ונטול סיכונים ?

אשמח לשמוע על מחקרים חדשים כאלו, שמטרתם לאפשר הריון כמה שיותר טיבעי,
האם יש כיום גוף שממן סוג כזה של מחקרים ? ובכלל, עד כמה נהנה תחום הפריון בארץ
מתמיכה ממשלתית למחקר, וממודעות ציבורית ליכולת לתרום למחקרים בתחום ?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:07
78
שלום רב,

שאלתך מעניינת אך הינה מחוץ לדיון ולעניין עבור משתתפות פורום זה.
אשמח לשוחח עמך בעניין. אנא צור עמי קשר דרך הדסה.

026777111
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מעוניינת לתרום'
מעוניינת לתרום
27/09/2010 | 20:58
1
77
שלום ד"ר שופרו,
מיום ליום מתגבשת בי ההחלטה לא להביא ילדים לעולם. אני שוקלת ברצינות קשירת חצוצרות/עיקור.
וליבי נשבר, כשאני חושבת על נשים שיעשו הכל בשביל ילד.. אז הייתי רוצה לתת להן את מה שהן רוצות ולי אין כל צורך בו
אבל נאמר לי, שזה בלתי אפשרי אם אינני בתהליכי הפריה בעצמי.
האם יש מה לעשות בנידון?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:12
72
היי,

כרופא פריון אני מצטער לשמוע על כך אך אני מכבד כל החלטה.

חוק הביציות החדש מאפשר תרומה מאישה אשר אינה עוברת טיפולים תמורת פיצוי לא גדול. טרם הוסדרו המנגנונים בארץ ע"מ לאפשר תרומה כזו (אנא ראי גם אמירה שלי בנושא בפורום BeOK). אני בטוח שכשיוסדרו תוכלי לתרום באופן מסודר (לפחות מחצית התרומה עבור נשים נתרמות והיתר למחקר או לשימור לעצמך אם תימלכי בדעתך בגיל מבוגר יותר).

ד"ר שופרו
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מתי אפשר יהיה לקבל תרומת ביצית בארץ?'
מתי אפשר יהיה לקבל תרומת ביצית בארץ?
27/09/2010 | 23:29
1
60
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:14
70
מטעמי קיצור אני מפנה אותך לפורום שלנו ב  BEOK שם כתבתי על העניין ארוכות.
כנראה שלא מחר ולא מחרתיים, וגם אז לא יהיה מענה לכל הביקוש.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום דוקטור יקר'
שלום דוקטור יקר
28/09/2010 | 01:41
3
92
לפני שנה [יום לפני סוכות]. החזרת לרחמי 2 עוברים מוקפאים שהובאו מצכיה. העוברים הללו החזיקו מעמד , צמחו וגדלו, ועכשיו הם תינוקות בני 4 חודשים. נס מופלא אחרי "מסורת " קשה של הפלות, וסגירת מעגל אחרי ליווי מסור שלך ל 5 תרומות שעברתי דרך הדסה.
בטיפול המנצח הזה השתמשתי בIVIG -בהמלצתך ובהמלצת פרופסור כארפ.
אני יודעת שלפני שנה לא היה הרבה ניסיון עם העירוי הזה-למניעת הפלות ולעזרה בקליטת עוברים בתרומת ביצית ובIVF בכלל.
אני יודעת על אישה שהצליחה כמה חודשים לפני ועל עוד אחת שהצליחה אחרי-לא יודעת אם היא סיימה את ההריון.
אשמח לדעת מניסיונך אם יש עוד הצלחות  עם העירוי. לא רק בתחום ההפלות.
האם זו היתה הצלחה  מקרית ,או שהעירוי הזה כן מצליח לפתור משהו בהתנגדות של הגוף לעובר.?
חג שמח    . הביקור בקרוב.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום לך מיים חיים'
שלום לך מיים חיים
28/09/2010 | 16:42
1
71
מה הפירוש לביטוי IVIG  אשמח לקבל הסבר ממך
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'הסבר מתוך אתר אינפומד'
הסבר מתוך אתר אינפומד
28/09/2010 | 22:23
80
אני עצמי מסתבכת בהגדרות רפואיות...
IVIG – Intravenous Immunoglobulin
אלה נוגדנים אנושיים העוזרים למנוע או להפחית זיהומים בחולים שמערכת החיסון שלהם פגועה ואינה מסוגלת לייצר בעצמה נוגדנים. שימוש נוסף בנוגדנים אלה הוא בחולים שיש להם מחלה אוטואימונית, בה יש שבט של נוגדנים אשר תוקף את התאים שלהם עצמם. הנוגדנים המוזרקים למעשה תוקפים את הנוגדנים העצמיים (האוטואימוניים) ומונעים או מפחיתים את הנזק שהם גורמים.

