שאלה על האיטלקים והשפה האנגלית

שאלה על האיטלקים והשפה האנגלית

שלום.

אחרי יותר מביקור אחרי באיטליה -רומא ונאפולי - אני מנסה להבין מדוע האיטלקים כמעט ולא דוברים אנגלית.

האם מדובר ב"שחצנות" או גאווה כלפי השפה שלהם, או שהשפה השניה/בינלי"ת שלהם היא אחרת מאשר אנגלית?

אספרסו2

New member
באופן כללי

במדינות גדולות באירופה-גרמניה,צרפת ואיטליה קיימת בהחלט גאווה לשפת המקום.
באיטליה כמעט שליש מהאוכלוסיה למדה בקושי את הנחוץ וביקרה רק בבית ספר יסודי
בדרום איטליה ישנם כמעט שני מיליון ילדים שלא ראו מעולם בית ספר מבפנים.
אז על אנגלית אין מה לדבר.גם איטלקית ברמה גבוהה היא שפה זרה להם.

אספרסו2

New member
בלי קשר לקישור אני יכול לספר לך

מאחר שגרתי בדרום איטליה שזאת המציאות אבל זה לא מפריע למיליוני איטלקים להגר ולהפיץ בעולם את התרבות הקולינארית האיטלקית ,הם אוטו דידאקטים ומצליחים מאד.
הכרתי שני אחים מנאפולי אחד סיים בית ספר יסודי והשני רק שתי כיתות,אבל מבשלים את הנהוג במחוזות ילדותם ברמה עילאית.היגרו לגרמניה ואז נחטפו לניו-יורק.סיפרו לי על משכורות עתק.

תותי-בת

New member
וברכה :)
מנסיוני ומהיכרותי עם איטלקים שכן למדו אנגלית בבית הספר ובאוניברסיטה - רובם, לא כולם... יעדיפו שאתה תשבור שיניים באיטלקית מאשר לנהל שיחה באנגלית ולטעות בדקדוק או בהגייה, אבל גם זה משתנה עם ההגירה - איטלקים שחיו תקופות במדינות דוברות אנגלית וגם הזמן עושה את שלו ונראה לי שבשנים האחרונות יותר ויותר איטלקים דווקא כן ירצו להראות לך שדוברים את השפה האנגלית.
דרך אגב, יצא לי להכיר הרבה חבר'ה שלמדו שפה אחרת בבית הספר ולאו דווקא אנגלית - לדוגמה צרפתית, גרמנית או ספרדית.
אולי הרצון להיות צודק תמיד? (עוד נקודת דמיון לעם היושב בציון) או החשש "להיתפס" בנקודות חולשה שלהם?
עוד סיבה טובה ללמוד איטלקית ;)
לילה טוב, ליאת.

למעלה