הנוגדנים העצמיים הללו, במיוחד אם הם מכוונים נגד טסיות הדם, כמו ב APLA Syndrome, היכול להיות חלק ממחלת הנקראת זאבת (לופוס), גורמים למצב של קרישיות יתר בדם, היכול להביא בין היתר להפלות חוזרות. שימוש ב- IVIG אמור לנטרל את הנוגדנים האוטואימוניים (שפועלים להשמדת תאים של העצמי), ובכך להפחית את הנזק הנגרם מהם. לפי מחקרים, IVIG מעלה את שיעור ההריונות המוצלחים (כלומר העוברים ללא הפלות) בקרב נשים עם סינדרום APLA וכן בקרב נשים עם הפלות חוזרות מסיבה לא ידועה.

אני עצמי הייתי עם בעית הפלות לא מוסברות, ולמרות שלקחתי קלקסן עדיין היו הפלות. ההפלות היו בשלבים מוקדמים שבוע 6-8.

אני רוצה לציין שלמרות המחיר היקר, והעובדה שהוא לא מסובסד על ידי קופות החולים [רק מההפלה ה5]  -אפשר לנסות להשיג אותו כתרומה ממקומות שונים
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:22
88
היי,

אני שמח לשמוע ממך! האישה השנייה לה היה סיפור דומה הרתה וילדה לפני מספר שבועות. כמוך היא מאושרת עד הגג. אני סבור שזה לא מקרי ושחומר זה יכול בהחלט יכול להועיל במקרים כמו שלכן.

תהני!
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'זרע'
זרע
28/09/2010 | 09:58
1
63
בוקר טוב
כשאני עושה ivf  יש לי כ 10 ביציות יש הפריה של כ 7 עוברים יפים אבל אין הריון.הזרע בעייתי אבל עם איכסי מתגברים
  שאלתי איך אני יכולה להיות בטוחה לחלוטין שזו בעית הביציות ולא בעיית הזרע
האם ב3-4 הימים הראשונים העובר נראה יפה בזכות הביציות לא משנה איך הזרע.זא  האם גם עם זרע גרוע וביצית טובה
העובר יראה טוב בכל מקרה בימים הראשונים
האם העובדה שהזרע מפרה יפה ביציות מלמדת על כך שזרע תקין.הרופא שלי אומר שסיכוי קלוש שהזרע אשם
מאחר ויש אחוז הפריות טוב ובלב המורולה גם נראה יפה.האם תוכל לעזור בתובנות על הזרע
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:25
60
היי,

צריך לעבור על גליון המעבדה ולראות מהי איכות העוברים. אם יש הפריות ועוברים יפים בשיעור סביר- כנראה שהזרע מספיק וסיבת אי ההצלחה אינה בו.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'עניינים אוטואימוניים ...'
עניינים אוטואימוניים ...
28/09/2010 | 11:12
1
48

האם  אשה הסובלת מ:   Fibromyalgia  +   Alopecia areata
עלולה ח"ו לדחות את העובר ?  - { גוף זר ... }.

האם רצוי לאשה כזאת, חיזוק הריון בדיקור סיני / צמחים סיניים ?
או אולי דווקא ההיפך, רצוי לה מנוחה ?

בתודה ובברכת חג שמח.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:28
41
אני (ובעצם אף אחד..) לא יודע.

התגובה החיסונית מול העובר היא עניין מורכב הנמצא במחקר מעמיק. דווקא כן חשוב שיזוהה כזר ולא כרקמה עצמית.

דיקור / צמחים- אין על זה שום מידע בדוק.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ד"ר שופרו שלום'
ד"ר שופרו שלום
28/09/2010 | 13:02
3
73
האם אפשרית כיום בהדסה תרומת ביצית בין בנות זוג, אם מסתבר שאחת מהן נזקקת לתרומת ביצית, לאחר שעברה טיפולי פוריות בעצמה (כלומר, שבת זוגה תתרום לה ביצית?)
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:33
55
היי,

גם ע"פ החוק החדש תרומת הביצית היא אנונימית. יש אפשרות ל"ועדת חריגים" על רקע דתי תרבותי ושם, אך בשום אופן לא בין בנות זוג.

ד"ר שופרו
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ה'
ה
29/09/2010 | 00:03
31
לצפיה ב-'היו כבר כמה מקרים כאלה'
היו כבר כמה מקרים כאלה
29/09/2010 | 00:10
43
אני יודעת על לפחות מקרה אחד, שבו בת הזוג תרמה ביציות לזוגתה ונולדו ילדים. האם היולדת נחשבת לאם "הטבעית" והאם שתרמה את הביציות צריכה לאמץ במסלול הרגיל אצל לסביות.
שאלות כאלה צריך להפנות לעו"ד שמתמחות בהורות ומשפחה לסבית ולא לרופאים, שלא מתצאים בצד החוקי של מקרים חריגים ונדירים.
אני יודעת שצריך להגיש בקשה מיוחדת למישהו במשרד הבריאות, וכדאי לעשות את זה דרך עו"ד. אני גם יודעת שכמה בקשות כאלה כבר אושרו בעבר.
יכול להיות שכרגע עושים בעיות עם זה, כי הזוג הלסבי הראשון שהרה כך הגיש בג"צ ותבע שיכירו גם באם תורמת הביצית כאם ללא אימוץ. יכול להיות שעקב כך משרד הבריאות לא מאשר יותר תרומות כאלה וממתין להכרעת הבג"צ? אך אני לא בטוחה. אם זה רלבנטי לכן, באמת כדאי שתבררו עם עו"ד עירא הדר או עו"ד נעמה צורף.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ערב טוב דר' שופרו'
ערב טוב דר' שופרו
28/09/2010 | 18:52
3
51
רציתי לדעת האם זה הגיוני שאחרי החזרת עוברים טריים לרחם באותו יום יש דימום קל
והאם זה אומר שאותו רופא שביצע את ההחזרה פצע את הרחם

אנא תשובתך המהירה .
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:36
2
56
דימום בנסיבות אלו יכול להיות כתוצאה מפציעת הצוואר בעת החדרת הספקולום או הניקוי של הצוואר ואז אין לו משמעות (גם לא הלכתית לשומרות נידה- זה "דם מכה").
אם אכן נפצעה רירית הרחם זה מוריד את סיכויי ההשרשה כמובן.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי החזרת עוברים'
שאלה לגבי החזרת עוברים
28/09/2010 | 20:54
1
78
בשנה שעברה לאחר החזרת עוברים טריים - הקימו אותי במהירות לשירותים ולקח זמן עד שהגעתי לשכב. כששכבתי הרגשתי נזילה משמעותית. והבטא היתה קטנה מ-2, למרות שמבחינת הרירית ואיכות העוברים המצב היה מעולה. חודש וחצי אח"כ נקלטתי עם אחד המוקפאים שהתפתחותו היתה מאוחרת יותר ואותו פרוטוקול אם כי מבחינה רפואית הייתי במצב קצת ירוד (מצוננת, כאבי בטן חריפים - שבדיוק שככו - אך העלו חשש לאפנדציט).
האם יתכן שהנזילה שחשתי היתה העוברים? יש לציין שבטיפול ההוא הייתי מאוד לחוצה ומכווצת והייתי צריכה להשתחרר (לאחר סיפור רומניה פחדתי שגם כאן יקרה משהו דומה).
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לאשלי'
לאשלי
28/09/2010 | 21:45
60
הנזילה שהרגשת הייתה מנוזלי הסיכה ורחצת הצוואר. העוברים אינם נוזלים גם אם קמים מיד. באירופה מקובל אכן לקום מיד, רק אצלנו התרגלנו לשכב 20 דקות אחרי החזרה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום לד"ר שופרו'
שלום לד"ר שופרו
28/09/2010 | 19:48
1
61
האם המדע הגיע למצב שאפשר להקפיא ביצית? כמו הקפאת זרע?
איך אפשר לשמר ביצית אם התשובה הראשונה ששאלתי היא שלילית.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:47
48
כן בהחלט,

בשיטה הקרויה זיגוג (ויטריפיקציה)- שונה מהותית מהקפאה למרות שגם בה נעשה שימוש בטמפ' נמוכה מאוד. לאחר השלמת עקומת למידה לא קצרה, כ80-90% מהביציות שורדות הפשרה ואז איכותן כשל ביציות טריות.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'IVIG?'
IVIG?
28/09/2010 | 20:30
1
46
אשמח אם תוכל לפרט על הערוי הזה.
לאיזה צורך משתמשים בו ומיהן הנשים להן מומלץ הטיפול?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 20:53
45
זהו ערוי נוגדנים כללי בלתי ספציפי. במטופלי פריון נמצא יעיל במידת בה בזוגות להם הפלות חוזרות ודמיון בין אנטיגני סיווג הרקמות שלהם. אין שום מידע עליו בזיקה לטיפולים עם ביציות תורמת. אינטואיטיבית דווקא אמור להיות לא רלוונטי כשהביצית (ולפעמים הזרע) מוחלפים ועדיין יש הפלות. למרות האמור אני השתמשתי בו בשתי מטופלות שהרו והפילו כל הזמן למרות טיפול בטרומבופיליות באמצעות קלקסן, ושתיהן הרו וילדו.
החומר יקר מאוד (נמצא בסל רק לחולים המטולוגיים) וקופות החולים כמובן לא ששות לממנו (ויש להן אמתלה טובה שכן יעילותה אינה מוכחת).
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ברוך הבא ד"ר שופרו. כמה שאלות שעלו בפורום:'
ברוך הבא ד"ר שופרו. כמה שאלות שעלו בפורום:
28/09/2010 | 20:32
1
80
כמה ביציות מובטחות בהדסה? האם יש קשר בין שאיבת יתר להריונות כימים או הריונות שנופלים סביב שבוע 9?
האם אתם עושים מיקרומניפולציה בכל מקרה ובעצם כיצד זה נעשה? - והאם היא עלולה לפגוע בעובר? (סברה שהועלתה ע"י אחד ממומחי הסקירה).
מה ההבדל בין טיפול בסטרואידים לטיפול IVIG (חוץ מהמחיר) שניתנים מסיבה דומה - אם הבנתי נכון - ומה האינדיקציה לטיפול כזה?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
28/09/2010 | 21:02
54
היי,

אענה אחת לאחת.

1.  במסלול הרגיל 6 ביציות , 2 עוברים דרגה I. הרופא המלווה שלנו מסתכל רגע לפני ההחזרה ומוודא את איכות העוברים.
2. לא
3. כן, מיקרומניפולציה מבוצעת בכל מקרה, יש יותר הפריות עוברים הריונות ולידות כשמבוצע ICSI בהשוואה ל IVF רגיל. יש המון ילדי ICSI. לפעולה זו יוחסו בהח"ג  מביציות האישה (ולא מתרומה) (ללא הוכחה עקב נדירות) תסמונות אפיגנטיות. הסיבה כנראה היא טיב הזרע והביציות ולא הפעולה עצמה.
4. טיפול בסטרואידים אינו יעיל בשום היבט של פריון והוא ננטש (למעט אם קיימת מחלה אחרת המצריכה טיפול בסטרואידים או מצב של היפרפלזיה אדרנלית מולדת עם ביטוי מאוחר).
בקשר ל IVIG- אנא ראיתי את תשובתי הקודמת ממש.
אין לתת סטרואידים בטיפול פריון למעט בהתוויות הנ"ל.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'בדיקת cross match שיצאה שלילית ???.'
בדיקת cross match שיצאה שלילית ???.
28/09/2010 | 20:43
2
57
אני בת 40+מטופלת IVF  לאחר 4 הפלות , בשלוש הריונות לא ניצפה דופק
עשינו ( בעלי ואני בתל השומר - פרופ כרפ )
את הבדיקה הנ"ל ויצאה שלילי
נאמר לנו שיש צורך בעירוי אומריגם
בכדי להכניס לגוף שלי נוגדנים שיגנו על העובר
1. האם תוצאות הבדיקה הזאת תופסות גם על תרומת ביצית
    ז"א שבגלל שמדובר בתרומה אז התשובה לא רלוונטית / משפיעה
    שאלתי  את הרופא שאם לטענתו אין נוגדנים אז למה שבמיקרה של תרומה פתאום כן יהיו נוגדנים?

לא קיבלתי תשובה ברורה ממנו?

2.האם ידוע לך מניסיונך שאומריגם אכן עוזר להפלות חוזרות

תודה וחג שמח
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 21:05
1
44
לא קיבלת תשובה ברורה מפני שאין. אנא ראי תשובותיי הקודמות בעניין ה IVIG. על פניו כשמדובר בביציות תורמת תרופה זו לא אמורה לעזור. לשתי מטופלות שלי (המתקראת כאן "מיים חיים" ונוספת) עזרה גם עזרה. לא ממש הוכחה.

חג שמח
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'וגם למטופלת נוספת של רופאה אחרת בהדסה'
וגם למטופלת נוספת של רופאה אחרת בהדסה
28/09/2010 | 21:50
40
לצפיה ב-'אם אפשר שאלה נוספת לי אליך'
אם אפשר שאלה נוספת לי אליך
28/09/2010 | 21:20
1
39
איך ניתן לדעת אם רירית הרחם ניפגעה?
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לא ניתן. אולי הרופא תיעד דימום מהצוואר??'
לא ניתן. אולי הרופא תיעד דימום מהצוואר??
28/09/2010 | 21:34
34
לצפיה ב-'תודה רבה לד"ר שופרו'
תודה רבה לד"ר שופרו
28/09/2010 | 21:43
33
היה מאלף ומספק וענה על הרבה שאלות
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
28/09/2010 | 01:46
4
44
אני מניחה שבמחקרים שאתה עושה בתחום תאי הגזע אתם משתמשים בעוברים. מהיכן הם מגיעים?
אשמח אם תכתוב בקצרה על התחום הזה. תודה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'בהקשר זה - האם אתה ממליץ על שימור דם טבורי? '
בהקשר זה - האם אתה ממליץ על שימור דם טבורי?
28/09/2010 | 20:14
1
180
לצפיה ב-'תשובה לדם טבורי'
תשובה לדם טבורי
28/09/2010 | 21:17
72
דם עוברי מכיל שיעור גבוה של תאי אב של מע' הדם (בדומה למח עצם). הכמות קטנה אך בהחלט ייתכן שבעתיד תהיה קיימת טכנולוגיה לתרבת ולהגדיל את מספר התאים, ואז יוכלו לשמש ליילוד (שבגר בינתיים) כמין גיבוי תואם חיסונית ב 100% אם מע' יצירת הדם תפגע (בנסיבות של טיפול כימי או תאונה).
מדובר במשאב שאם לא ייאסף יושלך לפח ושאיסופו אינו כרוך במחיר רפואי אלא רק כספי. השימוש בהווה עדיין מוגבל אך העתיד נראה די מבטיח. למי שיש לו אפשרות כלכלית- בהחלט כדאי- תוך הבנת המגבלות הנ"ל.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 21:10
44
תודה על השאלה.

העוברים הם עוברים עודפים שתרמו זוגות שכבר השלימו את משפחתם. התרומה היא בכפוף להסכמה בכתב ובפיקוח של ועדת הלסינקי ע"פ חוק. השימוש הוא לפיתוח אפליקציות טיפוליות למחלות להן אין כיום טיפול מרפא טוב.

תחום אחר הוא שימוש בעוברי PGD להם מחלה גנטית מאובחנת (שיעודם הפח) ע"מ ליצור שורות תאי גזע עובריים עם אותה מחלה לצורך מחקר ופיתוח תרופות לה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 21:11
33
תודה על השאלה.

העוברים הם עוברים עודפים שתרמו זוגות שכבר השלימו את משפחתם. התרומה היא בכפוף להסכמה בכתב ובפיקוח של ועדת הלסינקי ע"פ חוק. השימוש הוא לפיתוח אפליקציות טיפוליות למחלות להן אין כיום טיפול מרפא טוב.

תחום אחר הוא שימוש בעוברי PGD להם מחלה גנטית מאובחנת (שיעודם הפח) ע"מ ליצור שורות תאי גזע עובריים עם אותה מחלה לצורך מחקר ופיתוח תרופות לה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר שופרו'
שלום ד"ר שופרו
28/09/2010 | 04:14
11
64
לפני כשלושה חודשים, הדסה, צ'כיה, בליווי שלך, נקלטתי להריון.
מסיבות שונות אני מבצעת בימים אלו בדיקת CGH לעובר.
לדברי הגנטיקאי קיים סיכוי מסויים שבהתאם לתוצאות הבדיקה יהיה צורך לבדוק את ה- DNA של התורמת.
האם קיימת דגימת DNA של התורמת, ואם לא, האם לדעתך ניתן יהיה במקרה הצורך,
לפנות בבקשה לביצוע בדיקת דם לתורמת?
תודה.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד"ר שןפרו'
שלום ד"ר שןפרו
28/09/2010 | 12:28
3
49
שלום ד"ר שופרו!
מסלול הדסה - צ'כיה - מה זמן ההמתנה לתורמת? מה המחיר?
לאחרונה דובר על כך שיפתח מסלול בהדסה בת"א - פעם בשבוע.
מתי זה אמור להפתח?
אם תוכל בבקשה לתת הסבר לגבי הערוי שניתן לנשים שעברו מספר הפלות.
תודה על הארחותך בפורום זה
חג שמח
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום ד''ר שופרו,'
שלום ד''ר שופרו,
28/09/2010 | 17:33
1
39
שאלתי היא: אני מועמדת לתרומת ביצית האם יש חשיבות מבחינה רפואית, בריאותית,שסוג הדם של התורמת יהיה זהה לסוג הדם שלי?? סוג דם שלי A ושל התורמת B ,האם זה יכול לגרום לדחיית העברים לאחר ההחזרה??  אודה לך אם תענה לשאלתי ,התרומה מתוכננת לעוד שבועיים בערך, וכבר בחרתי תורמת , האם יש צורך לשנות את התורמת??
בתודה ובברכת חג שמח.|
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'סוגי דם'
סוגי דם
28/09/2010 | 21:32
70
אין שום חשיבות להתאמה קבוצות ABO.
לגבי RH קיימת חשיבות מסויימת רק אם לך RH שלילי וגם לבן הזוג / תורם הזרע RH שלילי- אך ניתן להתגבר ע"י מתן אנטי D
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובות לשאלות ריקאדונה'
תשובות לשאלות ריקאדונה
28/09/2010 | 21:26
47
1. מספר חודשים, תלוי מתי. בכל אופן זמן ההכנה ברוטו- כחודשיים.
2. הייתה כוונה שפעם בשבוע תהיה מרפאה שלנו (קבוצת הרופאים העוסקים בתרומת ביצית) בהדסה ת"א למטרות פתיחת תיק והתייעצות בלבד- ולא לניהול הטיפול. העניין הוקפא בינתיים.
3.מדובר בערוי של נוגדנים בלתי ספציפיים. אנא קראי את תשובותיי הקודמות הערב בנושא זה - IVIG. כעקרון אין ממש רציונל טיפולי כשהביצית מתורמת, בוודאי שאין הוכחה ליעילותו, אך מה לעשות הצליח לא רע בינתיים במקרים בודדים.

חג שמח
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/09/2010 | 21:19
4
42
שלום רב,

כעקרון זה צריך  להיות אפשרי. אנא צרי עמי קשר.

ד"ר שופרו
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'סליחה לא הבנתי האם תשובה ליצור איתך קשר'
סליחה לא הבנתי האם תשובה ליצור איתך קשר
28/09/2010 | 21:30
2
34
מיועדת אלי או למרים??
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'למרים'
למרים
28/09/2010 | 21:33
27
לצפיה ב-'יצירת קשר- למרים. נופיה קיבלת תשובה זה קופץ'
יצירת קשר- למרים. נופיה קיבלת תשובה זה קופץ
28/09/2010 | 21:33
37
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/09/2010 | 03:51
18
לצפיה ב-'למרים- התשובה שלי קפצה למעלה'
למרים- התשובה שלי קפצה למעלה
28/09/2010 | 21:20
1
34
כעקרון אפשרי. אנא צרי קשר
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'מצאתי את התשובה תודה רבה ,חג שמח'
מצאתי את התשובה תודה רבה ,חג שמח
28/09/2010 | 21:46
17
לצפיה ב-'ד"ר שופרו היקר'
ד"ר שופרו היקר
28/09/2010 | 19:55
2
63
היי, הגעתי לפורום היום במקריות ואולי זה משמיים ולא במקרה.
אני בת 44.5, רווקה, כבר שנתיים בטיפולי פוריות ועברתי לא מעט -לאחר טיפולים  וניתוחים חוזרים להוצאות שרירנים מהרחם וכו.
בכל אופן החלטתי לעבור לטיפול תרומה וב -8.10 ביצעתי טיפול תרומה ראשון, לכאורה נקלטתי, בפועל עפ"י התוצאות מלכתחילה נראה כהריון כימי ואחר כך הוברר שיש שק הריון קטן מגיל ההריון ואין בו עובר ונאלצתי בסוף השבוע האחרון לעבור הפלה באמצעות ציטוטק.
אני כאובה תרתי משמע ושואלת - האם ניתן לדעת מה גורם למקרים כאילו והאם ניתן ובאיזה דרך לתמוך בתהליך מבחינה רפואית כדי שזה לא יקרה. 
קראתי שמישהי כאן כתבה על עירוי ivig למניעת הפלות ולעזרה בקליטת עוברים בתרומת ביצית וב- ivf בכלל. מה זה? האם זה יכול לסייע ? והאם זה רלוונטי במקרה שלי.
מאוד רוצה כבר להיות אחרי הפריה מוצלחת , ושיתפתחו עוברים מוצלחים ובעזרת השם אצטרף למשפחת האימהות שחובקות תינוקות בריאים ומאושרים.

בתודה מראש להתיחסותך.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תשובה להילה'
תשובה להילה
28/09/2010 | 21:38
1
63
הפלות כאלו מתרחשות לרוב כתוצאה מסיבה עוברית מקרית שאין דרך אמיתית למונעה. המקרים בהם ערוי נוגדנים (IVIG או אומריגם) עזר לא היו דומים כלל לשלך. אני ממליץ שתנסי שוב.

בהצלחה
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'תודה על התיחסותך.'
תודה על התיחסותך.
28/09/2010 | 22:18
29
לצפיה ב-'שלום לכולן/ם'
שלום לכולן/ם
28/09/2010 | 20:16
4
63
ערב טוב,

תודה רבה על ההזמנה להתארח בפורום. אשמח להשיב לכל שאלותיכן בנושא תרומת ביצית.

מספר נקודות:

אנא השתדלו לשאול שאלות אינפורמטיביות ולא ייעוץ רפואי ספציפי. איני תחליף לרופא המטפל.

מהירות המקלדת שלי לא מדהימה. בניגוד להרגלי במרפאה התשובות יהיו קצרות וממוקדות.

ד"ר שופרו
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'שלום לכולן/ם'
שלום לכולן/ם
28/09/2010 | 19:53
3
38
ערב טוב,

תודה רבה על ההזמנה להתארח בפורום. אשמח להשיב לכל שאלותיכן בנושא תרומת ביצית.

מספר נקודות:

אנא השתדלו לשאול שאלות אינפורמטיביות ולא ייעוץ רפואי ספציפי. איני תחליף לרופא המטפל.

מהירות המקלדת שלי לא מדהימה. בניגוד להרגלי במרפאה התשובות יהיו קצרות וממוקדות.

ד"ר שופרו
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'ברוך הבא!!'
ברוך הבא!!
28/09/2010 | 20:02
2
28
ותודה רבה על ההענות והנכונות.
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'לכל המשתתפות'
לכל המשתתפות
28/09/2010 | 21:42
1
49
נהניתי להתארח בפורום שלכן ולענות על השאלות המצוינות ששאלתן מהן יכול כלל ציבור הגולשים המתעניין בנושא ללמוד.
עניתי לכולן אך לצערי בחלק מהמקרים קפצה התשובה למקום הלא נכון- אם אין תשובה צמודה אנא בדקו קצת למעלה ולמטה.
חג שמח
ד"ר יואל שופרו
תרומת ביציות >>
לצפיה ב-'נהננו לארח אותך!!'
נהננו לארח אותך!!
28/09/2010 | 21:46
29
התשובות אינן קופצות, אלא שצריך להבין כיצד ההודעות משתרשרות בתפוז.
בכל מקרה, אני מניחה שהבנות תסתדרנה.
ושוב, תודה רבה ולילה טוב.
תרומת ביציות >>

הודעות אחרונות

23:29 | 16.07.19 חתולת עולם11
13:05 | 08.07.19 אורחים בפורום
19:21 | 06.07.19 אנונימי1510
16:45 | 03.07.19 myDoron
16:12 | 01.07.19 אורחים בפורום
21:39 | 30.06.19 איילת ר
11:30 | 30.06.19 kobi932
10:45 | 30.06.19 אורחים בפורום
13:01 | 29.06.19 יפהס 461
15:51 | 25.06.19 אורחים בפורום
11:05 | 24.06.19 אופטימית 55
05:31 | 21.06.19 אורחים בפורום
06:40 | 20.06.19 אורחים בפורום
20:54 | 18.06.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